PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 77 bg YAG EKSİLMESİ

NeoN
08/08/2008, 20:25
Geçenlerde Yag çubugunu Kontrol Ettim Yagin Eksik Oldugunu Farkettim Servise Sordum Aracin 300 Gr Yagin Eksik Oldugunu Soylediler.
Bende Eklettim (yag Ekledikten Sonra Aracim Farkedilir şekilde Serileşti )
Bu Durum Genel Bir Olaymi..?
Birde Boylebir Durumda Ariza Lanbasi Yanmasi Gerekmiyormu..?

Ben Sadece Dizeller Yag Eksiltir Diye Biliyordum Aracim 11. Ayinda Ve 5100 Km De

ABNEW
08/08/2008, 20:39
Kerim tüm motorlar yağ eksiltebilir.Özellikle yeni araçlarda ilk periyodik bakıma kadar bir miktar eksilme olabilir.Bu normal.Ayrıca araçta fabrika çıkışı da yağ eksik olabilir.Yani minimuma yakın olabilir.Her hangi bir problem yok yani:)

Araç yağ uyarısını minimumun da altına indiğinde verir...

ekorkut
08/08/2008, 23:06
Bizde öyle Renaultlardaki gibi seviyeyle alakalı bir uyarı ışığı var mı? Onu basınca bağlı yanan yağ lambasıyla karıştırıyor olmayasınız? Eğer varsa güzel bir olay. Bu arada yağ koyunca serileşmesi bence psikolojik. Tam tersine alette haddinden fazla yağ varsa araba hantallaşır.

Muhendis06
09/08/2008, 09:17
yag basinci lambaniz yanar ise, karterde yeterli miktar yag olmadigindan basinc kaybi meydana geldigini anlarsiniz. Bu da dolayisiyla yag eksilmesi isaretidir. Ancak 300 gram yag hemen hemen % 10-15 gibi bir miktara denk gelir ki, bunu performans etkisi olarak algilamak pek mumkun degildir. Yine de mutlaka yag seviyesinin cubuktaki iki cizgi arasinda olduguna cok dikkat edilmelidir. Iyi surusler..