PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP kaporta boya ilginçlikleri

elbruz
27/10/2008, 11:15
benim araçta kaborta boya konusunda bazı gözeme takılan acayiplikler yaşamaktayım taş sekmelerinin dışında kapı içi çıtasının birinde daha şimdiden küçük bir paslanma cürüme olayı gibi bir şey gördüm hayretler içinde kaldım ayrıca bagajı tutan demir çıtaların kenarları kendi kendine boya atıp sanki taş sekmiş gibi çukur bir şekilde küçük olarak boyası gitmiş,bide olup olamdık yerlere sanki taş sıçramış ama sıçrayacak yerler değil,ayrıca çok dikkat etmeme rağmen,sorum bizim araçlar cürümeye paslanmaya beş yıl garantili değil miydi sizde de bu ve buna benzer sorunlar var mı merak ediyorum.:ohmy0000:

ORACLE
27/10/2008, 11:22
Ben paslanmaya karşı 8 yıl diye hatırlıyorum

elbruz
27/10/2008, 11:33
o zaman şimiden böyle bir şey görmem çok ilginç oraya ne yapılabilir acaba.

ERDİ
27/10/2008, 13:58
benim araçtada kapıların hepsi kapandığı zaman aradaki boşluklar eşit değil

bayide baktığım araçta aynı şekildeydi

ABNEW
27/10/2008, 14:56
Mehmet, araçlarımız paslanmaya karşı hala garanti kapsamında.Herhangi bir darbe yoksa fabrikasyon hata da olabilir.Servise göstermelisin...

ORACLE
27/10/2008, 15:00
benim araçtada kapıların hepsi kapandığı zaman aradaki boşluklar eşit değil

bayide baktığım araçta aynı şekildeydi
Valla bende ilk aldığımda böyleydi. Düzelttirene kadar 3 defa servise gittim.
Servise gittiğimde abi sen kapportacı mısın bu farkları ancak kaportacı görebilir dediler :) İyi bir ustaya denk gelirsen bir kerede halleder.

xcoder
27/10/2008, 15:42
Benim sıfır araçtada bagaj kapağı ile tampon ve kaput ile çamurluk arası boşluklar orantılı değil normalmidir ?
İlk aldığımda keyfimi kaçırmamak için üstüne gitmemiştim.

Valla bende ilk aldığımda böyleydi. Düzelttirene kadar 3 defa servise gittim.
Servise gittiğimde abi sen kapportacı mısın bu farkları ancak kaportacı görebilir dediler :) İyi bir ustaya denk gelirsen bir kerede halleder.

emre1986
27/10/2008, 15:54
Bende kapi araliklarinin bagaj kapaği araliğini kabut araliğinin çok fazla olduğunu düşünüüyorum. Diğer arabalarda bu kadar değil mesafeler. Ilk bakişta sanki açikmiş gibi gözüküyo.

ORACLE
27/10/2008, 17:03
Ön tampon ile kaput arasındaki boşluk bende de var. Kimi araçlara baktığımda yok. Aracı ilk aldığımda bu aralık yoktu ancak farların altından bariz bir şekilde bombe vardı. Bende serviste tamponu bombeleri kaybetmek için biraz ser bırakınca aralık oluştu ama artık önemsemiyorum. Benim derdim asıl kapılardı ve onlarıda gide gele halettirik :)

ERDİ
27/10/2008, 23:21
Ön tampon ile kaput arasındaki boşluk bende de var. Kimi araçlara baktığımda yok. Aracı ilk aldığımda bu aralık yoktu ancak farların altından bariz bir şekilde bombe vardı. Bende serviste tamponu bombeleri kaybetmek için biraz ser bırakınca aralık oluştu ama artık önemsemiyorum. Benim derdim asıl kapılardı ve onlarıda gide gele halettirik :)

kapıları hangi serviste yaptırdınız eğer bilgilendirirseniz bende orda yaptırabilirim

ORACLE
28/10/2008, 08:51
kapıları hangi serviste yaptırdınız eğer bilgilendirirseniz bende orda yaptırabilirim

Ben OSKA da yaptırmıştım. İmes sanayi sitesinin orada yada modoko ya yakın

ekorkut
28/10/2008, 09:07
Kaputun ayarı 1 dk lık bir iş. Abartmıyorum 2 dk sürmez. Kaputun kaportaya oturduğu yerlerde vida gibi dairesel dönen siyah takozlar var. Onu sağ veya sol tarafta döndürerek kaputunuzun istediğiniz gibi oturmasını sağlayabilirsiniz.

elbruz
28/10/2008, 13:09
Mehmet, araçlarımız paslanmaya karşı hala garanti kapsamında.Herhangi bir darbe yoksa fabrikasyon hata da olabilir.Servise göstermelisin...

darbe yok benim ayrıca normal garantiside devam ediyor uzatmıştım,dayanıksız bir şekilde çok çabuk yıprandı sanki kaborta,bir de oksitlenme görüyorum bagaj kısmında,evet en yakın zamanda servise gitmem lazım ama karışık bir durum umarım çözüm bulurum,ben acaba herkesde var mı diye merak ettim benzer şeyler.

benim baktım da iyice,sol kapının bağlantı çıtasında ki hareketli halkanın olduğu kısım kendi kendine cürümüş,acaba orası nasıl düzelir garantide olan bir durum diye düşünüyorum,başka aynı yerde öyle bir sorun yaşayan var mı en kısa zamanda servise gösterecem.