PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dışarıdan gelen havayı kapatmak

EPKAH
19/09/2008, 09:14
Bendeki otomatik klima. Malum dışarıdan gelen havayı kapatabiliyoruz. Ama arabayı her stop ettirip çalıştırdığımda açık konumda oluyor. Bunu sabit bir şekilde yapamıyor muyuz. Yani kapattığımda devamlı kapalı dursa olmaz mı? Bazen kontağı açıyorum sonra dışarıdan gelen havayı kapatıyorum marşa basınca gene eski haline dönüyor yani açık konuma.

femoli
19/09/2008, 09:21
Malesef sistem öyle size özel değil hemen hemen bütün araçlarda bu şekildedir ,

EPKAH
19/09/2008, 09:27
bu kötüymüş o zaman, eski aracım da otomatik klimaydı ama dışarıdan gelen havayı kapattım mı kapalı kalıyordu. bunda hep unutuyorum kapatmayı dışarıdan pis koku gelince kapatıyorum ama nafile.
birde bu tuşa uzun süre basınca ne oluyor? ben bastım ekranda derece kısmı 0 gösterdi. o nedir?

civcivx
19/09/2008, 09:31
İlginç, bende her zaman kapalı konumda. Daha doğrusu havalandırma/klimayı kapattığım zaman dış havayı klimanın kendisi otomatik olarak kapatıyor. Arabayı stop edip çalıştırınca da aynı konumda kalıyor.

EPKAH
19/09/2008, 09:37
İlginç, bende her zaman kapalı konumda. Daha doğrusu havalandırma/klimayı kapattığım zaman dış havayı klimanın kendisi otomatik olarak kapatıyor. Arabayı stop edip çalıştırınca da aynı konumda kalıyor.
klima açıkken sorun yok. yani klima açık dışarıdan gelen hava kapalı aracı stop ettirip çalıştırınca bıraktığım gibi çalışıyor. ama klima kapalı dışarıdan gelen hava kapalı stop ettirip çalıştırınca dışarıdan gelen hava açık oluyor bıraktığım gibi olmuyor.

EPKAH
19/09/2008, 09:57
uzun süre basınca ekranda fullauto yazıp ekran yanıp sönüyor sonra derecelerin gösterdiği yerde 00.0 yazıyor açma kapama tuşuna basınca bu aşağıdaki resimdeki gibi değişiyor. kullanma kitabında böyle bişey bulamadım ne işe yaradığını da anlamadım.

https://img505.imageshack.us/img505/9326/dsc00429tb0.jpg

Nafiz
19/09/2008, 10:03
Erkan o GP lerimize has bişi.Klima göstergesi yol bilgisayarı tadında bi duruma geçiyo.Dijital devir bile okuyorsun ordan.Konusu vardı ama bulamadım.Arkadaşlardan bilen varsa versin linki şaşıracaksın.

EPKAH
19/09/2008, 10:16
Erkan o GP lerimize has bişi.Klima göstergesi yol bilgisayarı tadında bi duruma geçiyo.Dijital devir bile okuyorsun ordan.Konusu vardı ama bulamadım.Arkadaşlardan bilen varsa versin linki şaşıracaksın.
merak ettim şimdi :)

buldum konuyu işte https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/244-yol-bilgisayari-hakkinda.html#post4346 burada.

veee burada https://forum.grandepuntotr.com/173015-post9.html

anvil
19/09/2008, 14:26
* gibi bir tuş var ona basılı olması lazım. eğer ona basılıysa arabayı nasıl stop edersen çalıştırdığında öyle başlar klima.

EPKAH
19/09/2008, 15:10
* gibi bir tuş var ona basılı olması lazım. eğer ona basılıysa arabayı nasıl stop edersen çalıştırdığında öyle başlar klima.
klimayı açıp kapatma tuşu mu yani?

defeat
21/09/2008, 12:17
Bendeki otomatik klima. Malum dışarıdan gelen havayı kapatabiliyoruz. Ama arabayı her stop ettirip çalıştırdığımda açık konumda oluyor. Bunu sabit bir şekilde yapamıyor muyuz. Yani kapattığımda devamlı kapalı dursa olmaz mı? Bazen kontağı açıyorum sonra dışarıdan gelen havayı kapatıyorum marşa basınca gene eski haline dönüyor yani açık konuma.
Bende sizin istediğiniz şekil.Allah Allah???Niye farklı olurki bu şimdi?

civcivx
21/09/2008, 18:30
klima açıkken sorun yok. yani klima açık dışarıdan gelen hava kapalı aracı stop ettirip çalıştırınca bıraktığım gibi çalışıyor. ama klima kapalı dışarıdan gelen hava kapalı stop ettirip çalıştırınca dışarıdan gelen hava açık oluyor bıraktığım gibi olmuyor.

Tamam işte, bende klima/kalorifer her ne ise kapalı olduğu zaman dış hava da kapalı ise, stop edip çalıştırınca dış hava yine kapalı kalıyor. Kaç yıldır tersi bir durumla hiç karşılaşmadım.

ugurozer
21/09/2008, 20:22
yazılımlarla ilgili bir problem olabilir, bendede kapalı iken dış hava kapalı oluyor ve klimayı açtıgımdada birkaç kez aynı şekilde kapatıp açtıgımda daha sonraki butun açıp kapamalarda bu şekilde açıoyr. bende teyp çıldırdı, kanal 1. kanaldaysa direksiyondan artırma tuşu işe yaramıyor eksiltme çalışıo :)

EPKAH
22/09/2008, 17:26
Bende sizin istediğiniz şekil.Allah Allah???Niye farklı olurki bu şimdi?

Tamam işte, bende klima/kalorifer her ne ise kapalı olduğu zaman dış hava da kapalı ise, stop edip çalıştırınca dış hava yine kapalı kalıyor. Kaç yıldır tersi bir durumla hiç karşılaşmadım.

o zaman bende bi problem var. klima açıkken bi problem yok nasıl bırakırsam öyle kalıyor ama klima kapalıysa nasıl bırakırsam bırakayım hep açık konumda oluyor. sanırım yazılımsal bi sorun servise gittiğimde söylesem iyi olacak. (gerçi servisin söyleyeceği cevabı biliyorum "abi bunların hepsi böyle yapacak bişey yok")

OzzY
22/09/2008, 18:16
hangi servise gidiyorsunuz?

EPKAH
22/09/2008, 22:42
enriko alibertiye gidiyorum
(aslında gidiyorum demek yanlış olur çünkü daha hiç gitmedim. bir de yaptığım yorum aliberti için değil genel olarak servislerde karşılaştığım cevaptır örneğin tırakta başıma geldi sorunumu söyledim cevap hazır "abi bunların yapılşı böyle")

not: sanırım tırak artık fiat yetkili servis değil.