PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bor power uygulaması

yerliplaka34
08/12/2008, 01:40
Bor power yağ katkısını motora uyguladım kullanım klavuzunda 30 km yol yapın diyo bende teste çıktım 10 km den sonra durdum 1. vitesten 2, vitese geçtim ayağımı gazdan almadım ve devir ibresi 55 de iken arabanın km saati 90 km gösteriyordu.!!! arkadaşlar ben şaşırdım bunu normalde hiç denememiştim yolda eğim yoktu düz bir yoldu acaba halisilasyonmu gördüm diye tekrar denedim gene aynı yani bu katkı işe yarıyor gücün artması alt devirlerin canlanmasından anlaşılıyo şuan yakıt tük. 7,0 ile 6,8 arası yani önceden 7,8-8,0 idi valla şimdilik memnunum....

61TS61
28/12/2009, 00:45
Bizim gp lere bu katkı zarar vermezmi acaba

femoli
28/12/2009, 09:26
Hayır zarar vermiyor yaklaşık 3 senedir satıyoruz bir çok gpyede verdim memnun olmayan kişi sayısı yok sadece olayı anlamayan yani işe yarıyormu yaramıyormu diye muallakta kalan var..:)

ince5757
28/12/2009, 10:00
Benim arabamda yaklaşık 8000 km den beri var bir sorun çıkarmadı.Bende Femolinin dediği gibi işe yarayıp yaramadığını konusunda arada kalanlardayım.

KaGaN
28/12/2009, 15:29
2. vites 90 km hız.Şaşırtıcı geldi bana.Acaba bu bor power'ın fiyatı nedir ?

KaGaN
28/12/2009, 15:37
Yani müdahale etmeyim diyorum, doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Hiçbir ürün chiptuning dahil hangi devirde kaçla gittiğini değiştirmez. Bu değişiklik için araçta mekanik değişim yapılması gerekir.

Cihan banada anormal geldide sırf arkadaş söyledi diye alıp deniyecektim.Ki dediği rakam ciddi bi rakam...Teşekkürler

femoli
28/12/2009, 17:42
ürünün fiyatı 45 tl.

Burada yorumlarda vardır.

https://forum.grandepuntotr.com/kampanyalar/6090-bor-power-nano-technology.html

ABNEW
28/12/2009, 19:11
Yani müdahale etmeyim diyorum, doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Hiçbir ürün chiptuning dahil hangi devirde kaçla gittiğini değiştirmez. Bu değişiklik için araçta mekanik değişim yapılması gerekir.

Cihan haklı, vites oranları, son dişli ve tekerlek boyutu gibi değişkenler bunu etkileyebilir ancak bu tür katkı maddeleri motorun daha kolay, sessiz ve düzgün çalışmasını sağlayabilir ancak...

GP COSKUN
28/12/2009, 20:13
arkadaşlar bor power teknolojisi kullanım çerçevesi içerisinde bir yağ katkısıdır
bu tip ve buna benzer yağ katkıları ömrünü yarılamış aşınmış ve yorgun motorlarda uygulandığında asıl görevini başarıyla yerine getirirler
başlıca özellikleri
yağın ömrünü uzatır
yakıt sarfiyatını azaltır
yağ eksiltme azalır
motorda titreşim ve sesi azaltır
ve konumuzla ilgili olan bir diğer özelliği motor gücünü arttırır
yalnız motor gücünü arttırır diye yorumlarsak yanlış yorumlarız aslında yaptığı iş bitik ve aşınmış olan motorun gücünü arttırır
bildiğiniz gibi motorlar aşındıkça belirli oranlarda kompresyon gücünü kaybederler bu yüzdende aşınmış ve çok km yapmış motorlar aynı özelliklere sahip yeni motordan daha az güç üretirler çünki motorda aşınma fazladır kompresyon düşmüştür yağ yakma ve vuruntular mevcuttur
siz böyle bir motorla 3000 devirde 80 km sürat yapabiliyorsanız
anlatılan cinste bir katkı koyduğunuzda 3000 devirde 90 km sürat yapabilirsiniz
ama bu katkının motorun normal özelliklerini değiştirdiği anlamına gelmez
demek olurki bu motor zaten yeniyken bu gücü üretebiliyormuş yani siz katkıyı koyduğunuzda sadece eski gücünü kaybetmiş motorunuzu bir bakıma belli bir zaman için onarmış oluyorsunuz
akın kardeşimede buradan bir cümle yazayım
akın hiç bir yağ katkısı hiç bir motora normal gücünden daha fazlasını katmaz
bunda rol oynayan önemli faktörler vardır bunlarıda arda kardeşim yazmış zaten
saygılar

seysey37
28/12/2009, 21:37

kesinlikle katılıyorum 2. viteste 90 yaptım diyenler bor power la..ben zaten hiç bi katkı maddesi koymadan 2.de son olarak 90 ı gördüm :) bende pek inanmam bunlara..
ama yinede siz bilirsiniz tabi:) yaşayıp gördüğümü paylaşmak istedim..

alpimmm
29/12/2009, 00:46
Bor power yağ katkısını motora uyguladım kullanım klavuzunda 30 km yol yapın diyo bende teste çıktım 10 km den sonra durdum 1. vitesten 2, vitese geçtim ayağımı gazdan almadım ve devir ibresi 55 de iken arabanın km saati 90 km gösteriyordu.!!! arkadaşlar ben şaşırdım bunu normalde hiç denememiştim yolda eğim yoktu düz bir yoldu acaba halisilasyonmu gördüm diye tekrar denedim gene aynı yani bu katkı işe yarıyor gücün artması alt devirlerin canlanmasından anlaşılıyo şuan yakıt tük. 7,0 ile 6,8 arası yani önceden 7,8-8,0 idi valla şimdilik memnunum....

yok canım o kadar etkiliyor mu ?:ohmy0000: o zaman süper

KaGaN
29/12/2009, 09:22
yok canım o kadar etkiliyor mu ?:ohmy0000: o zaman süper
yakıtı belki etkilerde performansı etkilemiyeciği kanaatindeyiz alper :)

fraust
05/01/2010, 12:47
Bence de en doğru yorum kullanan arkadaşların fikirlerini bizlerle paylaşması...
Ancak bunu yaparken Araç modeli- km'si - araclarını kullanırkenki alışkanlıklarını ve araçlarını kullanırken takip ettikleri güzergah koşullarını falan belirtirlerse daha net fikirler oluşur bizlerde....

Şimdiden teşekkürler.

yerliplaka34
09/01/2010, 22:16
arkadaşşlar bu konu eski bi konuydu nerelere gelmişş
ama şşundan emin olun pistonlarıın rahat hareketi motor gücünü etkileyeceğği kanatinde diğğim yakııt ekonomisi ve yağğ ömrü bi okadar artar şşuan söylenen süreyi geçmeye yakıınıım yani 2 yağğ değişimi sonrasıı etkisi kayboluyo deniyo bakalıım neler olucak araçta yakııt artmaya başşladıı tabi nekadar gaz pedalıına dost davransamda açıık filtrede var tabi.. :D