PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sorunu

Punto06
25/11/2008, 14:48
Şansızlık budur yani teyp sorunu yetmiyomuş gibi birde dün yolda giderken ayağım frene fazla basınca biraz sarsıldı araç daha sonra yola devam ederken sağ tekerleğin tarafından tık tık diye ses gelmeye başladı durdurdum aracımı baktım fakat görünürde bişey yoktu daha sonra evimin önünde biraz daha eğilip baktığımda davlumbazda biraz gevşeme vardı ondan olduğunu sandım vidasını sıktım fakat değişiklik yok yine aynı ses geliyor tık tık tık diye bilen ve ya fikri olan varsa lütfen paylaşsın çıldırmak üzereyim art arda sorun oluşunca soğuyorum aracımdan:(

ERC
25/11/2008, 15:38
gecmis olsn seni olesine iyi anliyorum ki emin ol yalniz degilsin oluyor bole.bak dostum ayrica o tik tik sesinin tonu nedir bilmiyorum ama.lastik dislerinin arasina kacmis olan tas micir da asfalta vurdukca o sesi cikarar aklina bulunsun...

soldierkan
25/11/2008, 16:29
evet benimde başıma gelmişti araba bozuldu sandım sağ çektim lastiklere iyice baktım ve taşı buldum çok gıcık bises :whip0000:

ocean_1919
25/11/2008, 17:23
4 Gün önce benimde sağ tekerden lıp lıp lıp diye ses geldi kısa süre. sonra bidaha yapmadı bende çamur veya taş diye tahmin ettim.
2 gün öncede frene bastığım zamanlarda farklı tondan bir ses duydum, pedalda titreşim hissiyle birlikte. 2 kez bunu yaptı daha sonra abs arıza lambası yandı. Eve gelinceye kadar aracı denedim, stop ettip, tekrar çalıştırdım falan derken şimdi hiç problem yok. ilginç...

poyraz3538
25/11/2008, 20:07
dallumbaz geveşemesinden olabilir benimde başıma geldi ona benzer bi olay damlumbaz gevşediginden yapmış

Punto06
26/11/2008, 14:56
Hepinizie teşekkür ederim.Sorunu Çözdüm bir arkadaşımın dükkanında lifte aldırdım aracı orta kısımda katalitik konverterin altında geçen sac gibi metaller var onları bi yere takmışız galiba büyük ihtimal babam:)kalkışta gaza bastıkça eksoz borularının oynamısından dolayı metale çarpıp duruyomuş buda gıcık sesi getiriyo meydana elimle düzelttim sorun bitti diğer sorunuda çözersem modifiye ye devam:D