PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen çok acil yardım

delimavi
24/11/2008, 09:28
Selam arkadaşlar benim sorunum şu yolda giderken birden direksiyon kitlendi tabi hemen servise başvurdum city motorundan dediler vede bu motor bu tip arızalar yapabiliyor dediler garantimde bitti benden 1500 ytl istiyorlar ne yapmalıyım servis harici başka bir yerlerde sorun çözülebilirmi yoksa ne yapacağız.

mustafaf
24/11/2008, 09:33
buyuk gecmıs olsun.asagıdakı konuyu bır ıncelersenız.zennedıyorum sorularınıza cevap bulabılırsınız...

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/9329-city-motorunun-tamiri-mumkun-mudur.html

KaGaN
24/11/2008, 09:37
öncelikle geçmiş olsun büyük ihtimal 2006 model aracın aynı problem bendede var maalesef city motoru<<< aynen benimde garanti bitti napıcaz bilmiorum...
zaten nerden gittimde aldım bu arabayı hiç akıl sır erdiremiyorum kendime :S

koraykey
24/11/2008, 10:15
Arkadaşlar kronik problem müşteri hizmetleri vs sıkıştırın çözsünler allah aşkına hakkınızı biraz arayın :( adamları tehdit edin elimizde mahkeme kararı var kronik problem olduğuna dair bizde bununla dava açarız vs diyin değiştireceklerdir.

ayıplı maldan sorumluluk, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile malın tüketiciye teslimi tarihinden itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir. Bu süre konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda beş yıldır. Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Bu talepler zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü günden başlayarak on yıl sonra ortadan kalkar. Ancak, satılan malın ayıbı, tüketiciden satıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz.

Buna dayanarak sıkıştırın...

KaGaN
24/11/2008, 10:20
garanti kapsamında olmayınca tehtid falan etsek işe yararmı.
illaki onların elinde bununla ilgili bi sözleşme vs. vardır.
ama gidip bi konusucam yinede.1500 ytl bu devirde vermek zor benim için :S
kronik kronik kronik :(

koraykey
24/11/2008, 10:25
garanti kapsamında olmayınca tehtid falan etsek işe yararmı.
illaki onların elinde bununla ilgili bi sözleşme vs. vardır.
ama gidip bi konusucam yinede.1500 ytl bu devirde vermek zor benim için :S
kronik kronik kronik :(

korkma git üzerine 444 22 55i ara onlara ilet city motoru bozuldumu direksiyon dönmüyor ben bunun yüzünden kaza yapsam kim sorumlu olacak de. yasanın maddesini yazdım oradan sıkıştır. hile tüketiciden ağır kusur ile gizlenmişse zaman aşımı garanti süresi diye bişi yoktur de ben bu maddeye dayanarak dava açıacam de vs yüklen sen

KaGaN
24/11/2008, 10:30
evet bu yasa ile sıkıştırmak mümkün zorlıyacaz şansımızı bakalım ne cıkıcak altından

batuhann80
24/11/2008, 11:06
oha abi be direksiyonuda mı?kitliyor.basımıza böyle bir sey gelmez umarım.yoksa nalları dikeriz vallaha.

femoli
24/11/2008, 11:07
Osman senin arızan garanti ile bir ilgisi olacağını zannetmiyorum ,Fabrikasyon önemli bir sorun, tanıdığın samimi olduğun bir servis varsa onlarla bir görüş mutlaka yardımcı olacaklardır .Garanti bitse bile bu şekilde bir arızayı hemen telafi edeceklerine eminim daha olmadı kleim yaparlar (doğru yazılımı bu mu bilmiyorum :))

byrvo
24/11/2008, 12:31
arkadaşlar bazı servisler bu city motorunu garantide olmasa bile değiştiriyorlar.. Mutlaka hakkınızı arayın, çünkü bu Fiat'ın da bildiği ve kabul ettiği kronik bir sorun.. Tehdit edin, mahkemeye veririm deyin, çemkirin gerekirse.. O 1500ytl yi öderseniz valla uykularım kaçar..

ABNEW
24/11/2008, 13:20
Osman Bey geçmiş olsun,

Servo motor garanti bitse bile iyi niyet garantisi altında ücretsiz değiştirilebilmekte.Serviste ısrarcı bir şekilde bunu belirtmelisiniz.Diğer başlıklardan devam edebilirsiniz...

Kilitli