PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herşey Tamam, Bir Kaldı Amfi..??

CesSpOoL
26/10/2008, 20:57
Orta halli bi ses sistemi kurmak istiyordum arabaya ve parçaların bir çoğunu tamamladım;

Ön Takım : Pioneer TS-A172C
Arka Takım : Pioneer TS-A172C
Bass : Alpin AP-130 (30 cm 1000W 120 Rms ve dahili amfili)

Aplin bass çok iyi bişey çıkmıcaktır zannedersem ama yine de beni keser diye umut ediyorum.. Pioneer mid bass takımları için tweeter ları kötü diyorlar ben de çözüm olarak setin içindeki tizleri çıkartıp yeriye NİLESTREM diye bi markanın tizlerini koymayı düşünüyorum iki takım 15 Ytl gibi bi fiyatı var bi kaç yerde iyi diye okudum. Sizin de yorumlarınız varsa memnun olurum.

Tek eksik amfi kaldı aklımda üç dört model var;
JBL 75.4
Edison Ed 505 A
Osawa 4100
Pioneer GMX 334..

Sizin öneriniz nedir ? Sadece bu amfiler içinden olması şart değil iki takım mid bass ı beslicek hepsi olur. Bir de muadil olarak düşündüğüm tiz leri kullanan var mı ? Saygılar..

Bekliyorum Arkadaşlar.. : )

Er-NnN
27/10/2008, 12:05
hocam en başta kalite mi istiyosun güçlü bi ses mi istiyosun... :)

EnginBERK
27/10/2008, 12:10
sierra marka kullaniyorum 3 senedir, sorunsuz problemsiz.

CesSpOoL
27/10/2008, 14:19
Amfi sesin berrak olmasına katkıda bulunr mu yoksa sadece teybin eksik kaldığı gücü mü verir ? İstediğim net temiz bir ses almak.. çok yüksek desibele ihtiyacım yok ama orjinal ses sistemi kadar da düşük olsun istemiyorum. : ) çok mu şey istiyorum : )

bir de bu pioneer mid bass setinin bizim kapılara sığmama ihtimali var mı ?

son bişey daha : )

bass a güç vermek için arkaya kablo uzatmak gerekicek mi ? yoksa spor paket seçeneğindeki hi-fi ses sisteminin bass ı için düşünülmüş bi güç kablosu va rmı bagajda?

Yok mu kimseden yanıt : (

Little F.K
29/10/2008, 11:52
Anfi için mütevazi bi 4 kanal cadence önerebilirim.Anfiden sub kontrolunu elle yapabilirsiniz hem.

Sub için de adam gibi ses almak istiyorsanız Alpine derim.Gerisi genellikle Kicker Soundstream vs üst seviye hariç genellikle basları uzatarak tonu bozuyor.

CesSpOoL
29/10/2008, 23:45
Teşekkürler.. Sorunum sadece midler için amfi : )

bir de midlerin kapılara sığıp sığmayacağını bilmiyorum ? camlara değme ihtimali va rmı ? aracım 5 kapı

defeat
30/10/2008, 01:48
Okan derinliği sorun etme,kolonla kapı saçı arasına hiç olmazsa genel uygulama olan ara bir parça koyarsınız.Mdf'den olur,silikon'dan,birçok seçeneğin var.Çap olaraksa TSA172c'ler 17cm.bizim kapılarsa 16cm bildiğim kadarıyla ama o da sorun olmuyor.
Temiz ses istiyorsan bence senin seçeneklerinde Pioneer kesinlikle uygun.Eski aracımda 8 senede 2 amfisini kullandım.Tüm sistemim Pioneer'dı,ne bir kesme(aşırı sıcaklarda max.seslerde uzun süreler dinlememe rağmen)ne de vurgularda düşüklük.Mali durumumu biraz toplayayım ben de hemen girişicem inşallah.Kolay gelsin.

CesSpOoL
30/10/2008, 09:49
Dün kadıkoydeki Cacence bayiisine gittim.. benim comp. un tiz sorunu ile ilgili soru sordum, tizlere direnç taktıklarını ve yanma sorununu ortadan kaldırdıklarını söyledi.. sağlıklı bi işlem midir bu ?

CesSpOoL
01/11/2008, 00:54
Orda kimse var mı : )?
Arkadaşlar yarın doğubakna taraf geçiçem sormak istediğiniz bişeyler varsa not alim..

şuan da iki takım Pioneer Ts a172c setim var..
1 bunlar kapılara sığar mı ?
2 tizleri yanmasıyla meşhurmuş bi modelin.. nilestrem in tizlerini mi alsam 2 takım yoksa bunları infinity ile mi değişsem.. ama pioneerin 17 cm lik bass ı daha kaliteli duruyor ve övülüyor.. siz olsanız ne yapardınız kafam karman çorman oldu.. ayrıca amfi olarak 175 liraya JBL 75.4 buldum çok temiz sanırım onu alıcam..

sarisinan
01/11/2008, 15:03
bence tiz almana hic gerek yok.complardaki tizler tatmin eder eger yanarsa ozaman hertz tweeterlardan alırsın 1 takım 2 adet.anfi secimin gayet güsel abi almanı tawsiye ederim ben. ama bass olarakda birasdaha paraya kıyıp jbl gt-4 alsan daha ii olur sonradan cünkü söledigin sistem seni cünkü bi zaman sonra tatmin etmiyecek.hic degilse jbl gt-4 250rms hayli hayli tatmin eder.su anda baya bi ucuzladı kabiniyle beraber mediamarkt de 160 ytl ye alırsın. yani senin suan kurucan sistem on numara sistem olur. jbl gto 75.4 anfi 4x104 watt rms deger verir bunu birbirne paralel baglayarak.2 girisini bass iki girisinide complara verir tesisatcı on numara olur.bence dedigim gibi yaparsan
pisman olmassın! kablo parası falan filan derken bi 100ytlde tesisatcıya cıkarırsın. 400 500 lira arası cıkar.ama on numarada ses cıkar hem db olarak yükses olur hem net ses alırsın.sacma sapanda bi sistem olmaz.

ozmet
01/11/2008, 19:34
Orda kimse var mı : )?
Arkadaşlar yarın doğubakna taraf geçiçem sormak istediğiniz bişeyler varsa not alim..

şuan da iki takım Pioneer Ts a172c setim var..
1 bunlar kapılara sığar mı ?
2 tizleri yanmasıyla meşhurmuş bi modelin.. nilestrem in tizlerini mi alsam 2 takım yoksa bunları infinity ile mi değişsem.. ama pioneerin 17 cm lik bass ı daha kaliteli duruyor ve övülüyor.. siz olsanız ne yapardınız kafam karman çorman oldu.. ayrıca amfi olarak 175 liraya JBL 75.4 buldum çok temiz sanırım onu alıcam..

1: ön kapılar 16 arkalar 13 cm
elinizdeki takımın birini önlere takabilirsiniz, diğerini 13 cm'le değiştirmeniz gerekecek
2: eğer ses takıntınız yoksa anfi veya compenentlere gerek yok, kaliteli koaksiyel hoparlörler işinizi görecektir ama bizim arabaların ses sistemi fena değil, böyle bir değişiklik nasıl etkiler bilmiyorum
ses takıntınız varsa amfili bir sistem alırsınız, teybin açık kaldığı sürenin yaklaşık % 95' ı düşük seviyede dinlersiniz sadece % 5 lik bir zaman diliminde anfi'yi aktif kullanırsınız, bunun için anfi almaya, arabanın her tarafını açtırmaya, deldirmeye, bir sürü kablo, aracın fazladan elektrik harcamasına göz yummaya gerek varmı bilmiyorum
ana ünitenin anfi çıkışı yok, araya aparat atacaksınız, istediğiniz sesi alamazsanız fatura ana üniteye kesilecek, bitmez bu

CesSpOoL
02/11/2008, 22:33
Doğubanka gidince gidince tiz almak yerine bi değişiklik yaptım linkteki konudan devam ediyorum : )

https://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/9346-iceri-buyrun-sistem-tamamlandi-ama-degisiklikler-oldu.html#post194430