PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park sensörü

siromar
23/08/2008, 17:08
arkadaslar arabaya park sensörü taktırmayı dusunuyorum

DİJİTAL LCD EKRANLI PARK SENSÖRÜ | Park Sensörü | ElifTuning.com (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=1760&k_id=0&kn)

yaklasık 200 ytl civarı
öneriniz olursa lutfen paylasın
herkese selamlar

defeat
25/08/2008, 03:33
Bence bu marka iyi değil,daha doğrusu çok da bilinmedik.Ben Cenmax taktırdım,diğer cihazlarını senelerdir kullandım ve tık demediler.Servisi deli gibi zaten.

anvil
25/08/2008, 07:33
Çok pahalı değil mi?

siromar
25/08/2008, 10:07
Birşey sormak istiyorum
ön park sensorleri surekli devrede mi oluyor yani, kırmızı ısıkta ondekine yaklassak otmeye baslıyor mu?

anvil
25/08/2008, 11:33
pardon ön park sensörü de varmış.

şu konuya bir bakın derim.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/4121-park-sensoru.html

mustafaf
25/08/2008, 12:28
dıger konnuya yazmayayım dedım baya gecmı konusulalı.on park sensoru bence gereklı.arabayı ılk aldıgımda bende baya zorlandım.cunku aracın burnu asagıda kalıyo ıcerıden gormek mumkun degıl.alısma suresınce ufak tefek kazalar oluyor dolayısıyla.yenı honda CRV lerde gormustum.cok enteresan bı ozellık gıbı geldı bana.uzun yolda gıderken hız sabıtleyıcıyı kullanıyorsunuz.onde araba oldugu zaman araba otomatık olarak yavaslıyor.acaba butun on park sensorlerı aynı gorevı goruyormu??? bu da ayrı bı soru :)

Ziyaretçi047
25/08/2008, 19:37
hayır o tamamen farklı bir sistem.

mustafaf
26/08/2008, 15:19
hayır o tamamen farklı bir sistem.

haklı olabılırsın cıhan tam ıcerıgını bende bılmıyorum.bılgın varmı bu konuda ???? hondanın sıtesıne baktım ama bulamadım bu sıstemle ılgılı bır yazı...

Ziyaretçi047
26/08/2008, 18:33
çok bilgim yok. Fakat üst düzey arabalarda var. Mesela bir sistem aracı duvara sürdüğünde uyarı veriyor. Fren yapmazsan kendisi fren yapıp kazayı önlüyor. Bir sistem otobanda önündeki arabayla sürekli aynı mesafeyi korumanı sağlıyor. Bir sistem de otobanda yol çizgilerini okuyor. Yoldan çıkarsan seni titreterek veya sesle uyarıyor veya arabayı kendisi içeride tutuyor. Farklı sistemler mevcut.

TunFeB
13/10/2008, 14:57
arkadaşlar bende park sensörü taktırmayı düşünüyorum. önerebileceğiniz marka ve model var mı acaba?

siromar
13/10/2008, 16:38
ben cenmax pm-30 taktrıdım cok da memnunum 150 civarına taktırabilrsin montaj dahil

Buremir
13/10/2008, 19:29
arkadaşlar ben aracın ön tarafına park sensörü taktırma taraftarı değilim bence g.puntonun önünü bozuyor keza gerekli birşey mi evet ön prk sensörleri araçlara göre değişiyor mesela alfa 159 larda ön ve arka sensörün sesleri farklı ve gösterge de görebiliyorsunuz ve araç 20 km yi geçince devre dışı kalıyor çünki amaç sadece park ederken yardımcı olması tam bir bilgim yo ancak diğer markalarda da açık kalacağını zannetmiyorum (cihan) arkadaşımızın bahsettikleri başka tabii ne de olsa adı üzerin de (park sensörü)

OzzY
13/10/2008, 20:43
Audide geri vitese takınca hem ön hem arka aktif hale geliyo ve ekranda parking assistant çıkıyo.

bunun haricinde bir düğmeye basarak yine tümünü aktif hale getirmek mümkün

belli hızın üzerine çıkınca düğmeye basmaya gerek kalmadan devreden çıkıyo.

ayrıca bunlara ilişkin ayarlar var(zaman ve hız olarak yanlış hatırlamıyosam)

not ses olayını hatırlamıyorum.

GP61
13/10/2008, 21:14
öne park sensörüne gerek yok daha fazla hamle yaparak park edilebilir sonuçta.Ama arka park sensörünün alınmasında fayda var

TunFeB
14/10/2008, 23:17
fiatın orjinal sensörleri nasıl acaba?

plastro
15/10/2008, 23:01
Ben linkteki park sensöründen taktırdım wireless park sensörü arkadan ön tarafa kablo çekilmiyor öndeki ekran güneş enerjisi ile kendini şarz ediyor 2,5 mt'den ölçmeye başlıyor 1,5 mt'den itibaren sesli ikaz yapıyor 30 cm'den sonra kesintisiz ötüyor ilk aldığımda bir sefer şarz ettim bir daha etmedim aşağı yukarı 8 aydır sorunsuz çalışıyor
Geri Vites Park Sensörü Wireless Göstergeli | Goldeneye | Park Sensörü (https://www.tuningpiyasa.com/pinfo.asp?pid=4462)