PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 000 bakımı aracın el freni ayarı yapılır mı?

shenka61
05/11/2008, 16:20
2008 model grande punto 1,4 77 hp benzinli aracımı servise götürdüm ve servisten geldikten sonra sadece 500 km sonra aracımın el frenini park halinde kayma yaptığını gördüm acaba servise bıraktığım zaman bunu servisin kontrol etmesi gerekmiyormuydu hata bendemi acaba ?

mustafaf
05/11/2008, 16:33
aynı sıkıntı bendede var.servıste 3 kere ayarlatmama ragmen, el frenı hala sert ve arabayı kaydırıyor.gecen gun lastıklerı sokerken lastıkcı dalga gectı resmen :S "el frenı cekık lastıkler hala donuyor" dedı.tekrar servıse gosterecem bakalım ne olacak bu sefer...

shenka61
05/11/2008, 17:04
aynı sıkıntı bendede var.servıste 3 kere ayarlatmama ragmen, el frenı hala sert ve arabayı kaydırıyor.gecen gun lastıklerı sokerken lastıkcı dalga gectı resmen :S "el frenı cekık lastıkler hala donuyor" dedı.tekrar servıse gosterecem bakalım ne olacak bu sefer...

benim aracımda baya problemler var benzinli olmasına rağmen 160 km hızı geçemiyorum nedendir anlamıyorum inanın ben pişman oldum bu aracı aldığıma

mustafaf
05/11/2008, 17:10
oyle demeyın ama :S sonucta bugun hangı aracı alırsanız alın mutlaka problem cıkacaktır.servıse ugrayıp derdınızı anlatırsanız, ınanın bana cozum bulacaklardır.FIAT gercekten musterı memnunıyetıne onem verıyor.o yuzden umutsuzluga kapılmadan cozum yoluna gıdın bence.canınızı sıkmaya degmez, boyle ufak tefek seyler...aracınız yenı sanırım???

mimarchi
05/11/2008, 22:37
Bendede ayna sorun vardı.Servise götürüp el freni ayarı yaptırdıktan sonra düzeldi.

CesSpOoL
06/11/2008, 09:14
benim aracımda baya problemler var benzinli olmasına rağmen 160 km hızı geçemiyorum nedendir anlamıyorum inanın ben pişman oldum bu aracı aldığıma
Üstad 1.4 77 Beygir araba. 1 tondan fazla ağırlık.. çok fazla performans beklememek lazım.. Fakat ben edirne otobanında 180 göstermiştim aynı araca.. ki hiç güven vermiyordu.. 150-160 dan sonra o beni kontrol ediyor gibime geliyo : ) Ben ekonomi öncelikli bi kullanıcı olarak memnunum.. ama max. hız değilde.. en azından biraz daha canlı olsa puntom kötü olmazdı.. : )

Phaser
06/11/2008, 10:21
2008 model grande punto 1,4 77 hp benzinli aracımı servise götürdüm ve servisten geldikten sonra sadece 500 km sonra aracımın el frenini park halinde kayma yaptığını gördüm acaba servise bıraktığım zaman bunu servisin kontrol etmesi gerekmiyormuydu hata bendemi acaba ?

Dostum Merhaba Yer olarak uygun ise Istanbul Sultanbeyli Aldatmaz oto oraya goturmeni oneririm eşim orada çalışıyor cok ilgili ve alakalı bir sevis müşteri memnuniyetinde

batuhann80
07/11/2008, 10:59
genelde el frenlerindeki problemler her arabada aynıdır..bence bu problem degil..
diskler yada kampanalar aşınıyor...el freni belli bir yükseklige (çekmek anlamında) ayarlı.
belli zaman sonra aşınmadan dolayı el freni cektiginizde balataların baskısı azalır...
hatta hidrolik seviyenizde düşme bile yasanır.
el freni bisikletlerimizdeki frenin temel mantıgın benzeri..
yumusaklık ayarı ise telin dışındaki spiral yaylı gerdirmenin ayarıyla alakalı..
şikayet olmadıkca servisler genelde el frenine bakmaz...