PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürses otomotiv; servis, memnuniyet, şikayet, ikaz...

ALTARKILIC
03/10/2008, 17:56
hiç gürses otomotivden fiat alan arkadaşların yazılarına denk gelmediğim için açtım bu konuyu...
gürses otomotivden gp alan arkadaşlar servis hakkında ne düşünüyorlar...
10000 km ve 20000 km bakımları oraya yaptırdım ve diğer arkadaşlarımın düşüncelerini bekliyorum...

06kaymak
03/10/2008, 17:59
çok iyi bir servis olduğunu biliyorum....

ALTARKILIC
03/10/2008, 18:48
teşekkürler müslümcüm
birebir yaşayan gören hissedenler yazması daha mantıklı...
ankaradan ne kadar bilebilirsin :)
gürsesten gp alan servise götüren bağıran çağıran gülümseyen arkadaşların yazıları daha önemli bence...
:)

şekerlioğlu
03/10/2008, 22:06
bu gürses servis,alanyada değilmi ya.?

tolgaank88
03/10/2008, 22:51
hiç gürses otomotivden fiat alan arkadaşların yazılarına denk gelmediğim için açtım bu konuyu...
gürses otomotivden gp alan arkadaşlar servis hakkında ne düşünüyorlar...
10000 km ve 20000 km bakımları oraya yaptırdım ve diğer arkadaşlarımın düşüncelerini bekliyorum...

arama motorunu kullanarak istediğiniz bilgiye daha çabuk ulaşabilirsiniz...ben yinede sizin için bi link koyuyorum buraya...:)

https://forum.grandepuntotr.com/servis/6310-20-000-bakimi-433-ytl-tuttu.html

ayrıca bir insanın bi servis hakkında bişiler yazıyor olması,illa o servisten birebir hizmet almasını gerektirmez...bak benim gp im var,ama opal (opel servisi) servisi hakkında bilgim çok,neden çünkü akrabamda var opel ve hep konusuyoruz...

Buremir
03/10/2008, 23:10
arama motorunu kullanarak istediğiniz bilgiye daha çabuk ulaşabilirsiniz...ben yinede sizin için bi link koyuyorum buraya...
https://forum.grandepuntotr.com/servis/6310-20-000-bakimi-433-ytl-tuttu.html

ayrıca bir insanın bi servis hakkında bişiler yazıyor olması,illa o servisten birebir hizmet almasını gerektirmez...bak benim gp im var,ama opal (opel servisi) servisi hakkında bilgim çok,neden çünkü akrabamda var opel ve hep konusuyoruz...

Bir yanlışlık olmasın tolgaank (altarkılıç) arkadaşımız 175 ytl olduğunu söylemişti başka bir konuda, sizin linkteki listede yanlışlık yok değilmi ? :)

OzzY
03/10/2008, 23:23
yakıt filtresi ve balatalarda değişmiş.

Buremir
03/10/2008, 23:26
yok altarkılıç anladı ne demek istediğimi

ALTARKILIC
04/10/2008, 01:16
cengiz sen gerçekten hiç okuduklarını anlamıyorsun
düz mantık bir insansın
ya da matematiğin yok...
ben sana yine kopyalayıp koyuyorum o listeden buraya
kendin topla daha iyi toplarsın sen benden :p

1_Ön Fren Balataları_ Değiştirlimesi 24.75
11)Fren Balata Tk.ön 79.61
işçilik hariç toplam : 104.36

işçiliğide ekle üzerine cengiz...
böyle sen daha iyi anlarsın...

aynı fatura bende de var çünkü
433 ytl den 273 ünü ödedim ben
bana inanmazsın sen şimdi yine ama yukarıdakileri toplayıp üzerine işçiliğide eklersen daha iyi anlarsın...
tabi biraz da çabalaman lazım :p

o faturayı komple topladıktan sonra 433 ten çıkarırsan o da işçilik yapıyor cengiz
ben senin için topladım çıkardım böldüm
işçilikte 75.85 ytl çıktı :)

şimdi matematiğe baş vuruyorsun yine ve işçilik hariç yukarıdaki mesajıma 75.85 i ekliyorsun

dur bakalım ne yapıyor fiyat :p
topluyorum sen yine kendin toplarsın
104.36 ytl ARTIIIII 75.85 ytl EŞİTTİR 180.21 YTL

tüh ben 175 ytl yazmışım yaaa bak az daha birazcık haklısın cengiz :p

06kaymak
04/10/2008, 11:12
teşekkürler müslümcüm
birebir yaşayan gören hissedenler yazması daha mantıklı...
ankaradan ne kadar bilebilirsin :)
gürsesten gp alan servise götüren bağıran çağıran gülümseyen arkadaşların yazıları daha önemli bence...

laf olsun dıye yazmadım birebir gittiğim için yazdim altarcığım....

ALTARKILIC
04/10/2008, 14:15
teşekkür ediyorum öyleyse müslümcüğüm bilgilerin için...

Buremir
04/10/2008, 23:43
cengiz sen gerçekten hiç okuduklarını anlamıyorsun
düz mantık bir insansın
ya da matematiğin yok...
ben sana yine kopyalayıp koyuyorum o listeden buraya
kendin topla daha iyi toplarsın sen benden :p

1_Ön Fren Balataları_ Değiştirlimesi 24.75
11)Fren Balata Tk.ön 79.61
işçilik hariç toplam : 104.36

işçiliğide ekle üzerine cengiz...
böyle sen daha iyi anlarsın...

aynı fatura bende de var çünkü
433 ytl den 273 ünü ödedim ben
bana inanmazsın sen şimdi yine ama yukarıdakileri toplayıp üzerine işçiliğide eklersen daha iyi anlarsın...
tabi biraz da çabalaman lazım :p

o faturayı komple topladıktan sonra 433 ten çıkarırsan o da işçilik yapıyor cengiz
ben senin için topladım çıkardım böldüm
işçilikte 75.85 ytl çıktı :)

şimdi matematiğe baş vuruyorsun yine ve işçilik hariç yukarıdaki mesajıma 75.85 i ekliyorsun

dur bakalım ne yapıyor fiyat :p
topluyorum sen yine kendin toplarsın
104.36 ytl ARTIIIII 75.85 ytl EŞİTTİR 180.21 YTL

tüh ben 175 ytl yazmışım yaaa bak az daha birazcık haklısın cengiz :p

Tamam benim matematiğim kötü olabilir bel ki ama hesap makinesi kullanmayı az çok biliyorum
1_Ön Fren Balataları_ Değiştirlimesi 24.75 bu zaten işçilik olur üstüne de balatayı eklersin olur biter arkadaşımızın paylaştığı umarım toplamışsındır zayıf matematiğimle onları toplayıp kdv de koyarsanız sizin fiyatınız ortaya çıkıyor galiba kaldı ki sadece balata değişimiyle komple bakım işçilik parasını karıştırmayın bunlara ek olarak servislerin fiyatlarının normal esnafa göre pahalı olmadığını asla idda etmiyorum işçilikleri saat üzerinden çünki tabii bildiğim kadarıyla bi yanlışım varsa cahilliğime verin :)

ALTARKILIC
05/10/2008, 10:45
yok yok özeline de yazdım kimsenin önünde açıklamayayım diye ama
gerçekten sen kalın kafalısın cengiz :)

femoli
05/10/2008, 18:51
Arkadaşlar birbirinizle olan samimiyet yüzündenmi böyle yazıyorsunuz bilmem ama kullandığınız kelimeler hiç iç acıcı değil ne kadarda smile kullansanızda.....

ALTARKILIC
05/10/2008, 21:51
teşekkürler femoli usta
gürses otomotiv ile ilgili yaptığın yorumlarını da bekliyoruz :)

Buremir
05/10/2008, 22:20
Arkadaşlar birbirinizle olan samimiyet yüzündenmi böyle yazıyorsunuz bilmem ama kullandığınız kelimeler hiç iç acıcı değil ne kadarda smile kullansanızda.....

valla benim bir sorunum da yok samimiyetimde kötü söz sahibine aittir bunu bildiğim için karşılık vermiyorum

ALTARKILIC
05/10/2008, 22:26
gürses otomotiv i geçti artık açtığım bu konu...
amma boş işlerle ilgileniyor bizim milletimiz...

anvil
05/10/2008, 23:14
Yazış tarzınıza dikkat edin bizler de boş işlerle uğraşmayalım. Hatta lütfen bizleri boş işlerle uğraştırmayın. Gürses hakkında sorunuzu sorun yanıtını bekleyin. Yada isterseniz forumu araştırın belki yakınlarınızda olumlu yorumlar alan başka servisler vardır aracınızı oraya götürürsünüz.

ALTARKILIC
05/10/2008, 23:36
bu gürses servis,alanyada değilmi ya.?
istanbul

istanbul esenler de bulunan gürses otomotiv için açıldı konu şekerlioğlu...
ama alanyada da aynı isim altında var...

femoli
06/10/2008, 09:36
neyse tartışma çıkmasın ortam gerilmesin yine yönetim gerekli cevabı versin...

Yalın
06/10/2008, 10:59
tofaş servis kalitesini arttırmak için MİP'i yarattı
tofaş satış sonrası müşteri memnuniyetini ‘kusursuz’ zirveye taşımak için çok çalışıyor.
Tofaş bünyesinde çalışan tüm bayi ve çalışanlar olarak, uymak zorunda olunan bazı kalite standartları bulunuyor. Kısa adıyla MİP denilen Müşteri İlişkileri Prensipleri tüm Tofaş mensuplarının müşteri ile temas anında yerine getirmesi gereken davranışlarını belirliyor.
MİP,servis takım arkadaşlarının uyması gereken davranışları tarif eder. Dolayısıyla da tüm iş süreçlerinde müşteri mutluluğunu yakalamak adına gözden geçirilmesini sağlayacak olan standartları içerir.
Müşteri İlişkileri Prensipleri (MİP), 21 prensipten oluşuyor ve bu prensipleri hayata geçirebilmek için tüm Tofaş departmanları her yeni güne kendi içlerinde hizmet içi eğitim toplantıları yaparak güne‘merhaba’ diyor. Bu toplantılar, servis personeli müşteriye en iyi hizmeti verme yönünde bilinç düzeyini artırılmasını sağlıyor. servisler için Tofaş tarafından geliştirilen bu standartlara uymak zorunluluğu vardır.servisçi olan bazı arkadaşlarım konuyu iyi bilirler.
kaldıki gerek gürses gerek diğer servisler çok iyi gecmiş yıllarda olsaydık daha farklı bir cerceve cizerdim ama şu an tüm servisler gerek satış öncesi gerek satış sonrası çok güzel konumdadır.
birde kişilerin servis ve servislerden ne beklediğine bağlıdır.
acılan konu tamamen farlı bir yöne eğilmiş durumda
saygılarımla

Buremir
06/10/2008, 21:39
tofaş servis kalitesini arttırmak için MİP'i yarattı
tofaş satış sonrası müşteri memnuniyetini ‘kusursuz’ zirveye taşımak için çok çalışıyor.
Tofaş bünyesinde çalışan tüm bayi ve çalışanlar olarak, uymak zorunda olunan bazı kalite standartları bulunuyor. Kısa adıyla MİP denilen Müşteri İlişkileri Prensipleri tüm Tofaş mensuplarının müşteri ile temas anında yerine getirmesi gereken davranışlarını belirliyor.
MİP,servis takım arkadaşlarının uyması gereken davranışları tarif eder. Dolayısıyla da tüm iş süreçlerinde müşteri mutluluğunu yakalamak adına gözden geçirilmesini sağlayacak olan standartları içerir.
Müşteri İlişkileri Prensipleri (MİP), 21 prensipten oluşuyor ve bu prensipleri hayata geçirebilmek için tüm Tofaş departmanları her yeni güne kendi içlerinde hizmet içi eğitim toplantıları yaparak güne‘merhaba’ diyor. Bu toplantılar, servis personeli müşteriye en iyi hizmeti verme yönünde bilinç düzeyini artırılmasını sağlıyor. servisler için Tofaş tarafından geliştirilen bu standartlara uymak zorunluluğu vardır.servisçi olan bazı arkadaşlarım konuyu iyi bilirler.
kaldıki gerek gürses gerek diğer servisler çok iyi gecmiş yıllarda olsaydık daha farklı bir cerceve cizerdim ama şu an tüm servisler gerek satış öncesi gerek satış sonrası çok güzel konumdadır.
birde kişilerin servis ve servislerden ne beklediğine bağlıdır.
acılan konu tamamen farlı bir yöne eğilmiş durumda
saygılarımla

öncelikle yusuf bey tespitiniz ve paylaşımınız için teşekkürler
umarım servislere verip verişmekten başka bişey bilmeyen arkadaşlar bundan bir ders çıkarır ve birşeylerin farkına varır

otoritec
07/10/2008, 00:34
iyi akşamlar,

gürses istanbul esenler de başıma gelenler. daha önce de paylaşmıştım,

1) ben gp mu 2006 13 temmuz trafiğe çıkış tarihi ile almıştım, daha aldıktan iki gün sonra malüm tıkırdı burcu için bıraktım ve o gün akşamı aldım... yaklaşık iki haftasonra bu forumda aracımın fotoğraflarını ekledim forumdaki arkadaşlarım sayesinde farkettim ki daha doğrusu farketmemi sağladılar, ön panjurda multijet ibaresi var düşündüm gp'm starjet ve multijet etiketinin olmaması lazım Allahtan gp mi ilk aldığım gün dört tarafından da resimlerini çekmiştim karşılaştırdım ve şok multijet etiketi doğal olarak ön panjurda yok. hemen o gün gürsesi aradım böle bişeyin olamayacağını anlatmaya çalıştılar tabiki soluğu gürseste aldım ve bir güzel hırsızlık yaptıklarını anladım orjinal panjurum alınmış multijet ibarelisi takılmıştı yerine. daha bitmedi,

2) gp im emotion ve standart donanımında mp3 player olması gerekiyordu, ben yine salaklığımdan mıdır nedir mp3 playeri test etme icabı duymamıştım satın aldıktan bir ay sonra oluyo bu olay yeğenim mp3 cd leri deniyor hata veriyodu sonra yine forumdaki resimlerden anladığım kadarı ile benim aracımdaki cdplayer miş... ilk tepkim telefonla oldu bana saçma sapan açıklamalarda sanki hayatında bir playera cd takmamış cahil muamelesi yaptılar çıldırmak üzereydim gürses e gittim ve ortasında avazım çıktığı kadar bağırıp alın arabanızı istemiyorum diye bağırdım kesin bırakıcaktım. bu nasıl olur diyodum kimse bana bir açıklama yapamıyordu hemen sipariş verdiler ve 15 gün içinde geldi bekleme süresini hiç saymıyorum. kesin kararımı verdim ve mp3playerimi de çalıp yerine cdplayer takmışlardı. bundan sonra tavsiyem aracınızın sağına soluna vs. çok dikkatli bakıp gerekirse resimleyin sonra bırakın...

Personele gelince son derece yapmacık hareketler ile yalakalıkları vardı, servis elemanları kesinlikle temizlik ve tertipten uzaktılar, aracımı 10000 bakımında adam resmen pati çekerek servisin içinde gözümün önünde bi yerden biyere kullanıyorlardı, arka kapılar zor açılıyordu 10000 bakımı sırasında yapıldı sözde kapıların içindeki yalıtım malzemesini resmen parçaladılar ve o şekilde kapakları taktılar bu arada arka kapıları açmak için yakında kapı kollarını kırıcam galiba çünkü yine aynı.10000 bakımında antifiriz takviyesi yapıldı ama kapağını açık unutmuşlar ben farkettim ve düzeltildi. Sağ arka cam kumandadan açılıp kapanmıyordu ona da baktırdım o sırada kesin o elektrikçi adamın marifeti yani daha önce öle bişi farketmemiştim çünkü tavanda arka kapı hizasında köşede bir küçük bir eziklik oluştu çünkü öle bi yaslanıyodu ki leş gibi üstleri başlarıyla üstelik nise... işte benim izlenimlerim böyle aklıma geldi yine deli oldum.

çok pişmanım keşke leon alsaydım direk fiata gittim ve gp aldım keşke seat bayilerine de baksaymışım. bunu sadece dış görüntüsü için söylüyorum detayları vs bilmiyorum tabiki. daha ilk tıkırdı burcu basit işçilik ve serviste yaşadıklarım çok çok çok soğuttu beni.

bu arada şunu da sormadan geçemeyeceğim muhakkak vardır forumda ama yanıtlayın neolur 320ykr yakıyor aracım 45 lt ile 450 km sanki 2000 motor ve 110 hp gibi bune yaaa???

kusura bakmayın sinirden düşük ve devrik cümlelerle dolu bir mesaj oldu.
saygılarımla

ALTARKILIC
07/10/2008, 11:47
otoritec gibi açıklamalar olmalı açılan konu başlığı altında...boşa konuşmalar ve akıl verişler değil...o kadar detaylı anlatmaya çalışmış ki cümleleri bile devirmiş...yaşamış görmüş ve delirmiş :) şu an hangi servis i kullanıyorsun otoritec...gürses otomotivden vazgeçtin artık sanırım...

birde yusuf bey e bir şey söylemek istiyorum. her aracı alan kişi yeteri kadar hakkını ve müşteri memnuniyeti konusunda bilinçliler..kimse yoğurdum da ekşi demez. ayrıca bu konu başlığı gürses otomotivle ilgili görüşler.müşteri memnuniyeti ya da tofaş servis garantisi ya da MİP değil...keşke herkes kullandığı servis adı altında bir konu açsa ki daha detaylı bilgiler alabilelim istanbuldaki servisler hakkında...diğer memnuniyetleri başka konu açıp siz tartışabilirsiniz...teşekkürler...

otoritec
07/10/2008, 23:02
aracım tam 20000 de ve kara kara düşünüyorum tekrar gürsese bırakıyım mı diye, tavsiye edeceğiniz ist. 500evlere yakın mümkünse fiat servisi var mıdır? servis değiştirmemin çıkan faturada artı fark olması gibi bişi olur mu? açıkcası başka hiçbir yere gitmedim ilk aldığım ve servisini kullandığım yer gürses diğerleri gürses gibi değildir umarım. tavsiyelerinizi beklerim ve ilk mesajımda sorduğum soruya da cevap bekliyorum teşekkürler.

Buremir
08/10/2008, 00:48
Bende son olarak bir şey söyleyeyim
öyle ahkam kesmekle olmuyor herkes bilgisini düşüncesini sunuyor ama ukalalıkta sınır tanımayanlar maalesef gün geçtikçe artıyor çok yazık şu gerçeği kesinlikle unutmayalım hepimiz insanız ve her insanın memnuniyet kavramı farklıdır hiç bir zaman aynı servisten herkesin memnun olması mümkün değildir ve maalesef herkes bilinçli olduğunu zanneder buradaki konu bir servisle ilgili ama yusuf beyin bahsettiği olay servisle ilgili değil gibi görünse de ilgisi var tofaş müşteri memnuniyeti denen portföy ü boşuna koymamıştır ve ağırlığını bu yönde vermiştir bu da tüm servislerin ilk görevlerinden biridir gerek kendi kazançları gerek marka bazında en iyi olmaları (ve gürses otomotiv son yıllarda müşteri memnuniyetinde türkiye birincisidir ) Otoritec senin başından geçen olay gerçekten talihsizce ve sonuna kadar haklısın sana sözüm yok son olarak ise şunu belirteyim servislere verip veriştirenler ve aracını servise götürmek istemeyenler neden servis hakkında yoruma ihtiyaç duyar ki komik :)

ALTARKILIC
08/10/2008, 10:25
buremir başka konuların altına yaz artık...
konuyla ilgili yazacaklarını yaz ve boşa laf salatasını kaldıracak durumda değil artık forum...
gürses e gidip aracına bakım yaptırmayan ve gürses otomotivle birebir paylaşım yaşamayan hiçbir forum üyesi lütfen bu konu altında başka konularla çarpıştırarak boşa kelime salatası yapmasınlar lütfen...:)

Yalın
09/10/2008, 13:14
ben gürses otodan memnunum en azından servisten aldığım hizmet bana göre iyi şimdilik bir hatalarını görmedim bir hata yapsalar bile o hatayı düzeltebilirler.
hep beraber tartışıyoruz ve tüm üyeler ilgisini cekerse bu başlığa düşüncelerini aktarabilir burda kırılma ve gücenme olmamalı bence (otoritec) arkadaşımız ne güzel şikayetini acıklamış.bütün servislerin müşteri temsilcisi var o kişilerden yardım alabilirsiniz eminimki yardımcı olacaklardır
hangi marka olursa olsun illa memnun olamayız

SEAT Aracımın Giderilmeyen Arızası! (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-364764-.html) urluoglu (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=279675) [03 Ekim 2008, 09:00]
Erzurum Erses Seat bayisinden 08.09.2008 tarihinde Seat Cordoba marka sıfır araç satın aldım. 21.09.2008 tarihinde aracımda elektrik tesisatı yandı ve servise Seat yol yardımı aradım. Aracımı çekici ile çektirip servise bıraktım. Servis 23.09.200

SEAT Sözde Sıfır Km Araba (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-350809-.html) volkan10 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=268185) [29 Ağustos 2008, 09:00]
2008 yılının ocak ayında aldığım Seat ıbiza elegance aracım iki ay sonra rahatsız edici sesler çıkartmaya başladı. Aracımın kapılarından ve plastik aksamından seyir esnasında gıcırtılar gelmeye başladı. Akabinde kapı kilitlerinde sorunlar çıkmaya baş

SEAT Leon Aracım ve Çalışmayan Lastik Basınç Sensörü! (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-348388-.html) ayhankok (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=266446) [26 Ağustos 2008, 09:00]
2007 Ağustos çıkışlı severek ve güvenli olması sebebiyle aldığım Seat Leon ve Doğuş Otomotiv ne yazık ki güvenimi sarstı. Daha önce lastiğimin havasının yarısından fazlası inmişti. Servise götürdüğümde lastik basınç sensorünün lastik ve jant yere değ

SEAT Leon Sıfır Aracımın Kliması 5 Kez Bozuldu! (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-337413-.html) lamgo (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=258657) [04 Ağustos 2008, 09:00]
2008 Şubat ayında sıfır olarak aldığım Seat Leon marka aracın kliması ilk olarak Mayıs ayında bozuldu. Aracı aldığım yetkili bayinin servisine götürdüm. Rezistans değişmesi gerekiyor dediler, değiştirdiler. Aracı aldım; işe giderken yolda tekrar

SEAT Problemlerimizi Gidermek Yerine Mahkemeye Vereceğini Söylüyor! (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-304341-.html) mavisaslı (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=232933) [28 Mayıs 2008, 09:00]
DOD güvenceli diye aracımızı 2. el olarak Seat Kayadibi Otomotiv Kemerdere Dudullu plazadan aldık. Aracım Megane ll 2004 model. Vites kutusu (şanzıman) sürekli sorun çıkarıyor. Aracın şikayetleri hiç bitmiyor. Bunları geçtim CD changer'ı bozu

SEAT Servisi Bilgisiz Eleman Çalıştırıyor (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-303657-.html) hakansen21 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=232459) [27 Mayıs 2008, 09:00]
Mayıs 2008’de Seat Akboz Diyarbakır'a aracımı bakıma verdim. Aracımın tecrübesiz bir çocuk sayılabilecek eleman tarafından bakımları yapıldı.Ben de tedirgin oldum.Elemana kaç lt.yağ koyduğunu sordum. Oda 4.5 tan fazla dedi.Ben şok geçirmeme rağme

SEAT Toledo Aracın Lastiği Değişecek Diye Servise Gitmeliymişim? (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-302340-.html) salih046 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=230731) [23 Mayıs 2008, 09:00]
2004 model Seat Toledo marka aracım var. Lastiği patladı. Tamiri için lastik sökümü gerekiyor ancak bijon anahtarı bir şekilde kaybolduğu için söküm yapamadık. Şifreli sistem varmış. Yapılan telefon görüşmelerinde aracın garantisinin bittiği, bu

SEAT Arabamın Vites Körüğü 800 Km. Sonra Çatladı (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-299499-.html) mesutguven (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=229622) [19 Mayıs 2008, 09:00]
İki ay kadar önce,İzmir Gaziemir’den Seat İbiza Stylance modeli, bir araba aldım. Arabam daha 800ncü km.'de iken, vites körüğümde bir çatlama oldu.Arabamı 2000nci km.de servise götürüp, vites körüğünde çatlaklık olduğunu ve garanti kapsamından de

SEAT Müşteri İlişkileri Departmanında Karşılaştığım Olumsuzluklar! (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-287248-.html) intuitive (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=89158) [21 Nisan 2008, 09:00]
Seat Leon 2.0 tdi(2006) aracımda orta konsolda sebebi belirsiz, kılcal bir çatlak oluştu. Aracım garantide olduğu için Seat Keleşler’e gidip, bu parçanın garantiden değişmesini talep ettim. Servis, benim başvurumu Doğuş Oto’ya iletti ve ret cevab

SEAT Araçta Nadiren Görülen! Bütün Sorunlar Beni Buldu (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-285742-.html) ysfbr (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=151615) [17 Nisan 2008, 09:00]
2001 model bir Seat İbiza’yı sıfır olarak aldım. Bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. Alır almaz kapı kolları soyulmaya başladı.Fabrikasyon hatası dediler. 2 kere ücretsiz yenilediler.Tabii yine durum malum, 7 yıldır soyulmuş durumda. Da

SEAT Aracımdaki Anormal Ses Normalmiş! (https://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--0-0-0-4-281374-.html) ahmetnil (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=user&usrno=216962) [07 Nisan 2008, 09:00]
2006 yılında,2006 model Seat Cordoba Tdı aracımı Erzurum Erses Otomotiv’den satın aldım. Aracımı aldıktan bir süre sonra, özellikle bozuk zeminli yollarda (toprak, dişli asfaltta)sağa dönüşlerde, sol ön tekerlek tarafından metal sesi gelmeye başladı.

(Balıkesir) Balikesir Tinaz Opel ServisiAracimin motorununda cikan ariza yuzunden Balikesir Tinaz Opel Servisine basvurdum. Triger kayisinin koptugu ve bu yuzden siboblarin egildigini ve motorun yapilmasi gerektigi soylendi. Fakat serviste soylenen parcalarin hicbirinin mevcut olmadigi ve musteri yani sahsimin bulmak zorunda oldugu soylendi. Parcalari bulmus ve Ankara''dan gondermis olmama ragmen aracimi 13 gun ancak topladilar ve arabayi teslim aldigimda aracimdan hala ariza sesi geliyordu. Aractan gelen sesi simlerden geldigi soylendi aracimla Ankara''ya gelemedim yolda tekrar kaldim ve bir kurtarici vasitasiyla aracimi Ankara''daki ozel bir servise cektirdim. Bu serviste ise Sibob ayarlarinin yapilmadigi degistirilen millerin yanlis oldugunu ayarlarinin yapilamadigini ve bu yuzden aracimin piston sekman gomlek ve yataklarinda da bu sebepten dolayi ariza verdigini ve motorun tekrar sifirdan yapilmasi gerektigi soylendi ve kkarsima oylece arti 4.000 YTL lik masraf cikti Opel Servisine 2000YTL de odemistim bilir kisi nezdinde aracimin hasar tespitini yaptirip gerekli tum kurum kuruluslara ve Opelin Genel Merkezine de bu sikayetimi dile getirecegim. Bu sube icin gerekli olanlar yapilmazsa maduriyetim giderilmezse Opel Genel Merkezi de Sanayi Bakanligina da sikayet edecegim

October 12th, 2006, 19:45
Arkadaşlar bugün fiesta tdci aracımı 6 aylık yağ değişimi için götürdüm. şimdi serviste olanları anlatayım. milleti nasıl soyduklarına bakın.

Arabamı götürdüm. yanıma kimse gelmedi. ben ustayı buldum. 6 aylık yağ değişimi var dedim. tamam anahtarı verin bakarız siz oturun dediler. bende arabamdaki bazı sorunlar var onlara bakın dedim.
Mesela benim hararet göstergem son 1 aydır ortanın bir çizgi üstünde duruyordu. usta yanındaki elemana radyotöre su tutmasını söyledi.
Park sensörümün bir tanesi içeri girmişti. onu söyledim. yaparız siz oturun dedi.Adam sorunlarımı dinlemiyordu zaten.ufak çiziklerimi ve kapılardan gelen sesleri söyliyecektim vazgeçtim.Gerçi söylesem noolacaktı ki? Bunları yapsın sonra baktırırım dedim.servis müşteriye sorunlarını sormazmı ya?
Ben oturduğum yerden bakıyorum naapıyorlar diye. Yağ koydu, filtreler falan değişti vb. tam arabayı kaldırdığı yerden indirecekti ben gittim. Park sensörünü indirince yapmazsın dedim. Baktı ben bunu nasıl yapayım dedi. O sırada diğer usta geldi bunu çıkarın yapıştırın dedi. Ucunu çıkardıler tampona yapışık olması gereken göz 1 cm dışarıda olacak şekilde saçma sapan yapıştırıldı.
Neyse sonra araba dışarı çıktı herhalde test ve yıkamaya götürmiştür derken eleman yanıma geldi araba hazır dedi. arabamın yanına gittim. bugün bulunduğum yere hafif yağmur çiselemişti ve arabam görünmeyecek kadar kirliydi. bilirsiniz çok az yağmurda arabaya çamur yağar. işte öyle. arabaya baktım . hala aynıydı. insan bi su tutar. ona bişey demedim. ödemeye gittim. benden 209 ytl yi paşa paşa aldılar. arabama bindim. serviste koltuklar kirlenmesin diye koydukları poşet duruyordu. topladım . onu bile toplamamış adamlar. Yani yağa filtreye 209 ytl bayıldım çıktım.
Yolda baktım hararet yine aynı.Hiçbir şey yapmamışlar. Kapı seslerini falan söylesem ne olacaktı ki? Geri dönecektim iftara geç kamlıyım diye vazgeçtim yarın bakarız artık.
Konu fazla uzadı. Neyse Allah kurtarsın bu servislerden.

daha bir sürü örnek var

ademkorpe
01/01/2009, 20:25
GÜRSES ŞİKAYET
Arkadaşlar ben gp gürsesten aldım. bordo amblemli dediler mavi amblemli verdiler. ruhsat çıktığı için uğraşmadım. arabama motosiklet çarptı. gürseste yaptırdım. bana bagaj kapagı DEĞİŞECEK DEDİLER tampon değişecek dediler. bagaj kapağını BOYAYIP takmışlar. değişen parçaları görmek istiyorum deyince olay ortaya çıktı. FİAT IN SERVİSLERİ 5 PARA ETMEZ BENCE. araba güzel ama servisler kocaman bir SIFIR.