PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park ampül sorunu

ERDİ
09/10/2008, 17:54
iki adet mavi dipsiz park ampülü aldım arca taktım ampüll yandı ama uyarı lambasıda yandı orjinalini takıyorum uyarı ışığı sönüyor ama mavi yi takınca uyarı ışığı tekrar yanıyor ne yapmam lazım acaba

resimleri ekliycem ama bir türlü çözemedim şu resim ekleme işini bi yardımcı olursanız çok ii olur şimdiden teşekkürler

mustafaf
09/10/2008, 17:57
asagıdakı konuyu bır ıncelersenız bır fıkır edınebılırsınız belkı.bende ordakı mtec ampullerden kullanıyorum gayet memnunum.tavsıye ederım.arıza lambasınıda yakmıyor...

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/6825-grande-punto-orijinal-park-ampulleri-mtec-super-white-park-ampulu.html

ERDİ
09/10/2008, 18:00
asagıdakı konuyu bır ıncelersenız bır fıkır edınebılırsınız belkı.bende ordakı mtec ampullerden kullanıyorum gayet memnunum.tavsıye ederım.arıza lambasınıda yakmıyor...

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/6825-grande-punto-orijinal-park-ampulleri-mtec-super-white-park-ampulu.html

yani takılan ampül desteklemiyor diyorsunuz

mustafaf
09/10/2008, 18:02
bırebır amper degerlerı v.s. uyusmadıgı ıcın bu sekıl sorun yaratıyor.bende daha once beyaz almıstım unıversal olanlardan.aynı sekılde uyarı ısıgı aldım.forumda bu konuyu okuduktan sonra bunları kullanmaya basladım gayet guzel...

Ah-MeT
09/10/2008, 18:24

arkadısımızın dedigi gibi MTEC marka beyaz ampullerden kullanmanı tavsiye ederim hem kaliteli hemde uyarı ışıgı yakmıyor... bende MTEC beyaz park ampullerinden kullanıyordum onceden...

ERDİ
09/10/2008, 19:06
hata veren ampülleri geri verdim orjinallerle biraz daha devam ederim artık birde bu gün farkettim kon tak açıkken motor kısmının en sonundan bir ses geliyor sürekli olarak bu ses nedir ya sinyal sesi gibi birşey anlam veremedim

mustafaf
09/10/2008, 19:29
kısa kısa tık-tık-tık-tık dıye bır sesse eger bendede bazı zamanlar cıkıyor ama ne oldugunu cozemedım...

ERDİ
11/10/2008, 00:10
kısa kısa tık-tık-tık-tık dıye bır sesse eger bendede bazı zamanlar cıkıyor ama ne oldugunu cozemedım...

sesin nerden geldiğini bu gün çözdüm kaputun altında sol tarafta cama doğru olan yerde tüp gibi birşey var mazot pompasımı nedir adı işte ses ondan geliyormuş önemli birşey deilmiş servisteki yetkili öyle söyledi

Genius
11/10/2008, 12:14
Bizim forum hariç başka forumlarda da okuyorum ve bu cevabı bir çözüm olarak kabul etmiyorum çünkü çözüm bu değil. Ben led yapıcam diyorum arkadaşlar mtec tak diyor, bu çözüm değil olsa olsa tavsiye olur ama ben led kullanmakta ısrar ediyorum ;) şu an arka stop lambamda led ampüllerden var ve yapmak isterseniz oluyor. Detaylarını araç tanıtımımda yazdım zaten, yakında tüm aydınlatma sistemim (xenon kit hariç) led olacak :)

ERDİ
12/10/2008, 11:34
Bizim forum hariç başka forumlarda da okuyorum ve bu cevabı bir çözüm olarak kabul etmiyorum çünkü çözüm bu değil. Ben led yapıcam diyorum arkadaşlar mtec tak diyor, bu çözüm değil olsa olsa tavsiye olur ama ben led kullanmakta ısrar ediyorum ;) şu an arka stop lambamda led ampüllerden var ve yapmak isterseniz oluyor. Detaylarını araç tanıtımımda yazdım zaten, yakında tüm aydınlatma sistemim (xenon kit hariç) led olacak :)

ön farlar led kabul etmiyor nasıl yapıcaksın yeni tesisatmı çekeceksin ;)

husso
12/10/2008, 13:44
aslında çok kolay arkadaşlar ilk önce sofit ampüller var onlarda alıp led önce devreye bağlayıp sonra istediğiniz led farlara yada nereye istiyorsanız takabilirsiniz ilgilenen olursa daha detaylı açıklarım...

plastro
12/10/2008, 14:25
Benim iç aydınlatma ampulüm 12 ledli çok güzel beyaz ışık veriyor normal ampule fiş yapmışlar led'in fişini ona takıyorlar ayrıca daha önce aldığım beyaz park ampülleri bir ay demeden önce ışık zayıflıyor sonra patlıyordu en son yanılmıyorsam mtec idi aldığım nerdeyse üç ay oldu halen ilk günkü gibi gayet memnunum tavsiye ederim

Genius
12/10/2008, 20:05
ön farlar led kabul etmiyor nasıl yapıcaksın yeni tesisatmı çekeceksin ;)

Stoplara nasıl yaptıysak aynısını yapacağız, yakında ;) Seninkide fena fikir sayılmaz hani :)