PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri Çağırma (İyileştirme) Kampanyası

serhanguler
11/11/2008, 16:59
Arkadaşlar merhaba. Biraz önce Grande Punto'mu aldığım Fiat bayinden aradılar. Geri çağırma kampanyası adı altında aracı servise getirmemi istediler. Klimaya kleps gibi birşey takarak iyileştirme yapacaklarmış. 5 dakika süreceğini söylediler ve randevu aldım. Üretim hatası mı diye sorduğumda hayır dediler. Sadece iyileştirme çalışması olduğunu söylediler. Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

detay
11/11/2008, 19:01
Aracı alalı ne kadar oldu?

Ah-MeT
11/11/2008, 19:59
walla benide çağırmışlardı gectigimiz yaz ne oldugunu sordum klimaya kleps felan dediler :)

şekerlioğlu
11/11/2008, 20:01
belirli bir seriyi'mi çağırıyorlar acaba.

OzzY
11/11/2008, 20:35
yaklaşık 3 yıldır çağıran eden yok :D

serhanguler
12/11/2008, 09:58
Aracımı temmuz 2007 de almıştım, 1,4 active. Klimayla ilgili de her hangi bir sorun da yaşamadım. Gayet memnunum. Yıllık bakımada götürdüm. Bakalım cuma günü randevu aldım öğreniriz durumun ne olduğunu...

FunTastik
12/11/2008, 13:28
hangi bayiden almıştın..Efsanedenmi?

serhanguler
12/11/2008, 13:59
Gebze Birlik Motor' dan almıştım...

GUL
12/11/2008, 14:16
Gebze Birlik Motor' dan almıştım...

slm,

Bende gebze birlik motordan aldım 2007 mayıs ayında , geçen ay yıllık bakıma gittiğimde klimaya söylediğiniz gibi bir işlem benim aracımada yapıldı..Üretim kaynaklı demişlerdi...pek üstünde durmadılar..

iyi günler

oguzturk
12/11/2008, 14:26
Merhaba, ben aracımı Aralık 2006da almıstım ve 2007 'de aracımda surekli klima performans sorunu yasadım. en son yasadıgım problem yazın klinmayı actıgımda surucu tarafından sıcak hava uflerken yolcu tarafından daha serin bir hava uflemekteydi. 3. kez servise goturmemin ardından klima içinde bir takım parcaları garanti kapsamında değiştirdiler. Belki sizin bahsettiğiniz aynı değişimi bende de yapmışlardır. Şimdilik sorun düzeldi en azından her iki yönde eşit sıcaklıkta ısıtma sogutma yapıyor. ama hala performansı iyi mi derseniz, arkadaslar daki fiesta yada corolla 'nın klimaları kadar sogutma yapmıyor. baska bir GP ile kıyaslama yapma fırsatı bulamadım. ama sanıyorum bizim GPnin klima performansı düşük.

mustafaf
12/11/2008, 17:41
alla alla benıde cagıran eden olmadı.10 gundur hergun servıse gıdecem dıye cıkıyom evden bı fırsat bulamadım :D gıdebılırsem bır sorayım bakalım neymıs bu olay...

Genius
12/11/2008, 23:03
Ben ziyarete gittiğimde kayıtlarında varmış 5 dakika bakalım dediler. Baktıkları şey kaloriferin oradan geçen kabloların kontrolü olduğunu söylediler.

GP61
14/11/2008, 00:45
beni de çağırdılar bir de şu tarihe kadar bakabiliyoruz o tarihe kadar baktırmazsanız klimada oluşabilecek sorunlardan sorumlu olmayız dedi bayan bana :D yoğunluktan hala götüremedim arabayı bilen var mı son tarihi.üretim hatası mı dedim yok dedi klima ile kablo tesisatını kontrol etcez dedi.

dtunacik
14/11/2008, 07:29
Valla mart 2006 dan beri bu şekilde çağıran olmadı.klimadan da sorun yaşamıştım.demekki bizim araba yaşlandı.Kendi haline bıraktılar.

mustafaf
15/11/2008, 10:37
walla benide çağırmışlardı gectigimiz yaz ne oldugunu sordum klimaya kleps felan dediler :)

ewt aynen oleymıs.klımanın ordakı kablolaramı ne kleps takıolarmıs.bellı bır partıdekı araclarda varmıs bole bır durum.butun araclarda olmadıgından, bende dahıl bazı arkadaslar, Fıat bızı sevmıyormu korkusuna kapılmasın :D:D

byrvo
15/11/2008, 12:37
aldığım günden beri klimam verimsiz çalışıyor.. Dayanacam Birmot'un kapısına..

birotteau
15/11/2008, 14:42
Arkadaşlar merhaba. Biraz önce Grande Punto'mu aldığım Fiat bayinden aradılar. Geri çağırma kampanyası adı altında aracı servise getirmemi istediler. Klimaya kleps gibi birşey takarak iyileştirme yapacaklarmış. 5 dakika süreceğini söylediler ve randevu aldım. Üretim hatası mı diye sorduğumda hayır dediler. Sadece iyileştirme çalışması olduğunu söylediler. Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Merhaba,

Gecen hafta beni de cagirdilar, Birmot Zincirlikuyu'da kontrol ettirdim. Klima kablolari sase ihtimaline karsi kontrol ediliyor dediler. Benimkinde birsey cikmadigini soylediler.
Aracim 2007 Haziran cikisli.

Selamlar

Av.Efe
15/11/2008, 14:50
Benim arabaya daha ilk kilomtrede yapılmış bu dediğiniz klima kleps olayı serviste kendiliklerinden yapmışlar. 6000 de şimdi arabam ama çağrılmadım ben

koraykey
27/11/2008, 08:59
Arkadaşlar benim dava açarken ana problemimdi bu işte :( Klima kablo Tesisatı arızalıydı ve 30 günde getiremediler :( hatta 60 gün falan oldu gelmedi tam 3 ay sonra geldiğini öğrendim. Ama dava açıldığı için yaptırmamıştım bu sebeplede arabayı iade aldılar zaten :(

Parça
51784012 Kablo Tesisatı, Torpido GP

Bu sebeple sizi kontrol için çağırmış olabilirler yani sebebi ben olabilirim :ohmy0000:

Bu arıza yaptığında klima (elektronik çift bölgeli) çalışmıyor ve Kilometre göstergesindeki rakamlar yanıp sönüyor...

sarpines
27/11/2008, 14:55
klima kablosuna klips mi ne takıyolar herhalde motora sürtmesin diye ben öyle biliyorum