PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön kapı kiliti ?

GP-07
13/02/2007, 18:47
Arkadaşlar bu gün farkettim sağ ön kapıdan kapıları kilitlediğimizde bütün kapıların kapanması lazım değil mi sadece sağ ön kapının kendisi kilitleniyo bu gün servide götürdüm servisteki usta başı bunun normal olduğunu söyledi diğer GPleride gösterdi onlarda aynı şekilde ama bana biraz saçma geldi bu konuda bilgisi olan var mı ?

otoritec
13/02/2007, 18:48
valla açıkcası daha hiç anahtarı kapılara sokmadım... bence bu normal bişi diil ve dediğin gibi öle ise saçmalık yani...

unik06
13/02/2007, 18:50
valla bende bir senedir bir kez bile manuel açmadım kapıları...sen neden manuel kullanıyorsun?

ayrıca, usta biraz sallamış sanki, ne alakası var ki tek o kapı kilitlensin :)

GP-07
13/02/2007, 18:53
manuel kullanmıyorum sadece merakımdan denedim bu olayı ama kapanmadığını gördüm kapıların hepsinin bu işi biraz daha araştırmam lazım kafama takıldı çok

unik06
13/02/2007, 19:51
hmm..o zaman başka bir servisten daha fikir alman daha doğru olur:)

GP-07
13/02/2007, 21:31
bana saçma geldi çünkü fiat salak mı adamlar tek sağ ön kapıyı kilitlemek için oraya anahtar yuvası yapsınlar bu milyon dolar demek onbinlerce GP yi düşünürsek bu açıkca sırf o kapıyı kilitlemek içinse salaklık olur, dediğin gibi başka servislerede danışmam lazım

Sezgintr
13/02/2007, 21:33
Bu kapı konusu bence çok normal ve ben hiç saçma bulmuyorum aracımı alalı 1 sene olucak daha 1 kere oda sadece yedek çalışıyomu diye denemek için açtım.

Linos
13/02/2007, 21:41
Yaw merak ettim şimdi! Sabah bir deneyeyim bakayım! Deneyen olursa buraya yazsın, arıza mı var belli olur...:karate:

İbrahimKC
13/02/2007, 22:31
Bu konu daha öncede tartışılmıştı arkadaslar.

Sağ kapı kiliti sadece kendini kilitleyip açıyor.

İtalyan mühendisler böyle yapmışlar ne yazık ki.
Bende zamanında denemiştim hatta buraya da yazmıştım.

the_Algn
13/02/2007, 22:40
bana saçma geldi çünkü fiat salak mı adamlar tek sağ ön kapıyı kilitlemek için oraya anahtar yuvası yapsınlar bu milyon dolar demek onbinlerce GP yi düşünürsek bu açıkca sırf o kapıyı kilitlemek içinse salaklık olur, dediğin gibi başka servislerede danışmam lazım

Neyi danışacaksın kardeşş...?Sağ kapı kilidi sadece kendini kilitliyor...Bence gayet ii birşey 4 kapıyıda açması güvenlik açısından bence ii değil...

audi yada volvoydu sanırım tam hatırlamıyorum merkezi kumanda ünitesine sadece sürücü kapısını açma fonksiyonu koyuyor ...

Auto engineeR
13/02/2007, 23:16
bizde 2 araba daha war we 2si de sağ kapıdan kitlendiğinde sadece sağ kapısı kitleniyor. bizim gp lere özel bi durum değil

Gkhan
13/02/2007, 23:22
Sağ kapıdan normal kitlediğinizde sadece o kapı kilitleniyor her gp de böyle..

Misafir2
14/02/2007, 00:05
valla bende bakın bu ayın 21 de senesı doluyor daha hıçanahtar sokmadım valla kapıya yarın deneyeyım???

ABNEW
14/02/2007, 15:51
Bende de durum aynı...

ORACLE
14/02/2007, 15:55
Arkadaşlar bence bir yanlışlık yok.
Sağ ön kapıdan yapıyorsanız bu işlemi sadece o kapı için çalışması çok mantıklı

alpcak
14/02/2007, 15:56
arkadaşlar benim yaşadığım sorunlardan biri de buydu..aldıktan 1 ay sonra bir denedim tesadüfen, bırakın 4 kapıyı sağ kapıyı bile açıp kapatamıyordum anahtarla..yani ne kilitleniyordu, ne açılıyordu. anahtar yuvada boşa dönüyordu.
hemen servis tabii..hallettiler..ancak dediğiniz gibi oradaki kilit ile sadece sağ kapı fonksiyonel..merkezi kilite bağlı değilmiş..bana da güvenlik açısından olduğu söylendi..ama saçmalık bence de..soldan açınca her kapı açılıyo, o zaman güvenlik riski yaratmıyo mu..mantık nedir bilemedim.

anilpunto
14/02/2007, 16:11
Arkadaşlar benim bildiğim ; aracın aküsü tam bitince kumanda ve merkezi kilit kapıları açmıyor. Ama sağ ön kapı (bir dönem R-9 Broadway'de de böyleydi) manuel olarak açılarak araca girebiliyorsunuz. Öbür türlü akü bitme ve benzeri durumlarda aracınıza giremiyorsunuz. Benim eniştemin (Tempra) başına böyle birşey gelmişti ve gelen servis elemanı Renault Broadway örneğini vermişti.
Hatta bu tip durumlar için iyi arabalarda bir de tertibat koyuyorlar.....

ABNEW
14/02/2007, 16:32
Manyetonun ömrünü uzatıyoruz böylece:)

uzman
14/02/2007, 16:44
bu sistem diğer araçlardada böyle,bunu böyle kabul etmek ve bilerek kullanmak gerekir,yoksa sağ kapıdan kilitleme işlemini yaparsanız aracın diğer kapıları açık kalır, kilitli zannedersiniz.(Renault dada 1994-95 broadwaylerde sağ taraftanda bütün kapılar açılıp-kapatılabilirken,1996 modelden sonra şimdiki duruma geçiş oldu)

OzzY
14/02/2007, 20:05
Neyi danışacaksın kardeşş...?Sağ kapı kilidi sadece kendini kilitliyor...Bence gayet ii birşey 4 kapıyıda açması güvenlik açısından bence ii değil...

audi yada volvoydu sanırım tam hatırlamıyorum merkezi kumanda ünitesine sadece sürücü kapısını açma fonksiyonu koyuyor ...
bu dediğin fordda da var. kumandadan uygulanan bir kombinasyonla devreye alınabiliyor.

sadece sağ kapının açılması beimde garibime gitti.

pdr42
14/02/2007, 20:10
opel vectrada kumandaya 1 kez basarsanız sadece sofor tarafı acılır ikincisinde her taraf cılıyo bu konu daha oncede tarstıısldı bbenim arabda tek sag acıp kapanıyo bu normalmiş

mavigitar
19/02/2007, 16:09
Arkadaşlar vallahi benim durumum biraz farkı Kıbrıs'tan aldığım için direksiyon sağda. Açıkçası 2 ay oldu alalı ve hiç manuel kilitleme yapmadım. Sizin bu sağ kapı olayı benimkinde sol kapıda olucak demektir.. En kısa sürede deniycem bakalım sonuç ne olucak...

matrox
22/02/2007, 13:57
arkadaşlar bu olay bütün japon arabalarında aynı
yani sağ kapı kilidi sadece kendini açıyor bunun temel sebebi arabayı ucuza mal etmek bu kadar yani mantıkla bir alakası yok yada başka bir sebebi yok
bununla beraber arabanın aküsü bittiğinde her iki kilitte kendini açabilir ama sedece kendini açabilir kilit mekanik olarak o kapıyı açar elektrik olmadığı için diğer kapılara müdahele edemez sağ kapının kendini açmasının elektrik kesintisi ilede alakası yok

Muhendis06
22/02/2007, 21:44
Denedim, sag on kapi kendi kendini kilitliyor sadece. Sacma oldugu kanaatindeyim.