PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Sorunlarım

Phaser
20/12/2008, 02:38
Merhabalar,

2 haftalık aracımda ilk once Araçta Sağa ve sola çekmeler başladı servise kontrole gittiğimde lastik havalarının cok yüksek olduğu goruldu. düzeldi zannettik ama maalesef hala araç yolda geziyor. direksiyon üzerindeki deride aşınma var. Direksiyon üzerindeki tuş takımlarında ışık yanmıyor. Üstüne bugunde yolda trafikte dualogic vites için vites arızası vermeye başladı. bakalım daha neler cıkacak daha once aldığı araçta ozellikle otomatik viteste bu hatayı alan varmı hiç onemsememmi lazım yoksa sürekli karşılaşılan bir sorunmu acaba

ekorkut
20/12/2008, 09:18
Dostum öncelikle geçmiş olsun. Servislerde maalesef son kontroller çok zayıf. Fiat servislerinden ilk defa sürücüsüne teslim edilen araçların %90 ının lastik havaları ayarlanmadan, nakliye koşullarındaki gibi aşırı basınçlı olarak teslim ediliyor (benimki de böyle gelmişti). Sağa sola gezme olayı acaba direksiyonu elle tuttuğun zamanda bile meydana geliyor mu yoksa sağa sola çekiyor mu diye direksiyonu mu bırakıyorsun? Bizim araçların direksiyon turu birçok arabaya göre daha kısa turlu olduğundan, milimetrik sağa sola oynatmalarda bile yolda biraz fazla sağa sola gidiyormuş izlenimi oluşturabilir. Tam düz yolda direksiyonu düz gidişe göre ayarlayıp bırak, dümdüz gitmesi lazım aracın. Bunun dışında dediğim gibi direksiyon turuyla alaklı olarak mm bile oynatsan bir anda araba sağa sola dalabiliyor ve bu bir sorun değil belirttiğim gibi. Ama direksiyonu sıkı sıkı kavradın buna rağmen sağa sola dalmalar kastırmalar çekmeler var ise bu bir sorundur.
Direksiyon üzerindeki tuşlar 2009 lardan itibaren yanmıyor. Birçok arkadaşta bu şekilde ve servislerde 120 ytl civarına eski modellerin tuşlarıyla değiştirilip sorun hallediliyor. Vites arızası ise serviste kontrol edilmesi gereken bir durum.
Bu arada sanki önceki mesajlarından bundan önceki aracının VW POLO olduğunu yazdığını hatırlıyorum. Umarım tüm sorunların çözülür ve POLO' nu aramazsın arkadaşım. Tekrar güle güle kullan.

makeles
20/12/2008, 12:22
direksiyon çok tepkili gerçekten mm'lik tepki veriyor.. zamanla alışıyorsunuz fren dozajlaması gibi..

Buremir
21/12/2008, 19:46
öncelikle geçmiş olsun otomatik vites arızasını önemsemeni ve ilk fırsatta servise gitmeni avsiye ederim çünki dualogic viteslerde bu sorun var hepsinde olmasada çoğunda var arızanın durumuna göre yolda bile kalma riski mevcut

webercis
24/12/2008, 12:11
Arkadaşlar benim puntoda bi sorun var.Şöyleki; her sabah arabayı çalıştırdığımda göstergede ingilizce olarak şöyle bir yazı çıkıyor:"Motordaki sıvı donmak üzere, motoru durdurun" ve bu ibare ile birlikte hararet göstergesi marşa basmamla aniden tavan yapıyor, tekrar tabana iniyor.Tabi uyarı sesiyle birlikte.Ama her sabah oluyor.Hava sıcaklığı 1,2,2-3,4,5,6,7 farketmiyor.sizde de böyle bir sorun var mı?bunun arızası ne olabilir?Yada bubir arıza mıdır?

Phaser
24/12/2008, 13:05
Arkadaşlar açıklamalar için cok teşekkürler aracı servise goturdum ve arac cekmesi sizlerinde dediği gibi benden kaynaklı cıktı onceki aracıma gore direksiyon sistemi cok farklıymış ve kıa sürede alışacağımı soylediler. vites içinde güncelleme yapıldı araca şimdilik bir sorunum kalmadı.

Bu arada sanki önceki mesajlarından bundan önceki aracının VW POLO olduğunu yazdığını hatırlıyorum. Umarım tüm sorunların çözülür ve POLO' nu aramazsın arkadaşım. Tekrar güle güle kullan.

inan bana daha şimdiye kadar hiç poloyu aramadım aracım cok cok iyi

plastro
24/12/2008, 23:12
Sorununun kalmadığına sevindim inşallah birdahada sorunla karşılaşmazsın.

Refiner
25/12/2008, 00:03
Direksiyon üzerindeki müzik sistemi kumandalarının 2009 modelden itibaren aydınlatmasız olmasına anlam veremedim. Ben de arabamı servise götürecektim bu sorun için ama ücret olayı kafamı karıştırdı.
Ben üretim veya kontrol hatası olarak ücretsiz halledilir diye düşünüyordum. Artık el alışkanlığıyla kontrol edeceğim müzik sistemini.

ekorkut
25/12/2008, 09:08
Direksiyon üzerindeki müzik sistemi kumandalarının 2009 modelden itibaren aydınlatmasız olmasına anlam veremedim. Ben de arabamı servise götürecektim bu sorun için ama ücret olayı kafamı karıştırdı.
Ben üretim veya kontrol hatası olarak ücretsiz halledilir diye düşünüyordum. Artık el alışkanlığıyla kontrol edeceğim müzik sistemini.

O kadar kafaya takma bence. Bende ışık var ama hep zaten teybin üzerindeki düğmelerden kontrol ediyorum böyle daha kolayıma geliyor. Zaten direksiyon düğmeleri de 3-5 kere bassan kırılacak gibi dandik duruyor ve bozuk yollarda o düğmeler bile sallanıp tıkırdıyor. Direksiyon üzerindeki kullandığım tek düğme MUTE düğmesi o da araba kullanırken telefon gelince işe yarıyor. Kısacası ben 120 YTL para vermezdim o tuşlara.

anvil
25/12/2008, 12:44
zaten ışığa göre basmıyoruz düğmelere ama görsel olarak ışıklı daha güzel. ama yine de bu paraya değmez bence de.