PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik yardım istiyorum

berkant
15/12/2008, 00:00
benim aracımdan aldığım günsen beri sol tarafından tümseklerden geçerken değil balık sırtı yollarda lok lok diye ses geliyor nedenini bilen varmı acaba
bide kaç litre yakıyor şehir içi ve şehir dışı

ozgurdincer
15/12/2008, 10:10
benim aracımdan aldığım günsen beri sol tarafından tümseklerden geçerken değil balık sırtı yollarda lok lok diye ses geliyor nedenini bilen varmı acaba
bide kaç litre yakıyor şehir içi ve şehir dışı
birçok nedeni olabilir ama benim aklıma ilk gelen ''dingil kolu'' oldu daha önce benim aracın başınada gelmişti
yakıt konusuna gelince, gerci bunlar fabrika verileri ama forumda kulana arkadaşlar ortalama 5lt civarı yaktığı söylüyorlar ben 5,5 altına düşüremedim daha biraz sert kullanmayı seviyorum da :)
şehiriçi; 6,2lt
şehirdışı; 3,5lt
ortalama;4,5lt

ERC
15/12/2008, 12:20
aynı sorun benm arabamda var kemer sesı degıl arkadasın dedıgı gıbı lok lok bı ses.sankı kapı fıtıllerı bıyere carpıyor gıbı cok sert bı maddeden geldıgını sanmıyorum o sessın bende bulamadım bı turlu yardımcı olun arkadaslar.kapı kulbunun oralardan gelıyor ama sanırsam...!!!

makeles
15/12/2008, 21:09
yedek lastiği kontrol et derim.. benzer bir ses bende de vardı lastiğin üstünde altında sallanan bişiler olabilir..

ERC
15/12/2008, 23:24
ama yanimdan geliyor hissediyorum kesinlikle baska bir yerden degil...

iongun
15/12/2008, 23:28
sol rot kolu olabilirmi

ERC
16/12/2008, 00:21
kesinlikle kapidan arkadaslar yada kemer mekanizmasindan gelio ama kemer tokasindan gelmiyor cunku keme takiliyken de o ses var ayrica mekanik ve sert bir cisimden gelebilicek bir ses tonu degil...

birotteau
16/12/2008, 11:59
Merhaba,

Amortisor kulelerinden geliyor, bende de geliyordu yapildi yine geliyor, en iyisi cukura girmemek.

Selamlar

ahmet

ekorkut
16/12/2008, 14:04
Benim hem ön sol, hem de ön sağ tarafından, araba ısınana kadar birkaç kez tekrar edecek çekilde, çukurda değil ama böyle yolun hafifçe dalan çıkan kesimlerinde sanki böyle tokkk diye sanki plastik parçanın bükülmesi sırasında çıkan sesi andıran bir ses geliyor. Davlumbazlardan geldiğini tahmin ediyorum zira her iki taraftan da birebir aynı ses tonunda geliyor.
Ayrıca süper başka bir ses kaynağı da keşfettim. Kaymak asfaltta bile giderken sol taraftaki sinyal kolu titreyerek zırrrrr zırrrr ses yapıyor. Bunu sadece müzik yokken duyabiliyorum. Bir ara söktürüp oraya bir sünger falan takviyesi yapılacak bakalım.