PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Bijon Kilidi

oguzturk
10/11/2008, 15:27
Bugün sabah arama geldigimde sol arka lastigimi kendini bilmezin birinin çalmış oldugunu gördüm. Yerine yamulmuş bir jant üzerinde yanağından yarılmıs bir lastik takmıs ve gitmiş. Dolayısı ile hem jant kapagım hem jantım hemde henuz 24000km kullandıgım lastiklerden biri gitmiş oldu.

Servisten konu ile ilgili yardım istedim: standard demir jant için 170 YTL dunlop marka lastik için 180YTL ve jant kapagı için 35YTL fiyat verdiler. Muhtemelen işçilikte olacaktır. anlayacagınız durup dururken 400YTL masraf cıktı.

Bu gibi durumlarda en azından tekerlekleri çalınmaya karsı koruyacak grande punto için bijon kilidi var mı? VW, SEAT gibi markalarda standard olarak gelen dışı düz olup bijon başı içinde deseni olan tipler mevcut. Sanırım bu şekilde bir kilit çözüm olacaktır. Tşk.

femoli
10/11/2008, 15:38
Çok geçmiş olsun elbetteki var şifreli bijonlar var ama orj kapaklı bir jant lastiği ne mantıkla çalmış olabilirki ..

Şifreli bijonlar kalite kalite değişiyor 25 ytl den 50 ytl ye kadar var 4 adeti..

brvhgt
10/11/2008, 17:26
benim elimde orjinal fıat kilitli bijon takımı var özel kutusunda eğer isterseniz 40 ytl ye verebilirim

ocean_1919
10/11/2008, 17:34
Bugün sabah arama geldigimde sol arka lastigimi kendini bilmezin birinin çalmış oldugunu gördüm. Yerine yamulmuş bir jant üzerinde yanağından yarılmıs bir lastik takmıs ve gitmiş. Dolayısı ile hem jant kapagım hem jantım hemde henuz 24000km kullandıgım lastiklerden biri gitmiş oldu.

Servisten konu ile ilgili yardım istedim: standard demir jant için 170 YTL dunlop marka lastik için 180YTL ve jant kapagı için 35YTL fiyat verdiler. Muhtemelen işçilikte olacaktır. anlayacagınız durup dururken 400YTL masraf cıktı.

Bu gibi durumlarda en azından tekerlekleri çalınmaya karsı koruyacak grande punto için bijon kilidi var mı? VW, SEAT gibi markalarda standard olarak gelen dışı düz olup bijon başı içinde deseni olan tipler mevcut. Sanırım bu şekilde bir kilit çözüm olacaktır. Tşk.

Geçmiş olsun. Bu tip durumlarda kasko bir işe yaramıyormu? Birde dün baktıp dunloplara 175/65 R15 dunlop sp 30 için 135 ytl fiyat aldım.

oguzturk
10/11/2008, 18:58
Geçmiş olsun. Bu tip durumlarda kasko bir işe yaramıyormu? Birde dün baktıp dunloplara 175/65 R15 dunlop sp 30 için 135 ytl fiyat aldım.

bu fiyatı nereden aldınız? aksam ustu kozyatagı Carrefour'daki speedy'den de sordum. onlarda 175YTL dediler. 135 YTL iyiymiş. teşekkürler.

Bir sorum daha var. Lastikçi arka sol lastigi sıfırlayınca digerinide değiştirmek gerekir dedi. Çekme yapar vs. tarzında bir seyler soyledi. bu durum ciddi bir durum mu? değiştirince illaki çif olarak mı değiştirmek gerekir?

benim elimde orjinal fıat kilitli bijon takımı var özel kutusunda eğer isterseniz 40 ytl ye verebilirim

öncelikle lastik işini çözeyim bu konu ile ilgili dönüş yapacagım size. bu arada ürünün bir fotografını görebilir miyim? Piyasa fiyatı mı bu yoksa sizin belirlediginiz bir fiyat mı? tşk.

FeaRLeSsHunTeR
10/11/2008, 22:26
Cok gecmis olsun ya,şu hayatta gereksiz ne kadar insan var! :whip0000:

şekerlioğlu
10/11/2008, 23:21
evet bence ikisini birden değiştirseniz iyi olur.nispeten aşınmış bir lastik,yol tutuşa etki edecektir.ama bence siz şöyle yapın,(tabi,stepneniz sıfırsa.)tek lastik alın,stepnedeki lastiğide kullanarak,arkaları komple sıfır olarak değiştirirsiniz.şu anda aracınızda takılı olan diğer lastiği,stepne olarak kullanırsınız.(hatta bu uygulamayı ön lastiklere yapar,önden çıkan lastikleride çapraz olarak arkaya takabilirsiniz.(nacizane bir tavsiyedir)

tekrar geçmiş olsun.

ocean_1919
11/11/2008, 02:11
bu fiyatı nereden aldınız? aksam ustu kozyatagı Carrefour'daki speedy'den de sordum. onlarda 175YTL dediler. 135 YTL iyiymiş. teşekkürler.

Ben bu fiyatı eskişehirde aldım, ayrıca sizin söylediğiniz fiyatları verenlerde oldu. Ancak onlarda sanırım istanbuldan sipariş ediyorlar. İstanbuldaysanız farklı yerlerden fiyat almanızı öneririm. Ayrıca 12 kasıma kadar carfurlarda kampanya var %20 indirimliymiş. Çift lastik almak zorunda kalırsanız bakabilirsiniz.

mustafaf
11/11/2008, 08:47
gecmıs olsun.ınsanlar ne yapacaklarını sasırdırlar.orjınal jant+kapak+24.000 km.de lastık :S akıl ermez valla bu ıslere!!!

detay
11/11/2008, 18:55
Geçmiş olsun kardeş. Demir jant 170 ytl. 35 de jant kapağı eder 205. Hayret bir şey. O fiyata gayet güzel alüminyum alaşım jant alınır. Ne güzel fiyatlar değil mi!!!!!

oguzturk
15/11/2008, 19:44
lastik = 175YTL (dunlop 175/65/15 SP30) , Jant kapagı 35YTL (orjinal yedek parca) , stepne için jant düzeltme (hırsızın bana bıraktıgı yamuk jant) ve balans ayarı = 20YTL, henel toplamda 230 YTL' ye çalınan lastigin yerine yenisini takmış oldum. eski lastiklerimden birinide stepne yaptım. Sanırım Alarm taktıracagım artık. belki caydırıcı olur bir sonraki seferde... herkese yardımları için teşekkurler.