PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derlediğim arızalar (20.000 km bakımına girmeden)

ozmermer
01/10/2008, 12:49
Arabam 20.000 km. geldi servis gözüküyor (Antalya Birmot olacak.). Bende serviste sorduklarında bildirmek üzere liste yaptım.

Ara kasislerde esneme gıcırtısı yapıyor.
Araç yıkamaya girdiğinde arka camın oralardan bir yerden su sızdırıyor.
Sağ arka tavanda ki el tutamağının vidası gevşemiş gibi.
Ön alt plastik ızg. yerine tam oturmuyor.

Heralde garantiden yaptırılacak..

ABNEW
01/10/2008, 13:18
Evren, bunların hepsi garantiden halledilir, kolay gelsin...

tolgaank88
01/10/2008, 16:31
bencede bunlar garantiden halledilecek problemler gibi gozukuyor...

ERC
01/10/2008, 17:08
3 ve 4 agrıza bile degıl bence...yalnız camın orada su nereye sızıyor anlamadım...

byrvo
01/10/2008, 21:05
diğerleri kolaylıkla giderilir ama camın su sızdırması konusunda servisden ciddi şekilde ilgi beklediğini kendilerine belirtmelisin bence

Buremir
01/10/2008, 21:13
4 no lu sorun en çok yaşananlardan biridir zaten park esnasında siz yada öndeki araç çıkarken tampona dokunuyor ve yerinden atıyor o plastik bir de arka camın ordakisu sızıntısı antenin alt kısmından olabilir de

Linos
02/10/2008, 11:01
Listendeki birinci madde büyük ihtimalle kapılardan kaynaklanıyor.

Eğer çözüm bulamazsanız, kapı kilidin gövdede kalan halkasına elektrik bantı sar, ses kesilecektir... ;)

Buremir
02/10/2008, 11:58
esneme esnasında gıcırtı kapı fitillerinden gelir kilitten gelmez gelirse de tıkırtı sesi gelir

uLTRa GP
02/10/2008, 12:46
benim 20.000 şikayetlerim arka kapıların ayarı bozuk zor açılıo ön kelebek camlardan cızırtı gibi ses gelior cam açma tuşa gevşek bu kadar hepsini yaptılar :D

isocan
03/10/2008, 01:37
Benim araçtada ses problemi mevcut. Servise gittim şöyle bir baktılar. arka tarafı komple sökecez dediler. sonra parçaları tek tek takarak ses yapan parçayı buluruz dediler. bende elletmedim.
Fakat servis'in acı bir itirafı oldu. Fiat'ın hangi aracını alırsan al hepsinde bu tür ses problemi olacaktır dediler.
İlk olarak kartal kullandım 90 larda şikayet tıkırtı ve yakıttı.
2000 lerde ford kullandım onda da iki şikayet tıkırtılar ve yakıttı.
2008 de punto aldık onda da daha 12000 km de arkadan ve önden tıkırtılar başladı.
şirkette 112.000 km de clio ve 125.000 km de 206 kullanıyom ne araçlarda yakıtta süper tıkırtı namına da bişi yok....
Hatırlarsanız Tempra larda 5 sene içinde ne hale gelmişti. Hatta 2.0ie Opel vectralar la kapışırdı. Şimdi ise tempranın T'si bile kalmadı piyasada...

makeles
03/10/2008, 23:54
1. problemin için bir de arka stopları iki elinle sıkıca kavra ve kulağını yaklaştır iyice salla arabayı.. stoplardan gıcırtı geliyorsa söktürüp vidaları yağlat en az 9000km sessiz binersin.. tecrübeyle sabittir.. :) serviste yapmışlardı..

isocan
04/10/2008, 00:44
1. problemin için bir de arka stopları iki elinle sıkıca kavra ve kulağını yaklaştır iyice salla arabayı.. stoplardan gıcırtı geliyorsa söktürüp vidaları yağlat en az 9000km sessiz binersin.. tecrübeyle sabittir.. :) serviste yapmışlardı..

eyvallah kendim hemen yarın denerim

Muhendis06
04/10/2008, 22:14

Aman dikkat, arabayi sallayacagim derken stoplar elinizde kalmasin sonra :cool0000:

Saka bir yana, bu tikirtilara gurultulere alismak zorundasiniz. Ilk baslarda insan kabullenmek istemiyor, "o kadar para verdik sonuc bu mudur?" yaklasimi; ancak cozumlenemedigini gordukce vazgeciliyor.

mustafaf
05/10/2008, 12:07
o arka camın ordakı sızıntı bnm arabadada var.hemde arka camın tam ortasından asagı suzuluyor bıkac damla.arabayı yıkıyorum kurutuyorum.tam bınıyorum arabaya dıkız aynasından bır bakıyorum su sızmıs.sımdıye kadar cok fazla sorun etmemıstım ama.kıs yaklasıyor.bende bı servıse gostersem ıyı olacak sanırım...

kara kız
05/10/2008, 17:49
o arka camın ordakı sızıntı bnm arabadada var.hemde arka camın tam ortasından asagı suzuluyor bıkac damla.arabayı yıkıyorum kurutuyorum.tam bınıyorum arabaya dıkız aynasından bır bakıyorum su sızmıs.sımdıye kadar cok fazla sorun etmemıstım ama.kıs yaklasıyor.bende bı servıse gostersem ıyı olacak sanırım...

osızıntı 2 sekılde oluyor..ikisde basıma geldiği için biliorum..
1.arka bagajdaki antenin hemen altındakı fren lambasının dibinden su alıyor olabilkir..
2. aracı basınclı su ile yıkadıktan sonra sonra bagajın alt tarafında sagda ve solda iki adet delık var ordan basınçla gelen su kaputun içinde birikiyor..sğzde aracı temizlemek için bagajı kaldırdıgınızda camın iç tarafından asağı suzuluyor şimdi sizin dıkkat etmenız gereken aracı yıkayın veya yıkatın ama bagajı hiö bi sekılde kaldırmayın eger su sızıntısı varsa fren lambasının ordandır eger oyle yaptıgınızda akmıyosa sorun 2. yazdığım olaydır bendede hala mevcut aslında tum GP larda olan bi sorun ..
hatta sorun değil de uretim hatalarından biri ..
sonradan ogrendiğim bi bilgiyi paylasım sizinle
o kaputun altındakı delikler arka camda kısın olusan su buharının akması için yspılmışş.kullananlar bilir sahınlerde ve doğanlarda hatta kartallarda bile vardı bagajın sağında ve solunda kaputun içine 2 adet boru girer di ve zamanla su dolardıı o suda aynene camın buharından ve asağa suzuelen su dur arkadaşlar...