PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni GP sahibi

her nick yetersiz kaliyor
29/11/2008, 18:58
merhaba arkadaşlar bugün ilk arabam olan titanyum grisi grande punto 1.4 fire active arabamı aldım. ilk arabam olduğu için çok heycanlı bir durum benim için. malum kış başındayız ve kar lastiği almak istiyorum lastik almışken çelik jant da alayım diyorum. aracın orjinal lastik boyutu 175*45*16 sanırım ( yanlış biliyorsam mazur görün daha yeniyim :) ) bu boyutlarda maliyeti çok olmayan sağlam bir kar lastiği ve bu lastiğe uygun jantları ankarada nerden bulabilirim ve taksit imkanı ile alabilir miyim ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :D

Romeo_er2
29/11/2008, 19:58
aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..aracın orj. lastik jant 175 65 15 olması lazım..lastik yeni ama kışın karda yinede yeterli olmaz..lastik bayilerine bakmanı önererim (lassa/michelin vs) onlar daha rahat taksit yapar bence..

drama
29/11/2008, 19:59
1.4 fire active orjinal jant boyutu 15'tir, orijinal lastikleri de 175/65'tir. Yani 175/65/15. Bu boyutlardaki kış lastiklerinin kaliteli ve hesaplılarının tekinin fiyatı 100 ytl civarındadır.
Ankara'da yer bilmiyorum, tavsiye edemeyeceğim.

Romeo_er2
29/11/2008, 20:02
ankarada benim bildiğim biyer var beşevlerde hacettepe konservatuvarın tam karşısında lassa var ben daha önce ordan almıştım..

29/11/2008, 20:48
ankarada benim bildiğim biyer var beşevlerde hacettepe konservatuvarın tam karşısında lassa var ben daha önce ordan almıştım..
jantta bulabilir miyiz oradan ? adı nedir acaba bu bayii'nin

ozel_egt
29/11/2008, 20:54
hayırlı olsun kaça aldın aracı gule gıle kullan

29/11/2008, 21:00
sağol, aracı 21,700'e aldım baya güzel indirim oldu.

Romeo_er2
29/11/2008, 21:37
jantta bulabilir miyiz oradan ? adı nedir acaba bu bayii'nin

Jantta var kardes bildiğim kadarıyla bayinin adı metin tütüncüler..

onurcan
29/11/2008, 21:38
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin güle güle kullan.

ERC
29/11/2008, 22:46
hayrli olsn da o fiyata nasil aldin acaba?allah kaza bela vermesin...

_serhat_
29/11/2008, 23:42
Evet, o fiyata nasıl aldığını ben de çok merak ettim. Hangi bayiymiş o? Ben 22500 üzerinden anlaştım, 200 YTL de kapora verdim. Aracın gelmesini bekliyorum. Kasko dahil mi aldın aracı? Ben de hemen gidip pazarlık edeyim bari :)

ABNEW
30/11/2008, 00:54
Çağatay aracın hayırlı olsun,
Denildiği gibi orijinal ölçü senin aracın için 175 65 15'' dir.175 65 lik Marshal-Kumho Marka lastiklere bakabilirsin.Bunların fiyatı diğerlerine göre daha düşüktür.Ben marshal kullanıyorum.Sıkıntı yaşamadım.Kaydığı zaman hepsi kayıyor.Sadece ucuz olanların ömrü biraz daha kısa olabilir.Sürüş olarak bir fark yok.Zaten hiçbir kış lastiği ile hız yapılmamalı.
Yaza yaklaşırken de yazlık lastiklerin için jant alabilirsin... :)

drama
30/11/2008, 13:39
Lassa'nın kış lastikleri bu kadar ucuz fiyatlıyken neden Marshal? Marshal'ı marka olarak tanımıyorum, orijinini bilmiyorum o nedenle soruyorum.:)

30/11/2008, 13:54
arkadaşlar yardımlar için teşekkürler aracı koç aile grubu indirimi ile aldım o yüzden böyle oldu :) yoksa özel bir durum yok. yoksa böyle fiyatı bulamayız tabiki.

30/11/2008, 13:59
Çağatan aracın hayırlı olsun,
Denildiği gibi orijinal ölçü senin aracın için 175 65 15'' dir.175 65 lik Marshal-Kumho Marka lastiklere bakabilirsin.Bunların fiyatı diğerlerine göre daha düşüktür.Ben marshal kullanıyorum.Sıkıntı yaşamadım.Kaydığı zaman hepsi kayıyor.Sadece ucuz olanların ömrü biraz daha kısa olabilir.Sürüş olarak bir fark yok.Zaten hiçbir kış lastiği ile hız yapılmamalı.
Yaza yaklaşırken de yazlık lastiklerin için jant alabilirsin... :)
teşekkür ederek başlıyayım :)
ikinci bir sorumda body kit'lerle ilgili olacak :) ön ve arka tampona yapılan eklerle araç yere yaklaştığı için çukurlu vs yollarda bu parçaların zarar görmesi olası bir durum mudur? yani kullanan arkadaşlar varsa yorumları çok yardımcı olacak :)

İbrahimKC
30/11/2008, 14:03
Aramıza hoşgeldin Çağatay ve GP'in hayırlı olsun....

Lastik konusunda GPTR üyelerine özel fırsatlar sunan EDS Otomotive var.
Aşağıdaki Linkten inceleyebilirsin.
Doğuş'la konuşursan eğer elinden geldiği kadar yardımcı olur sana...

https://forum.grandepuntotr.com/kampanyalar/7882-nitrojen-ve-lastik-degisim-kampanyasi.html

ABNEW
30/11/2008, 14:05
teşekkür ederek başlıyayım :)
ikinci bir sorumda body kit'lerle ilgili olacak :) ön ve arka tampona yapılan eklerle araç yere yaklaştığı için çukurlu vs yollarda bu parçaların zarar görmesi olası bir durum mudur? yani kullanan arkadaşlar varsa yorumları çok yardımcı olacak :)

Çağatay, bu yapılan bodykite ve araçta kullanılan yaylara göre değişir ama elbetteki bodykitli araçta daha dikkatli olmak gerekiyor.GP da, aracın orijinal haliyle bile ön kısma dikkat etmek gerekiyor...

30/11/2008, 14:57
teşekkürler bunu öğrenmem iyi oldu :)