PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yan Ayna Problemii

kingokhan
26/08/2008, 09:17
Herkeze selamlar ,
yan aynalarla ilgili bir problem yaşıyorum, uzak gösteriyor tabii bi anlamda yan aynaların gereği bu sanrım bütün punto larda aynı olay , çoğu zaman arka araba takibinde de probleme neden oluyor ; bir de benim aynalar siyah yani gövde renginde değil . Ya ben naparım da ben bu aynayı gövde renginde dışını da içini de dikiz aynası ovalliğinde değişitiririm . İstanbul

Tşekkürler

erhan
26/08/2008, 11:08
öncelikle hoşgeldin. active modellerin yan aynalarının dış rengi 2008 modellerde herhangi bir değişiklik olmadıysa siyah renklidir. bir çok arabada yan aynalar dış bükeydir. bunun sebebi sanırım geniş bir alanı görüp, ölü noktaları mümkün olduğuca azaltmak içindir. zamanla gözün bu duruma alışacaktır. yan aynaların dış rengini kendin boyatabileceğini tahmin ediyorum. kazasız sürüşler dilerim.

Ziyaretçi047
26/08/2008, 18:38
Yakında alışacaksınız. Herhangi bir yerde boyatabilirsiniz.

NesT
27/08/2008, 08:10
Yan aynalar arkada kalan yolu gözün görebildiği son noktaya kadar net bir şekilde gösteriyor. Bunuda yan aynalarda görüntüyü küçültme yaptığı için göstermekte. Benim aracıma denemek maksadı ile oturan herkes aynalara hayran kalmıştır. Takip ve sollama mesafesini garantiye almak ve sıkıntıya düşmemek için yan aynalardan sonra orta aynayıda kontrol edersen bence iyi olur. Orta yana sana mesafe garantisini verecektir. Zamanlada aynalara alışacaksın merak etme.
Son olarak hoşgeldin. Kazasız belasız yolculuklar :)

aereo
27/08/2008, 12:13
Grande Punto'nun yan aynaları kör noktayı azaltması bakımından çok iyi. Ayna açısını da arabanın gövdesine göre 90 dereceye yakın şekilde ayarlarsanız daha da iyi sonuç alırsınız...

kingokhan
03/09/2008, 13:14
verilen cevaplar için herkeze teşk.

Genius
03/09/2008, 19:25
GP'nin aynalarını çok seviyorum 102 ekran gibi maşallah. Başka arabaya binince tuhaf geliyor. ayna kapakları için ya boyatacaksınız yada folyo kaplatabilirsiniz ;)

tolgaank88
03/09/2008, 20:37
ayna kapakları için ya boyatacaksınız yada folyo kaplatabilirsiniz ;)

bu konuda bir soruda ben sormak istiyorum,bugun yarın damalı folyo yaptırmak istiyorum arabama...sizce nası durur,açıkçası tek ve en buyuk korkum cooper ozentisi olmuş gibi olur mu sizce??

Genius
03/09/2008, 20:55
Benim dama düşüncem kareleri biraz büyük olmak kaydıyla aynalara yapmak olabilir. Tavan için %90 mini benzetmesi yapacaklardır :/

tolgaank88
03/09/2008, 21:02
evt evt engin abi sadece aynalara dusunuyorum,zaten tavana kolay kolay bişey yaptırmam...bi reklamcıyla şöyle bi konuştum 1cm 'e 1 cm karelerden olacak...renk konusundada kırmızı beyaz mı kırmızı siyah mı pek bilemedim...