PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma fonksiyonu (Otomatik klima)

ugungor
18/11/2008, 09:36
arkadaşlar,

otomotik klimalı GPlerde klima kompresör düğmesi inaktif oldugu zaman havalandırma saglayabiliyor muyuz?

örneğin kışın klima devredışı iken motor ısısını kullanarak havalandırma ile içeriyi ısıtabiliyoruz. digital göstergede de istedigimiz degeri ayarlıyoruz.

ancak örneğin yazın klima düğgmesi inaktifken dışardaki sıcaklıktan daha düşük bir sıcaklığa ayarladıgımızda, digital göstege yanıp sönmeye baslıyor. ayrıca fanı iice arttırdıgımızda üfürmeye baslıyor. göstergenin yanıp sönmesi bir problemi ifade etmiyor mu?

ek olarak sürekli ford focus da kullanıyorum ve ac devredışı iken yazları havalandırma ile fandan hava alabiliyorum. cok sıcak olmayan zamanlarda yeterli oluyor.

femoli
18/11/2008, 09:47
Elbetteki olur sıcaklığı en düşüğe getirip fan açmanız yeterli yanıp yanıp sönmesi sıcaklığın an alt seviyede olduğunu gösterir Klimayı açmadan normal fan çalışıyor anlamındadır..

erdiyilmaz
18/11/2008, 11:12
...ancak örneğin yazın klima düğgmesi inaktifken dışardaki sıcaklıktan daha düşük bir sıcaklığa ayarladıgımızda, digital göstege yanıp sönmeye baslıyor. ayrıca fanı iice arttırdıgımızda üfürmeye baslıyor. göstergenin yanıp sönmesi bir problemi ifade etmiyor mu?

dediğiniz gibi kLima kompressörü çaLışmazken, dış sıcakLıktan daha düşük bir sıcakLık derecesinde çaLıştırmak istersek, örneğin; dışarda hava 20 dereceyken, 16 derece hava aLmak istediğimizde, gerekLi sogutma işLeminin yapıLamadığını, ikaz mahiyetinde kLima göstergesi yanıp sönüyor, herhangi bir probLem teşkiL etmiyor. sadece; istediğiniz sıcakLığı kompresör devreye girmeden veremiyorum manasında uyarı.

tabi bu durum yüksek sıcakLıkLarda geçerLi değiL, kompresör devreye girmese de motor sıcakLığından yararLanarak hava çıkışı yaptığı için; istediğin sıcakLığı veremiyorum manasında bir uyarıya da gerek kaLmıyor.