PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag ikaz lambası

dr.oguz
04/09/2008, 13:27
slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben... arabayı aldığmdan beri aırbag ikaz lambası zaman zaman yanıyor servis şimdilik sorunu çözemedi.. arabayı
her çalştrmamda ışık yanıyor yada sönüyor sürekli böyle oluyor..
beraberinde yolcu aırbag ışığı ve emniyet kemeri ikaz lambasıda yanıyor.. ayrıca emnyt kemeri ikazıda ötmüyor.. benzer problem yaşayan ve çözebilen var mı acaba???? teşekkürler...

anvil
04/09/2008, 15:51
soketlerden olabilir. yada aküden

sinanunlu
04/09/2008, 23:47
arabay ikinci el mi aldınız sıfır mı acaba ikinci else bi kaza yapılmış tamir görmüş ve bu ikazlar için serviste sildirme işlemi yapılmamışsa olabilir airbag değiştiğinde çünkü bu ikazı veriyo yenisi takılmış olsa dahi

tolgaank88
05/09/2008, 09:04
sanırım airbag gorulmediğine dair bi uyarı ikazı veriyor,bi servise danışmakta fayda var...

dr.oguz
05/09/2008, 15:21
teşekkürler arkadaşlar arabayı sıfır aldım 2008 model
servisede götürdüm 2 kez hemde....yaptık dediler ama akşama tekrar yandı ışıklar.. (bazende günlerce yanmıyor.... )
müsayit olduğmda tekrar servise götürecem artık ama yapabilecekler mi bilmiyorum....

tolgaank88
05/09/2008, 15:51
valla arkadaşım,bu ikaz bence çok onemli.yani yarın oburgun allah korusun bi kaza anında airbag ler açılmayabilir ve daha farklı bi durum olabilir...sana tavsiyem bunu o servistekilere anlatman ve sert çıkman,çünkü daha onceden goturdugunde yaptık demişler ve tekrar aynı durum çıkmış,insanlarla oyun oynamasınlar,hele ki airbag gibi insan hayatını direk etkileyen onemli bi konuda...

halilim
08/09/2008, 09:50
Araçıma anfi baglamıştım. Kontak kapalıyken kullanmıştık 10-15 dk anfiyi. Araçı çalıştırdıgımızda airbag ışıgı yanıyordu. Servis akünün anfiyi kaldırmadıgını o yüzden ikaz verdigini söyledi.. Birdaha kontak kapalıyken çalıştırmadım ve bidaha bi sorun çıkmadı.. Yane yüzde 51 akünden dolayı diye düşünüyorum..

dr.oguz
10/09/2008, 21:11
sorun çözüldü arkadaşlar aırbag sensör kitinde problem varmış değiştirince düzeldi teşekkürler...

Linos
11/09/2008, 01:54
sorun çözüldü arkadaşlar aırbag sensör kitinde problem varmış değiştirince düzeldi teşekkürler...

Asıl sana teşekkürler... Bu sorunu yaşayan olursa, nereye bakacağını biliyor artık! ;)

Nafiz
11/09/2008, 07:44
Paylaşımın için teşekkürler.