PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabası çizilenlere katıldım :(

Riddle
20/10/2008, 23:59
Arkadaşlar ,dünyada sadece yer işgal eden şahsiyetin teki arabamın yanından geçerken bi tarafı boydan boya anahtarla çizmiş. Çizikler bazı yerlerde derin tırnak giriyor.

Autoking ve Ziebart bu işi lokal olarak yapıyor sanırım . Kaskom İsviçre Sigortadan mini hasar geçerli olurmu. Olmazsa 1 metrelik bi çiziği yaptırmak bana ne kadara mal olur. kasko poliçemi yeniletmemi beklemeye değermi ? ve bu işi Ankara da en iyi neresi yapar ? Teşekkürler

xmen
21/10/2008, 00:38
son günlerde bu tip olaylar çok olmaya başladı. ben de kendimce çözümler buldum;

arabamı hiç yıkatmıyorum :) böylece dikkat çekmiyor.

bu arada geçmiş olsun. servise git eğer yoğun olmaz ise 3 günde hallediyorlar kaskodan
tabiki kaskon yanıyor....

kazasız belasız sürüşler

byrvo
21/10/2008, 00:52
Büyük geçmiş olsun... Tamirat konusunda aynen Xmen'in dediği gibi.. Ben iki tane ilk öğretim okulu, bir tane de lisenin tam ortasında oturuyorum ve aracım siyah.. Halimi siz düşünün.. Geçen gün markete uğradım, içeride bir çocuk (ilk öğretim) , elinde bir sopa :@"Gelirken tam 29 arabaya vurdum.":surprise: diyordu! Dövsen dövülmez..:pokey000:

plastro
21/10/2008, 00:56
Geçmiş olsun her şehirde var herhalde bu tip insanlar

sarpines
21/10/2008, 01:05
bu tip insanlar sürüyle var her şehirde arabaya kameramı koyacaz ne yapacaz yolda görünce hemen sorgusuz dalalım ne diyim böyle yapıncada olmuyor onun seviyesine iniyon şaşırdım kaldım artık insan değil bunlar çünkü

ahmT
21/10/2008, 02:11
benim arabamıda bayramda küçük bir çocuk bisikletle çarpması sonucu sol ön çamurluk 30 cm çizildi ... araba koç alyans tarafından kaskolu kaskoda bulanan bir özellik varmış kasko delinmeden 20 cm den 4 hak veriyolarmış ufak tefek çizikler için . hafta içi bir gün arabayı bırakmayı düşünüyorum 4 haktan 2 si gidecek 30 cm olduğu için ama kasko delinmemesi büyük şans sonuçta ufak çizikleri bile enaz 60 liradan yapıyolar.. kaskonda böyle bir özellik varmı araştır derim ...

SeaMaN
21/10/2008, 02:36
benim arabayı da 2 gun önce cizmişler, 2 tane 5 cm ama biraz derin :( şansa falan neden görmezki insan, bi görseydim yapanı, resmen anahtar çiziği, bunu yapana ne dersiniz? ahhh bi görseydim.................

siromar
21/10/2008, 07:20
aslında verecen kaputa elektrigi, oyle bırakacan arabayı, dokunanı carpacak araba, hatta bayacak oraya :) Aynı şu sinek avlayan mor ışıklar varya öyle pat pat düşecek arabaya dokunanlar :D
cok geçmiş olsun arkadaşım ne yazıkki kıskançlık duygusu hakim insanlarla dolu bir ülkede yaşıyoruz

Linos
21/10/2008, 09:52
Geçmiş olsun Mehmet... Çok can sıkıcı bir durum! :(

zaferkaplan
21/10/2008, 10:04
geçmiş olsun mehmet üzücü ve sıkıcı bi durum bendede var aynı sorun dünyada böyle yaratıklar oldukça diyecek ve yapacak pek bişey yok

ERC
21/10/2008, 13:23
oncelikle herkese gecmis olsun.Ardakaslar bende de var ayni sorun yaklasik 2 ay kadar once basima geldi ve sol kapida 40-50 cm uzunlugunda cizik var astar gozukuyor cogu yerde o bolgeyi pasta cila yaptim gecmedi tabi heleki yikatinca siritiyor ama ben de boyatmakta istemiyorum tabiki bu durumda boyanmadan parca onarma nasil yapilabilirnir.gerci sanirim yapilicak birse yok pasta ciladan sonra ama fikirlerinizi paylasirsaniz...

krakercocuk
21/10/2008, 13:37
lokal boya görecek kacarı yok:(

ERC
21/10/2008, 15:50
local boya daha da siritmaz mi ki.

ABNEW
21/10/2008, 17:13
Ercan hasara ve yapan yere göre değişiyor.Autoking in uygulamaları genelde iyi...

ERC
21/10/2008, 17:17
arda abi nedir bu autoking yaw.ucuz falan mi herkes auto king dio.birde istanbul icin onlara ulasacagim telefon adres falan bilen yazarsa bana ve herkese yardimci olmus olur

ABNEW
21/10/2008, 17:53
arda abi nedir bu autoking yaw.ucuz falan mi herkes auto king dio.birde istanbul icin onlara ulasacagim telefon adres falan bilen yazarsa bana ve herkese yardimci olmus olur

Kasko firmasına göre değişse de ufak tefek hasar ve çizikleri ücretsiz olarak tamir eden ya da onaran servisler.Oldukça profesyonel olarak çalışıyorlar...

krakercocuk
21/10/2008, 18:25
ercan buradan istanbul kingleri görebilirsin

AUTO KING / SERVİS İSTASYONLARI (https://www.autoking.org/ist.htm)

alıntı: kraker cocuk

kasko teminatlarının içinde mevcut olan ücretsiz mini onarım maddesi kasko poliçenizde yazıyorsa..autoking firması bu hizmeti vermektedir..tutanak tutturmaya gerek yoktur..ancak yukarıda dendiği gibi yıllık oranda:3 * 30 cm gibi bir kotası vardır bu hizmet hasarsızlık indiriminin bozulmasına etken değildir..kaskoların sunduğu küçük bir jestdir. ancak sunuda belirteyim bazı autoking firmalarında bu hizmet biraz sallapati işlenmektir verilen hizmette..aracınızı onarımdan çıktıktan sonra boya gören bolgeleri 3-4 farklı gün ışığında kontrol ediniz..ağarma - renk tutmaması gibi etkenlere dikkat ediniz..gölge , güneş , ısıklı kapalı mekan gibi yerlerde hemen kontrol edin aksi takdirde zaman gecırmeden işlemin tekrar yapılmasını talep edin..

bu arada aracın çizik bolgesinin fotoğrafını çekip koyarsan, daha önce bu hizmetten yararlanan arkadaslar A.king in bu problemi çözüp çözemeyecegi hakkında yorum yapabilir...geçmis olsun

Riddle
21/10/2008, 18:29
Teşekkürler arkadaşlar Ziebart veya Autokingin yolunu tutacam artık sonucu buraya yazarım .

GP61
22/10/2008, 00:36
ercan buradan istanbul kingleri görebilirsin

AUTO KING / SERVİS İSTASYONLARI (https://www.autoking.org/ist.htm)

alıntı: kraker cocuk

kasko teminatlarının içinde mevcut olan ücretsiz mini onarım maddesi kasko poliçenizde yazıyorsa..autoking firması bu hizmeti vermektedir..tutanak tutturmaya gerek yoktur..ancak yukarıda dendiği gibi yıllık oranda:3 * 30 cm gibi bir kotası vardır bu hizmet hasarsızlık indiriminin bozulmasına etken değildir..kaskoların sunduğu küçük bir jestdir. ancak sunuda belirteyim bazı autoking firmalarında bu hizmet biraz sallapati işlenmektir verilen hizmette..aracınızı onarımdan çıktıktan sonra boya gören bolgeleri 3-4 farklı gün ışığında kontrol ediniz..ağarma - renk tutmaması gibi etkenlere dikkat ediniz..gölge , güneş , ısıklı kapalı mekan gibi yerlerde hemen kontrol edin aksi takdirde zaman gecırmeden işlemin tekrar yapılmasını talep edin..

bu arada aracın çizik bolgesinin fotoğrafını çekip koyarsan, daha önce bu hizmetten yararlanan arkadaslar A.king in bu problemi çözüp çözemeyecegi hakkında yorum yapabilir...geçmis olsun

autoking ilk gelişlerde minik olup olmadığına bakmıyor.Kapı+marşpiyenin boyanması minik onarım olmuyor heralde.Bize denilen ilk gelişinizde ücretsiz karşılıyoruz.

krakercocuk
22/10/2008, 00:46
40-50 cm ise mını onarım olur..burada kapı komple boyanmıyor cunku...ilk gelişlerın bedelsız karsılanması durumunu bılmıorm bana o sekılde bı ımkan solemedıler ızmırde ve cevremde de duymadım bole bısey..belkıde vardır bılemem.

ERC
22/10/2008, 01:29
firatcim saol yrn konusayim bakiyim bi ne diyecekler...ama eger yaptiricaksam tanidigim ustada yaptiririm ama lokal boya cok siritiyor elememek en ii si boyle seyleri...

byrvo
22/10/2008, 02:51
Teşekkürler arkadaşlar Ziebart veya Autokingin yolunu tutacam artık sonucu buraya yazarım .

Daha önce başka bir linkede yazmıştım bunu.. Herkes tarafından tavsiye edilen Autoking aracımın kapısını resmen farklı renge boyadı :agiskavgasi:Biraz araştırırsanız bu tarz şikayetlerin sayısının az olmadığını görürsünüz.. Tabi ki çok memnun kalanlarda var, bunun en önemliş nedeni şubeler arasında kalite farkı bulunması.. :whip0000:İşin standartı yok, kurumsallaşma sadece görsellikte kalmış. Antetli kağıtla, internet sitesinde yazılı misyon ve vizyonla olmuyor bu işler..

muratde
22/10/2008, 10:31
Ercan hasara ve yapan yere göre değişiyor.Autoking in uygulamaları genelde iyi...
ben hiç iyi bir uygulamalarını görmedim ya neyse...arada bir iyi 20 kötü olmuş olup o bir tanede senin arabana denk gelmiştir abi belki...:cool0000:

krakercocuk
22/10/2008, 10:50
demekki görüyoruzki izmirdeki arkadaslar bu durumdan oldukça sikayetçi..diğer illerdeki uygulamaları bilmiyorum ama bizim kingde problem varmış hakkaten.. yorumları görünce bunun kanaatine vardım..

muratde
22/10/2008, 11:16
demekki görüyoruzki izmirdeki arkadaslar bu durumdan oldukça sikayetçi..diğer illerdeki uygulamaları bilmiyorum ama bizim kingde problem varmış hakkaten.. yorumları görünce bunun kanaatine vardım..

buradakiler öle demek ki kardeşim sallabaş çalışıyorlar...

GP61
22/10/2008, 11:17
şubeler arasında kalite farkı varsa ankarada iki bayi var hangisine arabayı yaptırsak?? Randevu aldığımız gün de yarın..Nerdeyse 1ay sonrasına randevu verdiler autokingden.

krakercocuk
22/10/2008, 12:03
şubeler arasında kalite farkı varsa ankarada iki bayi var hangisine arabayı yaptırsak?? Randevu aldığımız gün de yarın..Nerdeyse 1ay sonrasına randevu verdiler autokingden.

bu konuyu teknik yardım kısmında konu acarak ankaralılara sorabilirsin aslında kaptan yardımcı olur arkadaslar sanırım:busted_b:

ABNEW
22/10/2008, 14:46
ben hiç iyi bir uygulamalarını görmedim ya neyse...arada bir iyi 20 kötü olmuş olup o bir tanede senin arabana denk gelmiştir abi belki...:cool0000:

Murat, demekki Autokingleri de seçmek gerekli...

GP61
22/10/2008, 15:04
bu konuyu teknik yardım kısmında konu acarak ankaralılara sorabilirsin aslında kaptan yardımcı olur arkadaslar sanırım:busted_b:

yarın sabah araç gidiyor zaten autoking'e. konu açıp yardım bekleyene kadar çok geç olur :)

anvil
23/10/2008, 15:43
İzmirde ben de çok haşarı gördüm veletleri. Hele bir tanesi park etmiş arabanın lastiğinin yanında şişeyi yere atarak kırdı. Milletçe kafayı yedik heralde.

Tugrul TUNCER
24/10/2008, 13:16
bence servise bi goster sanirim senin 2 kapida cizik
.eger gocme varsa kapiyi komple boyamak gerekiyo.benim 5cmlik derin bi cizik vardi ben anlayamadim gocmede varmis.serviste kapinin komple boyanmasi gerektigini soylediler ve ustasi boyatmamami satarken rutus yaptirmami tavsiye etti..cunki alan adama cizik icin boyattirdigini solediginde inanmicaktir.tavsiyem cok kotu diilse boyle kullanman.

prenses
25/10/2008, 04:42
S.a sanırım daha kötüsü 1 bucuk hafta önce benim başıma geldii çok büyük gecmiş olsun bize :(

tamirci
07/01/2009, 14:52
arkdaşım öncelikle geçmiş olsun ..kapı hasarın için sanırım lokal boya yapmaktan başka çare yok...mini onarım yapan firmalar da 30 cm kadar olması lazım bedelsiz yapıyorlar..
king veya autojetfiks diye bir araştırmanı tavsiye ederim Zibartta ve otowax lar da da yapılıyor diye duydum...iyi şanslar...

arkadaşlar , servis ile ilgli sorunlarınıza da veya hasar durumunda bana ulaşabilirsiniz..Operasyonel kiralama ve servis işleri yaprığımızdan elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım...

nufell
20/01/2009, 00:09
benim arabamıda bayramda küçük bir çocuk bisikletle çarpması sonucu sol ön çamurluk 30 cm çizildi ... araba koç alyans tarafından kaskolu kaskoda bulanan bir özellik varmış kasko delinmeden 20 cm den 4 hak veriyolarmış ufak tefek çizikler için . hafta içi bir gün arabayı bırakmayı düşünüyorum 4 haktan 2 si gidecek 30 cm olduğu için ama kasko delinmemesi büyük şans sonuçta ufak çizikleri bile enaz 60 liradan yapıyolar.. kaskonda böyle bir özellik varmı araştır derim ...

nerede yapıyorlar bu işlemi benimkide koç alyanz
benimkinede alışveriş merkezinin otoparkında market müşteri arbaşı çarpmışlar ön sol çamurlukda hafif çizikler oluşdu

tasmanlar
04/02/2009, 12:37
arkadaşlar ben arnıza yeni katılıyorum.benim puntoyada öğrencimin biri bikaç tepik atmış sağ ön kapı çökmüş. servise götürdüm ama yapmayı becerememişler haala belli oluyo.tabiiki ben bu afyondaki akhanlar servisine para ödemesi yapmadım ama başka bi servise götürmeyi düşünüyorum.onların yaptığı bu işçiliğin üzerine başka servis de düzeltmeye çalışırsa arabam daha kötü olur mu.kapı hafif içe doğru çökük halaa belli yani, boyası falan da yapıldı.ne yapacağımı bilmiyorum...

zeynettin
04/02/2009, 12:49
öncelikle geçmiş olsun herksin başına gelen bişi bu. bazı insanlar gerçi bunlara insan denmez ama, kendilerini bu şekilde ifade etmeye çalışıyolar, neden böyle yaptıklarını anlayamadım ama benimde başıma geldi. puntomu aldığım ilk akşam çizdiler nazarlık olsun dedik geçiştirdik bizde. ama seninki dediğine göre derinmiş. ama cana gelecek olan mala gelsn ya okadarda takmaya gerek yok;)

donjuan
11/02/2009, 23:08
arkadaslar arabamı bende sıfır aldım ve benımkınıde kendını bılmezin biri sag on camurluktan sol on kapının baslangıcına kadar cızmıs hemde kesıcı bır seyle derin lokal boya sırıtır dediler (rock siyah) yapıcak bır sey yok . :( :(

onurcan
12/02/2009, 01:30
volkan geçmiş olsun insanın çok zoruna gider ama malesef yapacak bişey yok morelini bozmamaya çalış.

tenocka
15/07/2011, 02:05
arkadaşlar benim başımadan da ne yazıkki böyle birşey geldi kaputun üzerine çocuklar cin ali resmi yapmışlar ne yapacağım bilmiyorum sağ tarafı boydan boya çizmişler arka bagaj kapısının üzerinde matematik çalışmışlar yarın pasta cilaya götüreceğim inşallah düzelir çizikler üzerinde elinizle sürtme yaptığınızda gidiyor bir kısmında ise çiziğin içerisine tırnak giriyor sizce ziebart yaptırsam gidermi ve kaça mal olur bir de piyasa da satılan çizik kalemleri var bir yararı olur mu acaba

ultraslan33
09/08/2011, 12:11
aslında verecen kaputa elektrigi, oyle bırakacan arabayı, dokunanı carpacak araba, hatta bayacak oraya :) Aynı şu sinek avlayan mor ışıklar varya öyle pat pat düşecek arabaya dokunanlar :D
cok geçmiş olsun arkadaşım ne yazıkki kıskançlık duygusu hakim insanlarla dolu bir ülkede yaşıyoruz
hocam beni güldürdün ya allahta seni güldürsün ya:)

E_N_D_E_R_
10/08/2011, 02:13
merhabalar arkadaşlar...yorumları okudum. benim sağ arka kapıda bahsettiğiniz şekilde bir çizik vardı. ikitelli autoking den yaptırdım çok da güzel oldu...arkadaşlara tavsiyte ederim. Cüneyt Bey var gayatte ilgili...ama dikkat edilmesi gereken ise mini onarım kitapçığını iyi okuyun. hasar ve tespitlerini görevli arkadaş ile birlikte yapın...insanlar bazen işine geldiği gibi davranabiliyor.hakkınızı bilmeniz menfaatinize olacaktır.kısacası şu iyi bir giriş yapmak görevlilere biraz değerli hissi yaratmak istediğinizi almanıza yardımcı olacaktır....teşşekkür ediyorum.