PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Grande Punto?

kadoku
20/12/2006, 10:32
Grande Punto almaya karar vermemde öncelikli neden, tasarım olarak sınıfındaki diğer araçlardan çok farklı oluşuydu, Fiata hep önyargıyla bakmama rağmen herkesin de hem fikir olduğu gibi Fiat bu arabayla bütün önyarıları kırdı, bence :cool: sonra diğer araçlarla kıyasladığım zaman bu fiyata bu donanım ve komforun hiç bir araçta olmaması beni Grande Punto almaya itti yaklaşık 3-4 ay bu sınıfta araç araştırmama rağmen Grande Puntoyu ilk incelediğim an daha fazla araştırmaya gerek olmadığına karar verdim ve o gün Punto siparişimi vermiş oldum... :cool:

Peki sizler neden Grande Punto dediniz? herkesin kendine göre mutlaka, işte bu! dedirten bir özelliği vardır, hangi özellik yada özellikleri seçiminizde etkili oldu?

Mısafır
20/12/2006, 10:33
ekonomik, sportif, still, beklentilere verdiği cevap... duşuk motor hacmi yuksek hp 1248cc 90 hp...
ve renkler siyah turuncu ;)

civcivx
20/12/2006, 10:39
Yazdıklarının tamamen aynısı benim için de geçerli. Sadece Fiat'a karşı önyargılı değildim. 2 tane Tipo kullanıp (Birisi Ferrari Kırmızı-Rosso Corsa :D ) değiştirdikten sonra önyargılı olamazdım zaten. Tercihteki ilk sebebim; tasarımındaki etkileyicilik idi.

DH forumunda Ekim 2005 ayında Grande Punto, Clio III ve Peugeot 207 başlığını tesadüfen keşfetmemle başladı GP aşkı. Orada gördüğüm anda ben bu arabayı istiyorum dedim, Allah'ın izniyle 6 ay sonra sahip oldum.

brvhgt
20/12/2006, 10:41
ben zaten italyanları severim 3. italyan hiç başka araba aklıma gelmedi punto hem güzel hemde fiyat olarak uygun birkere tarzı var arabanın

Bülent A.
20/12/2006, 10:46
Palio yu aldığım zamanlar spy fotoları dolaşıyordu.
O zamanlardan beri kafamda.
Dizaynından çok etkilenmiştim.
Sonra motor - performans ve fiyat orantısı kullanım maliyeti düşüklüğü en büyük etkendi.
Konfor ve donanım seçenekleri zaten apayrı bir olaydı
1 yıllık paliomu satıp hiç düşnmed GP ye geçiş yaptım.

Güvenlik Paketide hediye geldi üstelik

AWD
20/12/2006, 10:50
arakdaşlarımın son model golf avensis hatta passatla bile karşılaştırdığımzda yüzlerindeki ifadeyi görmek için hahah :cool:

Linos
20/12/2006, 11:04
-Öncelikle kusursuz tasarımı!
-Donanım listesine baktığımda uğradığım şok! (Üst sınıflarda bile olmayan bir sürü özellikle dolu)
-Donanımına göre son derece uygun fiyatı!
-Sınıfındaki araçlara göre düşük yakıt tüketimi!
-Fiat servislerinin yaygınlığı!
-Eşimin de hiç teklemeden beğendiği bir araba oluşu!:D

Şimdilik aklıma gelen bunlar...;)

usesw
20/12/2006, 11:49
Bende fiat siena vardı... Takasa verdiğimde en yüksek fiyatı kendi arabası olduğu için yine Fiat verdi.. Arabanın lüksüne göre fiyatı çok maküldü... Renk seçenekleri için ayrıca boya masrafı da istemiyolardı... Anlıyacağınız düşünecek çok fazla şey yoktu...

Mısafir
20/12/2006, 12:19
Fiestayla karşılaştırıyordum. Koç personeli indirimim olmasa belki Corsalara da bakardım. Fİestanın tüm özelliklerini inceledim fena değildi. Opsiyon sundukları (Gövde rengi tampon + Metalik boya farkı + Abs + Ebd + vs. vs. ) canımı biraz sıktı özellikle de içine girdiğimde özensiz iç dizaynı ve magirus vitesi gibi vites kutusu arabadan soğuttu beni. O sıralar hiç fiyatının bu aralıkta olduğunu tahmin etmediğim Punto yu farkettim ve Donanım Haberin forumunu inceledim. Aracı almamdaki en büyük etkenler
Tasarım
İç dizayn
Donanımlar
Fiyat / performans uygunluğu
ve en önemli etken de arkadaşlar sizlerin yorumları oldu.
Doğru tercihimde faydanız dokunduğu için sizlere çok teşekkür ederim.

ORACLE
20/12/2006, 13:02
Ben aslında hactback bir araç düşünmüyordum.
Önceki aracım Tipo idi. Çocuğun arabası nı falan sığdırmakta zorlandığım için sedan bir araba istiyordum. Benim de koç personeli indirimimden faydalanmamdan dolayı ford ve fiat bakıyordum. Fordda istediğim araç focus idi ama indirime raağmen yinde çok pahalı geldi. Sonra fusion a bakmaya başladım. Ancak arabada her opsiyon. Şuda olsun buda olsun derken fiyat gene uçuyordu. En son albea ya karar verdim. Tam alacağım sıralarda puntonun lansmanı yapıldı. Dedim gidip bi göreyim şunu neymiş.
Görüş o görüş. Bi daha başka hiç bir araca bakmadım. Donanım, fiyat, dizayn
resmen aşık oldum araca. biraz daha sonra çıksaydı almıştım albea yı valla kafamı vururdum duvarlara herhalde :)

Misafır
20/12/2006, 13:57
ilk olarak reklamlarda gördüm.
fiat markasına hep temkinli bakmama rağmen hoşuma gitmişti.
sonra da bir fiat bayisinde yakından inceleme fırsatı buldum.
dizayn farklılığı, kullanılan malzemenin kalitesi, performans, rahatlık, yakıt tasarrufu ve de fiyatının kendi sınıfındaki diğer araçlara göre daha iyi olması sayesinde şu an bir gp sahibiyim.

iyi ki almışım diyorum.
hepimize hayırlı olsun.

dejavu
20/12/2006, 14:57
-Öncelikle kusursuz tasarımı!
-Donanım listesine baktığımda uğradığım şok! (Üst sınıflarda bile olmayan bir sürü özellikle dolu)
-Donanımına göre son derece uygun fiyatı!
-Sınıfındaki araçlara göre düşük yakıt tüketimi!
-Fiat servislerinin yaygınlığı!
-Eşimin de hiç teklemeden beğendiği bir araba oluşu!:D

Şimdilik aklıma gelen bunlar...;)

@linos a aynen katılıyorum her maddesine kadar
artı olarak
-servis ekonomisi
-ikinci elde değer etmesi ve hemen elden çıkarılabilmesi
-en önemlisi eşim gp koltuğuna oturunca bu araba olsun dediğinde zaten bütün maddelerin hiç bir önemi ve kıymeti kalmamıştı....

Linos
20/12/2006, 15:11
-en önemlisi eşim gp koltuğuna oturunca bu araba olsun dediğinde zaten bütün maddelerin hiç bir önemi ve kıymeti kalmamıştı....

:D Di mi, asıl önemli mevzuu o! Çok yaşa e mi?!. :D

Sezgintr
20/12/2006, 15:25
2. el araba bakıyodum bitane fiesta dizel buldum 2 yaşında 30000kmde adam 21000ytl diyo başka bişey demiyo. Bende tabi o sırada gpuntoyu bekliyorum tabi piyasaya çıkar çıkmaz gittim inceledim sıfır araba ve özellik olarak fiestaya 10 basan bi arabaya 5000 ytl daha fazla vermek en mantıklısı geldi.

Mısafır
20/12/2006, 15:34
fiesta sporta bende cok baktım ama opsyon acısından punto cok cok ustteydı ...

maviş
20/12/2006, 15:46
Ben aslında hactback bir araç düşünmüyordum.
Önceki aracım Tipo idi. Çocuğun arabası nı falan sığdırmakta zorlandığım için sedan bir araba istiyordum. Benim de koç personeli indirimimden faydalanmamdan dolayı ford ve fiat bakıyordum. Fordda istediğim araç focus idi ama indirime raağmen yinde çok pahalı geldi. Sonra fusion a bakmaya başladım. Ancak arabada her opsiyon. Şuda olsun buda olsun derken fiyat gene uçuyordu. En son albea ya karar verdim. Tam alacağım sıralarda puntonun lansmanı yapıldı. Dedim gidip bi göreyim şunu neymiş.
Görüş o görüş. Bi daha başka hiç bir araca bakmadım. Donanım, fiyat, dizayn
resmen aşık oldum araca. biraz daha sonra çıksaydı almıştım albea yı valla kafamı vururdum duvarlara herhalde :)
wallahi benim GP'yle buluşmam Oracle'ınki gibi oldu nerdeyse
Bende palio almak için peşinat bile vermiştim ve o arar Gp'nin reklamları dönmeye başladı ve o an çark ettim ve direk gidip daha test sürüşü yapılacak bir araba bile yokken ben GP'yi aldım ve çıktım ve gayet memnunum iyiki de almışım:D

h k
20/12/2006, 19:56
Fiat askim ve koc indirimi ile özelliklere göre ortaya cikan cok cazip fiyattan sonra 3.Fiatimi almis oldum :p

toful
20/12/2006, 20:17
ben arabadan hiç anlamam.ehliyeti dahi geçen sene aldım.gp alma nedenim dh forumda yazılanları okumamdır.birde clioculara gıcığına.almadan önce yakından görmüşlüğüm ve test sürüşü dahi yapmışlığım yok.

Muhendis06
20/12/2006, 20:19
1- 1248 cc motor hacmiyle vergi avantaji
2- Dizel motorla yakit ekonomisi
3- Tek kisi kullanacagim icin kompakt boyutlar
4- Kirmizi renk bulabilmis olmam
5- Stil tasarim.

Gianfranco
20/12/2006, 20:58
Ben tamamen seklini begenerek aldim. Arabayi ilk kez NFS Most Wanted'da gormustum ve cok hosuma gitmisti. Fiat'in bole bir araba yapmasina cok sasirmistim. O zamanlar fiyatinin 35-40 YTL civarinda olacagini sanmistim hatta. Ama geldigi zamanki uygun fiyati ben cezbetti ve aldim. Tabii bunun yaninda opsiyonlarinin coklugu ve ucuzlugunuda unutmamak lazim.

Mısafir
21/12/2006, 09:18
Nedense bende ilk fiesta bakmaya başladığımda etraftan punto alsana diyenlere yok yahu param yetmez heralde diyodum. Üst sınıf intibası vermişti. Sonra fiyatları inceleyince direk gözüm açıldı :)

OzzY
21/12/2006, 14:50
cmaxi aldıktan sonra yine benim gazımla anneme 10000 ytllik bişeyler bakmaya başladık. bu durumda dedem devreye girdi(hiç sevmez 2. eli) gitmiş palio için anlaşmış akşam gidin sözleşmeyi yapın rengini beğenin dedi :D akşam giderken dayım telefon etti ve grande punto alın dedi ama ben hariç evdekiler bu fikre olumsuz yaklaştı (10000 ytlden 19000 e çıkmıştık zaten dahada para kalmamıştı) ancak bide koç indirimi ve yoğun ısrarlarım sayesinde almış olduk. keşke önceden inceleseydim biraz da dizel dynamic alsaydık.

ayrıca burda yazılan tüm sebeblerden ötürü ağustos gibi kendime almayı planlıyorum keşke 75 hp dizelin otomatik opsiyonu olsaydı

emre
21/12/2006, 19:26
valla ben a3 siparişinden vazgeçtiğim anda uğradığım hüzün şok ve acı ile onu bana aratmıcak bi araba aradım fiyatını geçtim donanım olarak aklıma yatan ve a3 lükslüğüne yaklaşan tek araba bu oldu çok memnunum aldığım için bide aklımdakileri arabama yaparsam çook daha mutlu olcam :)

momo jant+kumho lastik+yaylar+film cam+xenon far+sebring egzoz yaptığım an bu arabaya tamamen aşık olmaya planlıorum :)

kara yılan
10/02/2007, 00:49
ben aşık oldum resmen tipine

otoritec
10/02/2007, 01:08
207 almak için çıktım yola ikitelli maslak sefaköy dolaştım... sonuç gp tasarımı hoşuma gitti donanım da tatmin ediciydi bitek sorun fiat ın imajıydı 38bin ytl ye benim oldu...

memnunum kıskananlar çatlasın...

gurik
10/02/2007, 01:53
Koç personeli indirimi ve güzel araba tutkum beni gp ye getirdi. Albea için düşünüp duruyordum ama uno dan sonra kağnı gibi gelecekti. Sonuçta gp tam bnim tarzımda bir araç. Viva gp.

padawantr
10/02/2007, 08:24
Daha 2 aylık dizel palio'mun arka kapıdan ufak bir tıkırtı geliyordu. Ben de geçerken bir servise uğrayım dedim. Aaaa bi baktım ne göreyim kırmızı kırmızı bana bakıyodu showroom da. Beni aşar dedim herhalde fiyatı. Sordum hiç de aşmıyomuş. Hemen bir deneme sürüşü bir iki araştırma. Hop GP benim olduuu :D

eakbas
10/02/2007, 09:24
tamamen tasarımı ile dikkatimi çekti. Dizel araç almayı düşünüyordum zaten LPG'den bıkmıştım. Donanımıda dediğiniz gibi diğerlerine göre çok iyi. ulaşabileceğim en iyi aracı aldığımı düşünüyorum.

Ryu
10/02/2007, 09:27
nfs paketi yüklü gp yi gördükten sonra bakmaya gittimiz opel astra pek tat vermedi :evillol:

kadoku
10/02/2007, 10:21
207 almak için çıktım yola ikitelli maslak sefaköy dolaştım... sonuç gp tasarımı hoşuma gitti donanım da tatmin ediciydi bitek sorun fiat ın imajıydı 38bin ytl ye benim oldu...

memnunum kıskananlar çatlasın...

bende senin gibi çok dolaşmış 2 aylık araştırma sonunda 2 günde Grande Puntoda karar kılmıştım benim için ön planda olan Tasarımı+Fiatı idi, 38.000 fiyatta yanlışlık yok değilmi biraz fazla gibi :jawdown:

mTk
10/02/2007, 11:24
Okula gidip gelebilmek için ekonomik motorlu bir araba almam lazımdı. Kullandığım Focus Hb ekonomi yönünden beni dibie vurmuş durumdaydı. Bu durumda konfordan ödün vermem gerekecekti. Yaklaşık 99 dan beride Ford kullandığımız için yine bir Ford olan Fiesta almaya karar vermiştik. Taki onu orada görünceye dek. Birden yıldırım aşkının şimşekleri çaktı... Anladınız siz onu ;)

Gp ekomik ama kendi sınıfındaki araçlara göre konfordan ödün vermeyen bir araç olduğu için aldım.
Mart ayında 25,400ytl ye aldım Dynamic 75hp

nasrettinhoca
10/02/2007, 12:39
Uno aracım vardı.İleri ki bir tarihte takasa verip ne alabiliriz diye sadece araştırma amacıyla önce ford focus a baktık...Biraz pahalı olunca ,Renault clio lll e baktık...sonra hyundai era...en son fiat a geldik...Uno ya diğer bayilerde biraz daha fazla takas fiyatı verdiler baktım hem donanım hem de dizayn olarak diğerlerinden daha iyi olması nedeniyle beğendim...Biraz birikmişimiz vardı...birazda banka kredisiyle aldım... Beni en çok çeken özelliği yandan bakınca hoş görünüşü....

otoritec
10/02/2007, 14:05
bende senin gibi çok dolaşmış 2 aylık araştırma sonunda 2 günde Grande Puntoda karar kılmıştım benim için ön planda olan Tasarımı+Fiatı idi, 38.000 fiyatta yanlışlık yok değilmi biraz fazla gibi :jawdown:

yanlışlık yok 3 yıl vadeli ;=)) malesef 2 küsürdü aldığımda gp mi vergi ;=((lamer:

ORACLE
10/02/2007, 14:13
sen faizi ile birlikte hesaplıyorsun sanırım.
Faizi işin içine katma bence. Sen aracı kaça aldın onu söyle.
Benimde fazş konusunda çok şansım vardı.
Ben araba için kapora verdiğimde 1.35 di faiz oranı. Araba geldiğinde ise 1.01 e düşmüştü ve 1.01 den aldım.

otoritec
10/02/2007, 14:14
32,5... faiz 2 küsür dü özür dilerim vergi demişim

ABNEW
10/02/2007, 14:41
Puntolarla 10 yılı aşkın süredir ilgileniyorum.Tasarımları hep hoşuma gitmiştir.Yeni kasası çıktıkça alıyoruz bakalım:)
Tabi otomobile sanat unsurunu özenle ekleyen İtalyanlara da teşekkür etmek lazım...

medxr
10/02/2007, 20:42
ben aracimi ikinci el aldim.bir kac hafta once.aklimda hep vectra 2004 model siyah veya lacivert renk vardi.fakat bole bi aracin fiati yaklasik 23.000 + km si 60=80.000 km de olcagindan bir suru de masraf cikaracakti(triger kayisi.lastikler vs_) servis garantsii bitmis olacakti ve de yaklasik 1.500 = 2.000 ytl e bi de tup takmak zorunda kalacaktim ki o zmn da brz karizmam azalacakti malum 8D hem de babami ikna etmek cok ama cok zor olacakti ve de bi ogrenci icin brz abes bi araba olacakti.herneyse yakin zmn da abime bi focus ghia aldigi icin simdi araba alma sirasi bana gelmisti (babam icin soluorum) kendi arabasini satti 2005 dizel bi fiat idea si vardi (ondan cok ben bindim o arabaya gerci) ve bir gun sora da beni telle aradi olum dedi servisteyim simdi arabaya baktiriorum herkes super dedi falan simdi eve geliorum in asagi bekle :s19: tabi ben saskinlik icindeyim.cunku en son olarak makyajlanmis fiestalari inceliordum bi de bu cikti karsimiza dedim.neyse kapiya geldi araba ben de bindim hemen tabi.ondan sora da inmedim desem yeridir.cok seviorum arabami hatta ole ki resmen asik oldum gece gunduz surekli aklimda.hatta cogu bos zmnimda gidip icine oturuorum ve olece bekliroum bi muddet.her tarafina bakiorum buyuk bi heyecanla.herseyden once sunu soliyeyim ii ki fiesta almamisim diorum ii ki bunu almisim.kendi sinifindaki araclar icinde sadece ve sadece kirmizi 207 icin olsa brz daa ii olurdu diebiliorum.onun dsinda hic bir araca degismem arabami.hatta simdi abim de arabasini satior(laf aramizda sanirm benimkinden alicak 8D )

Gkhan
10/02/2007, 21:16
Çünkü GRANDE PUNTO 8M

Korhan
10/02/2007, 22:39
Tasarım abi tasarım... Bu çıkmadan önce Getz düşünüyordum. Sonra 2006 yılbaşıydı Fiat'ın sitesinde mavi bir GP resmi gördüm. Altında yılbaşınız kutlu olsun yazıyodu. vay be amma yapmışlar dedim.sonra piyasaya çıktı. Gittim bayiiye inceledim. Sonra başka araba düşünemez oldum .Öyle ki bedavaya vericez deseler Getz'i falan almayacaktım. Neyse siparişi verdim ve aldım.
İkinci olarak motorları rakipsiz . Hem benzinliler hem dizeller rakipsiz. Ben uzun yolda ,250 kmlik yolun sonunda (otoyol yok) 5.0 lt gördüm. 1.4 benzinli motor için olağanüstü bir değer. 2 kişi + yarım bagaj ile.

kutlay
10/02/2007, 23:27
kullandıklarımdan bazıları..
gözlük: Ray Ban
tabanca: Baretta
film: italyan işi
araba: GP

made in italy

ümit yanardağ
11/02/2007, 19:49
paranın alabileceği:
1- konfor
2-güvenlik
3-ekonomiklik
4-ayrıcalık
en uygun araba şimdilik.....
kullandıkça ona daha çok alışyor daha çok seviyorsun....
yıllardır toyota kullandım :)
birazda italya deneyelim dedim gerçekten çok güzel ve farklı....bekarlara bir sevindirici haberde KIZLAR çok seviyor bu arabayı.......en azından izmirde öyleee.....

gogigogi
01/09/2007, 20:18
gp yi bekliyodum 1 ay erken geldi tr ye pazarlık ettik anlaşamadık 2.pazarlıkta (mart 2006) da takas + para ile aldım aslında ikinci el c4 alcaktım ama iyiki almamışm mümkünse insan hayatında en az bir kez sıfır araç almalı şimdilik iyi gidiyoz gibi hele şu 16 mjt bravoyu görelim :cheers00:

pdr42
01/09/2007, 22:34
abim aldırdı bana bu arabayı dedik olum bak fiatın arabası var bende deimki fiat bi işe yaramaz bu farkı dedi gittim hakkatende farklıydı ve aldım

brvhgt
02/09/2007, 01:30
ben durup duruken niyetlendim sürekli araç aldığımız yere gittim hep fıat kullandığımız için ne alayım diye turladım açıkçası bravodan sonra hangi fıat modeline baktımsa hitaap etmedi ideabiraz bide eski puntoya çok baktım satıucı kızda hemn bağlamaya kalktı eski puntoyu yeni puntoları nette görmüştüm sordum gelmiyek dedi alışkınız ya fıat pek model getrirmez peki dedik çıktık akşam abim aradı dersteydim olm tv aç fena bir punto reklamı var koptum dedi sonra reklamı bir gördüm direkman aşık olduk spottaki aranbanın aynısı olucak diyip yola çıktık ve bugüne geldik allaha şükür gönlüme göre oldu herkese nasip olur umarım bu duygu

learner
02/09/2007, 03:03
ocak şubat gibi arabayı değiştirmeyi düşünüyordum ve araştırıyordum sıfır veya ikinci el.
bir sabah arkadaşımın evinde kahvaltı yaptıktan sonra gazetelere göz gezdirirken fiattaki %0 faizli araba kredileri dikkatimi çekti. gidelim soralım dedik. hemde yeni GP de bakarız dedik ve gittik. kapıdan girdim, kırmızı GPnin baya büyük boy hafif üstten ve önden çekilmiş afişini görünce iş bitmiş oldu. birde fiyatlar uygun gelince birkaç giit gelden ve pazarlıktan sonra nasip oldu.

allah herkesin gönlüne göre versin inşallah...

kazasız sürüşler..........................

dejavu
02/09/2007, 07:07
kafamda ikinci el vardı.. eski kasayı çok iyi biliyordum. teyze oğlunda vardı çok kullanmıştım. hastasıydım. ikinci el 12-13 bin ytl lik bir araç arıyordum.. etraftan kayınpeder oğlum git sıfır araba al dedi. hatunla gezmeye başladık. benim aklımda opel corsa yada fiat palio diesel var. bir fiat bir opel gezip duruyom.. fiat bayilerinde yeni kasa puntoyu görünce beni aşar diye hiç fiyat sormuyorum yanınada yanaşmıyorum. ve benden baz donanım opel e 26 bin ytl abs+klımalı palio yada 26 bin küsür para varmek istemiyorum dedim içimden. fiat bayilerini dolaşırken eşim gp nin etrafında şöyle bir tur attı, ardından ön koltuğa oturdu... aynen şöyle dedi.. ya bu olsun!! bu olsun!! ben bunu istiyorum!!! deyince şöylenecek başka bişey yoktu. bende tabi hevesle yöneldim satıcıya dedim kaç paraya verirsniz muhabbetleri.. tam çıkıyodum derken bir fiyat verdiler.. baktım opel ve palio fiyatına denk eee o zaman alıyoruz dedim ve aldık. iyikide almışım.. içimde uhde kalacaktı..

MACHINE
02/09/2007, 10:38
Türkiyeye ilk geldiği zaman sanırım şubat ayıydı.Kafamızda clıo, fıesta vardı.İlk alanlar 2000ytl gibi bir indirimle almışlardı.Ancak biz paramızı ancak temmuzda denkleştirebiliyorduk.Sonra birde baktıkki grande punto çıktı.İlk önce ben meraktan gidip baktım.Sonrada ben oradayken eşimi çağırdım.O gelene kadar inceledim.Kafamıza yattı.Fakat o zaman dynamıcte 5 kapılıda arka camlar otomatik değildi.Bunun için 2000ytl fazla verip emotion almak gerekti.Sonra ağırlığını düşünerek 77hp in yeterli olmayacağını düşünerek 95hp olanından almaya karar verdik.2500ytl verip fiyatını sabitledik.O zamanlar güvenlik paketi her donanımda ekstra 1000ytl idi.Ancak biz ıstemeden araba geldiğinde güvenlik paketli geldi.Sonradan güv. pak. 90 ve 95hp lerde standart oldu.Sonunda 1 ağustos çıkışlı alıp 2007 model oldu.Bence 24700ytl o zaman için iyi bir fiyattı.O günden beri (1 sene oldu) sadece mecburen 16 günü GP siz geçirdim.Hergün zevkle kullanıyorum eminimki sizin içinde öyle...

ozmermer
02/09/2007, 11:11
Kafamda duratorq 1.4 fiesta vardı gittim 31000 dediler indirimsiz bu donanıma bu sınıf bi arabaya sanki çok gibi derken saolsun forddaki satıcı arkadaş benim huzursuzluğumu anlayarak,hiç düşünmeme rağmen birmotu aradı hadi gittim..şu bu derken active dizel 75 hp zaten bu ay 2250 indirim bide dedemanlarda tatil bide 28750 indirimsiz aynı sınıf ama çok daha iyi olduğunu düşündüğüm bi araba aldım. daha alamadım ama yarım işlemleri biter heralde :)

merter
02/09/2007, 11:36
2senedir şahinimi degistirmeyi planliyordum ama hem parasal hemde uygun arabayi bulup seceyim diye bakiniyordum.subatta gp reklamlarini gorunce bide donanim fiyat arastirmasindan sonra tamam bu dedim.ama gene parasal durumlari ayarlamaya calisirken agustosta servise diye gitmisken kusadasinda test surusu falan yaptim.bide ankaraya donus yolunda sahin beni cildirtinca vakit budur dedim
gelir gelmez satilik ilani, fiatlari arastir falan derken active 1.4 alirim diye dusunuyordum.kardesim ne isimiz var kutu gibi arabayla almisken donanimli alalim diye kanima girdi.ekonomiyi biraz daha zorlayip olurmu falan diye bakinirken bi yandanda arabayi satmaya calistim.en son macunkoyde pazarda anlastigim adama 8 eylulde sattim ve direkt birmota gittim cunku orada verdikleri 25000ytl gibi muhtesem fiyatla ayirttigim mavi dynamic yaratik olabilen tum paketleriyle bekliyordu.12 eylulde benimdi, bayagida benim olarak kalacak

mandacı
02/09/2007, 12:39
benimde eşim otomatik vites istiyordu sordu soruşturdum düzgün otomatik araç 20000 ytlarası değişiyor du sonra gp ye baktım hoşuma gitti düşündük taşındık iyidi fiyat pazarlığına başladık istediğim renkte sadece tofaş ın stoğundaydı bende tüm fiat bayilerine mail attım enson kaca olur diye bayilerin hiçbirinin stoğunda yoktu 4-5 gün süren pazarlıktan sonra bursa dışı bir satış bayiğinde uygu bir fiyat geldi bende anlaştım ve böylece almış oldum iyiki almışız

ufukbzk84
03/09/2007, 15:27
benm eski bir unom vardı yaklaşık 3-5 aydır satmaya çalışıyodum ama şansmıdır kısmetmidir veya gp alayım diyemi allah böle yaptı bilemem ama günde 5-6 kişi arıyodu ama bitürlü satamıyodum... neyse bigün gene aradılar işyerinden işte ben pek önemsemedim adama oturduğum yeri çok yüzeysel tarih etmiştim sadece türkişte oturuyorum dedim adam benm o sırada bulunduğum berbere geldi ve sordu ya dedi burada bi satılık uno varmış nerde filan sordu öle neyse çok uzadı sattım... akşam annemle konuşuyodum araba alalım bize arabasızlık gitmez filan diye..bi araştır deid corsayı araştırdım ciddi bi şekilde kasadeğişeceği için fiyatlar bayağı düşmüştü onu kaçırdık bayilerde araba kalmamıştı fiestaya baktm benm istediğim donanımla arab çok tuzlu oluyodu c3e baktım arab hoşuma gitmedi ve yine bayi bayi dolaşırkne babam aradı oğlum gel yeni bi arab çıkmış grande punto gel bi bak benm hiç aklımda yoktu punto hiçte bakmamıştım fiyatı pahalıdır diye... ney se gittim adam anlatmaya başladı ben hala önyargılı ben fiat almam corsa alıcam dedim... baktı satamıcak arabayı geldedi bendede var aynısından gelbi bak valla arabaya bi bindim neyse adam tarif etti şöledir böledir şu özellikleri var... arabadan indim nası filan sordu babam baba dedim tamam alıyorum...ama bi şartım var dedim satıcıya çelik jantlı bide bi paket isterim tamam dedi 2006 11. ayının sonunda komfor paketli çekil jantlı titanyum gri ve dynamic bi arabam oldu 30,250 ytl...tabi bütün bunalr olurken ne annemin ne kardeşimin haberi yok süpriz yaptım....

anvil
03/09/2007, 15:52
buna benzer bir konu vardı orada anlatmıştım

https://forum.grandepuntotr.com/genel/94-neden-grande-punto.html

Halook!!!
03/09/2007, 16:13
İlk olarak bende Seat İbiza baktım açıkcası.Ama gerek fiyatından ve gerekse de Seat'ın ikinci el pazarının iyi olmadığından dolayı vazgeçtim İbizadan.Daha sonra ise 2.el araçlara bakmaya başladım.2000 model bir Golf baktım fakat onu da km sinin fazla oluşundan dolayı almadım.Golften sonra Alfa Romeo 147 baktım.Alfa 147 tanıdığın arabasıydı.2003 model ve 30.000 km de idi daha ve 25.000 ytl fiyat verdi tanıdığımız.Aslında güzel araç ve benim içinde güzel bir seçim olabilirdi ama araç 1.6 motor 125 beygir gücüne sahip.Biraz fazla güçlü açıkcası ve öğrenci olduğumdan benzin parasına yetişemeyeceğim bir araç.Son olarak 0 km Polo baktım fakat yine istediğim donanımlarda fiyatı çok yüksekti.Ve en sonunda bu işi sonuçlandırmak gerektiğine kanaat getirdim artık.Babam televizyondaki Grande Punto reklamını gösterdi ve gidip bir de bu araca bakalım dedi.İzmir Enriko Alibertiye gittik ve test sürüşüne çıktım.Aracın dış görünüşü ve içi hoşuma gitmişti.Bayide siparişimizi ilk olarak Dynamic olarak verdik.Aracın üstüne 15 jant ve spor paketi ekleterek arabayı yaklaşık 26.000 ytl ye mal edecektik fakat bir anda Koç indiriminden bahsettiler ve bizimde Koç grubunda çalışan yakınımızında kabul etmesi sonucu aracı Koç indiriminden yararlanarak aldık.Madem indirim olacak o zaman Emotion olarak sipariş edelim ve spor paketi ekletelim dedik.Sonuç olarak Koç indirimiyle aracı 25.500 ytl ye mal etmiş olduk ve benimde nur topu gibi 1.4 motor 95 beygir benzinli güzel bir Grande Punto'm oldu... :D :D :D

İbrahimKC
03/09/2007, 16:20
Fatih'inde dediği gibi daha önceden açılmış bir başlık arkadaslar, buyrun buradan devam edelim..

misli1
04/09/2007, 22:43
Daha önce 2004 puntom vardı ve iki yıl kullandım. 2006'da yeni puntolar gelince hemen test sürüşüne katıldım ve müthiş bir fark hissetim bu grande farkıydı. Grande punto'yu internette araştırırken bu siteyi buldum ve ilgim iki kat daha arttı. Mart 2007 itibarı grande punto kullanıyorum ve bu siteye üyeyim. O benim ninjam.

stilo
05/09/2007, 08:34
Ben Mecburiyetten aldım

daha önceki arabam stilo idi . 5 yıl kullandım ve çok ta memnundum . fakat arabanın üretimden kaldırılması 2003 model olması zaman geçtikçe ikinci el fiyatının daha düşmesinden dolayı GP aldım

Neden GP aldım ? Çünkü arabama en iyi ikinci el fiyatını fiat verdi.

Ford daha iyi fiyat verse idi focus tcdi alacaktım.

pişmanmıyım ? tam olarak değil .

Stilo gibi inip GP binmek biraz tuhaf oldu .

Şu an stiloyu aramıyorum desen yalan olur

Ama GP da kötü bir araba değil .

gogigogi
05/09/2007, 08:36
Ben Mecburiyetten aldım

daha önceki arabam stilo idi . 5 yıl kullandım ve çok ta memnundum . fakat arabanın üretimden kaldırılması 2003 model olması zaman geçtikçe ikinci el fiyatının daha düşmesinden dolayı GP aldım

Neden GP aldım ? Çünkü arabama en iyi ikinci el fiyatını fiat verdi.

Ford daha iyi fiyat verse idi focus tcdi alacaktım.

pişmanmıyım ? tam olarak değil .

Stilo gibi inip GP binmek biraz tuhaf oldu .

Şu an stiloyu aramıyorum desen yalan olur

Ama GP da kötü bir araba değil .
peki pişman olduğun yönler neler bende bravadan geçiş yaptım gp ye

stilo
05/09/2007, 08:45
o zaman daha iyi anlarsın
stilonun oturaklılığı punto da yok

tabi sınıfları da farklı

grande ye bindiğimde sanki bana çok dar gibi gibi geldi.

kendimi içerisinde hapsedilmiş gibi hissettim.

LaDyBiRd_
05/09/2007, 13:59
Arabamı alalı 2-3 ay oluyorr.. bundan 1 sene önce metrocity nin karşısında inşat halindeki biryerin duvarında çok büyük bir reklam vardı.. kırmızı bir grande puntonun yandan görünüşü vee yanında ÖZGÜRLÜĞÜN YOLUNU AÇ.... yazıyordu.. ozaman hayran olmuştum ama 40-50bin vardır diyodum.. fiat olduğunu görmedim bile araba okadar güzel ve çekiciydiki.. tabi sadece hayaldi benim için.. neyse sonra anneme araba aldık ford c-max ben onla takılırken bi yandan araba düşünüyorum ama babamın sıfır araba almayacağıını bildiğim için hayal kurmuyorum.. derken bi akşam babam dediki kızım size araba aldım.. ikinci el 2004 model triptonic 1.2 gri palio ... allahım yıkılmıştım.. sağolsun düşünmmüş babam ama hiç aklıma bile gelmeyen bi araba.. neyse araba geldi gördüm hiç ısınamadım hem rengi hem modeli şirket arabası gibiydi hiçbizaman kendime ait hissetmedim.. içine koymak için bir paket ıslak mendil bile almadım.. neyse tabi palio kapıda duruyo c-max varken ona binermiyim :))) aradan 3-4 ay geçti.. Ben işe girdim.. eee işe annemin arabayla gidemiceme göre .. palioyla gitmeye başladım.. hergün 20-30 derken baktım benzin yetişmiyo.. hesaplıyorum hesaplıyorum işin içinden çıkamıyorum..dedim baba bu iş böle olmucak.. sen bana dizel bi araba al.. neyse dizel araba tercihim sırasına göre şöyleydi
ford fieste- toyota yaris-opel corsa- fiat punto- kia rio.--- tabi bide benzin canavarı pailoyu satma derdi var.. onu satamadan yenisini almıcak çünkü babam.. neyse 2 ay sürdü satmam sonunda sattım.. bu arada bi çok yerle konuştum son kararım haziran indirimi ve koç ailem indirimi eklenince grande puntoydu.. haziranın 27 si oldu babamlar yazlıkta.. küçükyalı birmottan aradılar haziran bitince 2bin daha pahalıya alıcaksınız diye. dedimki para vadede çekmiyo babam.. kapora verirseniz ayırırız dediler.. babamda sıkıştırılmayı sevmez aradım dedim böle böle kapora bekliyolar.. cehennemin dibine beklesin dedi suratıma kapattı :(( allahım punto alma hikayem burda bitmişti.. 3 gün babama küstüm surat yaptım falan.. neyse son gün verdik kaporayı.. sağolsun k.yalı birmottan didem hanımı abartısız 250 kere aradım o renkti bu renkti active di dinamic di pkakaydı koltuk kılıfıydı ne sabırlı insanmış hepsine sevencen sevecen cevap verdi.. neyse 2 gün ölüm gibi geldi ve teslim almaya gittim .. ailem yazlıktaydı ..tek başıma almaya gittim.. heycandan sabah 9 da aramaya başladım didem hanımı saat başı arıyorum neyse öğleden sonra 3 de dayanamadım gitim.. plaka gelmemiş.. akşam 6 ya kadar didem hanımın yanında bekledim.. dondurma ısmarladı..ve sonunda benim ladybird üm.. kırmızı uğurböceğim gıpgıcır geldi.. alev gibi yanıyodu.. arabamı teslim aldım ve o günden beriii ona aşığım.. umarım oda beni seviyodur..
Allah herkeze istediği ne olursa olsun nasip etsin :)))

civcivx
05/09/2007, 14:08
Uğurböceğine güle güle bin.

Ama babanın kaporaya tepkisi süperrmiş :rolleyes:

misli1
09/09/2007, 17:24
1999 yılında fiat marea elx (otomatik) sahibiydim ve prestiji anlatmakla bitmez. 2004 yılında punto (dizel) sahibiydim ve ekonomisiyle inanılmaz tasarruf ettim. 2007 yılında grande punto (dizel) sahibi oldum ve prestij + ekonomi + herşey.

caglaws
10/09/2007, 19:48
puntonun dızaynı çok faklı...dığerleri gibi sıradan değil

ufukbzk84
11/09/2007, 12:27
görüntüsüyle etkisi olan ve karizması farklı olan bi araç... konforuyla rahatlığınızı düşünen bi araç... yakıt tasarrufuyla cebinizi düşünen bi araç... donanım seçenekleriyle ayrıntıyı düşünen bi araç... ben bu sınıf arabadan ne bekliyorsam o var...

alicanveliy
10/08/2008, 22:15
Bu arabayı tercih etmenizdeki en önemli etken ve diğer etkenler neydi? Mesela; tasarımı, fiyatının cazip olması, özellikleri, kalitesi, markası, düşük yakıt tüketimi, servis çokluğu, yedek parça ucuzluğu ve bolluğu, 2. el piyasasının olması, şekil ve motor modifiyelerine uygun olması vs vs... Sizi bu arabaya çeken ne oldu?
Diğer otomobillerle kıyaslarken nelere dikkat ederek bu aracı tercih ettiniz?

Bu aracı seçmenizde bir sürü etken vardır ama en ağır basanı hangisiydi?
Bu aracı tercih etmenizde reklam, arkadaş tavsiyesi vs etkenlerin etkisi ne kadardı?

ozmet
10/08/2008, 22:21
ilk başta tasarımı
sonra
-fiyatı, özellikleri
-düşük yakıtı tüketimi
-servis, yedek parça
-kısmen yerli olmasını düşünmem

alicanveliy
10/08/2008, 22:25
Bence de ilk başta tasarımı olsa gerek. Diğer etkenler de önemli rol oynasa da sanırım çok kimse önce "tasarım" diyecektir.

AGUS
10/08/2008, 22:34
ilk önce tescilli yerli olması yani 2. el konusunda değerine en yakın satabilmek olanağı, kalite fiyat donanım orantısının kendi sınıfında en mantıklı olması, az yakması, ve güzel bir tasarıma sahip olması

06kaymak
10/08/2008, 22:47
marka sadakatı...

Ziyaretçi047
10/08/2008, 22:57
Bence bir çok kişinin tercihi bu fiyata bu donanım zenginliğidir.

ERC
10/08/2008, 23:07
beni en cok cezbeden yeri dıs gorunusuydu kensınlıkle...

Linos
10/08/2008, 23:15
Ali Veli, konun daha önce açıldığı için, gerekli başlığa taşınmıştır...

Lütfen buradan devam edelim... ;)

pdr42
11/08/2008, 00:47
1. dış gorunus
2.fiyat
3. donanım
4. yakıt az
5. aklıma gelmedi ama hala seviyorum keratayı

tolgaank88
11/08/2008, 10:19
spor gorunusun çok kolay sağlanabileceği bi araba...mesela bi jant taktıgınızda,araç gayet sportif bi duruş kazanıyor...ayrıca fiyatı gayet uygun.baktıgım araçlar içerisindede araç boyutu ve tasarımı,dış gorunusu olarak beni tatmin etmesi,gp tercih etme sebeplerimdendi...

usermm1
11/08/2008, 12:07
ben otomatik vitesli, çok yakmayan, çokta pahalı olmayan ve tipide fena olayan sıfır bir araç arıyordum. aradıklarımı puntoda buldum. bir alternatif corsayı düşündüm ama tercihimi puntodan yana kullandım. corsada yol pc yok, ultra hafif direksiyon city yok ve 2000ytl pahalı idi.

ABNEW
11/08/2008, 14:01
spor gorunusun çok kolay sağlanabileceği bi araba...mesela bi jant taktıgınızda,araç gayet sportif bi duruş kazanıyor...ayrıca fiyatı gayet uygun.baktıgım araçlar içerisindede araç boyutu ve tasarımı,dış gorunusu olarak beni tatmin etmesi,gp tercih etme sebeplerimdendi...

Tolga, araç jantsız bile oldukça sportif bence:)

MACHINE
11/08/2008, 16:40
Bence şuanda bile piyasada üzerindeki donanımına göre en uygun fiyatlı araba.2 sene öncede böyleydi.Tabiiki benim şansım aracımın şimdilik sorunsuz olması.(Kronik sorunları olmasa mükemmele yakın ama onlarda serviste halledilebiliyor) Ve tabiiki dizaynı...

alicanveliy
13/08/2008, 22:21
"Linos" teşekkür ederim. fark etmemişim açık konuyu. iyi yapmışsın.

alicanveliy
14/08/2008, 23:02
Fiat 500 hakkında ne düşünüyorsunuz. Oldukça güzel bi arabaya benziyor ya. Fiat'a ne oldu müthiş tasarımlı ve kaliteli arabalar çıkarıyor hep. hem de avrupada en iyi otomobil seçilmiş bu 500.

punto35
14/08/2008, 23:18
neden grande punto çünkü grande punto anlatılmaz yaşanır:)

ABNEW
15/08/2008, 14:48
Fiat 500 hakkında ne düşünüyorsunuz. Oldukça güzel bi arabaya benziyor ya. Fiat'a ne oldu müthiş tasarımlı ve kaliteli arabalar çıkarıyor hep. hem de avrupada en iyi otomobil seçilmiş bu 500.

Kendi sınıfının 1 numaralı otomobili.Standart yüksek donanım ve kaliteli işçilik.Tabi Tr ye gelemeyebilir de:)

Fiat bence tasarım olarak zaten dünyanın en iyilerinden...

ERC
15/08/2008, 15:51
valla dillerde dolasan rivayatlere gore 500 bu ay gelıcektı ama hala ses seda yok...

Yalın
16/08/2008, 07:57
bir marka olması
tasarımı
yakıt tasarrufu
özel secenekleri
donanımı
fiyatı
dıştan baktın mı yağmur damlası
gp bulaşıcı dokunmaya gör hemen bulaşıyor hastalık
kaldı ki türkiye değil yurt dışında bile bu hastalık sardı herkezi