PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teyp sorunum var yardım

krakercocuk
26/08/2008, 11:05
arkadaslar meraba aracımdaki orjinal teyp imde bir sorunla karsılastım oda şu alet tuner bandına geciyo ve kitleniyo fm - cd ve benzeri ozellikleri ve aynı zamanda diğer 1-2-3-4-5-6 vb benzeri dier tuslarım da calısmıyor...cd caların icinde cd varrsa çıkartamıyorum ara ara da kafasına gorede düzeliyor ..yolda giderken çat diye fm den yada cd dinlerken tunere geciyor ve aynı kitlenmelere devam bu tip bi sorunla karsılasan oldumu bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim simdiden tesekkürler

anvil
26/08/2008, 11:25
CD takılma problemi oluyordu ama radyoda takılma ilk defa duyuyorum

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2546-cd-takili-kaldi-cikmiyor.html

civcivx
26/08/2008, 12:53
Bu bahsettiğiniz şeyler bana Pioneer'lardaki TA (Traffic Annoucement), yani trafik mesaj bilgisi açıkken, ses ayarı dışında diğer tüm işlevleri kapatması durumuna benzer geldi. CD dinlerken bile, bir trafik mesajı (aslında ülkemizde yok böyle birşey) aldığını sanarak hemen radyoya geçer. Uzun süredir orijinal teybi kullanmadığım için kesin konuşamayacağım ama cihazda TA özelliğinin aktif durumda olup olmadığını kontrol edin isterseniz.

erhan
26/08/2008, 16:40
Bu bahsettiğiniz şeyler bana Pioneer'lardaki TA (Traffic Annoucement), yani trafik mesaj bilgisi açıkken, ses ayarı dışında diğer tüm işlevleri kapatması durumuna benzer geldi. CD dinlerken bile, bir trafik mesajı (aslında ülkemizde yok böyle birşey) aldığını sanarak hemen radyoya geçer. Uzun süredir orijinal teybi kullanmadığım için kesin konuşamayacağım ama cihazda TA özelliğinin aktif durumda olup olmadığını kontrol edin isterseniz.

radyo dinlerken TA açık olduğunda eğer dinlediğiniz kanalın TA özelliği yoksa TA özelliği olan ve en güçlü sinyali gönderen ilk frekansa geçiş yapıyor. ancak bunu CD dinlerkende yapıyor mu bilemiyorum. TA modundayken Fırat arkadaşın belirttiği gibi tuşların çalışmaması durumuyla karşılaşmadım. teypten kaynaklanan bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

Ziyaretçi047
26/08/2008, 18:29
evet teypler trafik anonsu esnasında cd yi de kesip anonsa geçebilir.

krakercocuk
27/08/2008, 11:16
gectiğimiz haftasonu marmarise gitmiştim izmirden, ordada traffic info adlı bi kanala geciyordu..ancak bu izmirde olmadı ama traffic info ya geçtiinde normal tekrar fm tuşuna basınca geçişi düzeltiyordum..ama yukardada dediğim gibi TUNER yazılı band da alet tamamen kitleniyor anlamadım...:(