PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GrandePunto ya taban ve bagaj kapağı ses izolasyonu

brvhgt
11/10/2008, 14:40
Uzun zamandır Nafiz abinin istediği izolasyon işini en sonunda hallettik.Uğraştık vede cok güzel oldu.Bir olayın beyin takımında olmak cok zormuş canım.:siritma:
Bagaj kapağı bagaj ve arka koltuk tabanı izolasyonunu hallettik.Sırada kapılar ve arka yan bakalitler var.

Gerekli olan malzemeler
İzolasyon keçesi
falçata
makas
çift taraflı bant
brvhgt
bir adet çırak (nafiz)

brvhgt
11/10/2008, 14:45
diğer fotolar

brvhgt
11/10/2008, 14:49
son fotolar

Nafiz
11/10/2008, 14:55
Ellerimize sağlık.

OzzY
11/10/2008, 15:29
Elinize sağlık, bu kadar emeğe değecek kadar etkisi varmı :D

fotoğraflar iphone ile çekilmiş sanırım :D

edit: nafiz abinin blackberry ile çekilmiş :D

byrvo
11/10/2008, 15:59
abi operasyonu babamın evinin önünde yapmışsınız.. bi çağırmadınız beni:-(

brvhgt
11/10/2008, 16:06
ah be ozzy sen beni tanimadinmi boşa yaparmiyim hiç alet blacberry Volkan sizin evin önunde yaptik doğrudur

OzzY
11/10/2008, 16:23
ah be ozzy sen beni tanimadinmi boşa yaparmiyim hiç alet blacberry Volkan sizin evin önunde yaptik doğrudur
sen anlamadın ozaman ondan sonra gelicek soruyu :D:D

bana ne zaman yapıyoz :D:D:D

erdiyilmaz
11/10/2008, 16:54
ertan abi güzeL bir çaLışma oLmuş eLinize sağLık.

Ah-MeT
11/10/2008, 18:12
Ertan abi ellerine sağlık, hayırlı ugurlu olsun...
bende bagajın icindeki döşemelerin iç kısımlarına pütür attım subwoofer bass vurunca sacda esneme oluyordu o biraz olsun azaldı ama senin yaptıgın şekilde boş vakit bulunca bende yapmayı dusunuyorum tekrar hayırlı olsn.

tolgaank88
11/10/2008, 18:21
ellerinize sağlık,çok guzel bi çalışma olmuş,hayırlı ugurlu olsun...

CaGRi
11/10/2008, 18:43
ellerinize kollarınıza sağlık . çok güzel iş çıkarmışsınız.

tunc35
11/10/2008, 18:57
Emeğinize sağlık.ne kadar vaktinizi aldı bu işlem?

zaferkaplan
11/10/2008, 22:44
elinize emeğinize sağlık gerçekten güzel iş çıkarmışsınız biraz detaylı bilgi verirseniz kullanılan malzeme fiyat temin edilebilecek yerler vb. daha da faydalı olacaktır tekrar elinize sağlık

brvhgt
11/10/2008, 23:14
sanayiye gidilir döşemeciden ses izalasyonu için keçe alınır 2x2 14 ytl güzel bir işçilik ve boşta bir çırak temin edilerek iş halledilir burda en önemli nokta çırağın iş bilir olması vakit olarakta biz çırakla biraz yüz göz olduk iş uzadı yoksa çok sürmüyor ama işçiliğe dikkat ozan senin işide hallederiz

Halook!!!
12/10/2008, 19:16
Bende istiyoruuummmm :P
Ertan abi haftaya cumartesi sendeyim ona göre :D
Şimdiden söylüyorum.

OzzY
12/10/2008, 19:24
Haluk sen yaşıyomuydun yaw :D:D

Halook!!!
12/10/2008, 19:26
Yaşıyorum tabi ama yoğun bir yaz dönemi geçirdim.Ondan dolayı uzun zamandır pek uğrayamıyordum foruma...

Genius
12/10/2008, 19:29
Acaba bu yalıtımı dışarıya ses çıkmasın diye mi yoksa içeri ses almasın diye mi yaptınız :D :D :D

Özellikle bagaj kapağındaki plastik parça çok titreşim yapıyor, müzik sistemi yapınca bende izolasyon düşünüyorum. Güzel işçilik olmuş, ellerinize sağlık. Kim ne derse desin insanın kendi işçiliği kadar başka bir işçilik tatmin etmiyor ;)

OzzY
12/10/2008, 19:30
Acaba bu yalıtımı dışarıya ses çıkmasın diye mi yoksa içeri ses almasın diye mi yaptınız :D :D :D

2side aynı değilmi :D:D

Genius
12/10/2008, 19:38
İçerdeki aşırı yükse db.den insanları rahatsız etmemek istememiş olabilirler :P, yada dışarıdaki gereksiz gürültüyü almamak içinde olabilir. Aynı değil Ozancım :D :D :D

OzzY
12/10/2008, 19:55
haklısın :D:D

ben onu nasıl okuduysam anlatmak istediğini anlattım ama cümlede yanlışlık var gibi düşündüm emin olmak içinde 2-3 kere okudum ama bi sorun yokmuş :D:D

Genius
12/10/2008, 20:01
haklısın :D:D

ben onu nasıl okuduysam anlatmak istediğini anlattım ama cümlede yanlışlık var gibi düşündüm emin olmak içinde 2-3 kere okudum ama bi sorun yokmuş :D:D

yanlış anlattığımı düşünüp, doğru anlatmam gerektiğini anladığın halde, yanlış yazdın. seninki de güzel olmuş. Çorba olmadan, konuyu geyiğe çevirmeden doğru anlatıp anlaşılmakta güzel :D :D

güvengültekin
31/10/2008, 01:54
bende düşünüyorum aynı uygulamayı ama uğraştığına değen bir fark edilebilir bir fark yaratıyor mu gerçekten

faruktuzlu
31/10/2008, 10:16
bu izolasyonun sonuçlarını da paylaşır mısınız? güzel bişeye benziyor ama!

ince5757
01/11/2008, 09:51
Elinize sağlık.Gaza geldim bende yapacağım.

Nafiz
01/11/2008, 12:35
Geçen zaman zarfında farklılığı görmeye başladım.Dün servise alt takım yağlatmaya gittim ses var dedim.Şero (Şerafettin usta) şu zamana kadar bindiğim en sessiz GP olduğunu soledi.Uygulamayıonunlada paylaştım.İşin sonu dedi.Yoldan ve lastiklerden gelen uğultuyu olduk ça kesti.Çok memnunum.Bu uygulamayı kasım ayında sonax alsancak ta hizmete sunmayı düşünüyorum.Tabi üye arkadaşlarımıza uygun fiyatlarla.

anvil
01/11/2008, 12:42
Geçen zaman zarfında farklılığı görmeye başladım.Dün servise alt takım yağlatmaya gittim ses var dedim.Şero (Şerafettin usta) şu zamana kadar bindiğim en sessiz GP olduğunu soledi.Uygulamayıonunlada paylaştım.İşin sonu dedi.Yoldan ve lastiklerden gelen uğultuyu olduk ça kesti.Çok memnunum.Bu uygulamayı kasım ayında sonax alsancak ta hizmete sunmayı düşünüyorum.Tabi üye arkadaşlarımıza uygun fiyatlarla.

iyi hadi bakalım. şu uygun fiyatı bir öğrenirsek belki bir dahaki izmir gezisinde yaptırırız :)

ferruh25
02/11/2008, 00:21
Ayni uygulamayi bende yaptim arkadan gelen seslerde azalma oldu özellikle koltuk alti kişin malum burasi erzurum soğuğu da almayacağiz içeri yalniz istetme beni çok uğraştirdi izolasyon keçesini 2-3 kat yapmiştim istetme siğmamişti baya uğraştim ellerime sağlik yaptiğim ve de yapmayi düşündüğüm başka düzenlemelerim de var sizlerle resimleri ile paylaşacağim ilerleyen günlerde

jackal
04/11/2008, 14:17
Güle güle kullanın

SeZAr
13/11/2008, 12:51
İyi bir çalışma olmuş.Fakat su olayını göz ününe aldınızmı bilmiyorum.Arabayı yıkadığınız yada yağmurun fazla yağdığı zamanlarda bagaj kapağını kaldırdığınz zaman bagajın alt kısmında bulunan ufak deliklerden (tahliye deliğinden) su boşaldığını göreceksiniz.Yani bizim bagajlar su alıyor.İçerisine koyduğunuz sünger ıslanıp çabuk çürüme yapabilir ve su tuttuğu için içeride zarar verebilir.

berkxg
17/12/2008, 22:36
güzel olmuş elinize sağlık....

cucefix
18/12/2008, 11:54
çok güzel olmuş emeklerinize sağlık.peki yaptıkdan sonra faydası nasıl bayağı bir fark olayı oldumu ses bakımından acaba.

Nafiz
18/12/2008, 12:45
Evet seste epey azalma var. yol uğultusu %50 kesildi

gfbemre1907
18/12/2008, 15:06
ayıptır sorması ne akdara maal oldu malzeme

palombaro
23/12/2008, 23:56
elinize sağlık çok güzel olmuş bende düşünmeye başladım yapmayı becerebilirmiyim bilmıyorum gorecegız bakalım.

barmencik
02/03/2009, 00:27
bende düşünüyorum ;)

fatihhhh
24/08/2009, 09:17
konuyu hortlatacağım ama,
paylaşımı yapanların emeğine sağlık.
çok güzel çalışma olmuş.

kara kız
14/09/2009, 23:16
aynı uygulamayı bnde yaptım amayapılanlara ek olaral arka direkler orta direklerve kapılarada uyguladım..yanlız kullandığım malzeme biraz faklı..daha yogun ve daha kalın..kapı pandozlarına buyuk sorun yasadım özellikle arka kapılarda..arka kapılardakı kol koyma yerleri arac içindeşilteye benze izolasyan malzemesinin uzerine binerek aracın kaoporta boşlugunu standar halıyle zaten bi haylı dolduruyorduu.arayada extra 5 cm lık yoğun ses kecesini koyunca kapı pandozu ve kece orjınal izalosyonun uzerine bindirerek kasma yaptı ve zorlayınca orjın izalosyon yırtıldıı..daha sonra servisten 42 lıra vererek yenısını aldım ve değiştirdim..bu sfer arka kapılarda uyguladığım keceyı birazdaha incelterek denedim sonuç mukemmel olduu.yanlız kapı dosemelerini soken arkadaşlar bilir..kapı kolunun tele bağlandığı yerde kancaya benzeyebn bi parca var o parcanın keceden ve diğer bağlantı elamanlarından tamamen bagımsızolmasına dikkat edin.artı bırda kapı yuzeyı çok geniş olduğu inin kecyı keserken kapıdosemesinin kendisini kalıp olarak kullandım tum aralıklar dolsun ve sesi zırlamaları kessin diye kecenın dosemeye sabitlenmesini çok buyuk problem ..ne yazıkkı dosemeyı kapıya sabitliyen vidalar haricinde top başlı ce cırtt tarzı tutamaçlar var onları kule gorevi aldırarak çok ince misine ile karsılıklı ve duzenlı sekılde keceyı tutmsa ıcın kocurt lar ve top baslı vidalar arsında kopru kurdum ve keçeyı sabitledimm.sonuçç ne oldu dersiniz..sıfır trım ses ve sıfır zırılte sadecgosterge panelımden gelen bi ses var onuda cozucem azkaldı..mevcud olan muzık sesinde artık kalıte ve netlık artı en onemlısı hemen hemen onune geçikmiş asfalt sesi.soylede bi tespit yaptım arkadaşlarr..arabaya en çok on tekerleklerin ordan ses geliyor pedalların ve d torpido gözunun altındann..arkadında sadece arac saşisi ve incecik halı flezx var sıradakı işlemalt taban acının altına kece döşemek..neyazıkkı fotoğraf cekmeye zaman ayıramadım arkadaşlarrama yapmak ısteyen olursa memnunıyetle yardımcı olabilirim...

ABNEW
15/09/2009, 00:33
aynı uygulamayı bnde yaptım amayapılanlara ek olaral arka direkler orta direklerve kapılarada uyguladım..yanlız kullandığım malzeme biraz faklı..daha yogun ve daha kalın..kapı pandozlarına buyuk sorun yasadım özellikle arka kapılarda..arka kapılardakı kol koyma yerleri arac içindeşilteye benze izolasyan malzemesinin uzerine binerek aracın kaoporta boşlugunu standar halıyle zaten bi haylı dolduruyorduu.arayada extra 5 cm lık yoğun ses kecesini koyunca kapı pandozu ve kece orjınal izalosyonun uzerine bindirerek kasma yaptı ve zorlayınca orjın izalosyon yırtıldıı..daha sonra servisten 42 lıra vererek yenısını aldım ve değiştirdim..bu sfer arka kapılarda uyguladığım keceyı birazdaha incelterek denedim sonuç mukemmel olduu.yanlız kapı dosemelerini soken arkadaşlar bilir..kapı kolunun tele bağlandığı yerde kancaya benzeyebn bi parca var o parcanın keceden ve diğer bağlantı elamanlarından tamamen bagımsızolmasına dikkat edin.artı bırda kapı yuzeyı çok geniş olduğu inin kecyı keserken kapıdosemesinin kendisini kalıp olarak kullandım tum aralıklar dolsun ve sesi zırlamaları kessin diye kecenın dosemeye sabitlenmesini çok buyuk problem ..ne yazıkkı dosemeyı kapıya sabitliyen vidalar haricinde top başlı ce cırtt tarzı tutamaçlar var onları kule gorevi aldırarak çok ince misine ile karsılıklı ve duzenlı sekılde keceyı tutmsa ıcın kocurt lar ve top baslı vidalar arsında kopru kurdum ve keçeyı sabitledimm.sonuçç ne oldu dersiniz..sıfır trım ses ve sıfır zırılte sadecgosterge panelımden gelen bi ses var onuda cozucem azkaldı..mevcud olan muzık sesinde artık kalıte ve netlık artı en onemlısı hemen hemen onune geçikmiş asfalt sesi.soylede bi tespit yaptım arkadaşlarr..arabaya en çok on tekerleklerin ordan ses geliyor pedalların ve d torpido gözunun altındann..arkadında sadece arac saşisi ve incecik halı flezx var sıradakı işlemalt taban acının altına kece döşemek..neyazıkkı fotoğraf cekmeye zaman ayıramadım arkadaşlarrama yapmak ısteyen olursa memnunıyetle yardımcı olabilirim...

Önemli ve zor kısımlar hallolmuş Onur, gösterge grubu kolay...

femoli
15/09/2009, 11:21
Onur maaşallah sen aşmışsın :) kutu gibi olmuştur araç artık :) göstergeye gelince yan kulaklarını süngerle kapla aka kısmına pek elleme..

starcraft
27/09/2009, 22:36
güzel olmuş,bencede ses izolasyonu önemli bir konu

serdar2362
28/09/2009, 10:49
yanlış anlattığımı düşünüp, doğru anlatmam gerektiğini anladığın halde, yanlış yazdın. seninki de güzel olmuş. Çorba olmadan, konuyu geyiğe çevirmeden doğru anlatıp anlaşılmakta güzel :D :D

Okurken başım döndü. :D

smartmavi
28/09/2009, 22:05
arkadaşlar elektrik aksam ve kabloların geçtiği yerlere dikkat. Zira bu yalıtım malzemeleri oldukça yanıcı.

puntoaz
30/01/2010, 15:29
ya arkadaşlar bagaj kapağını nasıl söktünüz bagaj kapağına baktığımda sökülmesi için hiç birşey göremedim ne vida nede birşey var

aslam0740
30/01/2010, 18:57
eski bir kaportacı olarak bu işte malzeme olarak zivtli keçe kullanmanız gerekiyordu keçe tarafı kaportaya zivtli kısım üste gelecek şekilde olmalıydı

nemss1306
02/02/2010, 10:44
bagaj kapagını nasıl cıkardınız benım arka sılecek ses yapıor motoruna bakmak ıstıorm ama kapagı cıkaramadım anlatabılırmısınz

sowhat788
02/02/2010, 12:33
Bir tane vida,geri kalanı segmandı diye hatırlıyorum (canlanmadı gözümde) :)

Kriminal
02/02/2010, 12:41
Emeginize saglık ne guzel olmus

dj_sisart
02/04/2010, 22:16
eski bir kaportacı olarak bu işte malzeme olarak zivtli keçe kullanmanız gerekiyordu keçe tarafı kaportaya zivtli kısım üste gelecek şekilde olmalıydı
o dediğin malzeme nerde var? kaç para ?

adurann
07/04/2010, 17:38
arkadaşlar bilgi paylaşımında ne kadar cimri davranıyorsunuz!! konuda kaç kişi kaça aldınız diye sormuş ama hiçbiriniz cevap vermemişsiniz! tamam, güzel olmuş ellerinize sağlık da bu tarz forumların amacı insanların birbirleri ile, yaptıkları çalışmaları paylaşmaları amacı ile kurulmuştur. bilgi paylaşımı içindir... ya tam paylaşın herkes faydalansın yada herkesin yaptığı kendisinde saklı kalsın! böylece kimse de heveslenmemiş olur;)

ferikci
07/04/2010, 22:09
ellerinize sağlık, güzel olmuş. Ben de bugün bu yalıtım malzemesi için bauhaus a gittim fakat aynısından bulamadım, onun yerine incecik ve hemen dağılacakmış gibi duran süngerimsi bir şey gösterdiler, ben de güvenemediğimden almadım. Nereden buluruz acaba bu malzemeyi nerelerde satılır?

beyaz evo80
15/04/2010, 09:57
güzel bir çalışma emeğine sağlık abicim

alone1042
14/05/2010, 18:16
Elinize kolunuza sağlık hocam güzel bi çalışma olmus

faithless1905
27/10/2010, 17:42
hemen yapmak lazım