PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cama taş - yardım

ugurozer
25/08/2008, 22:50
arkadaşlar geçen gun hava dehşet sıcaktı klimayı deli gibi çalıştırdım ustume gelmesin diye cama verdim camın alt tarafı buz gibiydi ust tarafı ise aşırı sıcak. genleşen cama kucuk bir taş geldi ve doğal olarak 1 cm kare lik bir bolgede hasar olustu yıldız gibi kolları var ancak dedigim kadar küçük şuan, acaba bunun buyumemesi için yapabilecegim birsey var mı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

şekerlioğlu
25/08/2008, 23:13
laserle iyileştirmeler yapılıyor.bunu yapan bazı firmaların internette siteleri var.görsel olarak değerlendirmene yardımcı olur

microab
25/08/2008, 23:17
kasko ön camı karşılıyor mu yahu?

yani kaskoyu delmeden

Benim de bugün ön cam gitti :((

şekerlioğlu
25/08/2008, 23:20
bazı kaskolar yılda bir defa,bazıları ike defa olarak,hasarsızlık indiriminiz bozulmadan değiştirebiliyorsunuz.
örnek:ben bugün değiştirdim ve orijinal cam taktırdım.

microab
25/08/2008, 23:22
ben ona güveniyordum yahu

inşallah öyle bi olay olmaz

ne kadar bu ön cam abi?

şekerlioğlu
25/08/2008, 23:27
alicim.kaskon bozulmadan,sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu yerlerde rahatlıkla değiştirebilirsin.bana söylendiğine göre,orijinal ön cam 390 ytl imiş.ben kasko bozulmadan bugün değiştirdim,yaklaşık3,5-4 saat sürdü.

microab
25/08/2008, 23:28
içimi rahatlattın abi sağolasın...

Fiat kasko delmiyordur inşallah

arabada sözleşme yahu :(

şekerlioğlu
25/08/2008, 23:29
için rahat olsun,bunu bütün sigorta şirketleri yapıyor.

anvil
26/08/2008, 08:09
Kaskonun değiştirmesi için illa kırılması şart mı? Çizikten dolayı değiştirir mi?

erhan
26/08/2008, 09:12
camı kırılan arkadaşlar geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla cam onarımı ve değişimini kaskonun karşılaması lazım.

EPKAH
26/08/2008, 10:00
benim kasko koç-allianz yılda bir defa olmak şartıyla kaso bozulmadan camı değiştiriyorlar ön cam dahil.

ugurozer
26/08/2008, 13:17
benim punto diil yaw arkadaşlar hondanın camı kırılan cam kaskom yok sigorta yinede degistirir mi? bide degistirmesse hondanın on cam kim bilr kaç paradır offf :(((

erhan
26/08/2008, 15:26
valla büyük geçmiş olsun. eğer karşılıklı bir kaza sonucu olmadıysa, zorunlu sigortan bunu karşılamaz. ya kendin değiştireceksin camı yada cam tamircileri var. hem çatlakları yok ediyorlar hemde ilerlemesini durduruyorlar. bunları araştırmanı tavsiye ederim

Fuzuli
26/08/2008, 19:46
Cam çatlaklarını tam olarak yok edemiyorlar ama oldukça küçük hale gelerek ilerlemesini engelliyorlar..
Cam içerisine bir ilaç sıkmak suretiyle camdaki çatlağın yüksek süratteki rüzgar vb nedenlerle ilerlemesini engelliyorlar..Taşın vurduğu merkezde küçük bir iz kalıyor ama çatlağın kollarıbelli belirsiz bir hale geliyor...
Büyük camcılar bu işi yapar ya da yapılabilecek yere sevk eder...
2x2 cmlik bir yeri yaptırmıştım seneler evvel..Fiat tipo da..Aracın yerli sanayi cam fiyatının 3te 1i ne mal olmuştu...Ama honda gibi bir araçta tamir ücreti cam fiyatının çok çok altında kalacaktır...Geçmiş olsun..

ugurozer
26/08/2008, 21:00
çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için

kara kız
27/08/2008, 13:58
camı değştirmene gerek tok auto kıng in cam hasarlarını onardığını biliorum kasko polıcendeki mini onarımdan ucretsiz olarak ve kaskonu bozmadan 2 yıl garanti vererek yapıyorlar..

EnginBERK
27/08/2008, 15:46
aynı şeyi dün göztepe e-5'te yaşadım, taş geldi ve şuan için 10 cm'lik çatlak mevcut.

mr.f
27/08/2008, 16:10
Zamanla o catlak buyuyecektir..Catlak daha fazla cama yayilmadan degistirmeni oneririm.Sigorta policeni okursan gerekli kosullari ogrenebilirsin,soylendigi gibi bazi sigorta firmalari yilda 1 kere degisim hakki veriyor hasarsizlik dusmeden.

aereo
27/08/2008, 16:22
Camı onarmaya çalışmak yerine komple değiştirin bence, çoğu sigorta şirketi hasarsızlığınızı bozmadan (çizik, çatlak, ya da tamamen kırık farketmez) değişim ücretini karşılar. Eğer sigorta kademeniz yüksekse 2 kere bile değiştirme hakkınız oluyor bazı şirketlerde. Geçen yıl iki sis farımın da camı çatlamıştı, anlaşmalı servise gittim sorunsuz değiştirdim. Öğrendim ki aynı şey ön cam bile olsa farketmezmiş, arkadaşın dediği gibi poliçenizi okuyun orada detaylı yazar...geçmiş olsun

kara kız
27/08/2008, 16:37
değiştireksen sayet orjınal cam taktırmakta ısrarcı ol yaz bası basıma gelsi...anlaşmalı doraglass firması na camı değiştirmek için gittim..orjınal piglenton marka camın olmadığı kendi uretımlereri dura cam takmak istediler..tabi ki kabul etmedim...orjınal takılması hakkında ısrar ettim ve dşğger bayıleri arayım sormalarıaksi halde kasko sirketini arayıp sıkayet ediceşmi soyledim ....ve bi anda orjınal camı bayrampasa bayınde bulduklarını soylediler..3 saat sonra arcı teslım aldım takılan cam orjınal camdı ama tek farkı fiat yazısının yeti piklanton markasının kendi armasının olmasıydı...aman dikkat edin iki camınarsında ucurumlar kadar fark var size verceği yerli camı kasko sırketınıze orjınal cam olarak fatura ediyorlar...aradakı fazladan para sirkette birilerinin cebine giriyor..barada camı değiştirdiğşm yer maslak oto sanayınde 2.kısımdakı doraglass bayıı bilginize arkadaşlar...

ekorkut
27/08/2008, 17:31
Adam yazmış arkadaşlar kaskom yok diye. Zorunlu trafik sigortası da sizi değil, herhangi bir kaza durumunda karşı tarafı korur. Sizin camınızı da ödeyecek olan yaptırmış olduğunuz kaskodur. Bu gibi durumlarda eğer çatlak büyürse serviste beraberce camı kırabilirsiniz ve kaskodan alabilirsiniz. Yok eğer büyüme de yoksa bence ellemeyin kalsın ne zararı var. Haa eğer görüşünüzü bozacak gibi ortada duruyorsa o zaman yine yukarıda yazdığım uygulamayı yapabilirsiniz.

dmRy
27/08/2008, 19:05
Geçmiş olsun Uğur kardeşim :(

ugurozer
29/08/2008, 18:36
sagl hakanım

barlog
31/08/2008, 14:14
öncelikle geçmiş olsun . benim bildiğim renault servislerinin böyle bi hizmeti var . çatlakları tamir edebiliyolar . istersen bi sor .