PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat çürüyor!

M-Grande09
25/11/2008, 20:38
severekden aldigim 1.4 16V sport fiat grande punto cürümeye basliyor!!!

Arkadan sesler geliyor bozuk yolda tak tuk gibi sorna bu almanyanin havasina dayanamiyor kokbit tarafinda karlariferi acdigim zaman plastik gözümün önünde kalkiyor sicakdan sag kapinin icinden sesler geliyor iki ön elektirikli camlari ellimlen indire biliyom!!!! kimin basina geldi böyle olay? ne yapmam lazim ne etmem lazim yardim edenler ola bilirmi acaba?????

halilim
25/11/2008, 20:47
Gökhan bey aracınız garantisi yokmu? Servise gösterin direk.

Unique_GOTH
25/11/2008, 20:50
Ouvv bence bunlar çok ciddi sorunlar garantisi bitmediyse mutlaka servise gösterilmeli.

M-Grande09
25/11/2008, 21:04
1 senelik daha var!!!! götürdüm bir kere arkadan ses geliyor diye adamlar dedi elfireninden geliyor diye yapdilar simdi yine basladi allahin isniylan yarin gidecem citdi bi konusmam lazim ya yapacaklar arabayi yada mahkemeye cikmaya düsünüyom dünyanin parasi ya böyle bi araba!!! fiat yerine keske opel corsa yada fiesta alsaymisim of of

ERC
25/11/2008, 21:09
baslik cok dramatik olmus:D:D:Dkeske ford yada opel alsaydin bencede nese yapicak bise yok basa gelen cekilir

grandecaglar
25/11/2008, 21:13
ilginç bir durum ben 3 yıldır kullanıyorum gp ve hiç bir sorunu yok aracımın :cool0000:corsa veya başka bir modelde hiç düşünmüyorum :ohmy0000:

ydemir87
25/11/2008, 21:53
Ford alıp lord olucağıma, Opel alıp fakir kalıcağıma, Gp alır hem sefamı sürerim hemde dikiz aynama bakarım arkamda izlenecek çok sefil vardır çünkü :D

Uzun
25/11/2008, 21:54
2 yıldır kullanıyorum tık yok maşallahı var...

şanssızlık...

fiat çürümez...

bu konu yürümez :)

Romeo_er2
25/11/2008, 21:56
geçmiş olsun ne diim sana denk gelmiş heralde bu kadarını beklemezdim bende :D

turboprop
25/11/2008, 22:03
ya yazmayın böle şeyler daha bu gün gittim bakmaya gp. hevesimi kırmayın :)

halilim
25/11/2008, 22:13
Almanyada yaşıyorsunuz sanırım. Ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum.Sizi magdur etmezler servise gitmeniz yeterli olacaktır, hiç ilgi görmezseniz servisten İtalya Fiat'a bir mail atmanız yeterli olacaktır :D

byrvo
25/11/2008, 23:50
2 yıldır kullanıyorum tık yok maşallahı var...

şanssızlık...

fiat çürümez...

bu konu yürümez :)

benden de o kadar..:cool: arada bi öyle standart dışı araçlar ortaya çıkabiliyor.. Maalesef size denk gelmiş..

punto35
26/11/2008, 02:41
garantisi varsa varmışta zaten servisin her hangibi problem çıkaracağını sanmıyorum bi araba nasıl bukadar sürede çürümeye başlaya bilirki belkide hava şartlarındanda kaynaklanmış olabilir geçmiş olsun eğer servis sorun çıkarırsa çürüyen fiat diye ön cama yazın arabayıda servisin kapısının önüne koyun gidin:D:D

punto elx2001
26/11/2008, 08:32
valla ben rusyada yasiyorum ve bendede 2001 punto var, ama (seytan kulagina kursun) ne curume (6 ay kar ve buzda geziyoruz)ne dokulme, nede ses var (yollari bir gorseniz) yani anlayacaginiz baslik cooooooook ama coooooook kotu.
Ya yokmu fiyatin iyi yanlarinida yazacak birileri, yada sadece sorun cikincami siteye yansitiliyor anlamadim gitti, arkadas demiski opel yada ford alsaydim diye, yoksa bu iki marka carbon mu plastikmi de curumuyecek, yapmayin allah askina benim aracim 2001 model oldugu halde paslanmalara karsi cinko kapli

femoli
26/11/2008, 09:54
severekden aldigim 1.4 16V sport fiat grande punto cürümeye basliyor!!!

Arkadan sesler geliyor bozuk yolda tak tuk gibi sorna bu almanyanin havasina dayanamiyor kokbit tarafinda karlariferi acdigim zaman plastik gözümün önünde kalkiyor sicakdan sag kapinin icinden sesler geliyor iki ön elektirikli camlari ellimlen indire biliyom!!!! kimin basina geldi böyle olay? ne yapmam lazim ne etmem lazim yardim edenler ola bilirmi acaba?????

Gökhancığım bir defa başlık çok kötü ,Ve yazın danda bişi anlaşılmıyor daha dikkatli yazarsan sevinirim..

Tak tuk olayı Tamamen kullanıcının etkisi ile olabilecek bir sorun yani fabrikasyon da olabiliyor ama kullanıcının hatası daha büyüktür bu işte ..

Kaloriferi açtığında hangi plastik gözünün önünde kalkıyor anlamadım ..

Sağ kapıdan gelen sesler aracın esnemesindende meydana gelebilir yani engebeli bir yerden inerken yada çıkarken çıtırtı sesleri gelir bunlara diyorssan normal ama içine bişi düşmüş hs ses geliyorsa bunu serviste halledebilirsin ..

Öncamları elle nasıl indiriyorsun bak bu tartışılır camlar hiç kıpırdamıyordamı elle müdahale ediyorsun Yani hiç çalışmıyorsa sigorta tablasına bak derim yada servise git ..

Ayrıcada fiatların paslanma ve çürümeye karşı 8 yıl garantili şimdiye kadar bu şekilde sorunum var diyenle hiç karşılaşmadık ,Umarım sorunlarınız en yakın zmanda çözülür..

Birde bu siteye o kadar çok şurası kötü burası kötü şeyler yazılıyorki kimse iyi taraflarını yazmıyor ,Tabiki kmse yazmaz 40 yıl sırtınızda taşır sizi bir kere yere indirse ondan kötü yoktur,Birde o kırk yılı yazın be arkadaşlar ....

koraykey
26/11/2008, 13:21
Gökhancığım bir defa başlık çok kötü ,Ve yazın danda bişi anlaşılmıyor daha dikkatli yazarsan sevinirim..

Tak tuk olayı Tamamen kullanıcının etkisi ile olabilecek bir sorun yani fabrikasyon da olabiliyor ama kullanıcının hatası daha büyüktür bu işte ..

Kaloriferi açtığında hangi plastik gözünün önünde kalkıyor anlamadım ..

Sağ kapıdan gelen sesler aracın esnemesindende meydana gelebilir yani engebeli bir yerden inerken yada çıkarken çıtırtı sesleri gelir bunlara diyorssan normal ama içine bişi düşmüş hs ses geliyorsa bunu serviste halledebilirsin ..

Öncamları elle nasıl indiriyorsun bak bu tartışılır camlar hiç kıpırdamıyordamı elle müdahale ediyorsun Yani hiç çalışmıyorsa sigorta tablasına bak derim yada servise git ..

Ayrıcada fiatların paslanma ve çürümeye karşı 8 yıl garantili şimdiye kadar bu şekilde sorunum var diyenle hiç karşılaşmadık ,Umarım sorunlarınız en yakın zmanda çözülür..

Birde bu siteye o kadar çok şurası kötü burası kötü şeyler yazılıyorki kimse iyi taraflarını yazmıyor ,Tabiki kmse yazmaz 40 yıl sırtınızda taşır sizi bir kere yere indirse ondan kötü yoktur,Birde o kırk yılı yazın be arkadaşlar ....

Femoli uyarmışsın anladık da benimde anladığım arkadaş almanya da oturuyor ve türkçe aksanı biraz sıkıntılı yazılarda ondan biraz bozuk elbette kötü niyetle yazmamış o da herkes gibi bir derdini yazmış. Bizim arabadan memnun olduğumuz zaten belli bir sıkıntı yok bu konuda ancak dertlerimizi paylaşıyoruz ki hep beraber nasıl derman olabiliriz diye. Örneğin arkadaşlar city motoru konusunda ki sıkıntısını paylaşmasalardı belki herkes cebinden 1500 ytl gibi bir para ödeyecekti ama bir arkadaşımız %65 indirim aldı garantisi bitmesine rağmen bunları ortaya çıkarıyoruz ki insanlar çözüm adına birşey bulsunlar diye insanların sorunlarını anlatması da bundandır. Ben bindiğim bir arabanın 15 tane kronik problemini yazdım neden yaşayan varsa tofaşa bunların kronik olduğunu kabul ettirelim de cebimizden zarar etmeyelim diye. Burada bir çok kişi arabasını borçla kredi ile almıştır. 2 sene sonra o sorunların hangisini cebinden karşılayabilir ? Lütfen bu arkadaşımıza da anlayış gösterelim onun anlaşılmaz yazısı ve aksanı yurt dışında uzun yıllar yaşamasından dolayı kaynaklanıyor...
Umarım yazdıklarım anlayışla karşılanır...

femoli
26/11/2008, 13:42
Sevgili koraycım beni yanlış anladın ben konuşma lisanına değil yazımdaki anlaşılmazlık ..

Birde tabiki kronikler yazılacak çizilecek ama bu bahsedilen ler kronik değil kullanma tarzı ile ilgili sağ kapıdan ses geliyor ,Bu platik gözüme hoş gelmedi ,Bunun kuyruğu eğri , gibi anlatabildimmi elbette kronik in bir çok kişiye faydası oluyor ama bu şekilde bir başlık açıpta ,Paslandı , camlar kalkmıyor diye kronik gibi gösterilince insan ister istemez ule nasıl araba almışım ben yaw diyor :)

Yani tamam arızaları söyleyelimde kronik gibi algılamayalım .. :)

fatihsen67
02/12/2008, 13:54
Mağlesef bir çok puntoda kronik sorunlar var. Çok dikkat etmem rağmen maşallah ses gelmeyen yeri yok.

drsinan
06/12/2008, 19:40
Ford alıp lord olucağıma, Opel alıp fakir kalıcağıma, Gp alır hem sefamı sürerim hemde dikiz aynama bakarım arkamda izlenecek çok sefil vardır çünkü :D
eline ağzına sağlık...

Buremir
06/12/2008, 22:42
Konu ile ilgili yorumlarına sonuna kadar katılıyorum arkadaşımız bir defa başlıktan kaybediyor (Fiat çürüyor) diye bir başlık kullanmış ancak çürüme ile ilgili hiç birşey bahsettiği sorunlara gelince hanginizde yok ki okadar sorun 10-15 tane sorun yazanınız var burda dediğiniz gibi sorunlarımızı yazalım ancak insanlarıda soğutmayalım ön yargılı davranmalarına sebep olmayalım sorunlarımızı yazarken değilmi ? not: resmi olmamakla birlikte öğrendiğim kadarı ile almanya da yok satıyormuş G.Punto...

Sevgili koraycım beni yanlış anladın ben konuşma lisanına değil yazımdaki anlaşılmazlık ..

Birde tabiki kronikler yazılacak çizilecek ama bu bahsedilen ler kronik değil kullanma tarzı ile ilgili sağ kapıdan ses geliyor ,Bu platik gözüme hoş gelmedi ,Bunun kuyruğu eğri , gibi anlatabildimmi elbette kronik in bir çok kişiye faydası oluyor ama bu şekilde bir başlık açıpta ,Paslandı , camlar kalkmıyor diye kronik gibi gösterilince insan ister istemez ule nasıl araba almışım ben yaw diyor :)

Yani tamam arızaları söyleyelimde kronik gibi algılamayalım .. :)

Fuzuli
06/12/2008, 23:00

Zevkler renkler tartışılmaz diye bir söz vardır benim bildiğim...
Bence hoş bir benzetme değil...

soldierkan
07/12/2008, 02:49
arabanın canını çıkarırsan çürür tabiki kullanıma bağlı