PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yikama Sonrasi Akan Sular !!!

ED 088
07/08/2008, 23:21
Aracı yıkattıktan veya yıkadıktan sonra aynalarıın altından ve kapı kollarının altından akan sulara basınçlı hava tutturmama rağmen çare bulamadım, ne yaparsam yapayım bir süre sonra yine aşağıya kadar su akıyor ve aracım siyah olduğu için çok kötü gözüküyor.

Pratik bir çözüm bulamadım, silip duruyorum. Kısacası can sıkıcı bir durum.

Bu soruna çare bulan veya bir fikri olan varsa yardımcı olsun lütfen...

plastro
07/08/2008, 23:25
Aynı sorundan bende müzdaripim bugün aracımı yıkattım yıkamacı baya bir hava tuttu aynalara ama yola çıkınca aynalardan aşağı su akıp gidiyor ve iz yapıyor bende çareyi silmekte buluyorum

arslanbicakci
07/08/2008, 23:40
bendekide koyu renkli yıkamacıdan cıktıktan sonra eve gelince bir daha silmem gerekiyor yoksa leke hep orda kalıyorr.....

CesSpOoL
08/08/2008, 09:21
basınçlı hava çözer sanıyodum ama o da çare değilmiş..

Lordrivendel
08/08/2008, 10:11
Araçta 1 adet saç kurutma makinesi bulundurup, yıkama sonra 3er dakika ile aynalara sıcak hava üflemek gerek :)

kadoku
08/08/2008, 10:35
Ne yaparsanız yapın basınçlı su ile yıkadıktan sonra aynalardan ve arka plaka ışıklarının oradan damlayan suyun çözümü yok arkadaşlar silmekten başka çareniz yok tek çözüm yıkatırken aynaların içine basınçlı su sıktırmamak ;)

ReNoVaTio
08/08/2008, 10:43
tek çare bence hava tuttukdan sonra silmek başka çaresi yok bunun.

anvil
08/08/2008, 11:19
az önce ben de aracı yıkarken aklıma gelmişti bunun bir çözümü yok mu diye. demek ki yokmuş. 10 dk'da bir bakıyorum su akmışsa siliyorum :)

dejavu
08/08/2008, 12:17
silmekten başka pek çaresi yok.. ben iki yıldır çare bulamıyorum.. sadece yıkadıktan sonra hava vurmak.. ve bir iki saat kadar 40 km hızın üstüne çıkmamak.. yıkamadan hemen sonra aracı yuksek süratlere çıkardığınızda yan camlarda ordan gelen sularla tekrar kirleniyor..

Ziyaretçi047
08/08/2008, 14:16
Hiç uğraştığım mevzular değil inanın. Yıkanınca temiz olur zaten. Basar giderim. Renkten ötürü de görünmüyor bende pek.

ABNEW
08/08/2008, 16:37
Zaten siyah araçta su lekesine gelinceye kadar tozlu memleket yüzünden araçlar yıkanır yıkanmaz tozlanmaya başlıyor:)Ben kurulama aşamasına gelince aracın tüm gövdesi çoktan tozlanmış oluyor:)

Su lekesine ben de çözüm bulamadım.Kuruladıktan sonra belirli periyodlarda tekrar silmek gerekiyor...

azenn
08/08/2008, 18:46
yıka ve çık:P

HKNZHR
08/08/2008, 19:06
ahh ahh o sorun kimde yokki :) fön makinesi yattı aklıma işe yarar gibi

plastro
03/09/2008, 21:57
Geçenlerde anamurdan dönerken ağaçlı tesislerinde durdum bu arada arabamıda yıkatayım dedim aracı yıkadıktan sonra bir kovada su getirdiler ve arabamın her tarafına bardakla serptiler o suyu neden döktünüz dediğimde klima suyu olduğunu buharlaşma yaptığından iz yapmadığından bahsetti arabayı kurulamadıkları halde ne su izi vardı nede aynadan cama ve kaportaya akan su izi vardı tavsiye ederim sizde deneyin en azından yıkamacınıza önerip sadece aynalara bile en son dökülse faydası olur sanırım.

uLTRa GP
03/09/2008, 22:04
bırakın çıkmayın yola kurusun ben kendim yıkadığım için yıkadıktan sonra 1 gün duruo araba garajda :)

civcivx
03/09/2008, 22:18
Evet en kesin çözüm, yıkadıktan sonra hemen yola çıkmamak. 1 saat kadar güneş altında kalsın, su falan kalmıyor :)
Geçen hafta yıkadıktan sonra arabanın sağ tarafı gölgede kalmış, yola çıktım oradaki aynadan sular aktı, solda hiçbir şey yok :)

Köpüklü yıkamacılar ise zaten başlı başına dert, hele aynadan akan su harita gibi iz yapıyor.