PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 satır yol bilgisayarı ampul arızası uyarısı yapmıyor mu?

ekorkut
03/09/2008, 10:20
Selam arkadaşlar. Bugüne kadar 3 satır yol bilgisayarım olduğundan ötürü, farlarımdan birinin ampulü arıza yaparsa haberim olur diye düşünüyordum. Fakat geçen park yerinden çıktım ve arkadaşımın uyarısı üzerine anladım ki sağ ön far ampulüm patlamış. Bauhaus dan bir set breaker aldım ve sorunu giderdim fakat aklım yol bilgisayarında kaldı açıkçası. Çok mu şey bekledim acaba zira vırt zırt bir ton şey yazıyordu orada bugüne kadar. Tempra / Tipo grubunda bile vardı bu ampul arıza uyarısı, ben GP de hayal kırıklığına uğradım bu sebepten.

erhan
03/09/2008, 10:40
benim far patladığında gösterge panelinin oradasında üçgen sarı bir ışık yanıyor ordasında küçük bir ampul resmi olan ama yol bilgisayar ekranında herhangi bir ibare okumadım.

tolgaank88
03/09/2008, 10:46
benimde başıma benzer bir olay geldi...aracı yıkamacıya bırakmıştım,geldiğimde sigorta lambası yanıyordu,servise gittiğimde plaka ışıklarından birisi yanmıyordu ve hallettik...yani yol bilgisayarı herhangi bir uyarı vermedi ama sigorta lambası dedikleri ampul şeklinde sarı bi lamba yandı...

brvhgt
03/09/2008, 11:52
benim eski gp emotıonda sis park veya far patladımı hemsesli hemde yazılı uyarı veriyordu ilginç

Ziyaretçi047
03/09/2008, 12:25
3 satırda yazılı uyarı da olur. 2 satırda bilgisayarla alakası yok. yukardaki sarı üçgen içinde ünlem yanar.

ekorkut
03/09/2008, 12:45
Al işte bendeki de 3 satır ve hiçbir uyarı da vermedi sağolsun...Uyarıyı arkadaşım verdi.

erhan
03/09/2008, 12:47
actıve, dynamıc ve emotıon ekranları arasında fark var. emotion ların ekran verileri daha detaylı sanırım belki ondandır

ekorkut
03/09/2008, 13:41
Yani 3 satır ekranlar arasında da mı fark var diyorsunuz fonksiyonellik açısından? Bizde bir tane de t-JET var, benimkiyle aynı yol bilgisayarı, hiçbir farkı yok. Muhtemelen Emotionın da bir farkı yoktur.

multijet
03/09/2008, 21:42
[quote=brvhgt;185267]benim eski gp emotıonda sis park veya far patladımı hemsesli hemde yazılı uyarı veriyordu ilginç[/quote

senin eski gp nin sol far ampülü patladı geçen gün ama uyarı falan vermedi... Ne dersin bozduk mu acaba?*

sinanunlu
03/09/2008, 21:45
2006 model aracım yol bilgisayarı üç satır uyarı verio bnimki ama yol bilgisayarında yazı çıkıyo ve uyarı lambalarından sarı olanı yanıyor sadece patlama anında gösterio yanlız

brvhgt
03/09/2008, 23:26
benim eski gp emotıonda sis park veya far patladımı hemsesli hemde yazılı uyarı veriyordu ilginç

senin eski gp nin sol far ampülü patladı geçen gün ama uyarı falan vermedi... Ne dersin bozduk mu acaba?*

bence bozukluk sende var

ekorkut
04/09/2008, 07:59
Arkadaşlar sabah servise aracımı bıraktım. Bu konuyu da sordum ve şu cevabı aldım. Arabada farkedilmesi mümkün olmayan her türlü ampulün (park, sis, plaka, stop vs.) bozulması durumunda uyarı veriyor, fakat ön far ampulleri gibi zaten açınca sürücünün de yanmadığını farkedebileceği ampullerin bilgisi bilgisayara iletilmiyor. Ben bugüne kadar hiçbir zaman ön farlarımdan birinin yanmadığını birisi söyleyene kadar veya cam, ayna gibi bir yerde yansımasından anlayana kadar farkına varamadım. Yani arkadaşım söylemese epey zordu anlamak. Neyse sağlık olsun problem değil. Bir konuyu daha aydınlatmış olduk.

erhan
04/09/2008, 11:03
enteresan bir özellikmiş. her yere ikaz koymuşlarda farlara niye üşenmişler hayret

Linos
04/09/2008, 12:28
Ön far patladığında, bende de uyarı vermişti diye hatırlıyorum... Bir terslik var bu işte!

dexter
17/10/2011, 03:49
stop lambalarınızı kontrol edin yazısı çıkıyor,uyarı işareti de yanıyor ama önler için de çıkar mı bilmiyorum o yazı

MangalMaster
20/10/2011, 10:04
Bende de sol ön far ampulü arızalandığında uyarı ışığı yanmıştı.