PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çamurluk içi plastik kaplamalar

anilpunto
13/02/2007, 11:21
Arkadaşlar merhaba;
GP'mda kafamı karıştıran bir sorum var. Yakın zamanda lastiğim patladı ve lastikçiye gittim. Adam patlamış olan sol ön lastiği söktü ve tamir için atölyesine götürdü. O anda sol çamurluk içi plastik korumanın eksik olduğunu farkettim ön tampon tarafındaki var ama arka lastiğe yakın olan bölgede yok üstelik bana göre hiç takılmamış çünkü perçin deliği ya da bu parçayı tutturabilecek hiçbir eleman yok. Hemen aracımın sağ tarafına geçerek orada da iki parça olan plastik korumayı farkettim. Bu taraf tam teşekküllü idi. Tam korumalıydı. Acaba sol taraf hiçbirimizdemi yok ya da benimkimi unutulmuş. Başka iki adet GP'yi inceledim onlarda da yok. Eğer yok ise o bölgeden su ve toz alabiliriz........Bu durumda ne yapabiliriz?????

pdr42
13/02/2007, 18:13
içeriden bakınca mı yoksa dısarıdan bakıncamı gorunmuyor dısarıdan sa çamurluk var bende

otoritec
13/02/2007, 18:30
davlumbazdan bahsediyo amortisörden ayrılıyo bildiğim kadarı ile amortisörün solu ve amortisörün sağı diye enteresan geldi bilmiyorum bende var... !!!

anilpunto
13/02/2007, 19:04
Dışarıdan sol ön lastiğe bakınca amortisörün sağı ve solundaki plastik kaplamalar. Tabi aynı şekilde sağ ön lastik içinde geçerli. Bende sol ön lastiğin çamurluk içinin yarısında plastik kaplama yok.

otoritec
13/02/2007, 19:15
yanlış anladın

ben aynı taraftaki yani senin sol taraftaymış öle olsun onu alalım soldaki amortisörün sağında ve solunda onu kastettim...8O

nise bunuda anlatamadım galiba microab veya autoengineer anlatırlar;=)) 8O

Mısafır
13/02/2007, 19:35
ılk cıkan actıve modellerınde yoktu camurluk ıcı...

Sezgintr
13/02/2007, 21:37
Evet bende hiç kasmayayım active alayım dedim arabaları bi inceledik active lerde ne iç çamurluk nede izalosyon hiçbişeyin olmadığını farkettik. Hatta birmota arabaları incelemeye gittiğimiz gün babamla arabaların altına bile baktık ve hepsini kıyasladık. Satış temsilcilerine bile aralarındaki farkı biz söyledik.

the_Algn
13/02/2007, 22:50
Evet bende hiç kasmayayım active alayım dedim arabaları bi inceledik active lerde ne iç çamurluk nede izalosyon hiçbişeyin olmadığını farkettik. Hatta birmota arabaları incelemeye gittiğimiz gün babamla arabaların altına bile baktık ve hepsini kıyasladık. Satış temsilcilerine bile aralarındaki farkı biz söyledik.

izolasyon nerde var?

Sezgintr
14/02/2007, 00:12
Çamurlukla o iç çamurluk arasında bi kaplama var, koltuk altlarında ve forumda da çok bahsediliyodu aynalardan gelen rüzgar sesi benim arabada da geliyodu o rüzgar sesi ama arkadaşın activeye bindikten sonra fikrim değişti benim arabadan ses çıkmıyomuş. Activelerde gerçekten ciddi bi izalasyon sorunu var.

the_Algn
14/02/2007, 00:37
Çamurlukla o iç çamurluk arasında bi kaplama var, koltuk altlarında ve forumda da çok bahsediliyodu aynalardan gelen rüzgar sesi benim arabada da geliyodu o rüzgar sesi ama arkadaşın activeye bindikten sonra fikrim değişti benim arabadan ses çıkmıyomuş. Activelerde gerçekten ciddi bi izalasyon sorunu var.

çamurluk ok...demek sonradan eklemişler benim aldığımda hepsinde tek palstik vardı...Ayna ile donanım arasında ki izolasyon ilişkisi nasıl oluyor...Aynalar büyük olduğu için rüzgar türbülansı oluyor buda sese neden oluyor...Emotionda olmuyormu rüzgar sesi...

Auto engineeR
14/02/2007, 02:01
çamurluk ok...demek sonradan eklemişler benim aldığımda hepsinde tek palstik vardı...Ayna ile donanım arasında ki izolasyon ilişkisi nasıl oluyor...Aynalar büyük olduğu için rüzgar türbülansı oluyor buda sese neden oluyor...Emotionda olmuyormu rüzgar sesi...

rüzgar sesi emotiolarda da çok

the_Algn
14/02/2007, 12:16
rüzgar sesi emotiolarda da çok

yani donanımla alaksı olan birşey değil...

uzman
14/02/2007, 12:19
bu rüzgar sesinin ayna tasarımı ile ilgili olduğu biliniyor,buda bütün donanımlarda aynı olduğuna göre,

padawantr
14/02/2007, 12:46
ılk cıkan actıve modellerınde yoktu camurluk ıcı...

Evet benim de bir önceki Active de yoktu.

ABNEW
14/02/2007, 15:21
Evet aynaların ses yaptığı doğrudur tasarımları gereği.Ancak bece makul bir düzey bizim araçlar için

anilpunto
14/02/2007, 16:00
Arkadaşlar sanırım çamurluk içiyle ilgili sorunumu yanlış anlattım. Benim Active 2006 Nisan sonunda alındı. İlginç olan sağ çamurluk içinde plastik korumalar tam var, ama sol taraf yarım. Bunu anlayamadım. Herkes bir zahmet aracına bakıp yanıtlarsa sevinirim. Hava çamursuz olsa fotoğrafla anlatırım ama şu an imkan yok.