PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolcu hava yastığı kapağı

calugur
10/10/2008, 16:24
Yolcu ön hava yastığı kapağı kenarı ile gövde arasında çizgi şeklinde küçük bir kademe olduğunu farkettim.Servise götürdüğümde fotoğrafını çekip fiat'a göndereceklerini ve onay gelirse ön gövdeyi tamamen değiştireceklerini söylediler.
Merak ettiğim konu şu. Halihazırda aracım yeni olduğu için gövdeden gelen herhangi bir ses sorunum yok.İnşallahta olmaz.Eğer değişirse bu tip problemle karşılaşabilirmiyim.Birde aracın parçası değişmiş olacağından ilerde olası satışta bu canımı sıkabilirmi ?
Acaba değiştirmemek daha mı mantıklı ?
Saygılar

Uğur

06kaymak
10/10/2008, 16:32
bence bır sıkıntı olmaz....servisiniz en guzel sekılde yapıp teslım edecektır....

ERC
10/10/2008, 16:33
gecmis olsn yanlıs bir bilgi vermıyım ama boyle bir kademenın olması normaldir ben cogu bındıgım arabada bunu gordum nedeni ne diye sorucak olursanız o alanın ıcı dikisli ve allah korusun bir kaza anında airbag dikisleri patlatarak acılıyor yane orası airbag ın acılma alanıda denılebilirinir o kısım bir nevi kapak gorevi gordugu icin orada kademe oldugu dogrudur biraz sırıtabılır orası o yuzden benm gozlemlerım boyle baska firmalarda da gordum yanlıssam duzeltin lutfen...

calugur
10/10/2008, 16:47
Ercan Bey,
Servisteki arkadaşlarda aynı şeyden bahsettiler ama servisteki diğer puntoları kontrol edip böyle bişey olmadığını gördüklerinde kendilerini bişeyler yapmak zorunda hissetiler sanırım.Ayrıca çizgi tüm hava yastığı kapağı boyunca yani dört kenarda birden olsa dediğiniz gibi genel görüntüyü bozmaz ama çizgi sadece sol kenarın üst kısmı ile üst kenarın sol kısmında mevcut.Yani sol üst köşeden kademe oluşturup aşağı ve sağa inip çizgi haline alıp kayboluyor.Böyle oluncada dikkat çekmiyor değil.

Selamlar

Uğur

bence bır sıkıntı olmaz....servisiniz en guzel sekılde yapıp teslım edecektır....

İnşallah Müslüm Bey

Teşekkürler
Selamlar

Uğur

ERC
10/10/2008, 17:25
ugur bey anladım sıkıntınızı ama tabikide gormek lazım konusmak icin genede biraz arastırın cok kolay birsey degıl cunku bu gecmis olsun tekrar...

calugur
10/10/2008, 17:28
ugur bey anladım sıkıntınızı ama tabikide gormek lazım konusmak icin genede biraz arastırın cok kolay birsey degıl cunku bu gecmis olsun tekrar...

Ercan Bey
Fotoğraf çekip eklemeye çalışırım daha iyi anlaşılması için.
Tekrar teşekkürler..

ERC
10/10/2008, 17:44
ben tesekkur ederim...

ekorkut
10/10/2008, 22:20
Ben olsam açıkçası elletmezdim. Ama çok dikkatinizi çekiyorsa o zaman servisle çözülebilir. Arkadaşların dediği gibi hemen hemen her arabada var bu durum.

ABNEW
10/10/2008, 23:25
Eğer sözkonusu belirginlik normalden fazla ise değiştirilebilir bence.Tabi garanti kampsamında.İleride çatlamalara neden olabilir.Ancak denildiği gibi hava yastığı olan her araçta airbag çıkma bölgesi az çok belli...

calugur
13/10/2008, 09:42
Fotoğraflarla problem (yada belkide o kadar da problem değildir :agri:) belki daha anlaşılır olabilir.
Çok fazla dikkat çekmiyor olabilir ama ileride problem yaratabilir diye düşünüyorum.
Diğer taraftan eğer göğüs değişirse çıkabilecek olası problemlerle ilgili çekincelerimi yukarıda belirtmiştim.

Selamlar

Uğur

Linos
13/10/2008, 13:22
Hakikaten çok belirgin bir çizgi. Sanki patlamış da sonradan yeniden takılmış gibi duruyor... Eğer servis garanti kapsamında değiştiriyorsa, ben olsam, değiştirirdim...

Satış aşamasında da herhangi bir problem yaşayacağını zannetmiyorum.

;)

ABNEW
13/10/2008, 13:25
Uğur, resimlere bakınca belirginlik normalden daha fazla ama şimdi ben de kararsızım değişim konusunda...

calugur
01/12/2008, 12:45
Arkadaşlar geçen hafta göğüs garanti kapsamında değiştirildi.Yaklaşık bir ay kadar İtalyadan parça gelmesini falan bekledim ama değdi.Şimdi çok daha güzel görünüyor.Yorumlarını eksik etmeyen herkese teşekkürler..

ekorkut
01/12/2008, 17:40
Valla ilk mesajımda elletme demiştim ama cidden elletilecek kadar varmış. Şimdi herşey olumlu neticelendiğine göre sorun yok demektir. Kazasız belasız sürüşler.

ERC
01/12/2008, 18:27
hayrli olsn ugur bey gule gule kullanin...

Linos
01/12/2008, 22:36
Uğur, problem neymiş peki? Montaj hatası mı?

ABNEW
01/12/2008, 23:53

Murat, montaj değil de üretim hatasıdır...

Linos
02/12/2008, 01:56
Murat, montaj değil de üretim hatasıdır...

Aman düzelt! Onu kastettim işte yahu... :D:D:D

calugur
02/12/2008, 08:22

Murat,

Problemin tam olarak neden kaynaklandığını söylemediler doğal olarak.Ama sanki patlamış gibi görünüyor cinsinden bişeyler ima ettiler.Ama hiç problem çıkarmadan değiştirmiş olmaları işin güzel yanı.
Teşekkürler

femoli
02/12/2008, 08:54
Çok geçmiş olsun bu aslında kasıntılardada meydana gelebiliryor bir arkadaşımızdada göğüs başka bir prob dan dolayı söküldüğünde takılırken başına gelmişti servis olayı üstlenip değiştirmişti göğüsü...

Praxis
06/12/2008, 20:48
geçmiş olsun hocam. bu tarz izler az çok bende de var güzenş filen vurunca belli oluyor ama seninki bariz bir şekilde plastik yapıda ayrılma fotolardan görülebiliyor. değiştirilip sorun kalmadığına sevindim.

Muhendis06
07/12/2008, 18:15
Hala 1 ay yedek parca beklemeye devam ediyoruz anlasilan... :(

ECY
23/12/2008, 13:05
2008 yılı mart ayında aldığım 1.4fire active 77hp dualogic gp'mun ön konsolun sağ tarafında(yolcu hava yastığı)'nın kapağında bir çizik oluştu.Çizik aracı alıktan 2 ay sonra oluştu.Önce önmsemedim silince çıkar diye düşündüm. Daha sonra çizik giderek büyüdü.Servise gittim bi tür ilaç ile çiziği çıkarmaya çalıştılar ama olmadı.Dün yine servisteydim ve aracın ön konsolunun komple granti kapssamında değiştirileceğini söylediler ve konsolu bursadan spariş ettiler.Çiziği aşşağıda resimlerle paylaştım. Benden başka böyle bir problem yaşıyan varmı?

ImageShack - Image Hosting :: pic0008og9.jpg (https://img228.imageshack.us/my.php?image=pic0008og9.jpg)

ImageShack - Image Hosting :: pic0009kn6.jpg (https://img228.imageshack.us/my.php?image=pic0009kn6.jpg)

ImageShack - Image Hosting :: 60167611qw5.jpg (https://img228.imageshack.us/my.php?image=60167611qw5.jpg)

anvil
23/12/2008, 13:31
garanti kapsamında değiştirmeleri güzel. sonuçta kullanıcı hatası bu çizik

femoli
23/12/2008, 13:34
Bu çizik kullanıcı hatası değil kasıntıdan dolayı oluşan air bag kapak izi bir kaç tane daha görmüştüm onlarda garantiden değişiyor kasıntı olduğu zman hava yastığı kapakları malesef iz yapıyor bunun gibi :)

mustafaf
23/12/2008, 13:36
gecmıs olsun.ugrastırmadan degıstırmelerı guzel.daha once bır arkadasın basına gelmıstı boyle bır olay.onun aracındada aynı sekılde degıstırmıslerdı....

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/9105-yolcu-hava-yastigi-kapagi.html

anvil
23/12/2008, 13:53
Bu çizik kullanıcı hatası değil kasıntıdan dolayı oluşan air bag kapak izi bir kaç tane daha görmüştüm onlarda garantiden değişiyor kasıntı olduğu zman hava yastığı kapakları malesef iz yapıyor bunun gibi :)
pardon memedim. ben çizik sandım :)

femoli
23/12/2008, 14:03
pardon memedim. ben çizik sandım :)
olmasın bi daha :D

ECY
23/12/2008, 15:23
İlginize teşekkür ederim arkadaşlar. Ön konsol değişicek ama merakta etmiyo değilim. Acaba yeni konsol tıkırtı çıtırtı yaparmı diye? Servisdeki görevli bişey olmaz dedi işallah olmaz. Arkadaşlar bir sorunda aracın kapıları. Kapıları çok sert kapanıyo 2009 puntolarda dikkat ettim kapılara bişey yapmışlar kapıyı hızla çekseniz bile bizimkiler gibi şangırdamıyo.

ERC
23/12/2008, 18:09
emrecen;gecmis ossn arabani en ii sekilde yapicaklarin dan eminim ses olucaginida pek sanmam ama aklinda bulusun ne olursa olsn hic bir sonradan takilan parca,modofikasyon yada aksesuar fabrikasyon gibi olmuyor malesef

kukart
23/12/2008, 19:17
garantiden değişmesi güzel yalnız:
garanti bittikten kısa bir süre sonra veya sürede farketmez
bunun üretim hatası olarak kabul etmeleri gerekmezmi Yani garanti olmaksızın değiştirlecek bir kusur değilmi
yanlışmı düşünüyorum...

plastro
23/12/2008, 20:24
Yanılmıyorsam bendede var çok dikkat etmemiştim daha önce ama resimlerde şimdi görünce o çiziğin bendede olduğunu düşünüyorum ama ondan daha önemlisi benim ön konsolun ortasına plastik bir parça koymuştum alttaki resimde var parçayı silmek için kaldırdığımda altının şişmiş kabarmış olduğunu gördüm şaşırdım servise gittiğimde bende göstereyim bakalım ne diyecekler.

Praxis
25/12/2008, 00:24
abi walla ben de huylandım şimdi. en kısa zamanda servise gideceğim. çünkü aynı çizgiler bende de var. hele bu başlığa yazdığım mesajdan sonra iyice gözüme batmaya başladı. servise gideceğim. bakalım ne olacak.. sizin durumları emsal göstermek için yapmam gereken nedir ki acaba?

Praxis
25/12/2008, 09:58
sabah hemen çektim fotolarını...

calugur
25/12/2008, 14:35
Praxis

Bendeki problemle tıpatıp aynı.Bence problem çıkarmadan değiştirmeleri gerekir.

ECY
28/12/2008, 02:40
Arkadaşlar perşembe günü servisten aradılar ön panel gelmiş cuma günüde sabah verdim,paneli değiştirdiler ve akşam 5 de aracı teslim aldım.Panel bursadan 4 gün içinde geldi ben daha geç gelir diye düşünmüştüm.İşcilik gayet güzel panel ile ilgili ses,vb... bir sorun yaşamadım. Garanti kapsamında olduğu içinde hiç bir ücret ödemedim. Bu problem ile ilgili Fiat'a mail gönderdim 1 hafta oldu fakat cevap yok halen.Bu problemi yaşıyan arkdaşlar bence servise gidip bir göstersinler. Çünkü bu kesinlikle kullanıcı hatası değil üretim hatası.Aracın garantisi olsun yada olmasın bunu değiştirmek zorundalar.

Praxis
30/12/2008, 13:09
aracı 27 aralıkta servise götürdüm.

1- hava yastığı kapağı
2- tavan döşemesinde sarı sarı lekeler
3- ön cam difüzör ucu kalkmıştı.

3ü içinde yeni parça siparişi verildi 15 gün içinde haber verilecek dediler. bakalım bekliyorum..

Praxis
22/01/2009, 00:11
sonucu yazmayı unutmuştum arkadaşlar. 10 ocakta aradılar 1.5 günde 3 parça da değişip araç sorunsuz şekilde teslim edildi. şuan gayet güzel hiç bir problem yok ;)

plastro
22/01/2009, 00:52
Buda benim ön göğüs üstüne koyduğum parçadan dolayı şişti hava yastığı yeride belirginleşmeye başladı servise göstersem o parçayı neden koyduğum için birşey diyebilirmi acaba siz siz olun böyle bir parça koymayın şimdi yine koyuyorum ama bu sefer şişlik belli olmasın diye

onurcan
22/01/2009, 01:05
kemal ısınmadan dolayı şişmiş alabilir servisre bir baktır yolcu hava yastığı kapağının olduğu yerde benim araçta inceledim çizik felan yok bazı modellerde var sanırsam teknik hata herhalde.

ekodin
01/10/2009, 14:01
benim aracın yolcu hava yastığı olan kısım çatladı yukarıda arkadaşın iz olarak gösterdiği kısımda küçük bir çatlak oluştu ve büyüyor. Servis fotoğraflarını çekti ve gönderdi 15 gündür haber bekliyorum. Aracımı seviyorum ama artık moralim bozulmaya başladı.

mustafaf
01/10/2009, 14:05
moralınız bozulmasın.garantıden gogusu komple degıstıreceklerdır.merak etmeyın :)

ekodin
16/10/2009, 14:01
moralınız bozulmasın.garantıden gogusu komple degıstıreceklerdır.merak etmeyın :)

Garantiden değiştiriyorlar hadi hayırlısı