PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaput Üzerindeki Yamulma

xmen
06/11/2008, 18:04
arkadaşlar slm,

bugün kaputun ön tarafının biraz yamulduğunu farkettim. sanırım top gelmiş vs..
ekteki temsili resime işaretledim. kendi aracımın fotolarını çekemedim.

hemen servise gittim , servis bunun düzeltilmesi için komple boya yapılması gerektiğini iletti.... ben de daha fazla dinlemeden :) çıktım...

sizden yardım istediğim konu şu ; boya yaptırmayacağıma göre temsili resimde işaretlediğim alanı nasıl kapatabilirim ? folyo ? mesela olabilir mi ?

bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum...

bir de tekrar konu açmadan ekteki resimdeki puntoda sanırım özel kit var. özellikle plastik ekleme ( mini cooperdaki gibi ) bunu temin etme , yaptırma şansmız var mı ?

herkese teşekkürler...

krakercocuk
06/11/2008, 18:40
eline hakim ustalar var bu konuda..demir çubuklar kullanarak göçükleri düzeltme yapıyorlar macun boya yapmadan..ama adamını bulmak lazım...izmirde olsan yardımcı olurdum...nese geçmis olsun...

femoli
06/11/2008, 18:42
Bu yamulma olmadan önce servise gitmişmiydin yada kaputu kapatırken kaputu yavaşca bırakıp üstüne bastırarakmı kapattınız.

Birde detaylı bir foto çekerseniz yardımcı olabiliriz...

yakup1
06/11/2008, 18:47
vakum ile çekme işlemi yapan yerler var oralara götür.DR VINYL - Tampon, deri vinil, boyasız göçük, sigara yanığı, göğüs kapı döşemesi (https://www.drvinyltr.com/site/gocuk.php) bu adresten bir fikir edinirsin belki.geçmiş olsun

Ah-MeT
06/11/2008, 20:01
temsili resimdeki işaretledigin yerde tam orda benimde çok hafif bir şişklik var cok belli olmuyor dikkatli bakınca belli oluyor, benimkisi Femoli nin dedigi gibi bastırarak kapatmamdan dolayı oldu sanırım...

Uzun
06/11/2008, 20:28
vakumla; kaskondaki muafiyet olayını da kullanarak cebinden 5 kuruş harcamadan rahatlıkla yaptırabilirsin ahmet... 100 ytl bile tutmayacağı için kaskonda bozulmadan ve boya bile yapılmadan gönül rahatlığıyla yoluna devam edersin...

xmen
06/11/2008, 21:28
arkadaşlar kaputu genelde femolinin dediği gibi kapaıyorum ama sanki top gelmiş gibi ..

çünkü bükülme bastırarak olacak iş değil ...

vakumluk iş değil ...

foto çekmeye çalışcam... sanırım daha iyi olur...

YA DA ORAYA ENLEMESİNE ŞERİT mi çeksem ??? ne dersiniz ?

Riddle
06/11/2008, 21:36
Sonax bu işlemi yapıyor.

femoli
07/11/2008, 09:35
Ben resmi görmeden yorum yapmak istemedim ama eğer kaputun o bölümünde çizgi gibi bir iki eğiklik varsa kesinlikle kaputu yavaşca bırakıp üstüne çökerek kapamadan dolayı oluyor..Kaputu herzaman yukarıdan bırakın kapatırken kendi kapansın bunun hiç bir zararı olmaz ..

Sevdiğim bir serviste benim başımada bu şekilde bir olay geldi suçları sabit ama yapacak bir şey yok malesef o yüzden nazarlık olarak duruyor :D Umarım duyuyordur beni daha kaput tutacağımın plastiğinden verecekler bana :D

ABNEW
07/11/2008, 16:16
Mehmet e katılıyorum, o bölgeye top gelmesiyle yamulma-göçme olması çok zor zaten yukarı doğru bakan eğimli bir bölüm.Topla ancak ızgara kısmı zarar görebilir bence.
Kaputun elle bastırılarak kapatılması sonucu aynı bölgede tampona parelel hafif göçükler olabiliyor,
Bölgesel tamir yapan yerlerde düzeltme yapılabilir ama o bölgenin tamiri zor olabilir.Geçmiş olsun...

soldierkan
08/11/2008, 04:30
autoking internet sitesini bir ziyaret et bence mini onarım ile orjinalliği bozulmadan yaptırabilirsin

Buremir
08/11/2008, 21:04
arkadaşlar kaputu genelde femolinin dediği gibi kapaıyorum ama sanki top gelmiş gibi ..

çünkü bükülme bastırarak olacak iş değil ...

vakumluk iş değil ...

foto çekmeye çalışcam... sanırım daha iyi olur...

YA DA ORAYA ENLEMESİNE ŞERİT mi çeksem ??? ne dersiniz ?

istanbulun neresindesiniz msj atarsanız yardımcı olurum vakumla olacak iş değil o arkasında kaputun kasası var çünki vakum anca arkası boş alanları düzeltebilir bir de hangi servise gittiniz acaba

xmen
10/11/2008, 23:41
istanbulun neresindesiniz msj atarsanız yardımcı olurum vakumla olacak iş değil o arkasında kaputun kasası var çünki vakum anca arkası boş alanları düzeltebilir bir de hangi servise gittiniz acaba

merhaba cengiz bey,

ben avcılardayım ..... valla yardımcı olursanız çok sevinirim... gözüme öyle takılıyor ki .....

Punto06
11/11/2008, 00:56
Femoli abininde dediği gibi kaputu yavaş kapatıp üstüne bastırmadan dolayı oluyo kilit mekanızması yapıyor aynı şişlik benim aracın kaputundada var o kadar belli olucak bişey değil ama Auto king gerçekten güzel bir servis her yerde bayiileri var yardımcı olabilirler galiba

Praxis
25/12/2008, 00:33
aynısı bende oldu. autoking 20 dakikada hellediyor. koç alianz kasko varsa mini onarım diyorlar kasko bozmadan işlem yapıyorlar.. top gelse içeri çöker bu şişlik dışarı doğruydu bende ;)

tamirci
07/01/2009, 14:42
arkadaşlar naçizhane düzeltmek üsterim vakum ile yapılan düzeltmeler yanlız düz ve büyük alanlar da başarılı olabiliyor.Kendi aracım da buna benzer bir hadizeyi ben de yaşadım özel plastik parçalar çektirme işlemi ile düzeltiyorlar.Autojetfiks diye bir marka var.Webden bir bakın ben memnun kaldım.Boya falan da yapmadılar çok da güzel oldu...
Denemenizi tavsiye ederim .

.................................................. ...........................................
Bildiğini insanlığın faydasına sunmayan alim zalimdir.

xmen
08/01/2009, 06:58
istanbul da bir servise gittim florya civarı. bu alanın femolinin dediği gibi bastırarak kapatılmasından kaynaklandığı , düzltme işlemi yapılabileceğini ancak kaputun boya göreceğini belirttiler. ben de nazarlık olarak kalmasını düşündüğüm için o kabarıklığı artık önemsememeye caliscam. bu arada o alana kaplama vs giydirme gibi ürünler uygulatsam mı bilmiyorum.... ister istemez gözüm takılıyor.

narkoz30
08/01/2009, 08:53
Dostum oto camcılarda çift taraflı cam tutma için kullanılan vakumlu borular var geçerken rica et öyle güzel düzeltiyorlar ki hemde para bile almıyorlar. Geçmiş olsun.

ekorkut
08/01/2009, 08:58
Bundan önceki arabamda hep elle bastırarak tık diye oturturdum kaputu. GP ' de ise böyle bir olay olduğunu bildiğimden hiç ellemeden tepeden bırakıyorum güm diye. Hoşuma gitmiyor ama göçmesinden iyidir. Bence yine de kafaya takılacak bir durum yok. Göçüğü düzelttirip boyatırsın, bu sefer satarken arabaya ...ok atarlar, o zaman kafaya takılacak durum olur işte. Bence ellememek en iyisi.

halilim
08/01/2009, 17:30
https://f1.tut.by/imgs/1126101269Grande_Punto_Rally_Super_2000.jpg

Bu şekilde birşey olabilir ön kaput nedeniyle tüm bir sticker yaptırsan olabilir. Bu kadar abartı degil tabi..

Benim araçın görüntülerini bir incele istersen.

xmen
09/01/2009, 10:25
merhaba halil bey ,

garaj bölümünde inceledim aracınızı yan şeritler çok güzel olmuş... abarth logosu biraz daha küçük de olabilirdi , gerçi zevk meselesi... yine de hoş olmuş :)

aslında sizin yan şeritler gibi kaputta da kullanabilirim ... ölçüp biçip keserek.... kusura bakmayın bu konularda ( şerit , folyo vss vss ) biraz bilgisizim.... bunları dizayn vs reklamcılar mı yapıyor..... yapıştırıcının kalitesi nedir ? çıkartırken boyaya zarar verir mi vs gibi sizin de vereceğiniz yanıtlar olursa sevinirim...

hepimize kazasız belasız sürüşler dileği ile...

halilim
10/01/2009, 22:13
Öncelikle teşekkür ederim.

Bunu yaptırdıgımız yer bildigimiz reklamcı,

İşleri zaten araç kaplama idi çogunlukla, normal ufak reklamcılar ugraşmak istemedi.

Kendin yapmaya hiç ugraşma bence, git istedigin şekli söyle yada bir resim götür bırak çizsin ertesi gün araçı götür boyunu ölçüp hemen makina ile o boyutta çıkartıp yapıştırıyor.

Çıkartırken reklamcıya götürüp çıkartırsan bir sorun olmaz, onlar bir sıvı ve ısıtıcı ile düzgün birşekilde çıkartıyor.

Tek sorun belli bir süre sonra çıkartınca arada boya farkı olurmu güneş nedeni ile, reklamcı olmayacagını söledi ama tabiki ikna olmadım.

Eski araçımda sag arka tarafa alışveriş sepeti nedeniyle tam çizginin oldugu yerde göçük oluşmuştu, auto king vakumla çekilemeyecegini söledi çizgide olması nedeni ile bende senin gibi bir yöntemi kullanmıştım. Sag tarafdaki playboya dikkatli bakarsanız ortada bir hava kaparcıgı var altı boş :D

Burada bakabilirsin.

https://forum.grandepuntotr.com/174582-post59.html