PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 gün önce başıma gelen felaket :(

prenses
07/10/2008, 16:06
slmlar 2 gün önce başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum ve ne yapacağımıda bilmiyorum.sabah aşşağı yukarı 9 gibi bankaya gitmek için bina önüne çıktım ve aracımı sağ arka kapıdan başlamış sağ ön kapıya kadar yine sol arka kapıdan başlamış sol ön kapıya kadar kim olduğunu bilmediğim şahıs cizikler atmış :( ne sürdüyse sağ arka kapının cilasını atdırmış :( üzüntümü anlatamam ya bişi değilde kim nasıl yapar veya hiçmi acımadılar yani sonucta emeğim benim insanın arabası çocuğu gibi oluyor bilirsiniz işte ne yapabilirim

anvil
07/10/2008, 16:09
Yaw Allah belalarını versin böylelerinin. Aynı durum kendilerinin başına gelse ne hissederler acaba? Çok geçmiş olsun.

mustafaf
07/10/2008, 16:11
cok buyuk gecmıs olsun.o cızdıklerı seylerler bıkac tanesını meydanda cızecen bak bakım bı daha arabaların yanından gecıyorlarmı...:realmad:

prenses
07/10/2008, 16:11
ya eet aynen ole inan arabaya değil araba sonucta kazası var belası var sonucta cizilcek yada atıyorum eskicek benle yaşlancak hali yok ama benden dolayı olsaydı içim gitmicekti çok üzülüyorum :(

erdiyilmaz
07/10/2008, 16:20
çok can sıkıcı bir durum cidden.
tek tarafLı yapıLmış oLsa, çocuk fiLan işi diyeceğim de, çift tarafLı kasti kapmışLar gibi.
konu-komşudan da gören oLmamış sanırım. en beteri bu oLsun diyeLim, her işte vardır bir hayır, geçmiş oLsun

femoli
07/10/2008, 16:25
Fülay çok geçmiş olsun muhtemelen kast var gibi ama sizin oralarda baya işlek kimse görmemişmi :S

Zannedersem boyanın cilasını kaldırdığını düşündüğün şey solvent boyacıların kullandığı ve her yerde satılan boyanın üstüne dökülüp boyanın kabarmasına sebep olan malzeme ..

Neyse bununla geçmiş olsun bu şekilde binmem dersen aracın her yönünden fotolarını çek daha sonra kaskodan işlemlerini yaptır ,foto çek diyorum çünkü ileride satarken neden boyalı olduğunu gösteerebileceğin belgen olsun ...

prenses
07/10/2008, 16:28
slm erdi çok saol nasılsın yoq kimse görmemiş kasıtlı yapmışlar bu arada bir ara ankara buluşmasında sohbet ederiz hemde görmüş olursun komple boyatmazsam :( tabiki

erdiyilmaz
07/10/2008, 16:33
slm erdi çok saol nasılsın yoq kimse görmemiş kasıtlı yapmışlar bu arada bir ara ankara buluşmasında sohbet ederiz hemde görmüş olursun komple boyatmazsam :( tabiki

kaskon da eğer varsa, mini hasar onarım hizmeti dahiLinde yapıLabiLir beLki. auto king bu konuda fena degiL. ancak sanırım çiziğin enine - boyuna göre ücretsiz yapıyorLar. o da hatırLadığım kadarıyLa 30 cm'miydi neydi :(
en yakın buLuşma da görüşmek ümidiyLe diyeLim, üzüLme.

prenses
07/10/2008, 16:36
tşkler erdi çok saol bakalım bişiler yapmaya çalışcam hayırlısını diliyorum

ABNEW
07/10/2008, 17:07
Geçmiş olsun Fülay,

Bu tür hadiseler Türkiyede sıkça meydana geliyor maalesef.İnsanın içi gidiyor tabi.
Eğer çizikler derin değilse cila-boya koruma ile giderilebilir, pasta da gerekebilir.Umarım boya gerekmez.Tekrar geçmiş olsun...

ALTARKILIC
07/10/2008, 17:32
euroka sigorta dan yaptırdıysan kaskonu fülay 3 kere 250 ytl lik kasko hasarsızlığın var. ayrı zamanlarda gidip 250 ytl lik onarım düzeltme veya boya yaptırabilirsin..kendi kaskonunda özelliklerini araştırıp uygulayabilirsin...

tolgaank88
07/10/2008, 18:25
gerçekten çok can sıkıcı bi durum,geçmiş olsun,malesef bir türkiye gerçeği buda :(

Erdem Bozdağ
07/10/2008, 18:33
çok geçmiş olsun ya malesef ülkemizde oluyor böyle şeyler insanlar kendilerinde olmayınca başkalarının araçlarına saldırıyorlar aynı şey kendilerine gelse nasıl davranırlar acaba???ama ben biraz kasıt aradım senin olayında çünkü baştan aşağı kimsede okadar gibime geldi benim tekrardan geçmiş olsun

siromar
07/10/2008, 18:49
cidden insanın canını sıkan bir durum, ne yazıkki daha bunları aşamayan bir ülkeyiz, kıskançlıkla yapılan adice şeyler... cok geçmiş olsun

ekorkut
07/10/2008, 18:55
Bunu bir seferinde araştırmıştım. Dünyada Türkiye' den başka hiçbir memlekette araba çizmek diye bir davranış bozukluğu gelişmemiş. Buna epeyce bir süre yaşadığım Rusya da dahil. Yazıklar olsun. Size de çok çok geçmiş olsun. Allah daha beterinden kazadan beladan esirgesin ne yapalım olmuş bir kere. Bu durumda en akıllıcası, arabanın fotolarını çekmek ileride en azından neden boyandığını ispat edebilmek adına.

siyah rüzgar
07/10/2008, 19:03
bu olayların sonu gelmedi gelmeyecek. üzüldüm başına gelenler için. benimde aracımın sol arka çamurluktan başlayıp ön kapıya kadar çizmişler içim gitti desem yeridir birde siyah araç olunca çiziğin görünmesi kaçınılmaz oluyor...

erhan
07/10/2008, 22:38
geçmiş olsun, Allah bu tip kişileri ıslah etsin diyeceğim ama bunlar ıslahta olmazlar.

THuNDeRCoP
07/10/2008, 22:50
Geçmiş olsun.. Bu gibi olaylar gerçekten çok can sıkıcı olduğu kadar tehlikeli de benim aracıda aldıktan bır hafta sonra park halındeyken etek altından son yanın 4 yarca boyasını alttan çizmişlerdi. Ve onu o halde gordugumde kan beynıme fırladı... O anda onu yapanı gormus olma ıhtımalımın olmaması gene de hos bı durum cunku arabam herseyım sonucta Allahtan daha buyuk sıkıntılara yol acabılırdı ama boyle adılıklerı nasıl yapabılıyolar onuda anlamıyorum.. Allahından bulsunlar..

Linos
08/10/2008, 03:34
Geçmiş olsun Fülay... Bu can sıkıcı durum karşısında söylenebilecek fazla bir şey yok maalesef! :(

Bunu yapan insan müsvettelerine: :ranting2::ranting2::ranting2:

byrvo
08/10/2008, 06:31
Çok geçmiş olsun, benzer şeyler çoğıumuzun başına geliyor ama bu boyutta olması çok sıkıntı verici. Terbiyesizler..

Korhan
08/10/2008, 08:55
Geçmiş olsun. Herkesin başına geliyor. O çapta olmasa da benim de başım geldi. Araban siyah olsaydı daha kötü olurdu. Sağlık olsun. Zamanla üzüntüsü geçiyor insanın.

kurtuluş
08/10/2008, 09:20
Benim de başıma geldi kasıtlı hasar verme olayı biliyorum neler hissettiğinizi. Geçmiş olsun

siyah rüzgar
08/10/2008, 10:13
DÜN GECE MOTOR KAPUTUNU HARİYATA ÇEVİRMİŞLER:agri:

anvil
08/10/2008, 17:47
benim de ön kaputu çizmişler. kirden tam belli değildi ama bugün yıkatınca daha belli oldu. pasta cilayla düzeltecez herhalde ama lokal her pasta cila da sakıncalı herhalde.

makeles
08/10/2008, 23:47
çok geçmiş olsun.. benim de 2 ay önce ön kaputa nike sembolü çizmişlerdi o.....çocukları... hala durur nazarlık.. koç fiat kaskonun reklamı gibi başında adam tutmak lazım..

femoli
09/10/2008, 09:28
DÜN GECE MOTOR KAPUTUNU HARİYATA ÇEVİRMİŞLER:agri:
Çok geçmiş olsun valla istanbul beni korkutuyor pazar ist gelmeyi düşünüyorum şimdiden korktum valla bir gece kalacam hayırlısı bakalım ..

Unique_GOTH
09/10/2008, 21:39
Ablacım geçmiş olsun Allah daha kötüsünden korusun.O insan müsveddelerine de birşey demek isterdim ama Allahından bulsun diyebileceğim burada.Neyse tekrar geçmiş olsun.

prenses
11/10/2008, 07:02
ayhh :( çok tşk ederim arkadaşlar çok saolun inanın biraz moral buldum sizlerden ve ailemin desteğiylede üsülmüyorum artık aynı veya birbenzeri olayların sizlerin başınada gelmemesi dileklerimle

CesSpOoL
12/10/2008, 16:04
Allahından bulsun p.venkler Benim de sağ arka kapımla bagaj kapımda var aynısı.. dokunmadım öyle duruyo.. Çok geçmiş olsun

prenses
18/10/2008, 04:32
tekrar merhabalar arabamı boyatdım :( sol taraftaki 2 kapıdaki cizikler pasta cila ile giderildi gibi bişi oldu sağ taraftaki 2 kapı boyandı :( çünki giderilcek gibi değildi sağ arka kapıdada çok büyük bir şekilde cilasını atdırmışlardı :( artık aracın başına pitbull bağlamak lasım :( insanlara ne olmuş böyle yaaaaaa

erdiyilmaz
18/10/2008, 04:53
hadi bakaLım hayırLı oLsun diyeLim, sıkma canını,

tekrardan geçmiş oLsun.

defeat
19/10/2008, 05:46
Eski aracımın da başına böyle olaylar geliyordu.Sonuçta genç arabası,siyah,e sürekli temiz tutuyoruz...Böyle böyle biriktirenlerdenim çünkü her çizikte boya attırsam araba yamalı bohça olur.Her büyük çiziğin resimini çekerdim sonra da araba iyice beter olduğunda ustama teslim edip şöyle bir bakardım,bilirsiniz işte...
Yine böyle biriktirip birgün ustama gittim.Araba 1 hafta kaldı atölyede,çıktığında yine aşık oldum aracıma,neyse...Ustayla helalleştik,evime küçük abdestimi yapmaya çıktım,aşağı indim.Bagaj kapağının solu,sol arka çamurluk,sol kapı,sol ön çamurluk,kaput komple derin çizilmişti.Gördüğüm ilk insana saldırasım gelmişti ama yapamazsınız işte...
Çok geçmiş olsun kardeşim,elleri kırılsın.

volkanselvi
28/10/2008, 18:47
ben de yaşadım benzerini. yakalarsam çok fena bela olucam yapanın başına. o kadar söylüyorum.

somurgen
23/02/2009, 14:09
selam ve geçmiş olsun.
ben bişey sormak istiyorum yeni konu acmak istemedim. ben park ederden elektrik direginin mesafesini ayarlayamadım biraz sürttm. sol arka tekerlegin ustsu biraz cizildi bir karış kadar. arabada full kasko var anadoludan. simdi kaskoya yaptırsam gelicek seneler için kazasızlık indirimi hakkını kaybeder miyim? eger kaybediceksem kaskoya vermeyi plannlamıyorum. sanayide mi yoksa serviste mi boyatsam arabanın garanti ve orjinalliği bakımından iyi olur

anvil
23/02/2009, 14:47
selam ve geçmiş olsun.
ben bişey sormak istiyorum yeni konu acmak istemedim. ben park ederden elektrik direginin mesafesini ayarlayamadım biraz sürttm. sol arka tekerlegin ustsu biraz cizildi bir karış kadar. arabada full kasko var anadoludan. simdi kaskoya yaptırsam gelicek seneler için kazasızlık indirimi hakkını kaybeder miyim? eger kaybediceksem kaskoya vermeyi plannlamıyorum. sanayide mi yoksa serviste mi boyatsam arabanın garanti ve orjinalliği bakımından iyi olur

kaskonda mini onarım klozu varsa hasarsızlığını bozmadan auto king'de yaptırabilirsin.

SRKN
23/02/2009, 14:50
Çok geçmiş olsun insanlarımız hazımsız malesef ne zevk alırlar milletin çalışıp didinip borç harç aldığı mala zarar vermekten anlamam hani boşuna dememişler nazar etme ne olur çalış seninde olur diye.Gerçekten ******** insan çok meleketimizde ayıklıyamıyoruz bunları malesef kimse öle bi hak tanımıyor bize yoksa külliyen insan kalmayacak memlekette ayıklama yapsak.Kaskonuz vardır işallah kaliteli bi makine ile deyatlı fotoğraf çekin yedekleyin biyere neticede belden aşağı boyanacak arabanız satarken problem olmasın neden boyandığını ispat edebilmeniz açısından faydası var.Tekrar çok geçmiş olsun.

ABNEW
23/02/2009, 15:24
selam ve geçmiş olsun.

Tuna geçmiş olsun.Fatihin de belirttiği gibi Otoking in yapabileceği kadar küçük bir hasarsa ve kaskonun burayla anlaşması varsa ücretsiz ve indirim bozulmadan onarım olabilir.Bunun dışında bazı kasko firmaları Otokingden bağımsız belirli bir miktara kadar küçük hasarları indirim bozulmadan da onarabiliyorlar.Neticede kaskonla irtibata geçmen gerekir...

explorer
23/02/2009, 19:54
Bak benim moralimi bozdu bu o...ç...ları.
alacaksın jileti suratını çizeceksin aynı şekilde.

contdracula
25/02/2009, 16:13
Ş.....K YANİ ÇEKEMEEMZLİK BAŞKA BİŞEYLE ANLATILMAZ BU ... TAM Bİ Ş......K SEN ÇALIŞ ÇABALA İNSANLIĞINDAN NASİBİNİ ALAMAYANLAR ÇÖKSÜN EMEĞİNE:whip0000: YAZIK YANİ ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

dmRy
03/03/2009, 08:51
Şu çizme olayını ben de anlamıyorum. Arabayı alıp memlekete getirdiğim ve evin altına bıraktığım ilk hafta içerisinde, kaputun üstüne yıldız çizdiler :D Bildiğiniz, yıldız :D Tamam araba parlıyor, rengi güzel, şekli güzel,tamam beğendin ama arkadaş kaputa niye yıldız atıyorsun? :D Anlamıyorum. Hala duruyor o yıldız :D

femoli
03/03/2009, 09:12
Tuna eğer çok çizik yoksa mini onarıma girer buda yaklaşık 30 cm civarlarında oluor zannedersem ,Bir görüş eğer bozar derlerse sanayiye sor kaça yaparlar ,bunu seneye yaptıracağın kasko bedeline göre kıyasla hangisi hesabına uyuyorsa o şeklide yaptır... geçmiş olsun ..

poyraz3538
08/03/2009, 19:48
geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın

juvelin
10/03/2009, 18:59
Cok gecmis olsun hala medeniyet seviyesini yakaliyabilmis degiliz. Daha yeni gunes sigortadan arabami sigortalatmistim bana soyledikleri ucretsiz olarak 10 cm 'e kadar 5 adet cizigi ve gocugu ucretsiz hasarsizlik indirimine dokunmadan duzeltiyorlarmis belki isine yarar. Tekrar gecmis olsun.

attserkan
10/03/2009, 22:55
çok geçmiş olsu kardeşim gerçekten can sıkıcı bir durum ama ükemizde böyle terbiyesizler var.böylelerinden Allah hepimizi korunsun derim