PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp garanti biterken...

ALTARKILIC
01/10/2008, 23:26
arkadaşlar garantimiz biterken servise aracımızı götürüp neleri garanti kapsamında sıfırlayabiliriz?

ALTARKILIC
01/10/2008, 23:31
garanti bitimine yaklaşıldığında son kozlarını garanti kapsamında kullanan ve o zamana kadar ödediklerini en azından dengeleyerek gp lerini sağlamlaştıran arkadaşların fikirlerine eminim sıfır gp alan arkadaşlarımızın ihtiyacı olacağını düşünüyorum.
garanti biterken servisler ne gibi sorunlar çıkarıyorlar veyahut ne gibi yardımlar gösteriyorlar.
2 sene bitiminde gp lerimizin ileride eskiyecek hangi parçalarını garanti kapsamında değiştirebiliriz?
ve daha aklıma gelmeyen nice durumları bu konuda paylaşalım istiyorum...
teşekkür ederim...

06kaymak
01/10/2008, 23:31
bır problemınız yok ıse hıcbırseyı degıstıremezsınız....

ALTARKILIC
01/10/2008, 23:34
peki garanti bitmeden servise götürüp kontrol ettirdiğimizde servislerin bakış açısı ne olacak. ya da servis değiştirmesi gereken parçaları değiştirecek mi? örneğin direksiyonumdan tık tık sesleri gelmeye başladı ve arada direksiyondan radio kontrolü yaparken bazen takılmalar oluyor..

06kaymak
01/10/2008, 23:39
uretım hatası olan bır sorun var ıse elbette garantıden degıstırılır...servısın bakıs acısına gelınce sızı memnun etmek ıcın elınden gelenı yapacaktır...

muratde
02/10/2008, 02:13
şu anda olan problemleriniz varsa bile garanti süresi bitmeden bunun tespitini yaptırın.daha sonra garanti bittiğinde bu işler için götürdüğünüzde eski bir problem olduğunu hatırlatırsanız servis kayıtlarında aramada eski olduğu çıkar ise garanti bitse bile yapıyorlar.yapmazlarsa olay belli.444 lü numarayı arayıp durumu bildirirsin.

Buremir
02/10/2008, 09:00
garanti bitimine yaklaşıldığında son kozlarını garanti kapsamında kullanan ve o zamana kadar ödediklerini en azından dengeleyerek gp lerini sağlamlaştıran arkadaşların fikirlerine eminim sıfır gp alan arkadaşlarımızın ihtiyacı olacağını düşünüyorum.
garanti biterken servisler ne gibi sorunlar çıkarıyorlar veyahut ne gibi yardımlar gösteriyorlar.
2 sene bitiminde gp lerimizin ileride eskiyecek hangi parçalarını garanti kapsamında değiştirebiliriz?
ve daha aklıma gelmeyen nice durumları bu konuda paylaşalım istiyorum...
teşekkür ederim...

Neden uzatılmış garanti yaptırmıyorsunuz hem bunları dert etmezsiniz hem 1 yıl boyunca içiniz rahat olur hatta tekrar 1 yıl daha uzatabilirsiniz 2 yıl fabrika garanti veriyor 2 yılda siz uzatabiliyorsunuz toplamda 4 yıl garantiniz olur buda benim önerim

dmRy
02/10/2008, 10:22
Cengiz'e katılıyorum, yıl sonun da benim aracın da garantisi bitiyor. Ancak 1 yıl daha uzatacağım.

ALTARKILIC
02/10/2008, 16:34
uzatma fiyatlarıyla ilgili aldığınız bilgileri paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...önemli olan hazır garantimiz varken para vermeden yaptırmak.sonuçta bakımlarda cebimizden yüklü miktarlar çıkıyor.uzun süre aynı arabayı kullanmayı düşünen bir kullanıcı olmadığım için garanti bitmeden yaptırıp satarkende fiyatta indirim yaptırmak istemiyorum...

tolgaank88
02/10/2008, 19:31
bir yıl uzatmak 300 ytl civarıydı sanırsam...şu link i bi inceleyin isterseniz...

https://forum.grandepuntotr.com/genel/261-grande-punto-garanti-uzatma.html

ORACLE
02/10/2008, 21:27
Burada unutulmaması gereken konu uzatma için garanti bitiminde değil, en son garanti bitimine 1 ay kalaya kadar gidip bu uzatma işlemini yaptırmanız gerekiyor. Ben direk 2 yıl daha uzatmıştım. Bir kampanya vardı %50 indirimli. 270 küsür gibi birşeye iki yıl daha uzatmıştım. Bencede en iyisi garantiyi uzatmak

Buremir
02/10/2008, 21:40
uzatma fiyatlarıyla ilgili aldığınız bilgileri paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...önemli olan hazır garantimiz varken para vermeden yaptırmak.sonuçta bakımlarda cebimizden yüklü miktarlar çıkıyor.uzun süre aynı arabayı kullanmayı düşünen bir kullanıcı olmadığım için garanti bitmeden yaptırıp satarkende fiyatta indirim yaptırmak istemiyorum...

Sayın forum arkadaşım aracından bazı seslerin geldiğini söylemiştin farzedelim ki böyle bir şikayetinde yok kısa bir süre sonra da garantin bitti işin güzel yanı ise ondan kısa bir süre sonra bir arıza çıktı veeee güzel bir fatura buna ne dersin ?? 1 yıllık garanti uzatma ücretini fazlasıyla ödersin ve iç çekip ( keşke ) dersin uzatsaydım şu garantiyi ama nafile veee serviste bulunan su sebilinden buz gibi bir bardak su :) Kaldı ki garantini 2 yıl birden değil 1 er yıl olarak ta uzatırsın ve aracını uzun süre kullanmayacağını söylediğin için aracı satarken de bu bence bir artı olur sattığın kişiye

Ziyaretçi047
02/10/2008, 21:47
ben şöyle bir ekleme yapim. size kart açılır ve probleminiz hallolmaz ise. garantiniz bitse bile kartınız açık kalır ve sorununuz garantiden halledilir.

FeaRLeSsHunTeR
02/10/2008, 21:53
garantiyi uzatıp işinizi garantiye alın bence :P

06kaymak
02/10/2008, 22:22
garantı uzatma fıyatları...
1 yıl veya 100 bın km ye kadar 310 ytl
2 yıl veya 130 bın km ye kadar 559 ytl....world bonus karta maksımum 12 taksıt ımkanı....
ayrıca anahtar sahıbı ısenız ındırımlerınız var....

ALTARKILIC
02/10/2008, 22:23
Sayın forum arkadaşım aracından bazı seslerin geldiğini söylemiştin farzedelim ki böyle bir şikayetinde yok kısa bir süre sonra da garantin bitti işin güzel yanı ise ondan kısa bir süre sonra bir arıza çıktı veeee güzel bir fatura buna ne dersin ?? 1 yıllık garanti uzatma ücretini fazlasıyla ödersin ve iç çekip ( keşke ) dersin uzatsaydım şu garantiyi ama nafile veee serviste bulunan su sebilinden buz gibi bir bardak su :) Kaldı ki garantini 2 yıl birden değil 1 er yıl olarak ta uzatırsın ve aracını uzun süre kullanmayacağını söylediğin için aracı satarken de bu bence bir artı olur sattığın kişiye

garantim bittikten sonra zaten serviste işim olmaz. şu an bile balata fiyatını 175 ytl çıkardıkları için 20000 bakımda değiştirmedim götürdüm anlaşmalı ustama 65 ytl ye taktırdım.önemli olan kendimizi yoldurmak değil bu forumu tüketici lehine kullanmak.eğer bu forum tüketiciden çok üreticinin tüketiciyi kullanması için fayda sağlarsa bizim için bir faydası yok demektir.her zaman biz haklı olmalıyız arkadaşlar servisler değil.alınanlar alınabilirler...

Buremir
02/10/2008, 23:17
garantim bittikten sonra zaten serviste işim olmaz. şu an bile balata fiyatını 175 ytl çıkardıkları için 20000 bakımda değiştirmedim götürdüm anlaşmalı ustama 65 ytl ye taktırdım.önemli olan kendimizi yoldurmak değil bu forumu tüketici lehine kullanmak.eğer bu forum tüketiciden çok üreticinin tüketiciyi kullanması için fayda sağlarsa bizim için bir faydası yok demektir.her zaman biz haklı olmalıyız arkadaşlar servisler değil.alınanlar alınabilirler...

Çok güzel yazmışsın fakat kendii kendini suçluyorsun zaten hem pahalı diye servise iş yaptırma hem garantisi bitmeden serviste neleri yaptırabilirim diye fikir al kendinizi yoldurmak istemiyorsanız ustanıza gitmeye devam edin derim ben yada garantili araç almayın ben bu forumun amacının tüketicilerin bilgilerini şikayetlerini paylaşması olarak biliyordum uyanıklık yada servislerden çıkar elde etmek değil bir de diyorsunuz ki her zaman biz haklı olmalıyız haklısınız zaten çok haklısınız bende bir tavsiyede bulunayım eğer ustanız yanlışlıkla aracınıza zarar verirse yada bir hata yaparsa servise gidebilirsiniz garantidennn ( bu arada ben servis sahibi değilim )sadece yorumunuzu doğru bulmadığım için yazdım iyi forumlar...not: bir balata değişiminde bu kadar far olmaz olursa da kalite farkı muhakkaktır...

ALTARKILIC
03/10/2008, 10:58
fiatın taktığı opar balatanın aynısı
ya aracın aksamlarından pek bir haberin yok
veyahutta fiyat araştırması yapmayı bilmiyorsun arkadaşım
kapalıçarşı zihniyetine sahibim ben
bilmem hiç kapalıçarşıdan tanıdığın var mı?
ayrıca kusura bakma da bakımlarını yaptırırken verdiğim paraları çıkaramadığım sürece arabamı satmayı da düşünmüyorum...
sen kendini fiat a emanet etmişsin
ver aynı parçaları bana oturur ben kendimde takarım
her parçanın aksamının zaten numaraları belli
yazıyorsun onları listeden canım arkadaşım
mesela 10000 km bakım yaptıran arkadaş listesinin fotokopisinin resmini koymuş
işine gelir gelmez
oradaki parçalarının numaralarını yazarsan isimlerini yazarsan
gider dışarıdan alır takarsın
garantin bitincede 40000 km için aynı listeleri takip edersin
parçalarının isimlerini yazarsın gider taktırırsın
balata için o kadar fiyat farkı olmaz demişsin ama pek senin fiat la alakan olduğunu sanmıyorum
tek bir jant kapağı için 36 ytl+kdv isteniyor
aynı jant kapağını ben fiattan 7 ytl ye aldırıyorum...
o yüzden sen bu forumu iyi takip et ki biraz daha bilgilen...
burada kesiyorum bu atışma tavrını...

Çok güzel yazmışsın fakat kendii kendini suçluyorsun zaten hem pahalı diye servise iş yaptırma hem garantisi bitmeden serviste neleri yaptırabilirim diye fikir al kendinizi yoldurmak istemiyorsanız ustanıza gitmeye devam edin derim ben yada garantili araç almayın ben bu forumun amacının tüketicilerin bilgilerini şikayetlerini paylaşması olarak biliyordum uyanıklık yada servislerden çıkar elde etmek değil bir de diyorsunuz ki her zaman biz haklı olmalıyız haklısınız zaten çok haklısınız bende bir tavsiyede bulunayım eğer ustanız yanlışlıkla aracınıza zarar verirse yada bir hata yaparsa servise gidebilirsiniz garantidennn ( bu arada ben servis sahibi değilim )sadece yorumunuzu doğru bulmadığım için yazdım iyi forumlar...not: bir balata değişiminde bu kadar far olmaz olursa da kalite farkı muhakkaktır...

ALTARKILIC
03/10/2008, 11:01
usta zarar verirse demişsin
otofix yaz google ve bir incele...
işleri sadece her marka aracın bakımı tamiri ve parçalarını sağlamak.
ve yaptıkları her işin garantiside dahil cengiz...
sanırım senin servislerle bir anlaşman var :)
insanların parasını verdiği garantili ürünleri sonuna kadar değerlendirmesinin yadırganmasına şaşırdım..
garantili almamın sebebi iki sene boyunca cebimden beş kuruş çıkmaması içindir.
sükse yapmak için değil...
NOKTA... :)

Muhendis06
03/10/2008, 12:18
ayrıca kusura bakma da bakımlarını yaptırırken verdiğim paraları çıkaramadığım sürece arabamı satmayı da düşünmüyorum...
işine gelir gelmez
balata için o kadar fiyat farkı olmaz demişsin ama pek senin fiat la alakan olduğunu sanmıyorum

36 ytl lik parcayi fiattan 7 ytl ye aldiriyorum derken kastettiginiz yontemi biraz daha acar misiniz lutfen? 7 ytl ye ayni orijinal parcayi hangi fiattan alabiliyoruz? toptancidan mi? Tam olarak net ifade eder misiniz?

ALTARKILIC
03/10/2008, 15:06
opar balatayı 175 ytl ye takan servise balatayı taktırmayıp opar balata dersen arabanla ilgilenen ustana mühendiscim o sana opar balatanı bulur getirir.aynı şekilde jant kapağını da bul getir dersen merak etme onu da bulur getirir.nereden getirdiği beni pek ilgilendirmiyor ki.önemli olan orjinalini getirmesi ve takması.garantiside cabası :)

Buremir
03/10/2008, 21:58
işine gelir gelmez

öncelikle şunu vurgulamak isterim atışmak gibi bir hevesim ve sebebim yok kaldı ki bu cevapları yazma sebebim herşeyi bildiğinizi zannetmeniz ben nasıl kapalı çarşı zihniyetini bilmiyor isem (ki iyi bilirim )sizde parçalar yada otomobil konusunda herşeyi bilemezsiniz o parça numarası ile iş bitmiyor (örmeğin ustana da sor dicem ama onlarda anlatmaz bir markanın kaç kalitesi olduğunu yada çakmasının olup olmadığını ) ne incelikler var daha ama söyleyemem ,evet benim fiatla pek alakam yok ama gördüğüm bir parçanın hangi araca neresine geldiğini çok iyi bilirim sizin o bindiğiniz g.puntoyu da eksiksiz son civatasına kadar söker yeniden takarım iki balata takmak bi tampon sökmek ile iş bitmiyor yani + 7 ytl ye aldığınız jant kapakları yan sanayi onları takıyosunuz sonra servise gidip ses şikayetinde bulunuyorsunuz garatisi var ya ,aslında hesap basit madem aynı kalitede iki üründe bu kadar fark var neredeyse 5 katı o zaman araçlarda neden o kadar fark yok bir sürü bayii var neden benim 27.000 ytl ye aldığım aracı siz 20.000 ytly alamıyorsunuz yada 400 ytl ye satılan cep telofonunu 200 ytl ye alamıyorsunuz demek ki ucuz etin yahnisi olmaz

Buremir
03/10/2008, 22:19
usta zarar verirse demişsin
otofix yaz google ve bir incele...
işleri sadece her marka aracın bakımı tamiri ve parçalarını sağlamak.
ve yaptıkları her işin garantiside dahil cengiz...
sanırım senin servislerle bir anlaşman var :)
insanların parasını verdiği garantili ürünleri sonuna kadar değerlendirmesinin yadırganmasına şaşırdım..
garantili almamın sebebi iki sene boyunca cebimden beş kuruş çıkmaması içindir.
sükse yapmak için değil...
NOKTA... :)
garatisi bitmek üzere olan aracınızın bütün kusurlarını (buna sürücü hataları da dahil) ücretsiz yaptırabilmek değerlendirme ise o hizmeti veren oraya o kadar para yatıran servisin garanti veren servisin hakkıdır bakımları zorunlu tutmak yoksa herkes alsın aracı istediği yere yaptırsın sorun olunca servise gelsin ücretsiz yaptırsın eee nerden kazanacak bu insanlar çalışanları da dahil adil mi bu şimdi kendinizi servis sahibi olarak bi düşünün

ALTARKILIC
04/10/2008, 01:27
yok yok bu cengiz senin işin zor
senin 27000 ytl verdiğin aracı ben 22000 ytl ye aldım ve istersen sana fax geçeyim..
seninle aramda dağlar kadar fark var.
servis aynı jant kapağına 7 ytl yazarken işçiliğine 28 ytl yi rahatlıkla yazar.
yani sen istersen voltronu oluştur ama ne arabadan anlıyorsun ne de alışverişten...
senin kapalıçarşı mazinde bence en fazla 3 gün sürmüştür...
4 ncü gün pek tutmazlar senin tarzında olanları bizimçarşıda :)

OzzY
04/10/2008, 01:46
Ankara ağaçlıda marea için jant kapağına 45(yada 35) ytl verdim. sadece parça zaten o iş için işçilik vs almıyolar. servislerin sattığı parçalarda fiyatlar sabit zaten kodu giriyo çıkıyo servis kafasına göre fiyat yazamaz(anca max %15 iskonto yapar). eğer fiyatları şişiren bi yer varsa oda tofaş...

ALTARKILIC
04/10/2008, 09:20
haklı olabilirsin ozan...
ben zaten 36 ytl yi duyunca hemen iyi günler diledim :)

mustafaf
04/10/2008, 10:16
öncelikle şunu vurgulamak isterim atışmak gibi bir hevesim ve sebebim yok kaldı ki bu cevapları yazma sebebim herşeyi bildiğinizi zannetmeniz ben nasıl kapalı çarşı zihniyetini bilmiyor isem (ki iyi bilirim )sizde parçalar yada otomobil konusunda herşeyi bilemezsiniz o parça numarası ile iş bitmiyor (örmeğin ustana da sor dicem ama onlarda anlatmaz bir markanın kaç kalitesi olduğunu yada çakmasının olup olmadığını ) ne incelikler var daha ama söyleyemem ,evet benim fiatla pek alakam yok ama gördüğüm bir parçanın hangi araca neresine geldiğini çok iyi bilirim sizin o bindiğiniz g.puntoyu da eksiksiz son civatasına kadar söker yeniden takarım iki balata takmak bi tampon sökmek ile iş bitmiyor yani + 7 ytl ye aldığınız jant kapakları yan sanayi onları takıyosunuz sonra servise gidip ses şikayetinde bulunuyorsunuz garatisi var ya ,aslında hesap basit madem aynı kalitede iki üründe bu kadar fark var neredeyse 5 katı o zaman araçlarda neden o kadar fark yok bir sürü bayii var neden benim 27.000 ytl ye aldığım aracı siz 20.000 ytly alamıyorsunuz yada 400 ytl ye satılan cep telofonunu 200 ytl ye alamıyorsunuz demek ki ucuz etin yahnisi olmaz

yok yok bu cengiz senin işin zor
senin 27000 ytl verdiğin aracı ben 22000 ytl ye aldım ve istersen sana fax geçeyim..
seninle aramda dağlar kadar fark var.
servis aynı jant kapağına 7 ytl yazarken işçiliğine 28 ytl yi rahatlıkla yazar.
yani sen istersen voltronu oluştur ama ne arabadan anlıyorsun ne de alışverişten...
senin kapalıçarşı mazinde bence en fazla 3 gün sürmüştür...
4 ncü gün pek tutmazlar senin tarzında olanları bizimçarşıda :)

kusura bakmayın arkadaslar aranıza gırıyorum ama cengızın aracının aynısını 22.000ytl aldıgınızı soylemıssınız.1.3 multıjet 90HP emotıon 5 kapı grande punto eger o fıyata cengızın aracından varsa kazası belası cezası olmayan kuzenıme grande punto arıyorum bundan dolayı ben hemen alabılırım??fıyat cok ıyı geldı cunku...

Buremir
04/10/2008, 23:19
kusura bakmayın arkadaslar aranıza gırıyorum ama cengızın aracının aynısını 22.000ytl aldıgınızı soylemıssınız.1.3 multıjet 90HP emotıon 5 kapı grande punto eger o fıyata cengızın aracından varsa kazası belası cezası olmayan kuzenıme grande punto arıyorum bundan dolayı ben hemen alabılırım??fıyat cok ıyı geldı cunku...

Mustafacığım bu altar ya laftan anlamıyor yada beni diğer forum üyeleri ile karıştırıyor (tabii diğer arkadaşlar alınmasın) ben o fiyatı örnek verdim ve hala da idaa ediyorum jant kapağına takmış gidiyorsunuz şunu unutmayın hemen hemen her ürün gurubunda küçük şeyler para kazandırır ve orjinal bir jant kapağı 7 ytl asla olmaz ve servisi benden iyi bilemezsiniz ve mustafacığım benim arabam artı olarak (dualogic) ve ben o aracı 20.000 ytl ye aldım altar bey de örnek verdiği balata gibi 5 te 1 fiyatına da istemiyorum aynı fiyata alsın iki tane de bana getirsin laf ile peynir gemisi yürümeeezz...

ALTARKILIC
05/10/2008, 10:48
özelden mustafa ile de biz anlaştık ama
cengiz sen gerçekten hala kalın kafalısın :)
mustafa sana özelden nasıl aldığımı mesajımı kopyalayarak gönderir
diyorum aramızda dağlar kadar fark var diye
ama adam kalın kafalı anlamıyor :)
canım arkadaşım cengiz :p

bebe
15/11/2008, 17:14
2006 model aracım garanti süresini 2010 ylına kadar uzattım.. Onumuzdekı mayıs ayınad servıse gıderek hasar gormus gormemıs onemlı parcaları degıstırmek ıstıyorum )garantı kapsamında amortısor, balata vs..) bu mumkunu mu ve bu konuda servısın yaklasımı nasıl olacaktır??
Hyundaı kullnana bazı arkadaslarım 2 yıl ıcerısınde 2 kez amortısor degısımı yaptılar herhangı bır sorunları bulunmamasına ragmen..hyundaı servıslerı sanırım bu konuda daha esnek...
Fıat servıslerının garantı kapsamında gerceklestırılecek bu degısımlere bakıs acısı konusundakı yorumlarınızı yazarsanız cok memnun olurum arkadaslar

ABNEW
15/11/2008, 17:17
İbrahim, amortisör, balata, debriyaj gibi kullanımla yıpranacak malzemeler garanti kapsamına girmiyorlar maalesef.Tabi parçalarda teknik bir problem-üretim hatası varsa o zaman ücretsiz değişimi yapılır.Belki sadece amortisör patlamaları için servislerin birkaç aylık opsiyonları olabilir sıfır araç için...

buzman
15/11/2008, 22:49
arkadaşlar bence garanti bitmeden garantiyi uzatmak en iyisi ekte fiyatları mevcuttur.