PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Sedici

chn73
22/08/2008, 18:23
bugun fiat ın internet sitesinde gezinirken fiat sediciler gözüme çarptı.4x4 dynamic olan modellerinin fiyatını 33.110 ytl ye çekmişler.bu fiyat 4x4 bir araç için çok cazip geldi.araba da aklıma yattı.bu araç hakkında bilgisi olan varsa,olumlu ve olumsuz yönleri hakkında beni bilgilendirirse sevinirim.

Ziyaretçi047
22/08/2008, 18:30
Bence çok iyi bir araç değil. Bi kere içi bizim arabadan bile geniş değil. Göze hitap eden içte veya dışta hiçbir şey yok. Şekli biraz sivri gibi o kadar. Ayrıca yakıt miktarını görünce fikirlerin değişebilir :) Dizeli yoktu gelmiş mi :)

chn73
22/08/2008, 18:47
yakıt tüketimi bizimkinden 1 lt fazla.dizeli yok.fiyatı ve 4x4 olması aklımı karıştırdı.bu aracın 2007 yılı fiyatı 40 bin ytl civarı.ikinci el fiyatları 33 bin civarıyken sıfırını bu fiyata veriyorlar.çok da küçük bir araç değil.honda hrv ayarında bir araç.bu fiyata da range rover gibi bir şey beklememek lazım.

ABNEW
22/08/2008, 21:30
Araca Suzuki de diyebiliriz.

Motor, (Mjtd 1.9 dışında-Bu da Tr de yok zaten) iç ekipmanlar, alt yapı Suzukiden.Dolayısıyla araca kötü diyemeyiz.Suzuki, arazı araçlarında dünyanın en deneyimlilerinden.Eğer fiyatı 33000YTL ye inmişse kesinlikle iyi bir alternatif.Düz yol performansı iyi olan bir araç.Tüketimi ise çok da yüksek değil...

Ziyaretçi047
23/08/2008, 00:12
Valla ben ilk gediğinde baya bir inceledim. Albeni göremedim. Sonra klavuzu aldım yakıt tüketimlerine baktım yüksek rakamlar hatırlıyorum. 10lt nin üzerindeydi. Ve dizeli de gelmemişti o zaman. Fiyatı zaten saçmalıktı asıl şimdi fiyatına dönmüş bence.

ABNEW
23/08/2008, 00:55
Şehir içi tüketimi 9lt/100km kadar.(Fabrika verisi)Bence gayet normal...

ERC
23/08/2008, 21:57
fabrıkas verisi ne zaman tutuyor kı arda abi 1 litre az diyorlar ortalama ya nerdeyse bu sozum sadece fiat icin degıl her firma icin...

ABNEW
23/08/2008, 23:12
fabrıkas verisi ne zaman tutuyor kı arda abi 1 litre az diyorlar ortalama ya nerdeyse bu sozum sadece fiat icin degıl her firma icin...

Ercan, dikkatli kullanımla tutabilir ama belirli bir sürüş tarzını benimsemek gerekli...

NesT
25/08/2008, 08:38
2008 sene başında sedici emotion aldık. 4X4 değil 4X2 otomatik vites ve diğer özellikleride bizimkilerden farkı yok. Araç suzuki aslında ama fiat gayet güzel süslemiş ve hiçbir eksiği yok. Suzukiden fazlası var . fiayatıda suzukiden fazla ama ne kadar tam hatırlamıyorum. Otomatik olmasına rağmen yakıtı belitilenden az yakıyormuş. Yani yakıttan memnun araçdan memnun. ses sorunu yok hem jeep havası hem otomobil havası veren konforlu bir araç. Avrupada ençok satılan suv modellerdenmiş.
Bana göre alacak olursan emtion alman daha iyi olur. 4X4 olsun diye diynamic almak zorunda kalmanı tavsiye etmem. Biz alırken hem dynamic modeli hemde emotion vardı görünüşü dahi farklı. Bu aracın devamı gelirmi bilmiyorum. Gelirsede İtalya'dan siparişle gelir. Türkiye yollarında pek görünmüyor ama Almanya da bulunan kaynım burda bundan çok demişti.
Aldığımız araç kaynımın. Daha önce Mazda Lantisi vardı. İlk zamanları biraz memnuniyetsizdi. Elektronikle arası pek iyi değil :) Ama kısa sürede fikri değişti.
NOT: BAGAJA DİKKATLİ BAK. Yetip yetmiyeceğini almadan önce tesbit et. Geri kalan bizce çok güzel.
Son olarak koyu renk yakışıyor (lacivert ve türevleri). mümkünse denem imkanını kullan.

chn73
25/08/2008, 19:23
bugun tofas cagri merkezinden arandım.ellerinde dynamic 4x4 sedici yokmuş.4x2 dynamic ve emotionslar mevcutmuş.eğer aradığım 4x4 ellerinde olsaydı puntoya veda edip sedici alacaktım.nasip değilmiş.33 bin ytl ye bu aracı kaçırmamak lazım dı.

ABNEW
25/08/2008, 20:59
Cihangir, 4 çekerlisini getirtemiyorlar mıymış?
Biraz beklenerek bu alınabilir bence.Dediğin gibi fiyatı da oldukça uygun...

chn73
26/08/2008, 15:15
Cihangir, 4 çekerlisini getirtemiyorlar mıymış?
Biraz beklenerek bu alınabilir bence.Dediğin gibi fiyatı da oldukça uygun...
konya bayisi fiat ın fabrika stoklarında var dedi.fiat çağrı merkezi elimizde yok dedi.üzerine düşüp iyi bir inceleme yapmak lazım.33 bin ytl kaçırılmıyacak bir fırsat

ABNEW
26/08/2008, 15:52
konya bayisi fiat ın fabrika stoklarında var dedi.fiat çağrı merkezi elimizde yok dedi.üzerine düşüp iyi bir inceleme yapmak lazım.33 bin ytl kaçırılmıyacak bir fırsat

Anlaşılan Fiat İtalya da mevcut ama Tr de yok.Dediğim gibi dört çeker için iyi bir fırsat 33000YTL ...

anvil
04/06/2009, 13:14
bugün fiatın sitesine bakayım dedim de sitede bu araç yoktu. sadece şu site var onda da fiyat listesi çalışmıyor. sanırım artık Türkiye'ye gelmiyor.

Fiat Sedici (https://www.fiatsedici.com.tr)

h k
04/06/2009, 13:18
pek çok Fiat modeli gibi sedici için de Türkiye sayfası kapandı.

elif
12/04/2010, 01:12
arkadaslar msjlarin hepsini okudum ama su sedici hakkinda pek ikna olamadim:( yazilanlardan anladigim kadariyla distan gorunum ok ama ici pek genis diil gibi!!! ayrica benzin konusunda cok yaktigi gibi bisiler okudum okudum sanki...

femoli
12/04/2010, 10:48
Elif hanım bu aracın arttık sıfırı yok zaten yazılanlar 2008 de kalmış araç pek tutmadı yani ikinci eli çok çok düşük yakıt olarakta malesef yüksek seviyelerde aracın dizeli olmaması aracın bitmesindeki en önemli sebeplerden birisi..

emrequzel
12/04/2010, 10:51
yaa yanlıs yere yazıcam ama sitemizin sistem saatinde bir hatamı var 1 saat ileride gözüküyor bende

femoli
12/04/2010, 11:09
evet var emre :D

Scottie
12/04/2010, 11:47
çok tutualan bir araç değil herhalde. yollarda hiç rastlamadım...

mesut eyvaz
13/04/2010, 22:52
alınıp ta pişman olabileceğin arabalardan bence . 2. el yok görünüm bence normal ama yakıt ve iç dizayn beni cezbetmedi