PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açıklama cezalı uye

tolgaank88
11/10/2008, 19:02
Sevgili yönetim;
Bugun gelip foruma baktıgımda hakkaten inanamadım...Femoli nin uzaklaştırılmasına anlam veremedim.Evet açıklama yapılmış madde 1 denilmiş ama konuyu okursak eger,femoli'ye karşı çok agır şeyler yazılmış hatta direk bel altı vurulmuş...ki uyenin profilini incelediğiniz zaman,ki onada gerek yok geçenlerde bi topic altında buremir nick li uye ile girdiği kalın kafa muhabbetinin uzaması,daha sonra gurses otomotiv ile ilgili açtıgı topicde aynı şekilde msj lar,attıgı her mesajda birilerine iğneleme var...Ve şimdi siz değerli uyelere ve yonetime soruyorum,sizede bu tip bi msj yazıldıgında cevap vermezmisiniz,ki msj ları okudugunuzda femoli sana cevap yazmıyacagım gibi bi ifadede bulunmuşken,ona karşılık olarak susarak haklı olmaya çalışma demiş,bu topic de,sahsen tanıdıgım bir kişi olan femoli nin bi art niyetli msj ı olmamıştır,hatta kendisine bel altı olarak yazılan msj a karşı bile genede o ağırlıkta bi msj la karşılık vermemiştir...Kurallar iki uyeyede uygulanmıştır,ama daha oncede benzer bi konuda boyle bi tartışma olmuş,konu 2 uye tarafından uzatılmış ancak sonuç olarak tek bir uye,tartişmayı başlattı denilen uye ceza almıştır...Bu sefer 2 uyenin birden ceza almasının sebebi nedir acaba?

Not : kesinlikle msj yanlış anlaşılmasın lütfen,benim amacım hiçbir zaman ortalıgı karıştırmak olmamıştır...beni bu sitede tanıyanlar tanır,bilenler bilir,arkadaşlıgım,kardeşliğim,abiliğim her zaman için bir telefona bakmıştır,saat vs hiçbirşey onemli değil...

microab
11/10/2008, 19:14
Yönetim bu ve benzer durumlarda ceza vermediğinde;

Vay efendim yönetim adam kayırıyor ceza tek taraflı veriliyor şeklinde veryansın edildi hep,

Bu sefer adam kayırma olduğunu kimse iddia edemez sanırım,Mehmet eğer ki direk

hiçbirşey yazmadan şikayet butonunu kullansa idi sadece karşısındaki arkadaş cezayı alırdı

ama öyle yapmayarak alenen karşılıklarla o arkadaşın seviyesinde cevaplar yazmış.

Madde açık ve ortada...

tolgaank88
11/10/2008, 19:27
altarkılıc nick li uyenin diğer msj larında hemen hemen herkese bir laf sataşması olmuştur,ki kaldıki msj ları benim bile dikkatimi çekmiştir,daha onceki kalın kafa muhabettinde neden gerekli ceza verilmedi ve bu olay bu noktaya geldi...eminim femoli yi sizler benden daha ii tanırsınız,daha onceki msj larınıda bilirsiniz eger attıgı cevap gerçekten cevap olan cevap olsaydı çok daha farklı bi msj gelirdi...erkekliğe laf edilen bi msj a cevap olarak bile smile kullanabiliyorsa bu ikisi nasıl aynı seviyede olabilir,altarkılıc;erkekliği ile ilgili ardından,yaşadıgı yerle ilgili,insalığı ile ilgili bi suru ileri geri msj atmış,bunlar nasıl aynı seviyede olabilir?

mustafaf
11/10/2008, 19:32
pekı yonetımdekı sayın abılerım, kardeslerım buyuklerım;
altarkılıs arkadasımızın, tolganında bahsettıgı konularda mıllete kalın kafalısınız, sız bısey bılmezsınız, sız soylesınız, sız boylesınız gıbı yazdıgı mesajları gordugunuz halde neden daha oncesınde bu 1 nolu maddeyı uygulamadınız???
adamın yazdıgı mesajlar ortada gırıp profılınden tek tek mesajlarını okudum 1 tane bıle dogru duzgun mesajı yok.yapmayın Allah'ınızı seversenız.adamın erkeklıgıne kadar laf etmısler sızde dıyorsunuzkı, sıkayet butonunu kullansaydınız felan.ben Alı abıyede ozelden bıseyler yazmıstım saolsun cvp verdı bana.ama yınede yapmayın abı.kendınızı bır o adamın yerıne koyun.bırı sızın erkeklıgınıze laf soyleyecek sızde donup yonetımdekı arkadaslar bu adam kotu mesaj yazıo engelleyın dıyeceksınız.?? yanlıs anlasılmasın ben femolıyı savundugumdan degıl.O da yazılmaması gereken seylerı yazmıs bazı yerlede ama olayda agır tahrık sozkonusu.ayrıca atısmayı femolı degılde altarkılıc baslatmıs.sınır anında hepımızın agzından neler cıkmıyorkı abı?? bence foruma bu kadar emegı gecmıs bırını, daha foruma uye oldugunun ıkıncı haftasında arabamı satıyorum dıye ılan veren, kımsenın tanımadıgı, kımsenın bılmedıgı bır kısıyle aynı keseye koymayın...amacım kımseye ısını ogretmek, kımseye akıl vermek yada kımseyı kayırmak degıl sakın yanlıs anlasılmasın.sadece bırde kendınızı koyun femolı'nın yerıne...

ERC
11/10/2008, 19:32
ben cok sey yazmıyacagım sadece mehmet abiye kesınlıkle agır tahrık var ee insan buda yane sonucta olayı kımın alevlendırdıgı onemlı bence bunu yonetımden kımse ama kımse lutfen yanlıs anlamasın ama bence ceza olaylarında haksızlık yapılıyor bence konunun tamamına bakılıyor ama kımın alevlendirdigi yada tahrige bakılınmıyor herkese genel bir hukum giydiriliyor bende sımdı bana da aynen boyle oldu diye yazıcam yetkılı kısılerde haklı olarak hangi konuydu diye sorucaklar ama ınan kı bılmıyorum belkı biraz beyın cımnastigi yaparsanız aklınıza gelir.ben kısacası biraz daha adaletlı ve gercekci yaklasılınmasını ıstıyorum ama lutfen beni yonetım yanlıs anlamasın benım bu benim gorusum...

ReNoVaTio
11/10/2008, 19:40
ben konuyu tam bilmiyorum.ama eğer işin içinde ağır tahrik varsa bunu neden femoli ödüyor.

ReNoVaTio
11/10/2008, 19:56
olayın aslını şimdi forumda okudum.ve baya bir şaşırdım.niki neyse o arkadaşın çıkaramadım şimdi.olayı onun başlattığı ortada.siz sayın yönetimdeki arkadaşlar.femoliyi siz daha ii tanırsınız.tahrik olmasa mehmet öyle şeyler yazmazdı.lakin eğer o arkadaşla ben bu konuları konuşmuş olsaydım,bana (f) mi (m) mi diye bir yazı yazsaydı.burdan gerekeni söyler,hatta o arkadaş istenbulda sanırım yanına gider f miyim m miyim femolinin dediği gibi gösterirdim.internette klavye delikanlılığı yapmak kolaydır.bu şekilde konuşup insanları tahrik etmenin anlamı yok.ben açık söylüyorum,bu yönetime ve ya başka bir arkadaşa kafa tutmak,yada femoliyi korumak değil amacım.ama işin içinde tahrik varsa bu çift taraflı ceza neden.bunu sormak istiyorum.

zaferkaplan
11/10/2008, 20:24
gerçekten çok şaşırdım şimdi okudum sonuna kadar mehmeti tanırım ve yönetimdekilerde çok iyi tanıyorlar ortada alenen bi tahrik söz konusu ve kimin kimi tahrik ettiğide açıkça ortada bence yönetimin yaptığı daha önceki benzer olaylarda tek taraflı ceza olduğu söylenmiş bu bi eşgal teşkil eder ve o zaman öyle yapıldıysa öyle olması lazım ve bence mehmet aslında bişey söylememiş bana böyle bişey olacak ben basar şimdiye istanbulada giderdim forevega arkadaşında dediği gibi vatandaşın yaptığı klavye delikanlılığı başka bişey değil eğer siz bendende daha iyi tanıdığınız mehmeti o vatandaşla aynı keyefe koyuyosanız çok yazık çok

ReNoVaTio
11/10/2008, 20:28
gerçekten çok şaşırdım şimdi okudum sonuna kadar mehmeti tanırım ve yönetimdekilerde çok iyi tanıyorlar ortada alenen bi tahrik söz konusu ve kimin kimi tahrik ettiğide açıkça ortada bence yönetimin yaptığı daha önceki benzer olaylarda tek taraflı ceza olduğu söylenmiş bu bi eşgal teşkil eder ve o zaman öyle yapıldıysa öyle olması lazım ve bence mehmet aslında bişey söylememiş bana böyle bişey olacak ben basar şimdiye istanbulada giderdim forevega arkadaşında dediği gibi vatandaşın yaptığı klavye delikanlılığı başka bişey değil eğer siz bendende daha iyi tanıdığınız mehmeti o vatandaşla aynı keyefe koyuyosanız çok yazık çok

ewet zafer bende bunu anlamıyorum.daha dün üye olmuş biriyle,forumda herkesin tanıdığı,birşeyler paylaştığı mehmetle aynı kefeye konulması mehmeti tanıyanlar için şaşırtıcı bir durum.tamam forumda tabiki cezalar uygulanmalı,maddeler illaki olmalı.ama suçu olmayan birinede böyle saçma sapan bir ceza verilmemeli bence.bu cezayı kim verdi bilmiyorum ama diğer yöneticilerin bu konuyu çözeceğini düşünüyorum.

Linos
11/10/2008, 20:52
Burada bir düzen oturtulmaya çalışılıyor arkadaşlar. Ortada ağır tahrik olduğu konusunda sonuna kadar haklısınız. Ama bu tahrik neticesinde, şikayet söz konusu olsa, tahrik eden vatandaşın cezası, üyeliğinin tamamen iptali olurdu... Ancak cevap vererek, aynı hataya düşülmüştür...

Bu siteye, her türlü insan üye oluyor, dilediğini yazıyor. Ama taktir edersiniz ki arada, saçmalayan üyeler çıkıyor. Bu durumda, lütfen "forum kuralları"na sığınınız. O kadar zaman moderatörlük yaptım, kimse çıkıp da " şu adam bana şöyle hakaret etti " demedi... Kendisine hakaret edilen, aynı üslupla cevap verirse, her iki taraf da ceza alır. Bu açık bir kuraldır! Sarı kutunun içinde ünlem işareti var orada; tıklayın, derdinizi yazın ki şikayetiniz direkt olarak moderatörlerin mail kutusuna ulaşsın, değerlendirilsin.

Forumdaki -hele ki böyle yoğun bir forumda- her mesajı okumak pek mümkün değil. Bazı mesajlar, tutumlar, hakaretler ya da, gözden kaçabiliyor. Bunu anlayışla karşılayın lütfen ve derdinizi yönetimdeki arkadaşlara ulaştırın...

Büyük ihtimalle şunu düşünüyorsunuz mevcut konu hakkında: Kurunun yanında, yaş neden yandı?.. Bence, sürekli uzaklaştırma alması gereken üye, bu nedenle sadece 10 günle kurtuldu!

Fuzuli
11/10/2008, 21:01
Bence ceza doğru..Kural kuraldır...Sana ayrı bana ayrı kural oldu mu iş baştan bozulur..
Femoliyi tanımam ama sempati duyarım..Bence bu arkadaşın oyununa gelmemeliydi..Ayrıca sadece Altar'a ceza verilseydi gerçekten bu sefer Femoli kayırılıyor gibi gözükecekti.. Kaldı ki Femoli zamanında hassasiyet göstererek modluktan istifa etti etik kurallar çerçevesinde..Bu üyenin tahriklerne kanmaması gerekirdi diye düşünüyorum...

Altar ise cezayı fazlasıyla haketti..

Forumda benim de tasvip etmediğim,gözü kapalı Fiat servis severleri var mesela..Benim de içimden çok zaman iki kelam daha edip arkadaşlara cevap vermek geçti..Ama çoğu zaman yazdıklarımı yayınlamadan sildim..Sonuçta ortak bir forum kişinin konuyla ilgili düşüncelerini ilgilendirmeli kişilerle ilgili değil..

tolgaank88
11/10/2008, 21:59
sayın fuzuli,bizim burda anlatmaya çalıştıgımız zaten bu...bu kural zaten burda var ben bişey demiyorum,ama madem kural kuraldır demeyi biliyosunuz neden daha once uygulanmadıda direk femolinin olayında uygulanıyor,bugune kadar yapmadınızda bugun mu aklınıza geldi bunu boyle uygulamak...daha onceden başlatan uzaklaştırılmıştı neden bu sefer 2 uyede uzaklaştırıldı...

ayrıca ben hala sunu belirtiyorum,ben bir insanın erkekliğine laf edildikten sonra,ona cevap vermicek olan bi insan tanımıyorum...laf olsun diye yazmadım bunu,gerçekten tanımıyorum...en sakin insanı bile çileden çıkaracak bi söz bu,çok zor değil,kendinizi o kişinin yerine koyarsanız anlarsınız,o kadar kalabalık bi forumuz ve o kadar kişinin okudugu bi forumda biri size onu soyleyecek siz ise cevap vermiceksiniz...yapabilir misiniz??

wintermute
11/10/2008, 23:39
ben bu siteye yaklaşık 1.5 yılı aşkın süredir üyeyim her ne kadar aktif olmasam da siteyi takip etmekteyim mehmet abinin suçlu olacağını düşünemiyorum çünki mehmet abiyi tanıyorum eğer bir kişi bi hata yapmışsa bunu hata yapan ödemeli kurunun yanında yaşda yanmamalı ki zaten tolga arkadaşımın da dediği gibi bi insanın erkekliğine laf edildikten sonra karşılık vermeyekcek kimseyi bende tanımıyorum bence mehmet abinin yerine kendinizi koyup öyle değerlendirin yönetim bilir yinede ama yönetimdeki kişilere bunlar yapılsa onlar ne yapardı o şekilde düşünüp karar verin bence ... görüşlerimi bildirdim saygılar . . .

microab
12/10/2008, 00:07
eğer bir kişi bi hata yapmışsa bunu hata yapan ödemeli

Sevgili Egemen o hatayı karşılıklı yaptıkları için ceza aldılar zaten,ezbere

verilmiş bir ceza yok...Cezaya sebep olan konu hala forumda duruyor özellikle silinmedi...

Eğer tahrik içeren ilk mesajda şikayet etmiş olsa idi femoli ceza almazdı...

İbrahimKC
12/10/2008, 00:09
Şimdi, öncelikle şunu belirteyim, bekara eşini (kibarız ya) boşamak kolay gelirmiş. Bir şeyleri idare etmek için uğraşıyorsanız, kesinlikle memnun olmayan bir taraf olacaktır. Herkes yorumlarında kendi bakış açısına göre haklıdır ama bu ortamda geçerli olan kurallar vardır ve bu forum bu noktaya geldiyse ufak tefek aksaklıklar olsada, bu kuralların tam ve yerinde olarak uygulanmasıyla gelmiştir.

Kurallar herkes için geçerlidir. Ve uygulanır. Tahrikten bahsediyorsunuz, haklısınız ama ilgili konuda tartışmayı ateşleyecek ilk mesajı yazan kişi Femoli'dir. Yani o arkadaş durup dururken Femoli'ye bir mesaj yazmamıştır.

Ayrıca, bu ceza işlemi neden bu kadar büyütülüyor ya anlamıyorum, sanal ortamda bir yerden bir uzaklaştırma alınıyor sadece. Herkes herzaman kendine hakim olamaz, yanlış bir şey yapıldığında da cezası da dimdik ayakda durarak çekilir. Yani, Mehmet'in, o lafları niye ettim neden caza aldım diye düşündüğünü sanmıyorum.

Ek olarak, arkadaslar, diğer arkadaşın bir çok mesajından bahsediyor sakıncalı buldukları ama bu konuyla ilgili yönetime ulaşan bir tane bile şikayet yok. Herkese hareket ettiğini söylüyorsunuz ama sanırım kimse üstüne alınmamış. Engin'in altta yazdığı son cümle çok doğru gerçekten.

Genius
12/10/2008, 00:09
Terazi yönetimin elindedir, illa butona basmayı beklemeden harekete geçmelidir. Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok oluyor malesef ;)

ozmet
12/10/2008, 00:21
r.

Kurallar herkes için geçerlidir. Ve uygulanır. Tahrikten bahsediyorsunuz, haklısınız ama ilgili konuda tartışmayı ateşleyecek ilk mesajı yazan kişi Femoli'dir. Ya o arkdaş durup dururken Femoli'ye bir mesaj yazmamıştır.
.

ilgili ilanda yazılanları okudum ve bu yazılanlara çoğu üyenin yazmak isteyipte belki yazmadığı belki yazamadığı şeyleri "femoli" yazmış, onu kutluyorum. femolinin yazdıkları gayet açık ve önceki mesajlara mantıklı cevap niteliğinde,bunun herhangi bir ateşleme olduğunu düşünmüyorum.

ama "femoli"nin cezası ile diğer arkadaşın cezasının aynıolması ilginç, yönetimin taktir hakkı yokmu, herşey kitaba uygun olamaz, olmamalı

microab
12/10/2008, 00:31
Yönetimin takdir hakkı var elbette şöyle ki;

Femoli nin alıcı olmadığı bir arabanın verildiği ilana girip,ceza alan üye yi alaya alması-yani

onu tahrik ettiği görülüyor,( "Beni yazdıklarınla çok güldürdün" demiş--oysaki adam gayet

ciddi bir üslup ile arabasını satmaya çalışıyor)

eğer böyle olmasa idi emin ol diğer üye forumdan süresiz uzaklaştırma alırdı...

sadece femoli tahrik edilmemiş-kışkırtılmamış yani,keseri kendimize yontmayı bırakalım...

bahcelili_ali
12/10/2008, 01:04
mehmet abinin sayılamayacak kadar çok yardımı insanlığı ve emeği var burdaki pek çok üyeye, siteye, bu nasıl bir iştir ki terazide tartmak bi yana mehmet abiyi teraziye koymak bile büyük ayıptır bence....
mehmet abiyi mod olsun yonetici olsun tanımayan mı var herkes bilir nasıl bi insan olduğunu bundan şüphesi olan varsa iki yüzlüdür yüzüne gülüp arkadan vuruyor demektir. mehmet abi kesinlikle bunu haketmemiştir tabi bu saatten sonra o ne tepki verir onu bilemem ama sitede iş yapan insanları teker teker bitiriyorsunuz...

kolluk bende kıllık bende mantığı devam ettikçe yakında siteyi kendi kendinize kullanmaya başlarsınız kurallarda hiç çiğnenmez olur

İbrahimKC
12/10/2008, 01:12
Bakalım ne kadar abartabileceksiniz.

Mehmet'in kim olduğunu, nasıl bir olduğunu, neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Siz şimdi bize şunumu söylüyorsunuz, Mehmet hayatta, hiçbir şart altında, hiç bir şekilde, hal ve durum ne olursa olsun bir hata yapmaz.. Kimseyi bitirmek gibi bir amaçda yoktur zaten ve olamazda, Komik duruma düşmeyelim arkadaşlar lütfen. SAdece kaypaklık ederek sırt dönen bazı kendini bilmezleri bitiririz biz, onlarda kendilerini bilirler zaten.

Buradaki konu, MEhmet'in nasıl bir insan olduğu, neler yaptığı yada nasıl davrandığı değildir. Forum kurallarına göre bir hata yapmıştır ve buna göre bir ceza almıştır. Olayı dramatize etmeye, acıtasyon yapmaya gerek yoktur.

microab
12/10/2008, 01:13
Mehmet Abi nin sayılamayacak yardımı emeği var evet şükran borçluyuz,saygı duyuyoruz.

Fakat bunca emeğinin oluşu,ona insanlara kazkafalı-küçük beyinli yada buna benzer argo

sözcükler kullanma hakkı vermez.

Zamanında çifte standart yapıyorsunuz diyen insanların bu şekilde çifte standart istiyor

olması abesle iştigaldir...

bahcelili_ali
12/10/2008, 01:22
mehmet abiye karşı bi kıskançlık var önce sup.mod. aldınız şimdi uzaklaştırma kim neye kime göre kolluk alıyo? yönetim üyelerin hatta sadece grande sahiplerinin oyları ile seçilsin ve adaylarda yine grande p. hakkında bilgi paylaşımı olan g.p. kullanan kişilerden seçilsin
açık seçim yapılsın

İbrahimKC
12/10/2008, 01:27
Olur Ali, başka neler yapalım.

microab
12/10/2008, 01:28
mehmet abiye karşı bi kıskançlık var önce sup.mod. aldınız şimdi uzaklaştırma kim neye kime göre kolluk alıyo? yönetim üyelerin hatta sadece grande sahiplerinin oyları ile seçilsin ve adaylarda yine grande p. hakkında bilgi paylaşımı olan g.p. kullanan kişilerden seçilsin
açık seçim yapılsın

Niyetin ne senin arkadaşım?

Aylar önce bi hışımla çekip gittin,şimdi ortam doğdu gidip şurayı karıştırayım mı

dedin?

Neyini kıskanacaz Mehmet Abi'nin ?

Şimdi Mehmet Abin burda küfür de etse-yönetim yanlış yapmış olacak sana

göre...

bahcelili_ali
12/10/2008, 01:36
verdiğin cevap ceza gerektiriyo ibrahim bey kime şikayet edelim? böyle gelmiş böyle gider benim önerim gayet açık mantıklı üyelere açık seçik şehir başkanını nı yöneticileri yine oranın üyeleri seçsin o yönetici olsun sadece gp kullananlar ve aktif olanlar aday olsun.

geçen ras gele bi plaka no aldım sitemizden ve trafikten sorguladığımda bildiğin kamyon üzerine kayıtlı çıktı bunları da takip edin;)

Niyetin ne senin arkadaşım?

Aylar önce bi hışımla çekip gittin,şimdi ortam doğdu gidip şurayı karıştırayım mı

dedin?

Neyini kıskanacaz Mehmet Abi'nin ?

Şimdi Mehmet Abin burda küfür de etse-yönetim yanlış yapmış olacak sana

göre...

üye değilmiyim istediğim zaman girerim istediğimi yorumlarım bundan kime ne küfür ediyosam kötü bişey yapıyosam uzaklaştır kolluk sende değil mi?
mehmet abi küfür etmezzzz

ERC
12/10/2008, 01:38
evet mehmet abi oyledir boyledir iyidir guzeldir buna bende katılıyorum ve bu konuda tamamem haklı olmasada haklı oldugunu dusunuyorum...Ama magdem oyle siteye yararı faydası dokunun cogu kısı tarafından bılınen uyelere hic sorgu sual yapılmasın ne yazarlarsa haklı olsun boyle bi mantık olur mu...

microab
12/10/2008, 01:42
üye değilmiyim istediğim zaman girerim istediğimi yorumlarım bundan kime ne küfür ediyosam kötü bişey yapıyosam uzaklaştır kolluk sende değil mi?

Üslubuna dikkat et.

bahcelili_ali
12/10/2008, 01:47
evet mehmet abi oyledir boyledir iyidir guzeldir buna bende katılıyorum ve bu konuda tamamem haklı olmasada haklı oldugunu dusunuyorum...Ama magdem oyle siteye yararı faydası dokunun cogu kısı tarafından bılınen uyelere hic sorgu sual yapılmasın ne yazarlarsa haklı olsun boyle bi mantık olur mu...

mehmet abi ateş olmadan duman çıkarmışsa ceza verin, ama mehmet abi sokaktaki hayvanı bile incitmez. durduk yere olmuş bişey değil ve burdaki asıl mesele mehmet abinin sürekli açığının aranması olabilir her insan hata yapabilir oda karşılık verip insan olduğunu göstermiş.benim çıkışım mehmet abinin elini sıkıp mehmetcim denip ilk olayda mehmet bunu durduk yere yapmadı arkadaşlar tamam karşılık vermek kötü ama durduk yere yapmadı insanlık olabilir denir açıp konuşulur olay biter

üslübuma dikkat ederim bu kadarı görebiliyosan ali abi
"olur ali, başka neler yapalım." a neden üslüba dikkat demedin abi?

microab
12/10/2008, 01:54
Orada bir üslup bozukluğu yok,İbrahim de senin abin olur.

ben senin babanın oğlu değilim,"at-kes-biç" diyemezsin...

ERC
12/10/2008, 01:57
mehmet abinin acıgının aradıgını hıc ama hıc dusunmuyorum.bak gene soyluyorum bence mehmet abi bu konuda tamamem haklı olmasada kısmen haklı olay keske bu raddeye gelemseydı ama sende mehmet abiyi koruyacagına biraz objektıf bak...!!!

bahcelili_ali
12/10/2008, 02:00
düzgün konuşma olayı burda bitmiş gerek yok uzatmaya ben ne at ne kes ne de biç demedim..
ben üyeysem girip yazmak doğla hakkım sende kötü bişey yapmışsam cezamı kes dedim bunu babamın oğlu olduğunu kasdederek mi yazmışım uzatmaya gerek yok bende renk atmaya başladı

mehmet abinin acıgının aradıgını hıc ama hıc dusunmuyorum.bak gene soyluyorum bence mehmet abi bu konuda tamamem haklı olmasada kısmen haklı olay keske bu raddeye gelemseydı ama sende mehmet abiyi koruyacagına biraz objektıf bak...!!!
ercan ben yukardaki msjımda mehmet abide insandır hata yapmıştır demiştim ben nerdeyim sen nerdesin

CaGRi
12/10/2008, 02:20
açık seçim yapılsın

öncelikle alinin bu görüşüne sonuna kadar katılıyorum. mademki biz büyük bi forumuz, büyük bir aileyiz , bence yapılacak en doğru şey budur. adil bir seçim olur düşüncesindeyim

Olur Ali, başka neler yapalım.

ibrahim abi bu cevabın burada olmamış. ali gayet mantıklı birşey söylemiş.

Üslubuna dikkat et.

ali abi bence alinin uslubunda hiçbirşey yok gayet normal bi cevap vermiş. bu onun hakkı. üye olan biri şu kadar sürede girecek şu kadar süre online olacak diye bi kural göremedim ben hiçbiyerde.

artık şunları belirtmek istiyorum. uzunca bi süredir forum çalkantıda. yetkisi olanların borusu ötüyor burda desem yeridir sanırm. sözüm meclisten dışarı millet asıp kesio üyeleri. alinin geçenlerde ilanı silindi. neymiş efendim çok nadir siteye giriyormuş, siteyi pazar yeri olarak görüyormuş. peeeh

gelelim mehmet abini olayına. siz forum yöneticilerine soruyorum. bu olay sizden birinizin başına gelmiş olsaydı, direk hiç cevap vermedn o üyenin üyeliğini siler veya uzaklaştırırmıydınız yoksa sizde mehmet abi gibi normal bi şekilde kendnizi savunurmuydunuz??? mehmet abinin bu olayda yaptığı hiçbirşey yoktur. bahsi geçen üye mehmet abiyi tahrik etmiş mehmet abide kendini savunmuştur.

yönetime bi önerim war. bu davranışlarınız devam ederse daha birçok üyeyi kendinize küstüreceksinz ve bizim sayemizde ayakta duran "forumunuz" boş bir siteden başka hiçbirşeye benzemeyecektir. o zmn kendi kendnizi uzaklaştırır durursunuz artık ;) . saygılar....

ERC
12/10/2008, 02:41
bahcelılı alının fıkrı bencede makul olabilir ama cagrı pekı sence orda bahcelılı alının uslubu olmus mu secılsın yapılsın vs demis.e oyle bi usluba ne denir kı mesajına tesekkur mu edicekti ibrahim abi...bu arada bu forum onların forumu degıl bizim forumumuzdur bunu benimsemek zaten onemli burda...

microab
12/10/2008, 02:42
Birbirlerine hakaret eden-saçma sapan şeyler söyleyen üyelere ceza verildi diye bu site

boşalacaksa boşalsın yapacak bişey yok demektir..

Fakat bu sitede sağ duyulu-olgun ve objektif değerlendirme yapabilecek yüzlerce,hatta

Binlerce üye olduğuna inancım sonsuz...

bahcelili_ali
12/10/2008, 11:10
bahcelılı alının fıkrı bencede makul olabilir ama cagrı pekı sence orda bahcelılı alının uslubu olmus mu secılsın yapılsın vs demis.e oyle bi usluba ne denir kı mesajına tesekkur mu edicekti ibrahim abi...bu arada bu forum onların forumu degıl bizim forumumuzdur bunu benimsemek zaten onemli burda...

bundan oncekine cevabını verdim şimdi başka konuya geçmişsin sürekli benim msjlarımı farklı yerlere çekiyorsun.. seçilsin yapılsın değil orda ben bi fikir belirtiyorum şöyle olsun böyle olsun diye olur olmaz yapar veya yapmazlar ercan bundan da uslubsuzluk çıkartabildin ya walla pes sen bence biraz objektif olmayı dene ben hodri meydan dedim açık ve net bunda sağa sola uslubsuzluğa çekilecek bişey yok seçim olsun adilce

tolgaank88
12/10/2008, 11:29
inatla yazmıcaktım ama insanı gerçekten çileden çıkartıyorsunuz...cihanla ahmetin angel far ile ilgili olan topicde yazdıgı yazışmalar sonucunda sadece ahmet ceza aldı,ve sebebi tartışmayı başlattı diyeydi.ve hatta hatta yazdıgı cumlede hala aklımda "cihan bi angel far bile bilmiyosun en iyisi sen bu modifiye işlerini bırak :)" gibisinden veyada buna çok benzer bi ifadeydi ve sonunda smile bile vardı...bunun sonucunda gelişen tartışmada sadece ahmet ceza aldı...simdi soruyorum sayın yonetime ve hala ayrımcılık yapılmadıgını dusunenlere
neredeydiniz iki uyeyede ceza verilcek diyenler????
hani nerde ayrımcılık yapılmıyor diyenler???
neden o zaman 2 uyede ceza almadı...

ek olarak microab ali abi,daha bi iki gun once ali chip tuning le ilgili bi topic de msj laştı,vede online genellikle.senin kurdugun cumle ise "Aylar önce bi hışımla çekip gittin,şimdi ortam doğdu gidip şurayı karıştırayım mı
dedin?" yazmışsın...

bence uslubuna dikkat etmesi gereken kişi ali değil...mod olmak sizi uyarırım kendim ise istediğimi yazarım anlamına gelen bi gorev değildir...

ERC
12/10/2008, 12:14
eet bu ahmet le cıhan olayını bende anlamamıstım acıkcası...

toful
12/10/2008, 12:17
bu forumda ceza verilecekse en son kişi femolidir.bak biz tarafsızız her iki tarafa da ceza verebiliyoruz gibi görünmenin kimseye bir faydası olmaz.femoliyi küstürüsünüz.bu forum bugün hala aktaysa bunu sağlayan 2-3 kişiden biridir.

mustafaf
12/10/2008, 12:30
abı yapmayın gozunuzu sevım forum bosalacaksa bosalsın felan demıssınız.tmm haklısınız forumda bınlerce uye var.ama bırde surda yazan uyelere baksanız??hemen hemen hepsı forumun en aktıf uyelerı.zaten cogu 'bınlerce uye' ayda yılda bır gırıp ıkı mesaj yazarsa yazar.eger haftada bır gırıp ıkı mesaj yazmak uyelıkten sayılıyorsa o ayrı mesele.tabıkı uyelerın hakkı bu ıstedıklerı zaman gırerler ıstedıklerı zaman yazarlar ıstedıklerı zaman cıkarlar.burda herkez gorusunu belırtıyor.hadı dıyelım alı kardesımız yada bır baska uyemız femolıyı kayırıyor tanıdıgı, bırebır gorustugu ıcın.dıger uyelerdemı kayırıyor?? alı abı bence senın soyledıgın cumle hıc olmamıs.yanı ısteyen gırsın ısteyen gırmesın.bosalacaksa bosalsın tarzı.daha 4-5 mesaj once forumu duzene sokmak ıstıyoruz derken bunumu kastetmıstınız???son olarak kımse uyelere ayrıcalık gosterılmesını ısteyemez.femolı'nın yaptıgının dogru bıse oldugunu soylemıyorum.ama Ibrahım abıde yukarda belırtmıs yanlıs okumadıysam.bugune kadar kac tane uye sıkayet butonunu kullanarak sıkayet etmıs yonetıme mesajı???bence bu forumda en aktıf olan ve foruma en fazla faydası olan kısıler, erdı,ozzy,abnew,lınos,ıbrahımkc,ekorkut,femolı,anv ıl.bugune kadar bu ınsanlara ne sorduysam kesınlıkle cvpsız bırakmadılar.ve gerekırse ozelden yazısıp konuyu sonuclandırdılar.bence forumda yazılan mesaj sayısına bakılırsa femolı mesaj yazma ısını bıcok arkadasımızdan daha ıyı bılıyor.kendınızı bır koyun bakım.adam sızın erkeklıgınıze laf edecek sızde susup kı susmak bı yerde soylenılenı kabul etmektır, yonetıme sıkayet edeceksınız.az yukarı cıkın, yukarda Alı abı bıle alının soyledıklerıne cvp vermıs.uslubuna dıkkat et felan.madem uusluubu uygunsuz gordunuz yada bunu karsılayan bır madde var, neden cvp vermek yerıne gerekenı yapmadınız??yanı olaylar cok ılgınc noktalara geldı.suraya msj yazan uyelerın hepsıne bı sorun bakalım verılen karar adılmı dıye.kım elını vıcdanına koyup ewt dogru bı karar dıyebılecek.alının soyledıgı fıkır gayet mantıklı bencede.ayrıca uuslubundada bı bozukluk goremedım.oyle olmuyorsa boyle yapın gıbıssıne bı tavsıyede bulunmus...

ERC
12/10/2008, 12:42
kimse beni yanlıs anlamasın ama mustafa ali abi cagrı ya lutfen gitmeyın kalın sissiz olmaz mı diyecektı cagrı bunları dedıkten sonra pekı...

İbrahimKC
12/10/2008, 12:52
inatla yazmıcaktım ama insanı gerçekten çileden çıkartıyorsunuz...cihanla ahmetin angel far ile ilgili olan topicde yazdıgı yazışmalar sonucunda sadece ahmet ceza aldı,ve sebebi tartışmayı başlattı diyeydi.ve hatta hatta yazdıgı cumlede hala aklımda "cihan bi angel far bile bilmiyosun en iyisi sen bu modifiye işlerini bırak :)" gibisinden veyada buna çok benzer bi ifadeydi ve sonunda smile bile vardı...bunun sonucunda gelişen tartışmada sadece ahmet ceza aldı...simdi soruyorum sayın yonetime ve hala ayrımcılık yapılmadıgını dusunenlere
neredeydiniz iki uyeyede ceza verilcek diyenler????
hani nerde ayrımcılık yapılmıyor diyenler???
neden o zaman 2 uyede ceza almadı...

ek olarak microab ali abi,daha bi iki gun once ali chip tuning le ilgili bi topic de msj laştı,vede online genellikle.senin kurdugun cumle ise "Aylar önce bi hışımla çekip gittin,şimdi ortam doğdu gidip şurayı karıştırayım mı
dedin?" yazmışsın...

bence uslubuna dikkat etmesi gereken kişi ali değil...mod olmak sizi uyarırım kendim ise istediğimi yazarım anlamına gelen bi gorev değildir...

Tolga verdiğin örnek, kuralların ne kadar doğru bir şekilde işletildiğini gösteriyor bize aslında Teşekkür ederim hatırlatma için.

Burada Ahmet in yerindeki kişi Mehmet'dir. Yani tartışmayı başlatacak mesajı atan kişi Mehmet'dir ve tartışmanın devam etmesinden dolayı gerekli cezayı almıştır aynı Ahmet gibi. Eğer

Diğer arkadasda tartışma dozunu aştığı için ve ettiği laflardan dolayı, tartışmayı başlatmamış olmasına rağmen, tabiki ceza almalıydı ve aldı. Cihan'la aralarında üslup yönünden çok fark vardı. Yani ortada anlaşılmayacak yada çiftde standart oluşturacak bir uygulama yok..

mustafaf
12/10/2008, 12:58
kimse beni yanlıs anlamasın ama mustafa ali abi cagrı ya lutfen gitmeyın kalın sissiz olmaz mı diyecektı cagrı bunları dedıkten sonra pekı...

tabıkı hayır ercan ben yalvarsın demedım.ama sence verdıgı cvp hos olmusmu?? bende femolı'nın haksız oldugunu ama bunun dıger arkadasada baglı oldugu ıcın bu cezanın agır oldugu dusuncesındeyım.o zaman soyle toplayalım cagrı gıbı dusunen herkez bu forumu bırakacakmıı??? sonucta Alı abı moderator tıpkı Ibrahım abının yaptıgı gıbı orta yollu ve ortamı daha yumusatıcı bır sekılde cvp vermesı gerekmezmıydı??

bahcelili_ali
12/10/2008, 13:00
madem oyle ibrahim abi bende senin ve ali abinin bana yazdıklarını kime şikayet edicem?

tolgaank88
12/10/2008, 13:03
Tolga verdiğin örnek, kuralların ne kadar doğru bir şekilde işletildiğini gösteriyor bize aslında Teşekkür ederim hatırlatma için.

Burada Ahmet in yerindeki kişi Mehmet'dir. Yani tartışmayı başlatacak mesajı atan kişi Mehmet'dir ve tartışmanın devam etmesinden dolayı gerekli cezayı almıştır aynı Ahmet gibi. Eğer

Diğer arkadasda tartışma dozunu aştığı için ve ettiği laflardan dolayı, tartışmayı başlatmamış olmasına rağmen, tabiki ceza almalıydı ve aldı. Cihan'la aralarında üslup yönünden çok fark vardı. Yani ortada anlaşılmayacak yada çiftde standart oluşturacak bir uygulama yok..

kuralların doğru işlendiğine nası bi ornekse,eminim sitedeki çogu insan inanamadı bu cezaya...bu dozajı kim belirliyor yonetim mi??neye gore belirliyor,karşıdaki o kadar agır konustugu halde o agırlıkta cevap vermemesine karşı verdiğiniz odul (!)...ne kadar doğru şekilde ilerliyor kurallarınız...
madem o kadar dogru yapıyorsunuz bu işleri,o msj a karşılık olarak cihan neden devam ettirdi,çok dogru gidiyor ya işler,direk banlasaydınız ahmeti,neden uzadı,ve bunu moderatorde uzattı,neden şikayet et butonunu kullanmadı,neden tartışma saatlerce uzadı,dunden beri diyorsunuz şikayet et butonunu kullansa idi diye,bakın mod. un içinde oldugu forumda bile karşılıklı olarak atışılıyor,siz örnek olucaksınız ki uyelerde ornek alsın,siz mod olarak uzatıyorsunuz,sonrada uye uzattı şikayet butonunu kullanmadı diyorsunuz,buda bu gorevin zamanında çok dogru yapılmadıgınında bi gostergesi...

ERC
12/10/2008, 13:05
ya dahada konusmak istemıyorum aslında ama magdem sordun sen cagrının yazısında kı son paragraftaki yazım tarzını gormedın mı abi heleki kendıncen kaz yas buyuk birisine bombos beyaz sayfa olur,bizim sayemızde ayakta duran,kendı kendınıze vs vs.bunları dedıkten sonra nasıl bi yumusak tavırlar cevap verırlır abi allah askına ya.cagrıda bana kızmasın alınmasın bahsi gectigi konu acıldıgı ıcın yazıyorum bunları...

brvhgt
12/10/2008, 13:05
konuyu en baştan takip ediyordum ama yazmıyordum bende gireyim bari işin içine bu sitede benim anlayamdığım birşey var son zamanlarda siteye üye olup 3 5 msj yazan hemen tribe giriyor yada hemen birşeyler satmaya çalışıyor arabsını satmaya çalışan kişi daha en baştan milet nederse hemen cvp yazmış kendince alay ederek yani bence bu üyenin femoli olayından önce ceza alması lazımdı zambrotta 19 gider hayırlı olsun demiş ona cvp yazmış sen önce araba al beraber satarız falan filan neler oluyor bu siteye sanırım nerde çokluk orda yeşillik olayı aldı başını gidiyor yönetimde beyler ne önerilse karşı çıkıyor sırf bu olayda değil ben yaptım oldu mantığını anlamış değilim kurallar kurallar bunlar anayasa değil femoli dedğiniz adam kimletartışmış bugüne kadar konuya yazdığı yorumda ne var anlamdım biriis bana kıllı ayı desin erkekliğime laf etsin ben ona burda cvp yazmayım neymiş ceza alırmışım alsam ne olur ne olduğu belirsiz bir adammı evet ne olduğu belirsiz adammı femolimi en azından şahsen yüz yüze konuşup birbirimizin ekmeğinı yediğimiz canım sıkılsa arayıp konuşabileceğim sitede tanışıp konuştuğum bir dostum pek çok kişide olduğu gibi hani nerde herşeye maydanoz olan gerginlik yaratan sadece ilan veren üyeler benim görüşüm belli elma armut karıştırılmasın siteye birşeyler veren belli vermeyen belli giden gider ama bu femoli değil bence açıp konuşcam zaten kendim için site için konuşmak bana düşmez amacım yeni bir gerginlik açmak değil sadece banada zamnında yapılmıştı tutamadım kendimi

mustafaf
12/10/2008, 13:12
ya dahada konusmak istemıyorum aslında ama magdem sordun sen cagrının yazısında kı son paragraftaki yazım tarzını gormedın mı abi heleki kendıncen kaz yas buyuk birisine bombos beyaz sayfa olur,bizim sayemızde ayakta duran,kendı kendınıze vs vs.bunları dedıkten sonra nasıl bi yumusak tavırlar cevap verırlır abi allah askına ya.cagrıda bana kızmasın alınmasın bahsi gectigi konu acıldıgı ıcın yazıyorum bunları...

dogru soyluyorsun ercan.ama bnm demek ıstedıgım, Alı abı yasca hepımızden ve cagrı'dan daha buyuk.onun harıcınde moderator.sonucta ınsanlar sınır anında neler yazıp soyleyebılıyor.ben sadece bu sebepten dolayı hos bulmadım cevabını.onun argoda bı karsılıgı varda sımdı ortamı daha fazla germeyelım ercan.yanı tmm cogunluk femolı'nınde yanlıs yaptıgını ama bole bı cezayı haketmedıgını dusunuyor.yanı kımse kusura bakmasın ama bugun aynı olay femolı ıle bnm aramda gecseydı ve onada bana verdıklerı cezanın aynısı verılseydı adaletsız olurdu bence.ben kendımı femolı'nın yerıne koyuyorumda, bılmıyorum valla ıkı ucu b.... deynek derler ya o hesap.yonetım bı yerde kuralları uygulamaya calısıyor ne bılım dıger taraftan adamın tam dogum gununde sıteden uzaklastırılıyor felan fılan.aslında herkez haklı :) cok enteresan bır durum.pekı tmm guzel, soyle bır onerıde bulunsam;
madem femolıde hata yapmıs dogrudur katılıyorum ama bu cezayı 10 gun degılde hanı 3 gun yapsanızda en azından aynı kefeye koymamıs olursunuz??? sadece bır onerı.kımseye ısını oogretmeye calısmıyorum, yanlıs anlasılmasın???

tolgaank88
12/10/2008, 13:21
sayın yonetim;
bu kadar insan burda bir hata veyada bir yanlışlık yapıldıgını belirtiyor,hala neden kabul etmek istemiyorsunuz,hiç birimiz femoli %100 haklı demiyoruz elbette,ama ortada hata oldugu kesin,gerçekten verdiğiniz cezayı dogru buluyor musunuz???

ERC
12/10/2008, 13:23
mustafa cok haklısın bu ceza olayında bende aynı senn gibi dusundum ama bu seferde denılıcek kı ceza cezadır cifte standart neden var anladın mı;)

mustafaf
12/10/2008, 13:34
ercan cıfte standart olmaz ya valla olmaz femolı'ye versınler 3 gun ceza valla bılla kımse cıfte standart var demez.burda kımse demıyorkı femolıye ceza vermeyın felan.herkezın ortak gorusu cezanın bıraz agır oldugu.sonucta onemlı olan yaptıgından dolayı bı ceza alması degılmı.mıllet adam olduruyor.hakım 24 yıl dıyor asırı tahrık, hafıfletıcı sebep bılmem ne adam 14 yıl yatıyor cıkıyor.ben bunun gıbı bıse olsun dıyorum...

ERC
12/10/2008, 13:42
mustafa bu yazdıgında da cok haklısın ben sana sunu solıcem ama onunda cevabını versene bana.bu olay femolıye oldugu icin boyle dallandı budaklandı yalan mı ama aynı femolının yerıne atıyorum 300 mesajı olan ara sıra aktif olan uyeye aynı ceza verilseydı kım buraya konu acıcaktı abi kım konusucaktı kım yazıcaktı bu kadar buraya...

mustafaf
12/10/2008, 13:48
aynen oyle.ıste sorun orda.kımse kusura bakmasın ama bu foruma benden daha fazla katkısı olmus ınsanlarla basta femolı ve abnew gelıyor aynı keseye konulmayı ıstemem terbıyesızlık olur.abı adamlar sıte kuruldugundan berı ılgılenıyorlar.adamlar mecburmu senın sorunlarına cozum bulmaya??? degıller.ıste sorun orda kı bu ıse o kadar gonul vermıs bırıne yapılması ınsanın zoruna gıdıyor.yoksa dedıgın dogru.300 mesajları ara sııra aktıf olan bı uyeye olsa kımse ne konu acardı ne de tartısma yaratırdı...

dagored
12/10/2008, 13:48
İlan Bölümünün bir kuralı der ki;

* İlanla ilgilenmiyorsanız gereksiz yorum yapmayınız, tartışmalara mahal vermeyiniz.

Uyulması gereken bir kural olduğunu düşünüyorum...

brvhgt
12/10/2008, 14:38

bu kurala kim uyuyor yapmyin beyler buna gelene kadar ne saçma yorumlar var ozaman tek tek kontrol lazım kaldiki satilan bir mal hakkinda yorum yapmak en doğal hak yorumyapilsinki digerleride bilgilensin bundan Güzel ne var kalkipta boş geyik tabiki olmamalı femoli ilk msjinda hsp yapip yol gostermiş kendince ozamn ona yazma buna yazma korler sagirlar birbirini ağirlar iyi forumlar

Dikici
12/10/2008, 14:44
açık seçim yapılsın

Ali Abi Biz Mehmet Abi nin neyini kıskanabiliriz ki böyle dedin?Ali Abide sormuş fakat es geçmişsin sanırsam...

Konuy gelince Biz Mehmet Abi ye çok canidir kötü kalplidir gibi bir şey demedikki...Sen sanki biz öyle dedik de sen Mehmet Abi sokaktaki bi hayvanı bile incitemez diyorsun...Biz de biliyoruz Mehmet Abinin nasıl birisi olduğunu...Konudada Mehmet Abi ilk mesaja cevap vermeyip yönetime haber verseydi(ki Mehmet Abi yönecilik deneyimi var bunu yapması gerekirdi...) sadece konu sahibi ceza alırdı...

tolgaank88
12/10/2008, 14:45

bu kuralın cezası 10 gun uzaklaştırmamı olmalı peki??

ozmet
12/10/2008, 14:50

ilanların hemen hepsinde fiyatla ilgili yorumlar var, özellikle piyasa fiyatından yüksek olanlarda bu tür yorumlar her zaman yapılmaktadır. ama o ilanda yorumlara yazılan cevaplar çok ilginç, dizel benzinli ayrımı bile var orda,
ve her yoruma gelen cevap kışkırtıcı nitelikte, ve forum o taraf doğru yönlenmiştir ve femolinin cevabıda aslında tam zamanında gelmiştir, femolinin yazdığını mod arkadaşlardan birisi yazmış olsaydı ki bu tür cevapların mod arkadaşlar tarafından yazıldığı şu konuda bile aşikar
o zaman tavır ne olurdu acaba
sadece konuyu açan mı ceza alırdı, yoksa mod arkadaş da alırmıydı
iğne çuvaldız meselesi

microab
12/10/2008, 14:54

Hala burada neyin tartışıldığını çözememişsiniz,

Havanda su dövmekten öte gidileceği de yok...

tolgaank88
12/10/2008, 15:23
Konuları kilitleyerek nereye kadar saklanıcaksınız…Asıl siz farkında değilsiniz orda neyin tartışıldıgının dunden beri insan oyalıyorsunuz

11 ekim 2008 saat 19:14 deki mesajında microab şikayet butonunu kullanmadı,karşılık verdi diye ceza aldıgını belirtmiş

12 ekim 2008 00.09 daki mesajda ise ibrahimkc tartışmayı başlatan kişi femolidir demiş

12 ekim 2008 12.52 deki mesajda ise yine İbrahimkc tartışmayı başlatanın femoli oldugunu soyleyip,tartışmayı uzattı diye ceza aldıgını bildirmiştir

Daha sonra bir msj da ilan kuralı belirtilmiştir.

12 ekim 2008 14.44 deki mesajda dikici ilk mesaja cevap vermeyipşikayet butonunu kullansaydı diye belirtmiş.

son mesaja bakarak femolinin tartışmayı başlatan kişi olmadıgını yonetimde kabul etmiştir,microab ın mesajı ile İbrahim kc nin msj ında ki çelişki,bunun ustune,ilan kuralından bahsedilmesi,en sonda dikici nin mesajında yine farklı bi sebep one surulmesinin sebebi nedir?
Siz bu cezayı neden verdiğinizi bile bilmiyorsunuz,sadece msj a gore bahane arıyorsunuz,hangi taraftan yuklenilirse orayı kapatmaya çalışıyorsunuz,ama arkanızda yazdıgınız mesajlara bakmıyorsunuz...

microab
12/10/2008, 15:27
SEvgili arkadaşım orada ilan kuralı çiğnendiği için 10 gün ceza verilmedi,ben bunu kastederek neyi tartıştığınızı bilmiyorsunuz dedim,mesele bu noktaya gelmişken de tartışmanın anlamı yok diyerek konuyu kilitlemiştim...

Femolinin ceza alma sebebi aynı konu başlığı altında belirtilmiş,cezalı üyeler başlığı altında da belirtilmişken,bu konuyu nasıl çarpıtarak ilanlara konu dışı mesaj yazma bedeli 10 gün mü? Şeklinde algılıyorsun onu diyorum...

Ben burada ne söylesem sen kendi doğrultunda anlayacaksın,aynen yukarda satırlarda yazdığın gibi.

Seni ikna etmek mümkün değil.

Femoli zamanında şikayet butonunu kullanarak adamı şikayet etmiş olsa idi-- karşılık vermemiş olsa idi,olaylar büyümeyecek (ikisi

arasındaki ) ceza almayacaktı...

Ama sen sabit fikirlisin,istediğin şekilde algılayıp cevaplar yazıyorsun...

dagored
12/10/2008, 15:38

Bu kuralın sadece bu olay için değil, genelde de uyulması gereken bir kural olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim.

bu kurala kim uyuyor yapmyin beyler buna gelene kadar ne saçma yorumlar var ozaman tek tek kontrol lazım kaldiki satilan bir mal hakkinda yorum yapmak en doğal hak yorumyapilsinki digerleride bilgilensin bundan Güzel ne var kalkipta boş geyik tabiki olmamalı femoli ilk msjinda hsp yapip yol gostermiş kendince ozamn ona yazma buna yazma korler sagirlar birbirini ağirlar iyi forumlar

Benim düşüncem yorum yapılmaması yönündedir. İsteyen arabasını istediği fiyata satmaya çalışabilir. Adam çok mu fiyat istemiş, o zaman düşüncelerinizi özelden mesajlaşma yolu ile bildirebilirsiniz...

Bu olayda da aracın fiyatı hakkında yorum yapılmasa idi tartışma çıkmayacaktı.

Bu kuralın bir cezası var mı yok mu bilmiyorum ama olduğunu da sanmıyorum...

tolgaank88
12/10/2008, 15:43
Femoli zamanında şikayet butonunu kullanarak adamı şikayet etmiş olsa idi-- karşılık vermemiş olsa idi,olaylar büyümeyecek (ikisi

arasındaki ) ceza almayacaktı...

peki ali hocam dediğin gibi oyle olayım ben,ama bana sunuda açıklarsan sevinirim...aynı şekilde angel far topic indede aynı olay cihan ın başına gelmiş,cihan kendisine yazılan her mesaja karşılık vermiştir,ve oyle duzgunde değil,sen arabana 15 milyar harca oyle gel vs gibisinden hatırlarsın...yani aynı olay cihanın başına geldiğinde neden kendisine ceza verilmedi peki? bak aynısı olayın,şikayet et butonu cihanın zaten kendisi,mesaja karşılıkda vermiş ee fark ne o zaman??
not:amacım cihana ceza felan aldırmak değil yanlış anlaşılmasın,o zamandan bu zamana değişen ne??

microab
12/10/2008, 15:56
Ben burada elbette Cihan ı savunmayacağım,fakat iki olay arasında bariz fark var,bu farka vurgu yaparken birilerini savunuyor anlamı çıkartılmasın.

Burada hakaretler,sokak ağzı abartılmış.Umuma açık alanda böylesi hakaretleri maruz görmemizi istiyorsunuz,bu nasıl olabilir?

Femoli nin geçmişini-yaptıklarını bilmiyormuyuz, biliyoruz. Elden geldiğince tarafsız davranmaya çalışılırken ithamlar,söylemler,olayın çekilmeye çalışıldığı mecralar çok farklı ayıptır yahu...

Şimdi orada abuk subuk konuşan femoli nin karşısındaki vatandaşa ceza verilip femoliye verilmese idi ne olacaktı?

Birileri çıkıp vayyy,femoli eski yönetici-vayyy femoli şöyle böyle ondan ceza almadı denmeyecekmiydi? Yine yönetim suçlu bulunmayacakmıydı?

Acımasız olmayın beyler,sağ duyulu ve objektif olmaya çalışın...

CaGRi
12/10/2008, 17:17

alinin ordaki hangi lafına takıldınız siz ben onu anlayamıyorum. adam gayet mantıklı bi öneri sunmuş ortaya. yapacaksın edeceksin demiyorki orda.

Birbirlerine hakaret eden-saçma sapan şeyler söyleyen üyelere ceza verildi diye bu site

boşalacaksa boşalsın yapacak bişey yok demektir..

Fakat bu sitede sağ duyulu-olgun ve objektif değerlendirme yapabilecek yüzlerce,hatta

Binlerce üye olduğuna inancım sonsuz...

abicim biz bu şekilde mi aile olduk. bu şekilde mi bu günlere geldik. bu tavrınız size veya bize hiçbirşey kazandırmaz.emin ol. gidecekler gitsin ne demek ya. kı kaldıki sitenin "boşalması" na sebep olacak olay üyelere hakaretten dolayı ceza verilmesi değil yönetimin "diktatörlüğü"dür. burda kimse kimsenn patronu değildir, kimsede bir diğerinden üstün değildir.

ercancım eğer ki sen ali abinin bu uslubunu doğru buluyorsan bnm diyecek bi sözüm yok. yönetimdeki bir insanın forumu dağıtıcı değil forumu toplayıcı, bütünleyici şekilde konuşmasını beklerim ben. gidecekseniz gidin tarzında konuşmalar bence kimseye bi fayda sağlamaz

bnm burda ali abiye yaptığım hiç bi saygısızlık olduğunu sanmıyorum. kaldıki niye yapayım. ve şunu belirtmek istiyorum bnm o cümlede kullanmış olduğum "bizim sayemizde" ki biz forum üyeleridir, forumdaki belli bir kesimi ithafen söylenmiş bir "biz" değildir.

ben sadece yapılması gerekni söyledim aksi takdirde de olabilecekleri söyledim. saygısızlk etmek gibi bi niyetim yoktu eğer öyle anlaşılmışsa özür dilerim.

microab
12/10/2008, 17:44
Çağrı benim yazdığım 1 cümleye takılıp kalmışsın,

senin yazdıklarından şunu mu anlayalım Çağrı;

Ben dilediğimde karşımdaki adama; geri zekalı-beyinsiz-küçük kafalı-kafasız-gay vs

diyebilirim gayet normal ve bunun karşılığında bi aile olduğumuz için ceza falan

almamalıyım--karşımdaki insan da bana aynı ile cevap verebilir ne var ki bunda!!!

Bunun için eğer ceza verilmişse site boşaltmaya falan gerek yok,saçmalamayın!

Yukardaki cevabın aynen bunu içeriyor eğer itirazın olacaksa demek ki olayı yanlış algılayıp--yanlış değerlendirip bana cevap vermişsin...

Bahsettiğin mesajında ben diyorum ki;

"Eğer üyeler birbirlerine hakaret ettikleri için ceza alıyor diye bu forum boşalacaksa buyrun

boşalsın"

Bu mesajın neresinde yanlışlık var--sen bunun aksini düşünüyorsun demek ki-yani herkes

birbirine hakaret etmekte özgür bırakılmalıdır öyle mi?...

CaGRi
12/10/2008, 17:48
ali abi sende beni yanlş anlamışsın. benm ilk mesajıma geri dönersen forumun içinde bulunduğu durumla alakalı bu sözleri sarfetmiştim ben. yönetimin tavrının forumu dağıtmaya yönelik olduğunu belirtmiştim. en azından bnm gözlemlediğim bu. her fikrini bildirene "forumu terketsin" , "giden gitsin" , "forum boşalsın " gibilerinden sözler sarfedilerek forumdaki üyelerin forumdan soğutulduğunu düşünüyorum. bu bnm fikrimdir....

ve ayrıca bnm söylediklerimden "yani herkes birbirine hakaret etmekte özgür bırakılmalıdır öyle mi?..." bunu nasıl çıkarabildin bunuda anlayabilmiş değilim.....

microab
12/10/2008, 17:54
İyi okursan anlarsın,dikkatlice okursan...

Benden alıntıladığın paragrafın altına,yüklenmiş olan anlamı hiçe sayıp yazdığın cümlenden

ancak o anlam çıkıyor...

"gidecekler gitsin ne demek ya. kı kaldıki sitenin "boşalması" na sebep olacak olay üyelere hakaretten dolayı ceza verilmesi değil yönetimin "diktatörlüğü"dür"

bu satırlar senin satırların benim değil.

Tekrarlıyorum oradaki satırları; Eğer birbirlerine hakaret eden üyelere ceza verildi diye bu site boşalacaksa boşalsın yapacak bişey yok demektir...

CaGRi
12/10/2008, 18:01
bak abicim yine tekrarlıyorum. "birbirne hakareteden-saçma sapan şeyler söyleyen üyelere ceza verildi diye bu site boşalacaksa boşalsın yapacak bişey yok demektir.." yazdığın yerde sana söylediğim cümle boşalacaklarsa boşalsn, gitsin tavrın. bunu biri daha yapmıştı bi tartışma anında.bu tarz davranışlarınızn yanlş olduğunu düşünüyorum. doğru oldğunu düşünüyorsanz siz bilirsiniz. ben forumun geleceği için bunları söylüyorum.bu tavırlar üyleri kırıcı tavırlar. sen tabi daha iyi bilirsn. forum sizin moderatörlük sizin.

ama tabiki birbirine hakaret eden insanlar ceza alacaktır ben bunun aksini söylediğimi hatırlamıyorum. ama bu olayda mehmet abinin bu ağır cezayı hakedecek bi tavır sergilediğini de düşünmüyorum. mehmet abi kendine gelen saldırıyı karşılamıştır. mehmet abinin olayı başlatıcı bi tavrı yok sadece diğer üyenin insanları kandırmaya nitelik hareketleri olduğunu ifade etmiştir, ki yanlış birşey de söylememiş orada. ilana yorum yapmak ta suç unsuru olduğunu sanmıyorum...

microab
12/10/2008, 18:15
Çağrı;

anlatamıyorum kardeşim sana.

İşte yönetim böyle hareketlere ceza vermeyecek olursa,hakaret meşrulaşıyor,

hakarete ceza verdiğinde de "vayy ceza verilmiş-ceza verildi artık benim burada yerim

yok" diye düşünülüyorsa,ne yapabiliriz yahu! Anlatabildim mi?

Yani bu sözden nasıl bu site boşalsın herkes gitsin anlamını çıkarıyorsun?

Ben durumun vehametine dikkat çekmek istedikçe,sen duygusallaşıp olayı diktatörlüğe kadar vardırdın...

ERC
12/10/2008, 18:21
cagrı senn gibi bende bi yonetıcının forumu toplamasını bir arada tutumasını ısterım ki bence yetkılı kısılerın forumu dagıtmaya calıstıgını dusunmek delılık olur herhalde amacları zaten ortamı guzellestirmek.uyelerınde forumu toplamasını bir arada tutmasını isterım eger sende ve herkeste boyle yaparsa forum sadece modaretorlerın yada yonetıcılerın olur buda kımseye bir sey getirmez iste bu noktada bu is yonetıcılerden cok bize dusuyor o yuzden senn cekip gitmek gibi birsey demen burda anlamsız cagrı...

CaGRi
12/10/2008, 18:22
peki abi siz bildiğinizi okuyun o zmn. ben size tarafsız biri olarak olayın karşısında düşündüklerimi söyledim. ve uzunca süredir siz yönetmn hareketlerinden kaynaklı olarak hissettiğim huzursuzluğu anlatmaya çalştım. madem ki bn yanlş birşey yapıyorum anlayamıyorum kusura bakmayın. boşuna konuyu meşgul etmişim. konuyla alakasız cevaplar vermekten dolayı uzaklaştırma cezası sanırım tam bu durumluk ;)

ERC
12/10/2008, 18:30
sanırım bıldıgınızı okuyun dedigin kıtlenın icinde bende varım.burda konuyu boyle kesip atıcagına karsılıklı olarak anlayıslı bir sekılde yazıssan ya arkadasım dogru ya dogru yonetım 2 gundur yazdıgınız herseye cevap vermeye calısıyor(sonuc bence deyısmıyecek olsada)boyle diyip gidicecine biraz daha medeni karsındakı nı anlayarak konussan belkı problem bi nebzede olsa hall olcak...

Genius
12/10/2008, 19:48
Çok basit bir kuralı neden herkes atlıyor. Burası bir paylaşım forumu, herkesin paylaşıma katkısı farklı olur. kimi alır kimi verir. Ben böyle yapıyorum. Tanımadıklarımlada polemiğe girecek durumlar olmasın diye muhattap olmuyorum, diyaloga girmiyorum. Mesafeli davranıyorum. Tanışıp kanım ısınırsa muhabbetimi yapıyorum ;)

Birde Femoli gelince anlatsın bakalım onun penceresinden nasıl görünüyor çok merak ettim :)

Unique_GOTH
12/10/2008, 20:15
Bence femoli abi de biraz hatalı ancak diğer arkadaş fazla ileri gitmiş ve söylenmeyecek sözler söylemiş kim olsa o sözlerden sonra femoli abinin yazdıklarını yazardı hatta daha fazlasını bile yazabilirdi.İnsanın erkekliğine kadar laf söyleyen birinin sadece 10 günlük uzaklaştırma almasına bir anlam veremedim.Bence süresiz uzaklaştırma alması gerekirdi.Mehmet abiye de ilk mesajından ötürü uyarı yapılabilirdi.Mehmet abiyi kayırmıyorum onun da hatası var ancak aynı cezayı almaları çok garip.

tolgaank88
12/10/2008, 20:18
ali abi bunların içinden 2 side aynı şey değil diyip çıkmak çok kolay,ama eminimki benim gibi dusunen insanlar var vede sayıları çok fazla,bu dediğimi bir iki kişi değil,çoğu kişi demek istiyor ama dile getirmiyordu...
ayrıca bana seni ikna etmek çok zor,sabit fikirlisin vs yazmışsın,bunları neye gore yazıyosun...yazdıklarımdanmı çıkarıyosun,eger msj lara bakarsak sende pek farklı değilsin malesef,bak sırf bu topicde bile msj larında kendi anlamak istediğini ustune basa basa kabul ettirmeye çalışıyorsun,sence bu şekilde msj lara bakıpda insanların fikirlerini eleştirmek dogrumu??
bakın yine tekrarlıyorum bu kadar insan siz hatalısınız diyor,neden kabul etmiyorsunuz merak ediyorum??

bahcelili_ali
12/10/2008, 20:20
Ali Abi Biz Mehmet Abi nin neyini kıskanabiliriz ki böyle dedin?Ali Abide sormuş fakat es geçmişsin sanırsam...

Konuy gelince Biz Mehmet Abi ye çok canidir kötü kalplidir gibi bir şey demedikki...Sen sanki biz öyle dedik de sen Mehmet Abi sokaktaki bi hayvanı bile incitemez diyorsun...Biz de biliyoruz Mehmet Abinin nasıl birisi olduğunu...Konudada Mehmet Abi ilk mesaja cevap vermeyip yönetime haber verseydi(ki Mehmet Abi yönecilik deneyimi var bunu yapması gerekirdi...) sadece konu sahibi ceza alırdı...

barış güzel kardeşim ben diyorum ki mehmet abiyi bir başkası ile aynı kefeye koyabiliyosanız buyrun devam edin bravoo. adama kötü adam cani adam deseydinizde mehmet abiyi kimseyle bir tutmayaydınız. yazık ya kimlere kimlere forum adına bu adam ne emekler harcadı mehmet abi yon. olsaydı direk o adama gereken cezayı keserdi. mehmet abi bu siteyi evi gibi görüyo dükkana gidiyorum 2 laf konuşamıyoruz adam siteden bi an gözünü çekmiyo yolda gördüğü her puntoyu dikkatle izleyip forumdan mı değil mi foruma katıyı durunda diye çabalıyo yani vs vs anlat anlat bitmez mehmet abi burda kendine denen bi söze kızdığı için cevap vermiş olan olmuş insanlık hali çokda fazlası olabilir ama kimseyle aynı terazide yer alamaz bu söz konusu bile olamaz çünkü kimse mehmet abi kadar emek vermedi veremez..

İbrahimKC
12/10/2008, 20:24
ali abi bunların içinden 2 side aynı şey değil diyip çıkmak çok kolay,ama eminimki benim gibi dusunen insanlar var vede sayıları çok fazla,bu dediğimi bir iki kişi değil,çoğu kişi demek istiyor ama dile getirmiyordu...
ayrıca bana seni ikna etmek çok zor,sabit fikirlisin vs yazmışsın,bunları neye gore yazıyosun...yazdıklarımdanmı çıkarıyosun,eger msj lara bakarsak sende pek farklı değilsin malesef,bak sırf bu topicde bile msj larında kendi anlamak istediğini ustune basa basa kabul ettirmeye çalışıyorsun,sence bu şekilde msj lara bakıpda insanların fikirlerini eleştirmek dogrumu??
bakın yine tekrarlıyorum bu kadar insan siz hatalısınız diyor,neden kabul etmiyorsunuz merak ediyorum??

Hatalı davranışlar herkes yapabilir ve hata yaptığını kabul etmekde tabiki bir erdemdir.

Ama bu kadar adam dediğin sayı 5-6 kişi... eee aksi söylemlerde bulunanda 5-6 kişi var.. eee bu durumda Tolgacım...

Ama merak etmeyin görüşler doğrultusunda gerekli işlemler yapılacaktır.

erdiyilmaz
13/10/2008, 04:16
yaptığımız onLine topLantıLar sonucunda uLaştığımız ortak fikire göre;

üyemiz femoLi'nin 10 gün oLan cezası, 6 güne indiriLmiştir.
17-10-2008, saat: 18:00 itibariyLe ceza süresi doLmuş oLacaktır.

biLgiLerinize sunuLur.

not: şimdiye kadar farkındaysanız bu başLığa hiç mesaj atmadım. kendi bakış açıma göre bir iki satır birşey yazacağım. -arkadaşLar bu tür başLıkLar, amacı dışına çıkabiLiyor. herkesi bu konuda biraz daha sağ duyuLu oLmaya davet ediyorum. gördüğünüz gibi, bir anda yönetim taşa tutuLabiLiyor. konuştuk, tartıştık, herkes görüşLerini saygı, seviye çerçevesinde diLe getirdi. söyLemLeriniz bizLer için değerLi oLduğundan, dikkate aLarak gereken işLemi yaptık. iki gün sonra buLuşmaLarda birbirimizin yüzüne bakacağız. Lütfen biraz daha sukunete davet ediyorum herkesi. gecenin 04:00'ünde forum anasayfasına basit bir istatistik paneLi koymak için uğraşıyorum.. demek istediğim sonucunda bu site hepimizin & herkesin emeği var. türkiye'de demokrasinin tam manasıyLa oturmamasının mikro çapta örnekLerini görüyoruz burada. tüm üye arkadaşLarımdan ricam, artık konunun daha fazLa uzatıLmaması yönünde. beni sevmiyor oLabiLisiniz, sizin gözünüzde en adi şerefsz insan oLabiLirim, ancak benim sizden tek bekLentim birazcık da oLsa yaptığımız göreve saygı duyuLması. eğer bir karar veriLdiyse, kuraLLar çerçevesinde birşeyLer yapıLdığı içindir. aLınan karar etiktir ya da değiLdir orası tartışıLır. şu zamana kadar forumdan 90'a yakın kişi banLandı. bunLarın 40(!) kişisi femoLi tarafından ban yediLer. eminim bu 40 kişi toparLanıp femoLi'ye; -ya kardeşim sen bizi neden atıyorsun, diye sorsaLar, eminim femoLi'nin de canı sıkıLırdı. işin özü; herkes kendisine veriLen görevin biLinciyLe yerinde hareket etmeye çaLışıyor. burada kimse patron değiL, kimse diktatör değiL. ne mutLu bize ki; böyLe bir forumda yönetimLe direkt muhatap oLunabiLiyor. büyük forumLarın çoğunda bırakın şikayeti, muhatap aLacak birini biLe buLmak imkansız oLabiLiyor. umarım sözLerim bir nebze oLsun ortamı yumuşatır. başta da söyLediğim gibi sizden ricam konunun daLLandırıLıp budakLandırıLmaması. eğer ki; ben haLa tatmin oLmadım bu açıkLamaLarLa diyen var sa da, buyursun yazsın, içini döksün. forum ortamındayız sonucunda. herkes özgürce saygı çerçevesinde düşünceLerini diLe getirmeLi. o nedenLe herkesi sağduyuLu oLmaya davet ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyLa seLamLıyorum.

erdi yıLmaz
(grandepuntotr kurucu ve yöneticisi)

mustafaf
13/10/2008, 13:32
yazdıkalrın ıcın tsk ederım erdı.bıraz once bastan sona okudum konuyu hakkaten oyle yerlere gelmıskı..!! bız basta neyı savunmusuz konu nerden nereye gelmıs. :) dedıklerınde cok haklısın, ben hıcbır forumda bu kadar seffaf bır ortam gormemıstım.sımdıye kadar bende dahıl buraya yazan bıcok kısı banlanmıstı belkıde.bu tavrından dolayı yonetımı tebrık etmek lazım.bnm savundugum, anlatmaya calıstıgım olay buydu.ben hıcbızaman cezası sılınsın dememıstım.ama bu sekıl bence daha guzel oldu.bu konudakı sag duyundan dolayı tekrar tsk ederım sana...

siromar
16/10/2008, 13:34
daha yeni bir uye olsamda femolinin yazılarını keyifle okuyordum, femolinin banlandıgını gorunce baya sasırıp neden banlandıgını okudum, acık konusmak gerekirse tartıştıgı kişiyle aynı cezayı alması beni sasırtmıstı (çünkü tartıştıgı kişinin daha ciddi bir ceza alması kanısındaydım) ama simdi gordum ki cezası indirilmiş, bu da gosteriyorki site yonetimi uyelerinin yorumlarını gercekten ciddiye alıyor ve dinliyor. Ben bu tavrından dolayı yonetimi canı gonulden kutluyorum

Paranoya
17/10/2008, 13:59
femolimi özledim, saat 18:00'i bekliyorum :)

Not: Bu mesajı sadece ortamı yumuşatmak, moral vermek amaçlı bir espri mahiyetinde yazmıştım; cezayı, yönetimi, davranışları beğenip beğenmediğimi belirtme, eleştiri yapma amacım yoktur, yanlış anlaşılmasın lütfen.

Ziyaretçi047
17/10/2008, 14:25
Biz de özledik dostum inan bana. Ceza olayı bu hepimizin başına her an gelebilir. Bir gün ben de ceza alırsam beni de özleyen olur mu aceba :$

zaferkaplan
17/10/2008, 17:07
gell femolim gelll özlettin kendini inşallah tekrarı olmaz :D

byrvo
17/10/2008, 18:07
Femolinin eksikliği gerçekten hissedildi.. Bu güne kadar ki ve bundan sonraki tüm yardım ve paylaşımları için kendisine teşşekkür ediyorum..

femoli
18/10/2008, 09:00
Öncelikle merhaba..

Neler yazılmış çizilmiş ,Ben hakkımda iyi düşünen arkadaşlara teşekkür ediyorum demekki arkadaşlarım'ın üzerinde iyi bir irtiba bırakabilmişim ne mutlu bana..

Fazla bir açıklama yapmayacağım zaten benim hakkımda çok güzel şeyler yazılmış ,Aslında bu ceza olayı sanki kötü değildi gerçekten benim hakkımda kimin ne düşündüğünü ne gözlemlediğini görmüş oldum bundan dolay tekrar teşekkür ederim...

Şimdi kısaca benim penceremden nasıl göründüğünü yazayım ...

Bu altar arkadaşımız daha önceki konulardada kuş beyinli ,kalın kafalı, cüğüm lü ,cığımlı çok kelime kullandı ama nedense kimse ne engel nede mani oldu tek doğrucu davut ben olduğum için zannedersem güzel bir cevap yazmıştım ondan sonra o msj sildim aman deddim yönetim var s mod var ilgilenirler dedim ama malesef .

Bu konudada arkadaşımız baya bir saçmalamış baktım gerçekten herkes bu arkadaştan çekiniyormuş gibi hiç bir şey yazmamış ve herkeste bu arkadaşın saçmaladığından farkında ama yinede bişiler yazılmamış ilanlar bölümünde şaşırtmaca ve aldatıcı msj yazmakta yanlıştı bildiğim kadar . Tabiki yine doğrucu davut devrede gayet güzel msj yazıldı ama arkadaş bunu gerçekten çirkefleşerek yazdığını gördüm Bu noktada kusura bakmayın eğer bu site değilde ( Çok emek verdiğim bir site olduğundan) başka bir site yada başka bir yer olsaydı bu cevaplara karşı çok ama çok daha büyüğü yaşanırdı buna emin olun ,objektif olun mobjektif olun demişsinizde emin olun bu konuda herkes yaşadığını görür..

Ve şunuda söyleyeyim ilk msjda olmasa bile şikayet butonunu kullanmıştım ben kimse kullanmadı diye bir ibare kullanmasın...

Gelelim erdinin 40 kişiyi banladığım konusuna evet doğru banlamışımdır ama nasıl ...

Üye listesinde yeni kayıt olmuş yada daha önce hiç msj yazmamış yada yanlışlıkla aynı nici değişik versiyonlarala iki kere yazan isim kısmına asdfgh , soyad kısmına gfdsa , mesleğine sana ne , yazan ve bunun gibi olan fake nickleri banlamıştım temizlik açısından bunuda burada belirteyim yanlış anlaşılma olmasın ...

Benim hakkımda az çok nasıl kulis yapıldığını biliyorum varsın olsun ....

Beni destekleyen yazan yada yazmadan içinden geçiren bile olsa tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler iyiki varsınız :)

Siteyi bırakmayı bile düşündüm ama sizlerin sayesinde kimse beni yıldıramaz ince hesaplarla bile beni yıkamayacaklar hep burada hep yanınızda olacam ...

Femoli geri döndü............:)

06kaymak
18/10/2008, 09:11
hosgeldın...:)

mustafaf
18/10/2008, 09:25
gunaydın abı :) tekrar hosgeldın :D

(bnm stoplarım ne zaman gelıo hemen cvp ver :D:D:D)

zaferkaplan
18/10/2008, 09:30
tekrar aramıza hoşgeldin mehmet :)

oguzhan ozcan
18/10/2008, 10:07
Tekrardan hoşgeldin mehmet abii....

kurtuluş
18/10/2008, 10:16
Hoşgeldin Mehmet kardeş.

Ziyaretçi047
18/10/2008, 10:40
Hoşgeldin femoli

siromar
18/10/2008, 10:55
Hoşgeldinnn sefa geldin :)

plastro
18/10/2008, 11:30
Hoşgeldin femoli seni aramızda görmek çok güzel

CaGRi
18/10/2008, 12:50
memet abiim hoşşgeldin :)

anvil
18/10/2008, 18:25
Hoşgeldin mehmet :)

ABNEW
18/10/2008, 19:12
Hoşgeldin Mehmet,
yalnız biz daha hoşgelemedik sana:)

Unique_GOTH
18/10/2008, 20:06
hoşgeldin abi ,seni yeniden burada görmek güzel

şekerlioğlu
18/10/2008, 21:21
tekrar hoşgeldin mehmet

okn53
18/10/2008, 23:12
mehmet abi hoş geldin

Ah-MeT
19/10/2008, 00:24
hoşgeldin femoli:)

Yalın
19/10/2008, 04:49
tekrar hoşgeldin femoli

wintermute
19/10/2008, 10:03
hoşqeldin mehmet abi ... :)

Er-NnN
19/10/2008, 15:28
hoş geldin doğrucu femoli... :)

sen gel doğruculuğunu bozma her zaman olduu gibi... :)

THuNDeRCoP
20/10/2008, 00:20
Welcome gozum.. :D

femoli
20/10/2008, 08:47
Tekrardan dan herkese teşekkür ederim :)

Bundan sonra hep beraber ;)

Edit : Arda@ Sizde hoşgelin artık :)

Nafiz
20/10/2008, 08:53
aramızda olmandan cok mutluyum.hoşgeldin

krakercocuk
20/10/2008, 17:05
hosgeldin atmosferik üyemiz..:)