PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön göğüs üstündeki çıkıntı?

hunter
18/10/2008, 11:37
Arkadaşlar aracımızın ön göğüsün üzerinde ön cama yakın siyah bir parça var.Bu parça yerinden çıkabiliyo.Acaba bu parçanın ne işe yaradığını bilen var mı?
Birde geçenlerde ön sol camın önündeki küçük üçgen camın önündeki siyah üçgen parçayı çaldılar :(( SErviste küçücük parça için 40 ytl istediler.Bu parçayı daha uyguna bulabilceğim bir yer biliyor musunuz?

ERC
18/10/2008, 13:58
gecmis olsn resim koyarsaniz yardimci olmalarimiz daha kolay olur...

CaGRi
18/10/2008, 14:03
ön göğüsün üzerinde parça dediğiniz , yuvarlak siyah bi parça ise , anahtarın alıcısı.

diğer dediğiniz parçayı ise anca çıkmacılarda bulursunuz. o da ucuza mı çıkar daha pahalıya mı onu bilemem. çünkü çok aramanız gerekebilir. bulana kadar yakacağınız yakıtı da göz önünde bulundurursanız kafa kafa gelebilir, hatta geçedebilir. çıkmacıların pek de ucuza sattıkları söylenemez...

makineman
18/10/2008, 14:23
Arkadaşlar aracımızın ön göğüsün üzerinde ön cama yakın siyah bir parça var.Bu parça yerinden çıkabiliyo.Acaba bu parçanın ne işe yaradığını bilen var mı?

ön göğüsün üzerinde parça dediğiniz , yuvarlak siyah bi parça ise , anahtarın alıcısı.

O çıkıntı anahtar alıcısı değildir; otomatik klimalar için güneş sensörüdür. Üstündeki kısmı çıkardıysanız altında birbirine yapışık iki adet sensör var. Tabi klimanız otomatikse. Daha öncede sorulmuştu linkini bulursam koyarım.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/780-konsolda-tam-camin-altindaki-siyah-sey-nedir.html

ERC
18/10/2008, 14:26
bende de var o aparat nasil oluyor???

Ziyaretçi047
18/10/2008, 15:58
o siyah şey hakkında daha ne efsaneler duyacaz acep

halilim
18/10/2008, 16:51
Benim araç active otomatik klima yok ama o siyah çıkıntı var. Anahtar alıcısı daha mantıklı bana göre. Benim aklıma birde camlarda bugulanmayı önlemek için olabilecegini düşündüm bagaj camındaki çizgiler gibi ön cam için klimadan bir soguk hava çıkartıp camın bugulanmasını önlemek için benimkisi sadece bi tahmin.

kukart
18/10/2008, 23:12
O çıkıntı anahtar alıcısı değildir; otomatik klimalar için güneş sensörüdür. Üstündeki kısmı çıkardıysanız altında birbirine yapışık iki adet sensör var. Tabi klimanız otomatikse. Daha öncede sorulmuştu linkini bulursam koyarım.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/780-konsolda-tam-camin-altindaki-siyah-sey-nedir.html

aynen, klima ya ait...
...
efsaneler yaratmaya gerek yok adam sökmüş içerisinede bakmış :)
klima sensoru diyor
anahtarla alakası yok...

ama illede birşeyler sallayacak olursak;...
"uydu ile iletişimi sağlıyan bi alıcı-verici, yol bilgisayarına yol durumu ile ilgili bilgileri alıyor ve ilerleyen yıllarda aldığı bu bilgileri bize teknolojinin gelişmesiyle birlikte sunacak bi aparat :P

grande26
19/10/2008, 00:29
Sinir katsayımızı ölçüyor ve kaydediyor.

byrvo
19/10/2008, 01:36
aldığımdan beri merak etmişimdir "ne bu acaba" diye:cool:

defeat
19/10/2008, 05:51
Bence o şey konsolda çıkan bir tümör olabilüüü:serenade:

Linos
19/10/2008, 10:42
O siyah, yuvarlak zımbırtı, klimaya ait senör! Manuel klimalı aracı olan bir arkadaş sökmüştü içini ama kimdi hatırlayamıyorum; içi boşmuş... ;)

halilim
19/10/2008, 11:59
çıkıntı gizemini koruyor..

Auto engineeR
19/10/2008, 14:52
gizemi falan yok o çıkıntının :)
klimaya ait sensör işte sökenler biliyorlar anlatıyorlar. active wersiyonlarında içi boş çünkü onlarda dijital klima yok bu kadar basit :)

halilim
19/10/2008, 14:58
gizemi falan yok o çıkıntının :)
klimaya ait sensör işte sökenler biliyorlar anlatıyorlar. active wersiyonlarında içi boş çünkü onlarda dijital klima yok bu kadar basit :)

Bir sır perdesi daha bu şekilde aralanıyor.. Fiat Mucizeleri :whip0000:

Nafiz
19/10/2008, 14:59
Küçük bir çıkıntıdan ortam gerilecek valla.Kitleyin şu konuyuuu:D

hunter
19/10/2008, 18:38
kuyuya bi taş attım 40 akıllı çıkaramıyo valla : )

ABNEW
19/10/2008, 19:12
Soru açıklığa kavuşmuştur sanırım, zaten önceden de konuşulmuştu.