PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lassa Snoways hakkında

ekorkut
04/12/2008, 14:36
Arkadaşlar bugün şirket aracı olan Peugeot 207' ye kışlık lastik olarak alınan Lassa Snoways leri taktırdım. Kendi Grande Punto' ma bedava versen takmam bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Gürültü, uğultu, inleme, vınlama yani ne ararsan ortaya çıktı bunları taktırdıktan sonra. En ufak bir yol sesi olmayan araba 50 km/h hızdan sonra dolmuş gibi oldu. Kar lastiği alacaklara kesinlikle tavsiye etmem. Bundan önceki aracımda aldığım Kumho KW17 ler acayip sessizdi, en ufak bir fark olmamıştı yaz-kış lastikleri arasında. Ama bu Lassa' lar tam rezilmiş. Alacaklara duyurulur.

erhan
04/12/2008, 15:09
kış lastikleri bildiğim kadarıyla gerek diş yapısından gerekse kauçuk oranlarından dolayı biraz ses yapabilir. kış lastiğinde konfordan ziyade güvenlik ön plana çıkıyor sanırım.

femoli
04/12/2008, 16:47
lassa kışlık lastik olarak iyidir aslında ama :S

Ben açıkcası önereceğim tek lastik bridgestone blizak lm20 dir sadece deneyin ve görün derim..

Little F.K
04/12/2008, 20:41
Bende tavsiye etmiyorum,kar yağmadıkça snowways leri takmamaya özen gösteriyorum,hakikaten kar kabiliyeti dışında çok kötü bi lastik.

chn73
04/12/2008, 21:55
gecenlerde 4 adet lassa snoways kar lastiği taktırdım ( 4 adet 350 ytl ).kullandığım şirket araçlarında çeşitli markalarda kar lastikleri var snoways ı onlardan farklı bulmadım açıkçası.tüm kar lastiklerinde bir miktar uğultu oluyor.gecen sene çektiğim rezillikten sonra bu sene o uğultuya katlanmaya rağzıyım.

ABNEW
04/12/2008, 22:05
kış lastikleri bildiğim kadarıyla gerek diş yapısından gerekse kauçuk oranlarından dolayı biraz ses yapabilir. kış lastiğinde konfordan ziyade güvenlik ön plana çıkıyor sanırım.

Erhan, sanıyorum Emrenin kastettiği normalin çok üstünde duyulan uğultu sesi.

Ben Kumho-Marshal kullanıyorum.Bu lastiklerde de yapısından kaynaklanan bir uğultu sesi var.Ancak ben bu markadan son derece memnunum.Fazla para vermeye gerek yok...

zaimkaan
05/12/2008, 13:28
Arkadaşlar bugün şirket aracı olan Peugeot 207' ye kışlık lastik olarak alınan Lassa Snoways leri taktırdım. Kendi Grande Punto' ma bedava versen takmam bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Gürültü, uğultu, inleme, vınlama yani ne ararsan ortaya çıktı bunları taktırdıktan sonra. En ufak bir yol sesi olmayan araba 50 km/h hızdan sonra dolmuş gibi oldu. Kar lastiği alacaklara kesinlikle tavsiye etmem. Bundan önceki aracımda aldığım Kumho KW17 ler acayip sessizdi, en ufak bir fark olmamıştı yaz-kış lastikleri arasında. Ama bu Lassa' lar tam rezilmiş. Alacaklara duyurulur.

Bende 1-1,5 ay önce aldım. Benim bridgestone b250 lerden çok daha sezsiz. Hatta şaşırmıştım kış lastiği nasıl olurda daha sezsiz olur diye, froumda da belirtmiştim. Biraz araştırdım, lassa'nın ilk çıkardığı lastikler, snoways, daha sonra snoways II ler çıktı, ondan sonra ki snoways II plus, en son çıkardığı lastik ise, snoways era. benim aldığım lastikler snoways era, lassanın 2009 model lastiği. ses problemi snoways II plus ile önemli ölçüde ortadan kalkmış, snoways era ile de kesin çözmüşler. Ben bu kadar şeyi niye yazdım :), bence alın arkadaşlar lassa yı, hele şu ekonomik durumda, bırakın para yerliye gitsin. bence memnun kalıcaksınız.

emresan87
05/12/2008, 23:22
Valla 2 hafta önce aldık 400 milyona 4 tane snoways 2 plus... Taktıralı birkaç gün oldu, ses açısından pek bi fark hissetmedim, daha kar yağmadı kardaki kabiliyetinide bilmiyorum, ama ne kadar kişiye sorduysak hepsi tavsiye etti, fiyatıda uygun gelince aldık....

iongun
06/12/2008, 00:04
Arkadaslar ılk defa bır kıs Ankara'da araba kullanacam;Mersinli olmam nedeniyle kar lastıgıyle işim olmaz bu kar lastiklerini taktırmasak ne olur.Tabiki karlı havalarda kullanmamak sartıyla.Yoksa Ankara gibi yerde tüm kış kar lastiği gerekli olurmu?

ftwda
06/12/2008, 03:11
Arkadaslar ılk defa bır kıs Ankara'da araba kullanacam;Mersinli olmam nedeniyle kar lastıgıyle işim olmaz bu kar lastiklerini taktırmasak ne olur.Tabiki karlı havalarda kullanmamak sartıyla.Yoksa Ankara gibi yerde tüm kış kar lastiği gerekli olurmu?

bunun cevabını ben de merak ediyorum.. Yani karda kullanmadık diyelim yapmurda falan bizim lastikler idare eder mi?

ekorkut
06/12/2008, 12:00
Dikkatli kullanıp aksiyon yapmazsanız karda kullanmamak kaydıyla standart yaz lastikleri ile de geçirilebilir kış mevsimi. Ben geçen kış mevsimini geçirdim komple standart bridgestone lastiklerle. Bu arada benim şikayet ettiğim lastikler snoways plus modeliymiş akşam baktım.

Linos
06/12/2008, 14:13
Geçtiğimiz aylarda, Bridgestone LM20 aldım. Ses konusunda hiç bir şikayetim yok... Salı günü kar geliyor, o zaman bakacağız asıl performansına!

Ankara'da gerekli mi sorusuna: Geçen kışı stantart B250'lerle geçirmeye çalışmıştım. Ani bastıran kar neticesinde, iki defa kaza tehlikesi atlattım! Eğer kışın "hiç kullanmamayı" düşünüyorsanız, standartlarla aynen devam... ;)

chn73
06/12/2008, 19:18
bende antalyadan sonra kayseriye geldim.üzerindeki lastiklerle kışı geçirdim.çektiğim rezilliği ben bilirim.araba ne yerinden kalkıyor ne de frenler tutuyor.bu kışı orjinal lastiklerinle geçir seneye ilk işin kasım ayında kar lastiği almak olur :)

Fuzuli
06/12/2008, 22:51
Kış lastiklerinin esprisi hava sıcaklığının +6 nin altına düştüğü durumlarda hamur özelliği nedeni ile daha güvenli sürüş ve daha kısa fren mesafesidir...
İlla karda kullanmak zorunda değilsiniz...

Bir miktar performans kaybı,ses olacaktır yumuşak hamurlu yazlık lastiklere göre...Ama araba dergilerinin yaptığı fren-slalom testlerine bakmak lazım kış lastiği için...
Lassa hakkında bir yorumda bulunamıyorum..Kullanmadım...

h k
06/12/2008, 23:09
bende de var snoways2 plus. 2006 aralıkta almıştım , 2 kış geçirdim. soğukta şikayet edilecek bir düzeyde ses yapmıyor ama sıcak havada çok ses yapıyor. bu sene temmuza kadar kullandım deli ses çıkartıyordu :) ama kışın iyidir.

punto elx2001
09/12/2008, 08:17
ugultuyu civili lastikte gorun arkadaslar, gecen hafta good year extrim taktim valla sanki camlar acikmis gibi hem civi hemde lastik ugultusu (2 si bir arada)

yuzuakyener
16/12/2008, 11:54
Valla bazı arkadaşlar Lassa Snowayslerin uğultu yaptığından bahsetmiş ancak ben Snoways 2 Plus aldıktan sonra arabaya bir kez daha aşık oldum. Arabayı aldığımda üzerindeki lastiklerle 120nin üzerinde giderken arabada bağırarak konuşuyorduk. Şimdi ise gürültü adına hiçbirşey kalmadı. Geçen gün otobanda 190a basma şansım oldu arabada hala uğultu diye birşey söz konusu bile değildi. Yalnızca motor sesi geliyordu. Bence gürültü hususunda çok başarılı bir lastik. Kar performansını henüz kar yağmadığı için test etme imkanı bulamadım.

ftwda
17/12/2008, 18:40
Valla bazı arkadaşlar Lassa Snowayslerin uğultu yaptığından bahsetmiş ancak ben Snoways 2 Plus aldıktan sonra arabaya bir kez daha aşık oldum. Arabayı aldığımda üzerindeki lastiklerle 120nin üzerinde giderken arabada bağırarak konuşuyorduk. Şimdi ise gürültü adına hiçbirşey kalmadı. Geçen gün otobanda 190a basma şansım oldu arabada hala uğultu diye birşey söz konusu bile değildi. Yalnızca motor sesi geliyordu. Bence gürültü hususunda çok başarılı bir lastik. Kar performansını henüz kar yağmadığı için test etme imkanı bulamadım.

aman dikkat kar lastiklerinin son hızları genelde 160 civarında oluyor..

fatihhhh
27/12/2008, 09:28
0 aldığım aracın üzerinde gelen lastikler o kadar fena yol sesi yapıyorduki, kışlık lassa snowways ler bana daha sessiz geldi. ben lassaları sewdim, şimdi ilk işim parasına felan bakmadan çoook kaliteli , yol sesini içeri mümkün olduğunca az veren yaz lastiği almak olacaktır.

TunFeB
27/12/2008, 21:52
bende puntoma lassa snowasy 2 plus takmıştım. gürültü biraz artmıştı ama abartılacak düzeyde değildi. arabayı sattığım arkadaşımla konuştum bayramda karlı havada lastiklerden çok memnun kaldığını söyledi. 4 ünü 360 ytl ye taktırmıştım. hem ekonomik, hem performans iyi hemde yerli malı olması bence lassayı tercih etmek için etkili sebepler

rational
01/01/2009, 01:37
4 adet lastik için fiyat aldım. bu lasa snoways 2 plus 125 dendi.heryerde fiyatları farklı sanırım.4 tanesini 360 'a alan da var.en uygunu nerde bulunur ki...

makineman
01/01/2009, 11:05
4 adet lastik için fiyat aldım. bu lasa snoways 2 plus 125 dendi.heryerde fiyatları farklı sanırım.4 tanesini 360 'a alan da var.en uygunu nerde bulunur ki...

Kışlık lastik fiyatları 2 ay öncesinde şimdiye göre %20 daha ucuzdu. Liste fiyatından %40 inidirim yaptılar.Şimdi ise en fazla %10-20 indirim yaparlar. Dolayısıyla alım zamanından dolayı fiyat ciddi oranda fark edebilir. Ayrıca diğer arkadaşlarla aradaki fark jant ebadından kaynaklanabilir. Ben 2 ay önce 350 YTL ye nexen aldım 4 adet. O zaman Lassa'nın en son çıkan ve yeni satışa sunulan Snoways Era modelinin fiyatını sordum. 15 jant için 120 ye bırakmışlardı. Alacaksan da Era modelini almanı tavsiye ederim. Ben daha ucuz diye Nexen aldım fakat abime era modelinden aldık. Şimdilik memnun.

TunFeB
03/01/2009, 13:43
arkadaşlar snoways 2 plus ı dün bizzat test ettim karda. gerçekten mükemmel yol tutuşu var. bilginize

bayramcolak
03/01/2009, 20:30
arkadaslar yeni gp aldım ve malum kış şartları.acaba hemen bir kış lastiği almalımıyım.araçta şu an continental marka 4 mevsim lastiği var.

unik06
03/01/2009, 21:01
arkadaşlar snoways 2 plus ı dün bizzat test ettim karda. gerçekten mükemmel yol tutuşu var. bilginize

Ayynen,

2 kıştır kullanıyorum,

son derece memnunum!:cool::cool::cool:

son gündür de deli gibi kar yağıyor ankarada,

ana caddeler olsun, (ankaralılar bilir) birlik mahallesi, turan güneş gibi en yüksek yerlerde bile bana mısın demiyor lastiklerim! :)

TunFeB
04/01/2009, 01:02
bugün ankara resmen beyaza büründü ve gerçekten hiçbiyerde zorlamadı beni lastikler

azenn
04/01/2009, 17:33

benim gibi iki kışlık tekerle kar yağarken kayseride,kavşaga girip 360derece dönünce alırsın tekerin kralını:D

PuntoFun
04/01/2009, 18:03
kar varken dolmus en iyisi :)

webercis
06/01/2009, 10:23
ben 2006 da 4 tane lassa kar lastiği aldım.özellikle asfaltta biraz ses yapıyo ama kesinlikle kayma yapmıyor.hamuru çok iyi bence.

abulbul08
30/01/2009, 21:35
arkadaşlar araçla gelen dunlop ses yapıyordu.yesi lassa snoways era kış lastiği aldım ve ses kesildi yazın kesin yeni lastik alacağım onları kullanmam daha.kış lastiği olmasına rağmen dört mevsim dunloplardan daha az ses yapıyor.

elcid
11/12/2011, 16:33
Aracıma Lassa Snoways2 plus taktıralı 2-3 gün oldu. bu süre içerisinde lastiklerimi karda ve buzda test etme şansım oldu. yorumlarım şöyle:

Güvenlik
buzda ve karda yola tutunması mükemmel. virajlara korkmadan girebiliyorsun. Fren mesafesi oldukça iyi. kar ve buz (birkaç günlük) üzerinde bir kaç kez hızlanıp fren yaparak test ettim ve çok başarılı buldum. çok düşük sıcaklıkta bile (-8 derece) özelliklerinden hiç bir şey kaybetmedi. karlı-buzlu dik bir rampada aracı durdurdum ve gayet güvenli bir şekilde kaldırabildim. özetle, bu lastikler oldukça güvenli.

Konfor
lastikler takıldıktan sonra araba yürümeye başlar başlamaz rahatsızlığını belli etti. uğultu yapıyor ve araç normalden fazla titriyor. sürüş zevkini azalttığı kesin.

Fiyat
benim kullandığım ebatta (175/65/15) piyasada bulabileceğiniz en ucuz lastiklerden birisi.

Sonuç
kış aylarında güven 'olmazsa olmaz'sa ve benim gibi daha fazla konfor için para veremeyecekseniz ideal bir lastik.

Lassa Hakkında
bu markanın konfor özellikleri ön plana çıkarılmış olan snoway era modeli de mevcut. takdir edersiniz ki era nın zorlu kış koşullarında tutunma kabiliyeti daha düşük. eğer ankarada yaşıyorsanız ve kış koşullarının çok çetin olduğu zamanlarda araba kulllanmak zorunda kalmıyorsanız era sizin için daha uygun olabilir. ama benim gibi sık sık karda buzda araba kullanmanız gerekiyorsa snoways2 plus ya da daha da güvenli olan (hatta çivi takılabilen) Iceways modelleri daha kullanışlı olacaktır.

lastikler üretim hatalarına karşı 2 yıl garantili. ayrıca, Lassa Yol Yardımı diye bir şey var. sebebi ne olursa olsun!, yolda kalırsanız lassa size ücretsiz çekici gönderiyor ve en yakın servise/ustaya bırakıyor. fakat bu hizmetin süresi satıştan sonra ki 1 yıl için geçerli.

alpimmm
11/12/2011, 16:45
ben de snoways kullanıyorum,memnunum şimdilik. tabi sesin arttığı bir gerçek

Bolu_Beyi
11/12/2011, 22:59
Lassa snoways 2 plus kullanıyorum. Dediğiniz gibi araç lastikleri taktıktan sonra uğuldamaya başladı. Hatta kuru zeminde dönüş ve manevralarda (dişler açılıp yolu tutuyor sanırım) acayip bir ses veriyor :) Bunun için lastik seçimleri önemlidir, ses yapmayan uzun yol kar lastikleride var ama ben Bolu gibi çok yağış alan bir bölgede olduğumdan gayet memnunum...

burhankutlu
11/12/2011, 23:43
2 sene lassa snoways bu sene de petlasın kar lastiğini gezdiriyorum petlasa göre sessiz lassa ama ikisininde karda yol tutuşu süper. tabi soğuk ve lastik özelliklerinden kaynaklı uğultu ve ses normal bence.

van_hoijdonk
13/11/2012, 16:36
Snoways 2 plus aldım bugün şuanda takıyorlar araca. Yarın deneyebileceğim tanesi 140 liradan 560'a geldi.

Artık Bartın'da yaşadığımdan hergün de işe gidip gelirken kış lastiği lazımdı. İnşallah ses olayı çok fazla olmaz, yorumlar uğultu fazla şeklinde olmuş ama.

ABNEW
13/11/2012, 16:39
Snoways 2 plus aldım bugün şuanda takıyorlar araca. Yarın deneyebileceğim tanesi 140 liradan 560'a geldi.

Artık Bartın'da yaşadığımdan hergün de işe gidip gelirken kış lastiği lazımdı. İnşallah ses olayı çok fazla olmaz, yorumlar uğultu fazla şeklinde olmuş ama.

Ahmet, ben de yenile snoways aldım 2 haftadır kullanıyorum (205 50 17'') Ses benimkinde pek yok...

Punto_Can
13/11/2012, 17:04
Bende lassa snoways kullanıyorum, uğultu problemi aynı sekilde bendede mevcut.

fraust
13/11/2012, 17:43
Kışın konforu değil bence güvenliği ön planda tutun.
Snoways'ı lastikçi bir arkadaşın tavsiyesi ile 2 yıl önce aldım ve bu güne kadar beni üzmedi.
Geçen sene ankaraya yağan karı ve sonrasındaki buzlanmayı bilenler bilir....
o zaman bile her gün yoğun trafikte, yokuşta, bayırda sürdüm aracı ve bir kez olsun kaydırma ya da patanaj falan almadı araç...
Yine de karar sizlerin...
Ama güvenlik herşeyden önce gelmeli bence...

ato
13/11/2012, 21:57
Valla bendede var ama soğuk havada ses az karda yağmurda cok sağlam lastik ben tavsiye ederim milim kaymaz Gerçi. Daha ucuz olduğu için almıştım o zaman

van_hoijdonk
13/11/2012, 23:25
Ahmet, ben de yenile snoways aldım 2 haftadır kullanıyorum (205 50 17'') Ses benimkinde pek yok...

175/65/15 olarak değişti. Daha lastikler takıldıktan sonra kontağı çevirmedim. Sabah 40 km işe giderken kuru zeminde deneriz zaten 1-2 haftaya kadar kar da düşünce daha sağlıklı yorumlar yapabilirim.

Snoways 2 plus'mış tam olarak. Zaten bizim ebatlarda başka ürünü yokmuş lassanın.

İlk hedef debica vs almaktı ama onlar bile 128-130 lira olunca 140'a lassa çok mantıklı geldi. 100 lira civarı olsaydı diğer markalar onlara yönelecektim. :)