PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 model gp'sinde hız sabitleyici olan var mı?

detay
02/12/2008, 21:56
Arkadaşlar, 2009 gp'sinde hız sabitleyici olan var mı? Varsa izlenimlerini bizimle paylaşırsa herkes için iyi olur. Mesela nasıl kullanılıyor, ekonomiye katkısı var mı? vs. vs.

blockquote
03/12/2008, 08:02
Benim araçta var fakat daha kullanmak nasip olmadı aracı alalı 5 gün oldu uzun yola çıkamadım şehir içinde ise hiç denemeddim arkadaşım kullanınca izlenimlerimi yazarım...

makeles
03/12/2008, 11:32
hız sabitleyicisini ayarladığınız hıza, yolun ne kadar inişli ne kadar çıkışlı olduğuna göre çok değişkenlik gösteriyor.. bende yok yalnız başka araçlarda kullandım.. (citroen C5 1,6hdi) kış lastiği de vardı ve tüketim 140km/h sabitte bariz çok yakıyor.. düz yolda normal lastiklerle kullanınca çok ekonomik ve rahat.. :) paylaşayım dedim..

detay
03/12/2008, 19:36
Benim araçta var fakat daha kullanmak nasip olmadı aracı alalı 5 gün oldu uzun yola çıkamadım şehir içinde ise hiç denemeddim arkadaşım kullanınca izlenimlerimi yazarım...

Şehir içinde tavsiye etmem zaten, nolur ne olmaz diye ama uzun yol tecrübeleriniz olursa bekleriz. Teşekkürler.

halilim
03/12/2008, 19:41
Co-Pilot kit olarak geçiyor cruise control hız sabitleyicisi.

CO-PILOT KIT (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & FUN & EMOTION & SPORT VERSİYONLAR) 750 YTL
CO-PILOT KIT : PARK SENSÖRÜ, YAĞMUR SENSÖRÜ, CRUISE CONTROL, BAGAJDA 12 V PRİZ

Uzun yolda ekonomiye katkısı oldugunu söyleyen bir çok konu var.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/1252-cruise-control-hakkinda-yardim.html

detay
03/12/2008, 20:00
Yanlış anlamayın arkadaşlar ama, cruise kontrol konusunu sitede okudum. Benim merak ettiğim 2009 modellerdeki cruise kontrolun kullanımı konusundaki tecrübeleri almak. Yani bizim gp'lerde kullanım ile ilgili bir sorun var mı, ekonomik mi, diyelim ki 100 km hıza sabitledik otobanda, anlık tüketim kaç litre ya da 120 ile giderken vb.