PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön gögüsteki ses

rosecıty
06/10/2008, 11:47
ön göğüsten yerini sebebini bulamadığım bir ses geLiyor.. ayrıca sağ ön cam ve torpido zırıLtısı tekrar duyuLmaya başLadı. istikamet servis... bir de nasıL oLuyorsa serviste bu sesLer tamamen kayboLuyor :agri:

istugu
06/10/2008, 11:50
Benim gp den de ön göğüslük civarında zırıltılar geliyor. Ancak bu fiat arabaların bitmeyen problemi. Ben gidermek için girişimde dahi bulunmadım:agri:. Bunun sebebini ve çözümünü bizimle paylaşırsan sevinirim.

mustafaf
06/10/2008, 12:34
ön göğüsten yerini sebebini bulamadığım bir ses geLiyor.. ayrıca sağ ön cam ve torpido zırıLtısı tekrar duyuLmaya başLadı. istikamet servis... bir de nasıL oLuyorsa serviste bu sesLer tamamen kayboLuyor https://forum.grandepuntotr.com/../images/smilies/erdi/34000000.gif

aynı sorun bendede var ama bır turlu servıse dınlettıremedım.ozellıkle uzun yolda ses yapmaya baslıyor.nası halledecez bılmıyorum :whip0000:

ERC
06/10/2008, 20:01
Benim gp den de ön göğüslük civarında zırıltılar geliyor. Ancak bu fiat arabaların bitmeyen problemi. Ben gidermek için girişimde dahi bulunmadım:agri:. Bunun sebebini ve çözümünü bizimle paylaşırsan sevinirim.
her firmanın problemı siz hic bir yerınden ses gelmeyen arabaya bindiniz mi ben binmedım sahsen istiosa merso istiosa porsche olsn...

lazuri
06/10/2008, 20:09
99 model accent vardı 160000 km de torpitoda tık ses yoktu...

yakup1
06/10/2008, 20:52
2000 model fiat mareadan en ufak tıkırtı gelmiyordu. şuan lineada torpidodan bir ses geliyor fakat bulamadım.bazen kesiliyor daha sonra yeniden başlıyor

lazuri
06/10/2008, 21:33
bizim torpidolarda fazla parça var.plastikte sert olduğu için zamanla ses yapıyo.çözümü bence müziğin sesini biraz daha açmak:)

istugu
06/10/2008, 21:51
bizim torpidolarda fazla parça var.plastikte sert olduğu için zamanla ses yapıyo.çözümü bence müziğin sesini biraz daha açmak:)
Çözümü çok sevdim. SÜPER :siritma::busted_b:

kurtuluş
06/10/2008, 22:33
Sol ön küçük camın yanındaki plastik parçalar ve sağ arka kapıdan gelen zırıltılar benim arabada da var.

plastro
06/10/2008, 22:57
Benimde göğüs tarafından bir ses geliyordu araştırdım göstergelerin önündeki şeffaf plastik aksam hafiften oynuyor tutunca ses kesiliyor sizde bir deneyin oradan olabilir ses

isocan
07/10/2008, 00:26
benimde şu dikkatimi çekti. bozuk bir yolda gittiğimde arabanın içinden dışarı baktığımızda sol silecek süpergesi (büyük olan) varya, onun ucundaki plastik parça ön cama deyip ses yapıyor. arkadanda ses geliyor. elletmemek en güzeli çünkü çözülmüyor fakat insanında canını sıkıyor.

byrvo
07/10/2008, 00:40
Benimde göğüs tarafından bir ses geliyordu araştırdım göstergelerin önündeki şeffaf plastik aksam hafiften oynuyor tutunca ses kesiliyor sizde bir deneyin oradan olabilir ses

Benim gp de aybı dertten muzdarip.:whip0000: En nihayetinde araç Fiat:hammer00:

THuNDeRCoP
07/10/2008, 09:37
Benim tam ortadaki havalandırmanın oradan bır zırıltı gelıyor arkadaşların dediği gibi uzun yolda bunu çok yapıyor. Çözümü ust kısmına bi Osmanlı tokadı atınca ses kayboluyor uzun bı sure, ama ıcınde ne deryalar donuyor onu bılmıyorum suanda ... :S

Muhendis06
07/10/2008, 22:11
On konsoldaki ses kaynaklari:

1-On cam havalandirma menfezi (boydan boya uzanan ilave parca- emanet gibi duran. Hatta bazi serilerde surucu tarafindaki plastik ayagi kiriliyor imalat hatasi)

2-On kelebek camlarinin dibindeki ic mekan kapama trimi. Kaplamali asfalt yollarda zirilti sesi yapar.

3-Gosterge tablosudaki cami tutan plastik ilave kapama trimi. Bu parcanin 2 adet allen civatasi vardir. Ama parca yerine tam oturmadigi ve arada uygun izolator malzeme olmadigi icin yol durumuna ve sicakliga gore rezonansa girip zirilti yapar.

Bunlarin cozumu yoktur, dogal frekansa bagli tasarim hatalari. Parcalari sokup aralara ilave izolator malzeme monte etmek gerekir.

Bu seslerle vb... artik gercekten ugrasmaktan biktim, 70 000 km nin tecrubesidir, kendi haline biraktim.

z_ygt
07/10/2008, 22:40
Geçen gün bende de aynı sorun oldu.Servise gittim.Artık alışmışlar.Gösterge camını söktüler ve sorunu hallettiler.O cam çıkınca oraya köpük sıkıştırdılar galiba.Şimdi de torpitodan ses geliyor.İllaki bi yerden ses geliyor.Fazla kafaya takmamak lazım.

faruk 09
12/10/2008, 18:09
arkadaşlar ben bugün üye oldum ve gezerken bu başlığı gördüm.benim arabada da geliyor servis normaldir bunlar düz asfalt için yapılmış arabadır dedi.yani çaresi yok malesef.

ERC
12/10/2008, 21:00
hosgeldınız aramıza bence servis biraz sacmalamıs her araba asfalt icin yapılmıstır ben hıc dag arabası yada asfalt ıcın uretılmeyen araba gormedım sahsen:Dcıp in yerı ayrı suv un yerı ayrı pick up vs vs kullanım yerlerı ayrıdır.o yuzden servisin boyle birsey soylemek gayet amatorce bence

ABNEW
12/10/2008, 22:47
arkadaşlar ben bugün üye oldum ve gezerken bu başlığı gördüm.benim arabada da geliyor servis normaldir bunlar düz asfalt için yapılmış arabadır dedi.yani çaresi yok malesef.

Faruk, eğer araçtan anormal bir ses geliyorsa ve bunu servis elemanları ile duyduysanız yetkili servis bunu çözmek zorunda.Ne demekmiş asfalt arabası.Günümüzün dört çekerlerinin %80 bile asfalt için üretiliyor.Çıksınlar bakalım araziye neler oluyor.

Araç içinden gelen sesin kaynağı gösterge grubu, havalandırma kanalı+klima kontrol ünitesi ya da ön cam havalandırma kanalıdır büyük bir ihtimal.Bunların da çözümü mevcut servislerde.Çözüm konusunda ısrarcı olmaktan başka çare yok.Durumu Fiat Merkeze de bildirmelisin, geçmiş olsun...

NeoN
13/10/2008, 12:49
On panel (gosterge paneli)
Aynı sorun bendede var servis sorunu çozemedi bende sese alışmak zorunda kaldım....:(

ABNEW
13/10/2008, 13:22
On panel (gosterge paneli)
Aynı sorun bendede var servis sorunu çozemedi bende sese alışmak zorunda kaldım....:(

Kerim gösterge grubundan gelen ses araya malzeme konularak çözülüyor.Bu şekilde sorunu çözülen arkadaşlarımız var.Servise tekrar gitmeni öneririm ya da başka bir servise...

emre_bayam
13/10/2008, 20:35
bu on camin altındaki boydan boya parca kiridi galiba surucu tarafi ayaga kalktı kac para bu parca? garanti bittide?

ABNEW
14/10/2008, 15:56
Emre, herhangi bir yetkili servise sorarak parça+işçilik fiyatını öğrenebilirsin.Benim tahminim 100YTL civarıdır...

rosecıty
06/03/2009, 15:24
Servis sonunda ses problemini çözdü.....silecek motoru ile ilgili bir şey dediler ama tam anlamadim sanirim kapak yada plastik birşey yapiyormuş sesi... Sonunda ziriltidan kurtuldum.....bu arada kapi klidim garantidaen değişti..

buraktii
06/03/2009, 15:43
selam asvaltan eğimli bir toprak yola girdiğimdi yavaş bile olsam eğimin olduğu yöne araba yatınca bırak sesi menteşe sesi gibi orta direklerden ses geliyor bu çok komik ayrıca fanda çok hırıltılı çalışıyor 2008 model araca yakışmıyor bundan önce 1993 toyata corolla vardi fandan hiç ses gelmezdi ah ah nerde o eski bayramlar...:)

kara kız
08/03/2009, 10:36
bu on camin altındaki boydan boya parca kiridi galiba surucu tarafi ayaga kalktı kac para bu parca? garanti bittide?

aynı sorun bendede meydana geldi havalandırma parcası surucu tarafındn kalktıı tırnagı kırk kısacası

tombalak
08/03/2009, 12:20
aynı sorun bendede meydana geldi havalandırma parcası surucu tarafındn kalktıı tırnagı kırk kısacası

Aynı sorun 2 hafta önce benim başımada geldi. Aracı ilk aldığım zamanlarda 1 tırnak kırılmış ve aynı sorun olmuştu bu sefer 2 tırnak daha kırılmış servisde parçayı yerine yapıştırdı şuanda hi bir sorun yok.

kara kız
10/03/2009, 11:41
servise dun siparişi verdim 15 dakıkalık bi calışmadan sonra yenisi ile değiştiriliyor.bu arada bu arada bu durum kronık bi sorunmuş.. sıcakkık farkından dolayı plastık parca zaman içinde genleşip tırnaklarından kırılıyormuşş turkçesi malzeme dandik ..garanti kapsamından değiştiriyorlarr.bilginize.

gurkanakbala
22/03/2021, 19:34
On konsoldaki ses kaynaklari:

1-On cam havalandirma menfezi (boydan boya uzanan ilave parca- emanet gibi duran. Hatta bazi serilerde surucu tarafindaki plastik ayagi kiriliyor imalat hatasi)

2-On kelebek camlarinin dibindeki ic mekan kapama trimi. Kaplamali asfalt yollarda zirilti sesi yapar.

3-Gosterge tablosudaki cami tutan plastik ilave kapama trimi. Bu parcanin 2 adet allen civatasi vardir. Ama parca yerine tam oturmadigi ve arada uygun izolator malzeme olmadigi icin yol durumuna ve sicakliga gore rezonansa girip zirilti yapar.

Bunlarin cozumu yoktur, dogal frekansa bagli tasarim hatalari. Parcalari sokup aralara ilave izolator malzeme monte etmek gerekir.

Bu seslerle vb... artik gercekten ugrasmaktan biktim, 70 000 km nin tecrubesidir, kendi haline biraktim.Benimki 1. nedenden yapıyor.Yolcu tarafındaki ayak kırık sanırım.Tamiri varmı.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan gönderildi