PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü,yağ ve enjeksiyon gösterge sorunu

barsgp
07/11/2008, 23:50
Kontağı çevirince sönmesi gereken ikaz lambalarından akü,yağ ve enjeksiyon ikaz lambaları sabit kalıyo ancak arac çalışınca sönüyo ve bidaha yanmıyo acaba neden kaynaklanabilir? Akü bitiyor olabilirmi?..

OzzY
08/11/2008, 00:21
enjeksiyon u bilmiyorum ama akü ve yağ normal.

ERC
08/11/2008, 09:36
enjeksiyonu temsil eden isaretin sekli nedir?biri gosterebilir mi?

femoli
08/11/2008, 09:42
Anlattığınız olayda her şey normal lontak 1 devrede bütün lambalar yanar ve bazıları söner kontağı 2 devreye çevirdiğinizde araç çalışır ve bütün lambalar söner yanması gerekenler city (eğer açık ise ) emniyet kemeri (takılı değil ise) eğer bunlardan harici bir şey yanıyorsa o zman sorun var demektir... :)

barsgp
08/11/2008, 16:25
Hımmm:g0000000:..
kontak 1 de tüm ışıklar yanar ve sönmesini bekleyip tüm ışıklar sönünce kontak çevrilip arac çalıştırılmıyormuydu?
acaba yanılıyormuyum..
cuma günü aracıma binip kontak 1 yaptıktan sonra tum ışıklar yandı fakat hiçbirisi sönmedi ve ilginç bir şekilde benzin ışığı yanıp sönmeye başladı ibre yerinden oynamadı, kontağı tekrar kapatıp actım fakat aynı şeyler oldu, aractan indim, sonkez şansımı denemek istedim kontak 1 yaptım bu kez herşey normale dönmüştü ama yağ,akü ve enjeksiyon ışı daha sonraki çalıştırmalarımda hep araç çalışınca sönmeye başladı...

ABNEW
08/11/2008, 18:17
Barış, bahsettiğin ikazlar motor çalışmasının hemen ardından sönebilir bu normal ama yanıp sönme-ibrelerin maksimuma gelmesi gibi problemler varsa sanıyorum yazılım güncellemesi yapılmalı...

ERC
08/11/2008, 18:22
bu arada arac calistirilirken btn isiklarin sonmesi yerine devir gosergesinin altinda ki motor isaretinin ustunde carpi isareti cikar o zaman calistirirmamalimi yanlis mi biliyorum???

detay
08/11/2008, 21:56
Benim bildiğim, kızdırma bujisi sembolü söner sönmez marşa basmak lazım. Araba çalışınca, el freni ışığı (çekili ise) ve city ışığı (açık ise) kalır, diğerleri söner.

barsgp
10/11/2008, 11:05
Arkadaşlar yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum...

yakupca
10/11/2008, 11:09
bi sıkıntı oldugunu bende sanmıyorum ama yazılımsal bi problem olabilir. bi güncelleme yaptırmanda fayda var derim.

dgncn_1907
02/01/2011, 22:37
Önceden kontağı çevirince yağ çubuğu sönüyordu.Şimdi aracı çalıştırdıktan sonra en son sönen ışık oldu.Bu normal mi.? Yağda bi azalma eksilme onu mu temsil ediyor?

GP COSKUN
02/01/2011, 23:05
Önceden kontağı çevirince yağ çubuğu sönüyordu.Şimdi aracı çalıştırdıktan sonra en son sönen ışık oldu.Bu normal mi.? Yağda bi azalma eksilme onu mu temsil ediyor?

konu hortlamış ama
yinede sana cevap yazalım
yağ lambası geç sönmesi yağın eksilmesiyle direk alakalıdır
aracının yağını kontrol et bence