PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziebart ses yalıtımı nerde nasıl yapılır? Aracın güvenliğini olumsuz etkiler mi?

fatihhhh
22/10/2008, 11:09
walla konu başlığım, haddinden fazla uzun ve açıklayıcı olmuş.
ziebart ses yalıtımı yaparsak kaza anında güvenliğimiz azalırmı?(hani motor kaza anında yerinden kopuyo ve aşşağı düşüyo, böylece yaşam kabini zarar görmüyo motordan. bu ziebart mototrun aşşağı düşmesini engellermi?..vs ya, işte bu vb açılardan bir zararı olurmu??
eğer bir zararı yok ise, elazığdayım ve yoğun çalışıyorum. nerde, nasıl yaptırabilirim?
yardımcı olanlara şimdidien çok teşekkür ederim. :)

ABNEW
22/10/2008, 15:05
Fatih, ziebart ses yalıtımının sadece yol sesine karşı olumlu etkisi var.Metal ya da sert plastikten malzeme kullanmıyorlar.Slikon köpük gibi farklı kimyasalları aracın altına püskürterek uygulama yapılıyor.Zaten bildiğim kadarıyla motor altına hiç dokunmuyorlar.Yani kaza anında endişe duymanıza hiç gerek yok (Allah Korusun)

Yaptıran arkadaşlar detaylı bilgi verebilirler ancak Elazığda Ziebart Şubesi olup olmadığını bilmiyorum ama tahminim vardır orada da...

GP61
22/10/2008, 15:09
en yakın ankarada var ziebart

Buremir
22/10/2008, 22:54
bu ses yalıtımını bilen ve yapan biri olarak arda beyin söylediklerini tastikliyorum başka söylenecek söz yok zaten

makeles
24/10/2008, 15:52
elazığda olmasa da komşu illlerde var.. adana ve gaziantep çok uzak sayılmaz bide malatyayı araştırmak lazım..
bu arada ziebart yaptırıp memmun kalırsan buraya yorumlarını bekliyorum.. zaman bulup yaptıramadım yol ve teker sesi bu aralar canımı sıkmaya başladı..

Tugrul TUNCER
24/10/2008, 16:59
bu ses yalıtımını bilen ve yapan biri olarak arda beyin söylediklerini tastikliyorum başka söylenecek söz yok zaten
peki ses yalitimi sagliyomu,memnunmusun ,maliyeti nedir bilgi verirsen sevinirim

Buremir
24/10/2008, 20:02
peki ses yalitimi sagliyomu,memnunmusun ,maliyeti nedir bilgi verirsen sevinirim

ses yalıtımı tabii ki faydalı fark edebiliyorsunuz ancak herkesin yaptığı bir olmuyor dediğim gibi ben kendim uygulayabildiğim için maliyet çok düşük sadece malzeme ancak yanılmıyorsam 300 ytl gibi fiyatları var iyi olmasını istiyorsan malzeme en kaliteli olacak uygulayan da tabii eğer yaptıracaksanız ustanın başında muhakkak bulunun derim ve daha detaylı anlatabilirim isterseniz

Tugrul TUNCER
25/10/2008, 11:14
ses yalıtımı tabii ki faydalı fark edebiliyorsunuz ancak herkesin yaptığı bir olmuyor dediğim gibi ben kendim uygulayabildiğim için maliyet çok düşük sadece malzeme ancak yanılmıyorsam 300 ytl gibi fiyatları var iyi olmasını istiyorsan malzeme en kaliteli olacak uygulayan da tabii eğer yaptıracaksanız ustanın başında muhakkak bulunun derim ve daha detaylı anlatabilirim isterseniz
benim istedigim yol ssinin aracin icine gelmesini engellemek ilk once lastikleri degistirmeyi dusuniyorum.istedigim sonucu alamazsam boyle bi uygulamaya gitmeyi dusunuyorum ayrintili bilgi verirseniz sevinirim.

ABNEW
25/10/2008, 14:29
benim istedigim yol ssinin aracin icine gelmesini engellemek ilk once lastikleri degistirmeyi dusuniyorum.istedigim sonucu alamazsam boyle bi uygulamaya gitmeyi dusunuyorum ayrintili bilgi verirseniz sevinirim.

Tuğrul, içeriye gelen sesi azaltmanın 2 yöntemi var birincisi lastik seçimi, ikincisi ses yalıtımı.Sen de belirtmişsin zaten.Lastik konusunda Nokian ses konusunda 1 numara.Ben kullanmadım ama çevremdeki kullanıcılar çok memnun ve eleştriler de çok olumlu.Araç altı ses yalıtımı yapan çok fazla firma yok bildiğim kadarıyla.Yaptırmış kişilerin yorumu alınarak sonuca gidilebilir.Yalnız uygulama çok önemli.Aracın altı iyice temizlenip yalıtım ulaşılabilen her bölgeye uygulanmalı verim alabilmek için..

Buremir
25/10/2008, 20:50

doğru ilk etapta lastik değişimi daha mantıklı ama oda tatmin edici gelmezse ses yalıtımına gidersiniz kara sizin dediğim gibi gerekli yardımı gösteririm elimden geldiğnce