PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıktıran usandıran yol sesi ve lastik seçimi

fatihhhh
02/10/2008, 16:06
arkadaşlar arabamı ilk aldığım anda yol sesini içeri çok fazla almasından şikayet ettim ve haala da ediyorum
B segment arabadan fazla konfor beklemek iyimserlik olur ama şu yol sesini azaltmak için fiyatının pahalılığını hiiç dikkate almadan bi lastik tercih edersem faydası olurmu?
yeni lastik alacağım ve tek isteğim yol sesini içeri mümmmkün olduğunca az veren bi lastik olsun istiyorum.
yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim,
iyi bayramlar.

ABNEW
02/10/2008, 16:27
Fatih, Nokian Marka Lastikler ses konusunda en iyi olanlar.Bence bunları denemelisin...ı

birotteau
02/10/2008, 21:17
Fatih, Nokian Marka Lastikler ses konusunda en iyi olanlar.Bence bunları denemelisin...ı

Benim de dergilerde okudugum kadariyla Nokian sessizlik konusunda ileri bir marka imis. Ben de okuduklarimdan hareketle tavsiye edebilirim.

selamlar

ekorkut
02/10/2008, 23:09
Az önce Honda Accord un birinde Yokohama Decibel adında bir lastik gördüm. Az ses alma olayıyla alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Araştırılmalı bence.

isocan
03/10/2008, 01:28
nokian uygun fakat senin araca uygun ebetta lastik nokian da yok. En güzeli Michelin Energy Saver taktır.

passenger84
03/10/2008, 11:01
nokian süper bi lastik bundan 6sene önce corsa gsi mıza almıştık sesin yanında performansıda çok iyiydi

mustafaf
03/10/2008, 11:12
nokian uygun fakat senin araca uygun ebetta lastik nokian da yok. En güzeli Michelin Energy Saver taktır.

kesınlıkle katılıyorum.gercekten performans, yol tutus ve sıkayet ettıgın yol sesı konusunda cok ıyı bır model.bende 175/65/R15 var.aracın uzerınde gelmıstı.gercekten cok memnunum...

EnginBERK
03/10/2008, 11:53
hiç gerek yok,
gideceksin ziebart'a
araç altı ses yalitimi yaptircaksin benim gibi.
sonra sessiz sessiz yoluna devam edicen :)

ERC
04/10/2008, 14:42
sesden sıkayet etmeyen tek benmıyım acaba yalıtım fena degıl bence.birde bıldıgım kadarıyla sesi ve tuketımı azaltmak icin yumusak hamur mu lastik almak lazım?

byrvo
04/10/2008, 17:01
hiç gerek yok,
gideceksin ziebart'a
araç altı ses yalitimi yaptircaksin benim gibi.
sonra sessiz sessiz yoluna devam edicen :)
+1:cool0000:

Tugrul TUNCER
17/10/2008, 23:01
anladigim kadariyla arac alti yalitimdan memnunsun kaca maloldu acaba?

zaimkaan
18/10/2008, 18:21
arkadaşlar arabamı ilk aldığım anda yol sesini içeri çok fazla almasından şikayet ettim ve haala da ediyorum
B segment arabadan fazla konfor beklemek iyimserlik olur ama şu yol sesini azaltmak için fiyatının pahalılığını hiiç dikkate almadan bi lastik tercih edersem faydası olurmu?
yeni lastik alacağım ve tek isteğim yol sesini içeri mümmmkün olduğunca az veren bi lastik olsun istiyorum.
yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim,
iyi bayramlar.

kesinlikle ve kesinlikle lastiklerden kaynaklanıor o ses. benim arabamda bridgestone b250 ler var. yazın performansına diyeceğim hiç bir şey yok. Bugün kış lastikleri almak çin çıktım, lassa snoways era aldım. inan ses mes kalmadı arabada. hemd kış lastiği olmasına rağmen!!!. b250 lerimden kat kat sezsiz. sende yumuşak hamurlu, iyi bir lastik alırsan eminim sıkıntın kalmayacaktır.

faruktuzlu
20/10/2008, 11:00
bence ses yalıtımı konusunda fazla iyimser bakmayın! bildiğim kadarıyla fabrika çıkışında yapılmayan bir yalıtım işleminin açığını bu tür işlemlerle kapatmak çok zor! en fazla yapılabilecek olan Enginin yaptırdığı zibart + kapı içi ses yalıtımı (würth, 3M, zibart) + hafif jant ve doğru lastik... ha bir de lastik havalarını helyum denemek gerek!

tuncay
20/10/2008, 21:56
ziebart ses yalıtımı kac paraya mal olur arkadaslar....

plastro
21/10/2008, 02:05
İmkanın varsa ses yalıtımı en iyisi tabiki ama ben şunu söyliyeyim michelin enerjiden sonra toyo proxes4 japon malı lastik taktırdım ve sesi ne kadar azalttığını duyunca baya şaşırmıştım tabi belli bir kilometreden sonra lastik sertleşip ses çoğalırsa orasını bilemem ama kullanıcı yorumlarını okudum test sonuçlarına baktım ve öyle almıştım test sonuçlarında michelin enerji 5 üzerinden 4.7 almış toyo proxes4 4.8 almıştı

yuzuakyener
12/12/2008, 13:22
kesinlikle ve kesinlikle lastiklerden kaynaklanıor o ses. benim arabamda bridgestone b250 ler var. yazın performansına diyeceğim hiç bir şey yok. Bugün kış lastikleri almak çin çıktım, lassa snoways era aldım. inan ses mes kalmadı arabada. hemd kış lastiği olmasına rağmen!!!. b250 lerimden kat kat sezsiz. sende yumuşak hamurlu, iyi bir lastik alırsan eminim sıkıntın kalmayacaktır.

Kesinlikle katılıyorum. Arabayı alalı bir buçuk hafta oldu(ikinci el). Bende de 120yi geçtiğimde arabada anlaşmak için bağırmak gerekiyordu. Çok rahatsız edici bir durum olmasına rağmen araba o kadar hoşuma gitti ki dayanamadım aldım. Sonra kış için 4 tane kar lastiği aldım Lassa Snoways 2 Plus. Arabada ses namına hiçbirşey kalmadı. Şimdi rahatlıkla 140-150 yapıyorum rahatsızlık duymadan. Acaba yazlık lastikleri alırken ne almalıyım onu bilemiyorum.

Fuzuli
13/12/2008, 17:11
michelin energy'i tavsiye ederim...
Daha önce kulandım lastik değiştirirken de tercihim o olur..

Honor COOPER
13/12/2008, 19:14
ben dunlop sp30 larımı yeni değiştirdim dunlop sp sport 01 ile,öteki lastiklere göre baya sessiz fiyatıda internette 100 ytl 185/60/15 için.

Muhendis06
14/12/2008, 16:33
Hankook CENTUM H720 185-65 R15 4 mevsim lastigi onerebilirim. Ilk aldigimin uzerinden 1 sene - 35 000 km gecti ve tatminkar performansini korumaya devam ediyor. 2 ay once abdul kadir ozcan'da tanesi 70 ytl+kdv idi. Yol sesi ve hamur sertligi acisindan da memnun kalacaksiniz.Kar ve buzda da kullandim, gayet makul. Tek dezavantaji, 4 mevsim olmasi itibariyle silika bazli hamurun yola yapisarak yakit tuketimini 100 km mesafede ortalama 0,2 lt arttirmasidir. Umarim ihtiyaci olan arkadaslar icin bir cozum olur.

yuzuakyener
15/12/2008, 14:01
Teşekkürler arkadaşlar. Good Year kullanan oldu mu peki aranızda? Babam yılların tır şoförüdür ve şu an en iyi lastik Good Year diyor. Sizin kulağınıza Good Year ile alakalı olumlu yada olumsuz eleştiri geldi mi?

fikretaslan
15/12/2008, 22:24
aracımı yeni aldım. üzerinde 175/65/R15 michelin lastikler var ve soğuk asfalt gürültüsü az sayılmaz, lastikler sertleşince düşünemiyorum bile. Daha kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor sanırım. Ayrıca kitapcıkta ön: 35 arka: 30 olarak gösteriyor basıçları. Ben servis çıkışı hiç kontrol etmedim. Virajda hafif frende arkadan kayma eğilimi gösterdi. Lastik havalarındandan sanırım/umarım. Arkadan gelen yol sesi daha vuruntulu, uygun lastik basıncı çözümde ilk aşama olabilir. İlk işim kontrol etmek olacak.
Ve asıl sorunum; sol ön kapıdan 90 km ve üstünde dehşet bir rüzgar sesi var. Serviste sorun olmadığını silecek kollarının sol tarafta ve yüksek olması; dikiz aynasını katlayıp, sileceği söküp denediklerinde sesin kesildiğini söylediler. Diğer test araçlarını da kullandım hepsinde aynı ses mevcut. Benden başka sorun yaşayan var mı?

krsd
15/12/2008, 22:33
Ben de lastik alacağım kış iyice bastırmadan, 60.000 'i devirdik hala ilk lastikler duruyor.Niyetim Michelin energy almak ama fiyatları hakkında pek bilgim yok açıkcası.
Bu arada lastik ölçüleri 185/65/15
Tavsiyelerinizi bekliyorum,saygılarımla...

jackal
16/12/2008, 22:08
Ben 2 hafta önce Pirelli P4 Cinturatoları söküp (30000 km de kazık gibi olmayı başardı-ayrıca tebrik ediyorum) yerine Lassa Impetus 2 Revo (185 60R 15) lastikleri taktırdım, gerçekten çok memnunum hem ses hemde performans açısından. Kesinlikle tavsiye ediyorum hem ekonomik hemde yerli malı sonuçta dilerseniz aşağıdaki linki inceleyin.

LASSA // IMPETUS Revo (https://www.impetusrevo.com/)

yuzuakyener
16/12/2008, 23:07
Ben de lastik alacağım kış iyice bastırmadan, 60.000 'i devirdik hala ilk lastikler duruyor.Niyetim Michelin energy almak ama fiyatları hakkında pek bilgim yok açıkcası.
Bu arada lastik ölçüleri 185/65/15
Tavsiyelerinizi bekliyorum,saygılarımla...
Kış lastiği alacaksanız Lassa Snoways 2 Plus tavsiye ederim. 185liklerde Era modeli de mevcut ama denemediğim için birşey diyemem. Yalnız Snoways 2 Plus ile 190km hız yaptım motor sesinden başka bir ses gelmiyordu. Yol sesi kayboldu diyebilirim.

krsd
17/12/2008, 00:44
Kış lastiği alacaksanız Lassa Snoways 2 Plus tavsiye ederim. 185liklerde Era modeli de mevcut ama denemediğim için birşey diyemem. Yalnız Snoways 2 Plus ile 190km hız yaptım motor sesinden başka bir ses gelmiyordu. Yol sesi kayboldu diyebilirim.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için,ama kış lastiği düşünmüyorum,4 mevsim kullanacağım.Zaten bagajdan zincir eksik olmaz. İhtiyaç olduğunda kendim rahatlıkla takabiliyorum.Yaz kış taktır söktür çok uğraşmak istemiyorum açıkçası.Ayrıca depolama sorunu da ayrı bir dert.Saygılarımla...

yuzuakyener
17/12/2008, 00:54
Antalyada yaşadığınız için kışı zincirlerle atlatmak mantıklı olabilir bence de ama benim gibi Bolu'da yaşasaydınız lastikleri söktürüp taktırmayı zincirleri söküp takmaktan daha kolay bulurdunuz. Ayrıca çok karlı bölgelerde yaşayan insanlar için zincir çok güvenilir bir çözüm değil. Çünkü arkanın kayma riski yüksek oluyor.

Dört mevsimler için ben de arayış içerisindeyim. Nisan sonu Mayıs başı gibi değiştirmek gerekir sanırım.

krsd
17/12/2008, 21:29
Antalyada yaşadığınız için kışı zincirlerle atlatmak mantıklı olabilir bence de ama benim gibi Bolu'da yaşasaydınız lastikleri söktürüp taktırmayı zincirleri söküp takmaktan daha kolay bulurdunuz. Ayrıca çok karlı bölgelerde yaşayan insanlar için zincir çok güvenilir bir çözüm değil. Çünkü arkanın kayma riski yüksek oluyor.

Dört mevsimler için ben de arayış içerisindeyim. Nisan sonu Mayıs başı gibi değiştirmek gerekir sanırım.

Aslında sürekli Antalya'da değilim,sıkça Afyon'a gidip geliyorum hatta İstanbul,Tekirdağ vs. Geçen sene sadece 1 kere sıkıntı oldu zincir taktım ama 50-60 km hız ile yol bitecek gibi değildi.Bir süre sonra söküp ESP'ye kuvvet deyip 80-100 devam ettim.O gün kaç defa devreye girdiğini sayamadım bile...
Bugün Michelin Energy 185/65/15 T siparişi verdim cumaya takılacak. izlenimlerimi paylaşmaya çalışacağım.Bu arada tanesi 150 ytl'den...
Düzeltme;üretim tarihi eski olunca iptal ettim siparişi.H grubu taktırdım aynı ebatta hem de tanesi 120 ytl den..:) üstelik taksitle..
B250 den sonra inanılmaz bir değişiklik oldu,bu kadar mı rahatlar araç...Sanki ayağınızı vuran köseleden sonra hafif spor ayakkabıya geçiş gibi...Yol performansını da haftaya yazarım artık,saygı ve sevgilerimle...

Refiner
27/12/2008, 15:25
Aracımda gelen lastikler Bridgestone ve sert hamurlu gibi ayrıca 2007 Ekim üretimi (ben arabayı geçen hafta aldım); bu nedenle olsa gerek yol sesi çok geliyor. Ayrıca aracı alırken alt koruma da yaptılar 3M malzeme ile fakat kumlu, tuzlanmış v.s. yoldan geçerken metal saca taş çarpmasına benzer tiz ses geliyor. Benim bildiğim yoldaki parçacıklar arabanın altına çarpınca biraz daha tok ses vermelidir. Servise sordum getirin bakalım, gerekirse tekrar yaparız dediler. Acaba alt panellerin geri montajı sırasında bir şey mi unuttular, yoksa gelen ses normal mi? Yorumlarınızı bekliyorum. Mutlu günler.

detay
27/12/2008, 21:37
Ben 2 hafta önce Pirelli P4 Cinturatoları söküp (30000 km de kazık gibi olmayı başardı-ayrıca tebrik ediyorum) yerine Lassa Impetus 2 Revo (185 60R 15) lastikleri taktırdım, gerçekten çok memnunum hem ses hemde performans açısından. Kesinlikle tavsiye ediyorum hem ekonomik hemde yerli malı sonuçta dilerseniz aşağıdaki linki inceleyin.

LASSA // IMPETUS Revo (https://www.impetusrevo.com/)
Kemal bey, kış bitimi ben de lastik almayı düşünüyorum. Bu lassa impetuslar yeni mi çıktı, fiyatı ne kadar, bir de sizin aracın orijinal lastiği 175 65 15. Bu durumda göstergedeki hız bilgisinde ve yol bilgisayarı bilgilerinde nasıl bir değişme oldu?

berkant
28/12/2008, 22:11
ben lastikçiyim ilk üstünde mıchelin geldi yol tutuşundan ve yol sesinden memnun kalmadım değiştirdim sonra goodyear exellence taktım tutuş mükemmel oldu ama yol sesi problemim çözülmedi 10000km kullandıktan sonra goodyear duragrip 185 60 R15 84H SERİSİ TAKTIM YOL TUTUŞUDA ses seviyesi yumuşaklık esneklikte mükemmel oldu tavsiye ederim

jackal
28/12/2008, 22:31
Kemal bey, kış bitimi ben de lastik almayı düşünüyorum. Bu lassa impetuslar yeni mi çıktı, fiyatı ne kadar, bir de sizin aracın orijinal lastiği 175 65 15. Bu durumda göstergedeki hız bilgisinde ve yol bilgisayarı bilgilerinde nasıl bir değişme oldu?

Yılmaz Bey : Ben bu lastik konusunu kendi çapımda baya bir araştırdım. Aracımın üzerindeki orijinal lastikleri 175 65 R15 ebatlarındaki Pirelli P4 Cinturato idi fakat bu lastik 3000o km yol yaptıktan sonra (aslında 20000 den sonra) büyük ölçüde deforme oldu - yanaklarda ve kanallarda çatlamalar gösterecek kadar kötü oldu.Bende Pirelli müşteri hizmetleri ile iritabta geçip lastiğin durumunu anlattım , bir exper tayin ettiler lastikleri beraber inceledik garanti süresini geçtiğim için üzgün olduğunu söyledi, vs vs (Bende kendilerine tanıtım reklam bir yana gerçek yol testi budur diye ürünlerini gösterdim...) Bana % 50 iskonto teklif ettiler ama bedava verseler bile almayacağımı soyledim herneyse, sonra başladım lastik araştırmaya , malesef bu ebatlarda pirelli,michelin ve dunlop ta ebat olduğunu gördüm . 1. seçenek zaten devre dışı oldu :) Micheline de yanlış hatırlamıyorsam 145 Ytl gibi nakit bir fiyat istediler çevremde Dunlopu kullanan ve memnun olan olmadığından bende muadil ebat arayışıan girdim ve en uygun ebadın 185 60R 15 olduğunu tesbit ettim ve Bu lastiği aldım hem yerli malı olması hemde Impetusların yüksek performans kullanım amacı olarak üretildiğini bildiğimden Impetus 2 alacaktım ki yeni deseni Revo 2 çıkmış bende tereddütsüz bu lastiği satın aldım. ve oldukça da memnunum size ve diğer arkadaşlara da şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı ise 115 Ytl 5 Taksit (World card).

Şimdi gelelim başka bir muamma olan km sayacınadki sapmaya teknik hesaba göre 175 65R 15 le sayaç 100 km sürat gösteriken
185 60R 15 le sayaç 100.91 km Sürat gösteriyor.

Ayrıca 175 ebadın hız kodu T Yani max hız 190 km
185 ebadın hız kodu ise H yani max. hız müsadesi 210 km.

Son olarak aracın ilk sahibiyseniz lütfen teknik tablosuna bakınız (faturanın arkasındaki nüsha) burada teknik bilgiler yer alır lastik bölümüne dikkatlice bakınız aracın lastikleri 175 65R 15 ve/veya 185 65R 15 yazıyor! şimdi bu km sayaç hesabı neye göre doğru ? diyeceksiniz ki dynamic için yazmışlardır ama bildiğiniz gibi 75 Hp lik dinamikler var ve aracın şanzumanı motoru vs herşeyi aynıyken active modeline 175 / dynamic modeline 185b lastik takılıyor. o açıdan hesaplamamız doğru oldunu varsayarsak 0.91 lik bir sapma bence önemsiz . Umarım anlattıklarım size faydalı olur saygılarımla.

Ayrıca bu hesaplamayı sizde forumda hesaplama yöntemi diye bir başlık var oraya bakarak kendinizde hesaplayabilirsiiniz .

detay
30/12/2008, 00:50
Yılmaz Bey : Ben bu lastik konusunu kendi çapımda baya bir araştırdım. Aracımın üzerindeki orijinal lastikleri 175 65 R15 ebatlarındaki Pirelli P4 Cinturato idi fakat bu lastik 3000o km yol yaptıktan sonra (aslında 20000 den sonra) büyük ölçüde deforme oldu - yanaklarda ve kanallarda çatlamalar gösterecek kadar kötü oldu.Bende Pirelli müşteri hizmetleri ile iritabta geçip lastiğin durumunu anlattım , bir exper tayin ettiler lastikleri beraber inceledik garanti süresini geçtiğim için üzgün olduğunu söyledi, vs vs (Bende kendilerine tanıtım reklam bir yana gerçek yol testi budur diye ürünlerini gösterdim...) Bana % 50 iskonto teklif ettiler ama bedava verseler bile almayacağımı soyledim herneyse, sonra başladım lastik araştırmaya , malesef bu ebatlarda pirelli,michelin ve dunlop ta ebat olduğunu gördüm . 1. seçenek zaten devre dışı oldu :) Micheline de yanlış hatırlamıyorsam 145 Ytl gibi nakit bir fiyat istediler çevremde Dunlopu kullanan ve memnun olan olmadığından bende muadil ebat arayışıan girdim ve en uygun ebadın 185 60R 15 olduğunu tesbit ettim ve Bu lastiği aldım hem yerli malı olması hemde Impetusların yüksek performans kullanım amacı olarak üretildiğini bildiğimden Impetus 2 alacaktım ki yeni deseni Revo 2 çıkmış bende tereddütsüz bu lastiği satın aldım. ve oldukça da memnunum size ve diğer arkadaşlara da şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı ise 115 Ytl 5 Taksit (World card).

Şimdi gelelim başka bir muamma olan km sayacınadki sapmaya teknik hesaba göre 175 65R 15 le sayaç 100 km sürat gösteriken
185 60R 15 le sayaç 100.91 km Sürat gösteriyor.

Ayrıca 175 ebadın hız kodu T Yani max hız 190 km
185 ebadın hız kodu ise H yani max. hız müsadesi 210 km.

Son olarak aracın ilk sahibiyseniz lütfen teknik tablosuna bakınız (faturanın arkasındaki nüsha) burada teknik bilgiler yer alır lastik bölümüne dikkatlice bakınız aracın lastikleri 175 65R 15 ve/veya 185 65R 15 yazıyor! şimdi bu km sayaç hesabı neye göre doğru ? diyeceksiniz ki dynamic için yazmışlardır ama bildiğiniz gibi 75 Hp lik dinamikler var ve aracın şanzumanı motoru vs herşeyi aynıyken active modeline 175 / dynamic modeline 185b lastik takılıyor. o açıdan hesaplamamız doğru oldunu varsayarsak 0.91 lik bir sapma bence önemsiz . Umarım anlattıklarım size faydalı olur saygılarımla.

Ayrıca bu hesaplamayı sizde forumda hesaplama yöntemi diye bir başlık var oraya bakarak kendinizde hesaplayabilirsiiniz .
Verdiğiniz bilgiler gerçekten faydalı oldu. Aslında benzer problemlerle karşılaşmışız. Verdiğiniz bilgiler için tekekkürler...

jackal
30/12/2008, 20:36
Rica ederim umarım size faydalı olmuştur .

abulbul08
30/01/2009, 21:39
arkadaşlar araçla gelen dunlop lastikler çok ses yapıyordu.yeni lassa snoways era kış lastiği aldım ve ses kesildi yazın kesin yeni lastik alacağım onları kullanmam daha.kış lastiği olmasına rağmen dört mevsim dunloplardan daha az ses yapıyor.nerdeyse aracı tanıyamadım ses konusunda

fatihhhh
31/01/2009, 13:19
evet,
bende şu an kış sezonu boyunca lassa snowways plus 2 kullanıyorum, yaz lastiklerine kıyasla sesleri çok daha az, çok daha iyi, ama kışın arabayı pek kullanmıyoruz, aslolan yaz lastiği, yazın sesi mümkün olduğunca az çıkan yaz lastiği bulan bilen kullanan olursa bu topiğe yazsın lütfen. (zaten yazmış olanlarada çok teşekkür ederiz)

favo
12/04/2009, 12:32
Merak ediyorum puntolar için en iyi lastik hangisi ve hangisi yol sesini azaltiyor.tabiki yumuşak lastik ama hangisi.bende fabrika çikişi dunlop var.çok sağlam bir lastik.ama yol sesi mi yoksa sağlamlikmi karar veremiyorum.ikisininde olduğu bir lastik biliyormusunuz?

HasanAliz
12/04/2009, 13:07
continental eco contact 3 kullanıyorum.
120 den sonra araba mı sürüyorum yoksa helikopter mi kullanıyorum anlamak mümkün değil.ama performans ve yol tutuşuna laf yok.

Linos
12/04/2009, 13:29
Benim şahsi fikrim: Yol tutuşu ve güvenlik açısından değerlendirin sadece lastikleri! ;)

NesT
13/04/2009, 10:32
Benim şahsi fikrim: Yol tutuşu ve güvenlik açısından değerlendirin sadece lastikleri! ;)

Arkadaşlar Murat haklı önce rahatlığı düşünüp geleceğinizi riske atmayın. Önce güvenlik sonra rahatlık. İkis bir arada olursa daha da iyi olur.

tombalak
13/04/2009, 11:10
Bence lastikleriniz ne kadar iyi olursa olsun arac yol sesini mutlaka alacak geçen hafta aracın koltukları ve iç döşemelerini ön kosula kadar herşeyi söktük önce çift taraflı ziftli yalıtımdan döşedik daha sonra ses keçesi döşedik daha sonrada herşeyi yerine montajladik ses biraz azaldı. Zamanım oluncada pütür attırmayı düşünüyorum.

berkkk
14/04/2009, 21:45
yol sesini en iyi giderebilecek çözüm ziebart'ın ses yalıtım sistemidir.Onun dışında Nokian marka lastik düşünebilirsin.

GooSe
28/07/2009, 23:28
Bugün michelin energy saver aldım 195/60/15 yol sesi diye bişey kalmadı arabada,aracın vibrasyon kaynaklı trim sesleride azaldı ve dreksiyonda rahatladı,eski aracımdada michelin kullanıyordum. herkese tavsiye ediyorum konfor ve yol tutuş bunların yanınada nokian a göre ekonomi michelin de

puntoloji
29/07/2009, 10:19
michelin energy'i ve dunlop sp 3000 şiddetle tavsiye ederim

ERDİ
29/07/2009, 13:32
ben michelin energy kullanıyorum yinede yol sesi baya geliyor en iisi aracın altına izalasyon yaptırmak

rodopian16
29/07/2009, 13:40
Ben sıfır almadan önce 2.el in birine binip vazgeçtim o araba da acayip ses vardı. Sese rağmen puntodan vazgeçmedim 0 aldım ama çokta rahatsız edici bir ses yok yol çok çok kötü olmadıkça. Belki araçtan araca değişiyordur.

sinanunlu
29/07/2009, 15:53
continental premium contact 2 kullanıyorum aracımda yeni aldım ve ses olarakta performans olarakta geyet memnunum kaliteli bi lastik markası ve fiyat olarakta gayet uygun tavsiye ederim

mydrems
01/01/2010, 01:29
Demi yani kürşat bey çok yol aldiniz o arabaylan ben bilirim

StrawBeeRy
01/01/2010, 02:38
Dunlop sp01 yada sp3000 performans lastiği olarakta sp9000 öneririm fiyatları biraz tuzlu olabilir ama tadları çok güzel