PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak bir kaza... Yardım...

Titanyumic
09/08/2008, 15:28
:tux:Arkadaşlar, kapının altını yol kenarındaki mantara sürttüm (bu kapı altı marşpiye diyemi geçiyo bilmiom) baya bi içeri göçtü o kısım, şimdi birkaç sorum var, tezelden cevap lütfennnn...

1- Arabanın garantisi devam ediyor, servis dışında yaptırınca garanti bozulur mu?
2- Garanti bozulmasada serviste yaptırmak daha iyimidir?
3- Ben sanayide sordum 150-180 aralığı fiyatlar aldım bir fikri olan varmı (Makine ile göçüğün çekilmesi, astar ve boya fiyatı)
4- Bu kısım kapı üst çıtasına kadar tek parça mıdır?
5- Makine ile çekilince sorunsuz düzelme olur mu?
6- Bu hasara üzülmek gerekir mi? Sıfır arabada sorun küçük olsada ben geceden beri yanıyorum da :o)))
Ekte temsili bir resim koydum arkadaşlar daha rahat olcak sanırım...

yigitm
09/08/2008, 15:42
bir tek son soruna cevap verecem. sıfır aldığım 2008 gp ile haziran ayında bir kaza atlattım. hiç bir suçum olmadığı jalde 120 ile gelen başka bir araç sürücü kapısından bana çarptı. ilk günlerde bende kahroldum.yepyeni arabam kazalı oldu falan diye çok üzüldüm. ama sonra arabamın ne kadar sağlam oldugunu ve bani bariz ölümden korudugunu düşündüm.gp mu çok seviyorum. servisten çıktığı ilk günlerde kazalı diye soğumuştum arabamdan. ama şimdi onu çok seviyorum. GP hayatımı kurtardı.
öenmli olan senin sağlığın arabalarımız ne kadar sevsek de birer eşya sadece ve bir kullanım ömürleri var. çok öenmli olan bizlerin kullanım ömürlerinin uzun ve mutlu olması :) o yüzden arkadaşım hiç üzülme dert etme. sana bir şey olmasın

servis konusuna gelince birmot tan uzak durmanı öneriyorum.en azından antalya birmot son derece iğrenç bir yer.kazadan sonra tamir ettikleri arabamda bagaj kapağı çiziklerle doluydu :( ki kazada bagaja tek bir darbe gelmedi

Muhendis06
09/08/2008, 16:06
Hasarin ne oldugunu anlamak acisindan bir fotograf koymanizi tavsiye ederim. Bahsi gecen parca, eger yanlis anlamiyorsam, kapi ust citasiyla birlikte komple bir parcadir. Bu parcalarin [ornegin c sutunu] degismesi gerektiginde, kaporta uygun bir yerden kesilerek kaynakla yeni parca tekrar birlestirilir. Kaporta hasari oldugundan, servis disinda yaptirdiginizda muhtemelen kaporta garantinizi kaybedebilirsiniz. Resim koyabilirseniz daha ayrintili fikir yurutebiliriz.

Ziyaretçi047
09/08/2008, 16:27
Hiçbir konuda garanti felan kaybolacağını düşünmüyorum. Gidin yaptırın istediğiniz yerde. Kaporta garantisi nasıl bozulabilir ki. İşçiliği güzel olan fiyatta anlaştığınız bir yerde yaptırın. Servis işi olmadıkça anlayamaz bile.

Muhendis06
09/08/2008, 16:45
Kaportanin belirli bir sure paslanmazlik garantisi vardir. Serviste tamir ettirmediginiz kaporta, kayitlara da girmeyecegi icin ileride tamirli bolge paslanmaya veya curumeye basladiginda, bu bolge ile ilgili bir hak iddia etmeye kalktiginizda daha onceden disarida islem gormus oldugu anlasilacaktir. Dolayisiyla bu konuda garanti problemi yasanir. Ama cok da onemli bir hadise degilse sizin icin, serviste yaptirmak zorunda da degilsiniz neticede.

sinanunlu
10/08/2008, 00:57
marşpiyer tek olarakda satılıyo sadce alt bölge olarak alıp kaynak yaptırıp taktırmanız gerekio böyle yapmaktansa çekilip düzeltilmesinin daha ii olcağını düşünüyorum çekilip düzeltilebicek biçimdeyse eğer

Titanyumic
10/08/2008, 15:52
Arkadaşlar temsili bir resim koydum, daha rahat anlaşılır sanırım,
Sanayide çekilip boyanabileceğini söylediler...

tolgaank88
10/08/2008, 16:32
oncelikle geçmiş olsun...servisede sormakta fayda var fiyat konusunda...çekilme işi yanlış bilmiyorsam vakumla yapılıyor,daha sonra boyanıyor falan ama burdan bi yardım beklerseniz,oncelikle aracın fotografını koymalısınız...çünkü eski aracımda benzer bi durum meydana geldiğinde bu vakumla duzeltme işini yapamayız demişlerdi...birde bizim ulkemizde ustalar genellikle uçağı bile tamir ediceğini zannettiği için,yine bi kaç farklı yerede sormanızı tavsiye ederim...hem fiyat konusunda belki daha uygunuda denk gelebilir bu şekilde...

Muhendis06
10/08/2008, 22:00
Arkadasim, kapilari actigin zaman, gocen kisimlar fitillerin oldugu bolgeleri deforme etmemisse, bu olayi sanayide vakum yontemiyle tamir ettirmeye degebilir. Ancak fitilli kisimlara kadar deformasyon varsa, parcanin kesilip tekrar yerine yenisinin kaynatilmasi daha saglikli olacaktir kanaatindeyim. Islemi yaptirmadan once, sasinin dogrulugunu mumkunse olcturmekte fayda vardir. Gecmis olsun.