PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15.000 km ve sorunlarım

ekorkut
02/10/2008, 23:45
Arkadaşlar az önce seyahatten döndüm ve karşılaştığım, kafama takılan şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
Aracım yaklaşık 15.000 km oldu ve şu andaki sıkıntılarım şunlar:

1)Arabam dururken özellikle direksiyonu en sağa çevirme pozisyonlarında gelen katırrrttt kuturrtttt ses. Sürücü önündeki amortisör kulesinden geliyor diye tespit ettim. %90 amortisör takozu gitti. Yoldaki en ufak çukura girmemek için binbir cambazlıklar yaptık da ne oldu buyrun işte.
2)Arabayı sabah ilk soğuk çalıştırmada, klima kompresörünün üstünden biryerden ince tiz bir ses geliyor ve ısınınca bu ses ortadan kalkıyor. Şimdilik çok rahatsız etmiyor ve klima kompresöründen gelmediğinden eminim zira kompresör yeni değişti.
3)İşte acayip kıl olduğum en flaş güncel konum. Araba yol yapıp ısındıktan sonra, rölanti devrinde boş viteste çalışır durumda beklerken, motor kaputunu açıp direk bakarken, akü ile motor arasında kalan bölümün alt, yere yakın olan yerlerinde ritmik olarak tıırrrrr tırrrrrr tırrrrrrr sesi duyuluyor. Bu kaput açık veya kapalı farketmeksizin duyuluyor. Ama her zaman da yapmıyor bunu. Yapar durumdayken, ayağımı gaz pedalına en ufak dokunmamla devir 800 den 850 ye çıksın, bu tırrrrr tırrrrr sesi ortadan kalkıveriyor. Muhtemelen egzozdan geliyor tam karar veremedim. Gaza dokunur dokunmaz kesiveriyor anında.

Özellikle üçünce maddeye yorum yaparsanız çok sevinirim...

Herkesin geçmiş bayramı da kutlu olsun bu arada...