PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Garanti süresi ve kalorifer sorunuma acil yardim istiyorum

ahmet balta
27/11/2008, 15:13
ARKADAŞLAR MERHABA
2007 1,3 M.jet active Grande Puntom var. Daha önce servise de sordum fakat beni pek tatmin etmedi. Kaloriferi cama doğru ayarladığımda göğsün sol ve sağında olan küçük havalandırmalardan çok az hava üflüyor. Bu soruma servis "beyefendi yukarıdaki sıfır arabalara da baktık onlarda da aynı" dedi. Bana pek açıklayacı gelmedi. Gelecek ay garanti sürem doluyor. Eğer garanti kapsamında ise yaptırmak istiyorum. Lütfen bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Ayrıca garanti süremi uzatayım mı karar veremedim. Çünkü daha arabam 18.000 km de. Garanti uzatmak için 550 YTL çok geliyor. Sizce ne yapayım.
TEŞEKKÜRLER.....
Ahmet BALTA

drama
27/11/2008, 15:26
Aynı durum bende de var. Yani tüm havayı ön cama verecek şekilde ayarladığımda bile -kışları her sabah yapmak zorunda kalıyorum, yoksa buz çözülmüyor- kenarlardaki dağıtıcılardan da hava geliyor. Buna dayanarak normal durum diyorum.

İmkanın varken garanti uzat, ben o fırsatı kaçırdım.

ekorkut
27/11/2008, 16:05
Cama verirken en sol ve en sağ kanallardan da hava gelmesi tamamıyla normal endişe edilecek bir durum yok. Hem bu sayede aynaları görmeniz için yan camlar da çözülmeye başlıyor.

danismentus
27/11/2008, 21:55
Arabanın el kitabında bunun olacağı söyleniyor zaten. Amaç ön camla birlikte yan aynaları da görebilmek için yan camların o bölümüne sıcak ve daha önemlisi kuru hava gönderilmesi.

FeaRLeSsHunTeR
27/11/2008, 22:22
550 ytl size cok gelmesin,hazır elinizdeyken garantiyi uzatmanızı şiddetle tavsiye ederim!

ABNEW
28/11/2008, 00:07
Ahmet, sanıyorum yan camlar için olan kanallardan hava gelmesini normal olduğunu biliyorsun ama hava miktarı az diyorsun yanlış anlamadıysam?

Hava kanallarının sayısı arttıkça ve bunlar açık olduğu sürece fan tüm yönlere gücünü eşit olarak dağıtamamakta.Bu yüzden kısa mesafede bulunanlardan bir miktar daha fazla hava gelebilir ve hatta aynı hava akımı gelse bile orantılı olarak tüm kanallardan çıkan hava miktarı azalacaktır.Bunun dışında bu kanallarda tıkanma da olabilir tabi.Eğer fark çok değilse fazla önemsememelisin, geçmiş olsun...

yakupca
28/11/2008, 10:36
kardeş problemin hakkında yorum yapamıyacağım ama 550 ytl çok değil inan. garantini uzatmanı şiddetle tavsiye ediyorum.
en ufak parça dünya para bence.

usermm1
28/11/2008, 12:28
havayı ön cama değilde orta göğüse verince yanlardan çıkan hava artıyor diye hatırlıyorum

ABNEW
28/11/2008, 15:48
havayı ön cama değilde orta göğüse verince yanlardan çıkan hava artıyor diye hatırlıyorum

Haklısın User ama burada bahsi geçen sanıyorum yan camların buğusunu gidermeye yarayanlar.Yani klimanın üst konumu açıkken aktif olan kanallar...

10Y@ĞMUR
28/11/2008, 17:16
Uzat dostum garantiyi bunlar bağlamış bizleri, mahkumsun bunlara fiat işte bir klasik...

muratde
28/11/2008, 22:38
havalandırmayı ön cama verdiğinde az da olsa yanlardaki kanallardan hava gelir ama dediğiniz gibi hava çok az gelir.aslında az gelmeside normal yani.herhangi bir problem yok.garanti uzatma konusunda ise ben uzatılmaması taraftarıyım.arabanız mu7ltijet ve arıza çıkarma olasılığı neredeyse sıfıra yakın ben 2005 te almıştım arabamı şimdi uzattırmadığıma bin pişman derler ya ben bin memnunum dostum.zaten fazlada km yapmıyorsun gördüğüm kadarıyla.

ORACLE
28/11/2008, 23:08
Sadece göğüsün yanındakiler değilde genel olarak polen filtresi doldu ise hava gelişi inanılmaz azalıyor. Ben bunu polen filtresini ilk değiştirdiğimde anlamıştım. Polen filtreniz doldu ise değiştirmenizde fayda var.