PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 70 km hızla giderken akü ve yağ lambaları yandı, neden?

nabulimut
13/11/2008, 20:58
arkadaşlar selamlar. aracım 2008 model (7 ay oldu alalı) grande punto fire 1.4 benzinli dynamic. ortalama 70-80 km hızla giderken akü ve yağ lambalrı yandı devir saati sıfıra düştü ve gaz pedalına batığmda gazı almadı. araç istop ettimi etmedimi hatırlamıyorum biraz panik oldum çünkü. aracı kenara çektim kontağı kapatıp bir süre bekledikden sonra tekrar çalıştırdım ve 2-3 km yoldan sonra evime geldim. yarın ilk iş servise götüreceğim ancak sorunun neden olabileceğini bilenleriniz varsa benim le paylaşabilir mi teşekkürler.

ikinci bir sorumda benim model yılı olan GPlerde direksiyondaki radyo düğmeleri ışılı mıdır değilmidir, servis değil dedi ama pek güvenmiyorum sözlerine açıkcası.

ABNEW
13/11/2008, 21:28
Nazım geçmiş olsun.Benzer sorunları içeren konular var sitemizde.Eğer araç motoru durmadıysa bence yazılım sorunu vardır.Kolayca halledilebilir ama motor durması aracın başka bir sorunu olabileceğini gösterebilir.2008 modellerde ışıksız olan araçlar çoğunlukta ben dahil.Ancak serviste ücretini ödeyerek değiştirttim zamanında...

nabulimut
13/11/2008, 21:54
sağol arda, umarım önemli birşey değildir, bir arkadaşım benzinde pislik olduğundan bir an yakıt alışı durmuşdur buyüzden istop etmiştir dedi, sonuç servisde çıkacaktır ama bilmiyorum ben bu gece nasıl uyuyacağım 7 aylık arabada böle bi sorun insanın canını sıkıyor

halilim
13/11/2008, 21:55
Araç'a ne oldugu konusunda tahminde bile bulunamıyorum ama eski puntomda 2008 modeldi ve direksiyondaki dügmeler ışıklıydı.

mustafaf
15/11/2008, 10:31
bnm aracımdada dugmeler ısıklandırmalı.2008 model...

nabulimut
16/11/2008, 10:46
servise götürdüm baktılar araçda herhangi bir hata oluşmamış benzindeki pislikten ötürü vs yüzünden olmuş olablir dediler, sonuç bu

halilim
16/11/2008, 11:29
Direksiyondaki dügmelerin ışıklarındaki gelişme ne oldu?