PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çalışmadaki problem

ismetarisal
22/08/2008, 11:28
arkadaşlar herkese selam.puntoma lpg taktırdığımdan beri aracı gün içindeki ilk çalıştırmamda mutlaka titreme yapıo ve gaza basarsam araba gaz yemio.ancak gaza basmayıp beklersem yaklaşık 30 saniye içinde devir 2000 e kadar kendi kendine çıkıp iniyor ve tüm problem ortadan kalkıo.daha önce de bu konuda sizlere danışmıştım ancak o zaman romano olan sistemden dolayı olduğunu düşünerek sistemi kme ile değiştirdik.performans ve fazla yakma gibi problemler ortadan kalktı ama sabahları titreme hala duruyo.bir usta oksijen sensörleri ile ilgili olabilir diyor ancak bilgisayarda hata ateşleme hatası olarak gözüküyor.sizlerin fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler.

Er-NnN
22/08/2008, 12:53
yanlış hatırlamıyorsam zaten starjet motorlara lpg uygun deildi...

ama bilen bi arkadaş daha detaylı yardımcı olur...

Ziyaretçi047
22/08/2008, 16:08
Bu sorunla ilgili bir palio görmüştüm serviste. Sorunu nasıl hallettiler bilmiyorum. Bilgisayara bağlayıp bir şeyler yapıyorlardı.

HKNZHR
22/08/2008, 16:33
bazı sabahlar ben aracı calıstırırkende acayip bir titreme ve baya gürültülü calısıyor lpg olmamasına ramen sasırıyorum..

thrust
22/08/2008, 22:41
yani senin söylemene göre 30 sn içinde normale dönüyorsa araç lpgye geçmiş oluyor ve lpgde düzgün çalışıyor. motorun sıcaklığıını okuyan sensörlerle alakalı olabiliceğini düşünüyorum.

ismetarisal
23/08/2008, 11:28
yani senin söylemene göre 30 sn içinde normale dönüyorsa araç lpgye geçmiş oluyor ve lpgde düzgün çalışıyor. motorun sıcaklığıını okuyan sensörlerle alakalı olabiliceğini düşünüyorum.
O sırada daha lpg ye geçmiş olmuyor yani hala benzinle çalışır durumda oluyor araç 30 - 40 sn sonunda gaza bastıktan sonra lpg ye geçmiş oluyor.