PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mesaj yazımı... ve hatırlatma !

Mısafır
18/02/2007, 23:05
GrandePuntoTR yi seven bunları yapmaz....

-mesajlarla munakasaya gırmeyelım
-tartısma ortamı yaratmayalım
-ozel problemlerı pm le cozelım genele yaymayalım
-forumumuzun duzenını bozan ve rahatsız oldugumuz tum mesajları sıkayet et --butonunu kullanarak yonetıme ulastıralım

aksi durumlarını dusunmek ıstemıyorum.

Teşekkürler.
GrandePuntoTR

shoparr_
19/02/2007, 00:27
Lütfen vakit ayırıp okuyun Dostlarım.

Sevgili arkadaşlar vadinin söylediklerine bir kaç eklemek istediğim şey var..
Daha önce de söylediğim gibi..Bu site 5-10 kişinin daha üretimden çıkmamış araçları hakkında ;araçlarını teslim alanların anlattıkları ve çektikleri fotoğrafları merakla takip ederek paylaştıkları küçük bir başlıkta doğmuş ve 1 yıl içersinde gönüllüler tarafından desteklenerek kurulmuştur.Kararları anketlerle alınan internet ortamında fazla görülmemiş bir oluşumdur.Herkes arkadaş,dost ortamında gibi hissetmektedir kendini.Ve öyledir de zaten.Bu nedenle yönetici ve moderatörler bunun bilincinde davranmaktadırlar.Lütfen bazı forum sitelerine bakınız.Örneğin buraya taşınmadan önce içersinde bulunduğumuz oluşumda yaşananları biraz takip ederseniz anlayacaksınız demek istediğimi.3-4 başlık açıldı;Otomobil bölümünde eski zevk kalmadı.Eski üyeler kopuyor.Hoş sohbetler paylaşımlar bitiyor şeklinde..Ve açılan her topic belli mesaj sayısı ardından kapatılıyor.Cezalar yağıyor.Herhangi bir tartışma da uyarılar yapılıyor.topicler kilitleniyor ,forum kurallarının ihlalleri dahilinde ciddi tedbirler alınıyor..vs vs..Sitemizde ceza,uyarı,mesaj silme gibi şeyler şuana kadar yapılmamıştır.Kimse de yapılmasını istememektedir.Topic kitleme de belli ölçülerde yapılmıştır.Yönetici ve moderatörler ellerinden geldiğince ılımlı bir ortam yaratabilmek,konuşarak anlaşabilmek,demokratik ve arkadaşça kurulan hoş paylaşımların itici uygulamalarla kesilmesini engellemek için çabalamaktadır.
Forum siteleri sevilmeyen moderatörler,antidemokrat,ben yaptım oldu zihniyetinde yöneticilerle doluyken;sitemiz kuruluşu,yapılanması ve misyonu doğrultusunda bu oluşan güzel ortamı bozmamak için elinden geleni yapmaktadır.Forumun diğer sitelerdeki gibi bahsettiğim durumlara gelmemesi için bu örnekleri verdim.Tabi ki olması gereken genellikle bizim yaptığımızdır.Kimse tatsız bir forum,azalan üye sayısı,sevilmeyen despot yönetici ve modlar istemez.Şimdi ee ne diyosun sadede gel diyenler için söylemek istediklerimin özeti;
-Lütfen Forum kurallarını okuyup ve uymaya çalışalım;
(Genel bilgi ve yaptırımlar-Mesaj içerikleri-İmza içerikleri)
-Şikayet Et butonunu kullanalım.
-İçinde bulunduğumuz güzel ortamın kıymetini bilelim.
-Yönetici ve moderatör arkadaşlarımıza yardımcı olalım.

Yönetim adına bir açıklama yapmadığımı belirtmek istedim.Ancak tüm arkadaşlarımın bana katılacaklarını düşünüyorum.
Saygılar..