PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido için bakım amaçlı ne kullanabilirm

ORACLE
19/02/2007, 13:42
Aracı aldığımdan bu yana aracın içindeki plastik malzemeler için hiç bir şey kullanmadım. (sadece kapı eşiklerindekiler için lastik parlatıcı kullandım)
Ancak torpido inanılmaz şekilde tozların yapışması ve devamlı nemli bez ile silmemden dolayı biraz alacalı bulacalı kalıyor. Ancak benim istediğim bu yerlerin parlamaması. Buraları parlatmadan orjinal rengine kavuşturacak ve tertemiz gösterecek bir bakım malzemesine ihtiyacım var.
Bildiğiniz bir ürün var ise tavsiyelerinizi bekliyorum.

CAGLARKA
19/02/2007, 17:18
evet bende de aynı dert var. benim ön panelde beyaz lekeler var ufak ufak parlatmadan ve rengini soldurmadan çıkaracak bi ürün lazım bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

uzman
19/02/2007, 18:14
evet bu tür ürünlerden kullanmak gerekir,bende de var ancak orijinal kabında olmadığı için marka veremiyorum,beyaz süt gibi birşey,torpidoyu mükemmel temizlediği gibi uzun süre kirlenmesinede engel oluyor,ayrıca orijinal mat görüntüyü sağlıyor.

canberkkilic
19/02/2007, 18:33
bende arabadaki plastik yerleri parlatma hastalığı var. bu gune kadar bir çok parlatıcı urun kullandım.

en iyi sonuç veren torpido parlatıcı bakım sütüdür. markasını tam hatırlamıyorum ama koçtaştan almıstım plastik sarı fıs fıslı bi ürün.
sütü fıs fısla sungere sıkın sonra fazla bastırmadan plastik yerlerın uzerınden geçin sonuç super :)

birde sprey tarzında parlatıcı ürünler var. bana göre bunlar daha kullanışsız. bundanda var bende. lastıklerin çevresinde kullanıyorum

ABNEW
19/02/2007, 18:35
Torpido parlatıcısı sütler var.(Basınçlı spreylerden değil)Bunlar faydalı oluyor ama adı üstünde parlatıyor da:)

h k
19/02/2007, 21:54
carpex in torpido parlatici mendili var. bildiginiz islak mendil seklinde ama biraz büyükce. kullanimi cok pratik ve oldukca ise yariyor , tavsiye ederim.

matrox
21/02/2007, 17:40
benim sahsi görüşüm
kesin ve net çözüm ıslak bez
bu silikon esaslı parlatıcılar ilk başlangıçta çok güzel gibi görünürken bir süre sonra tozları toplayıp çamur haline getiriyor ben bu yuzden kullanmıyorum eger çok kirli ise biraz sabunlu ılık su yapıyorum bezle güzelce temizleyip ıslak bir bez ile iyice duruluyorum ilk günkü halini alıyor
ve ne çamur gibi bir tortu nede yapışkanlık hissi olmuyor ama sabunlu suyu iyice durulamak gerekiyor

tayfux
18/04/2012, 21:05
hort :D arkadaşlar şu konuyu hortladayım 5 sene olmuş teknoloji gelişti mi ? değişik şeyler uygulayanınız var mı :)

DarknessFall
18/04/2012, 21:07
lcd , pc temizleyici köpükler var ben onlarla temizledim en son baya iyi iş çıkardı. bol köpüklü. şuan sıfır gibi ve mat.

bu arada efsane hort :D

EvoKoray
18/04/2012, 21:17
madem hort bende carpex in bi ürününü kullandım , cam sil gibiydi şişesi ve rengi , arka kısımdaki ayakkabı lekelerini plastik aksamlardaki toz lekeleri güzel temizleyip parlatmıştı tavsiye ederim

tonymontana
18/04/2012, 22:17
sonax iyidir

shellcininabisi
18/04/2012, 22:19
horta devam o zaman :) ne zamandır yazıcam yazıcam buraya nasipmiş :)

lcd , pc temizleyici köpükler var ben onlarla temizledim en son baya iyi iş çıkardı. bol köpüklü. şuan sıfır gibi ve mat.

bu arada efsane hort :D

+10..000 hatta ben bu spreyi malum temizlenmeyen bordo kapı döşemelerine sıktım "en kötü ne olabilir ki" diye vallaha cillop oldu :) ne çamur kaldı ne el lekesi

StrawBeeRy
18/04/2012, 22:32
hayatta süt ve benzeri şeyler kullanmadım şuan orjinal renginde 2 haftada bir dükkanda kuaför yaptığımız ilaçla siliyorum tertemiz onun haricinde boş olduğum zaman hafif ıslak microfiber bezle siliyorum tertemiz oluyor kapılarıda aynı şekilde yapıyorum ama oralar sürekli kullanıldığı için arada sırada rengi beyazlaşıyor o zaman temiz süngerle sütü az sıkarak sürüyorum gayet güzel oluyor.

cihankardes
19/04/2012, 00:39
Hort Forever :)

hiç kimse marka yazmamış ya, yok mu direk marka model?

Tayfun-E30
19/04/2012, 02:26
Locla temizleyip ustune 303 aerospace olabilicek en iyi kombinasyon bu mat finis antistatik uv protec alirken pahali gibi gelsede cok bereketli..

skystar37
19/04/2012, 08:40
Bu iki ürünü şiddetle tavsiye ederim.

MEGUİARS*QUIK INTERIOR DETAILER*473 ML*: satış, İstanbul'daa satın al. ERDEM BOYA ve KİMYA SANAYİ TİCARET şirketinin MEGUAIRS OTO BAKIM ÜRÜNLERİ**PEŞİN FİYATINA *9-12 TAKSİTLE* (https://erdemboya.ticaretimiz.com/p118412-meguiarsquik-interior-detailer473.html)
MEGUAİRS **TRİM DETAİLER**DIŞ VE İÇ SİYAH PLASTİKLER İÇİN**268ML*: satış, İstanbul'daa satın al. ERDEM BOYA ve KİMYA SANAYİ TİCARET şirketinin İÇ-DIŞ PLASTİKLER İÇİN BAKIM ÜRÜNLERİ* (https://erdemboya.ticaretimiz.com/p186022-meguairs-trim-detailerdis.html)

yUBUNTU
05/09/2012, 15:21
Parlatmadan temizlemek istiyorsan torpido temizlik ürünlerinin üzerinde MAT yazanlardan tercih etmelisin. Ben 2 farklı marka kullandım gayet iyi...